Autor Wątek: Dodatki Do Emerytury  (Przeczytany 2699 razy)

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Dodatki Do Emerytury
« dnia: Czerwiec 07, 2005, 08:20:06 »
czytam poranna prase na onecie i szlak mnie trafia po przeczytaniu artykulu z "życia warszawy" pt. "posłowie chcą specjalnych emerytur" (http://info.onet.pl/1109267,11,item.html) !! za to, ze siedza w sejmie, rozkradaja ten kraj chcą sobie przyznać dodatki specjalne do emerytury w wysokości od 900 - 2000 zł/miesięcznie. natomiast dla nas ochotników za to, ze ryzykujemy zdrowie i zycie niesąc pomoc innym nie ma nic!! proponuje zaczac zbierac podpisy i wystapic z projektem ustawy,ktora dawalaby i nam jakies uprawnienia. konstytucja RP daje nam takie prawo. musis sie tylko znalezc osoba,ktora tym pokieruje, ktora bedzie to koordynowala. na zwiazek chya nie ma co liczyc bo jak narazie niewiele robi...
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2005, 08:39:52 »
Jestem za.

Kiedyś, o ile sobie dobrze przypominam, w ktorejś kampanii wyborczej Prezes Waldemar P. obiecał nam to. Jednak po wygranych wyborach chyba mu się zapomniało. A my nadal jestesmy w d... kopani.

Ale patrząc z innej strony coraz mniej ochotników ryzykuje, bo pracodawcy im nie pozwalają  ;) Chyba wiecie co mam na myśli. Temat ten był wiele razy poruszany na forum, więc nie będę go rozwijał.

Pozdrawiam

BigJaro

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2005, 11:29:55 »
Cześć,
też popieram tylko ja bym jeszcze dorzucił zapisy o preferencjach dla pracodawców - np jakieś ulgi podatkowe za zatrudnianie strażaka ochotnika, może rekompensata za jego zwolnienie w przypadku działań.
Najwyższa pora skończyć z bzdurnym ekwiwalentem (który i tak jest traktowany przez gminy nie jako wymóg prawny tylko jako kwestia uznaniowa) i opracować coś konkretnego.
Jeśli ktoś znajacy sie na prawie potrafi sformułowac jakieś pismo to ja je chętnie dam do podpisu kolegom w całej mojej gminie...
Żeby tylko ten temat nie padł po 4.. 5 postach...
Sylwek

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2005, 12:22:57 »
Wiek emerytalnyt to 65 lat. Ilu z nas go doczeka, tego nie wiem.
Zauważam na forum że toczy się dyskusja nad likwidacją ekwiwalentu i teraz nad dodatkiem do emerytur - rozwiązanie nasuwałoby się żeby pieniądz przeznaczony na ekwiwalent przelewać do ZUS. Choć znając trochę ZUS to niechciałbym aby moja kasa tam wpadała.
 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2005, 19:02:18 »
Panowie ja mysle, ze jak ktos by temat ruszył z tymi podpisami to juz poszłoby lawinowo. Pomysł dobry, może cos pomoze wiec do dzieła. Sam sie mocno zaangazuje.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2005, 21:12:42 »
rozpoczałem ten temat wiec czuje sie jakoby upowazniony do dalszego dzialania. w najblizszych dniach przygotuje wzor pisma pod ktorym podpiszemy sie my - strazacy. nie wiem jeszcze dokladnie do kogo je zaadresowac ale do ustalimy:)
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline Muzykant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2005, 22:46:24 »
Ważna sprawa, bo dziadki głównie na brak dodatków narzekają.
Chętnie pozbieram podpisy, działam w dwóch OSP.
popieram
RP

Offline strażak Katowice

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2005, 11:39:41 »
witam panowie przeczytałem wasz forum na temat dodatku do emerytury i jestem całkiem za waszym pomysłem z podpisami ale trzeba spojrzec na jeden problem kto to rozpaczy bo tak naprawde to jednostki osp istnieja bo istnieją nikt sie nami nie interesuje bo jak by sie ktos interesował tak naprawde to nie było by tych wszystkich problemów w OSP ale pomysł jest z podpisami jest dobry sam bym sie podpisał .Pozdrawiam wszystkich hej

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Dodatki Do Emerytury
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2005, 13:28:35 »
mysle,ze "nasze pismo" wraz z podpisami powinno tarfic do wielu adresatow. mam na mysli najwazniejsze osoby w panstwie jak i w naszym zwiazku aby dostrzegly nasze problemy. zbliza sie czas wyborow wiec moze cos zaczna dzialac w tym kierunku. w koncu kilkadziesiat tysiecy(???) podpisow to spora ilośc:) prezydent,premier, ministerstwo MSWiA, poselskie kolo strazkow, zosprp....rzecznik praw obywatelskich?? mysle,ze to najlepszy pomysl. rzecznik napewno nam pomoze:)  
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..