Autor Wątek: Kiedy Na Kurs Podoficerski ?  (Przeczytany 7969 razy)

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« dnia: Czerwiec 06, 2005, 23:03:31 »
Witam na forum po raz pierwszy. :D  :D  Jestem z Sosnowca i staram sie o przyjecie do PSP.Bylem na rozmowie z komendantem, kotry poinformowal mnie ze pod koniec czerwca czeka mnie sprawnosciowka, a pozniej psycho i lekarze.Jesli wszytko bedzie oki to wysla mnie na kurs podstawowy na 4 miechy, Wspomnielii tez ze wysla pozniej na kurs podoficerski gdyz jestem po studiach (nie zwiazanych ze straza )I tu mam pytanie, czy podoficerski kurs bede mial zaraz po podstawowym czy jak to jest w ogole ?? Ile sie czeka na taki kurs ?? Ile taki kurs podoficerski trwa. Prosze o odpowiedz
Pozdrawiam

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2005, 23:32:42 »
Cytuj
Witam na forum po raz pierwszy.
Siemasz:-)
Cytuj
Bylem na rozmowie z komendantem, kotry poinformowal mnie ze pod koniec czerwca czeka mnie sprawnosciowka, a pozniej psycho i lekarze.Jesli wszytko bedzie oki to wysla mnie na kurs podstawowy na 4 miechy
Bede sie opieral na wlasnych doznaniach/doswiadczeniach:
Nie wiem jak na Slasku, ale w centrum zanim się odbebni psychotesty i lekarzy, to mija okolo 2 miesiecy.
Na kurs pojdziesz od razu lub nie (zalezy czy beda miejsca czy nie). Mam kumpla ktory pracuje juz pare miechow a na kurs moooze pojdzie w czerwcu, na podstawowym byl koles ktory pracowal cos kolo pol roku zanim poszedl na kurs.
Po kursie podstawowym zaczniesz prace na podziale i (teoretycznie, zalezy od komendanta) czeka cie 3 lata stazu - dopiero po tym okresie/pod koniec tego okresu kurs podoficerski (tez teoretycznie, bo to juz zalezy od komendanta - moze ma wobec ciebie jakies inne plany?)
Kurs podoficerski trwa 4 miechy z haczykiem, lub bez:-)
Reasumujac wydaje mi sie, ze twoje pytanie jest nieco przedwczesne, lecz kto pyta nie bladzi...
Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2005, 23:00:26 »
U  nas , tak jak powiedizla komendant sredni czas postepownia kwalifikacyjnego trwa 4 miesiace.Co do planow komendanta wobec mnie to wie sam Bog i komendant... A wiec to wszytko zalezy od widzimisie komendanta i zapewne od plecow.Plecy mam szerokie... ale od silowni :o) Dzikei za szczera odpowiedz. Bede probowal i zobaczymy co z tego wyjdzie. :D  :D  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2005, 11:55:44 »
możesz pojść na kurs łączony szreogowowych i podoficerski bo masz studia- robia w SA Poznań.
na podoficerke możesz być wysłany przed końcem stażu.
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2005, 16:45:15 »
Oko.A jesli chodzi o test sprawnosci fizycznej to co mieliscie ?? Nie mowie tu o testach do szkoly aspiranckiej w Krakowie czy Czestochowie tylko normalnie jelsi sie jest przyjmowanym przez PSP>Bo komendant nie chcial powiedziec, ale zaprzeczyl jakoby mialbyc bieg na 1000 m czy 60m. ?????

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2005, 13:29:37 »
YYYYY czy nikt nie chce pomoc ??? Napiszcie jesli wiecie jak wygladaja testy sprawnosciowe nie do szkoły aspiranckiej ale na zwykłym przyjeciu z ulicy do PSP.Prosze o odpowiedz

 

Offline psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2005, 15:38:11 »
wiem ze w niektorych jednostkach czy komendach jest bieg na 1000m 50m podciaganie na drążku i wejscie na 20m na drabine są tez jakies testy z wiedzy ogólnej

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2005, 12:43:35 »
Spoko.Znalazlem
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 29 stycznia 1998 r.

w sprawie zakresu, szczegółowych zasad, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowej oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

(Dz. U. Nr 22, poz. 117)

PRÓBA WYDOLNOŚCIOWA

ZMODYFIKOWANA METODA HARWARDZKA

("HARVARD STEP-UP TEST")

Wyposażenie:

- stopień o wysokości 30 cm - dla kobiet,

- stopień o wysokości 40 cm - dla mężczyzn,

- stoper,

- metronom.

Wykonanie próby:

- Badanie przeprowadza się w stroju gimnastycznym.

- Metronom nastawiony na rytm 120 uderzeń na minutę.

- Czas trwania pełnego ćwiczenia:

- 4 minuty dla kobiet,

- 5 minut dla mężczyzn.

W ciągu podanego czasu badany wchodzi na stopień w tempie 30 razy w ciągu 1 minuty.

Przed przystąpieniem do próby należy badanemu wyjaśnić sposób jej wykonania, można pozwolić na wsłuchanie się w rytm metronomu oraz na kilka próbnych wejść.

Na hasło "raz" (1 takt metronomu) badany stawia lewą stopę na stopniu, na hasło "dwa" (2 takt metronomu) dostawia prawą stopę do lewej (na stopień) przy całkowitym wyproście w stawach kolanowych i biodrowych, na hasło "trzy" (3 takt metronomu) stawia lewą stopę na podłodze, a na hasło "cztery" (4 takt metronomu) prawą stopę dostawia do lewej stopy (na podłogę), przyjmując podstawę zasadniczą.

Czas trwania jednej ewolucji wynosi 2 sekundy.

Jeżeli badany utrzymuje prawidłowy rytm, można wyłączyć komendę słowną.

Przy próbie zmiany rytmu należy pomóc badanemu donośnym sygnałem.

Po upływie 5 min badany siada na krześle, a osoba prowadząca badania (lekarz) wykonuje następujące czynności: bada częstość tętna, począwszy od 1 min po zakończeniu próby do 1 min 30 s, następnie od 2 min do 2 min 30 s oraz od 4 min do 4 min 30 s (3 pomiary przez 30 s).

Wskaźnik sprawności - FI - oblicza się według następującego wzoru:



Badany, który nie jest w stanie wykonać próby w ciągu 5 min, powinien przerwać próbę wcześniej.

Próbę przerywa się również, jeśli badany w ciągu ok. 20 s nie jest w stanie skorygować lub utrzymać rytmu wykonywania ćwiczenia.

Badanym tym oblicza się wskaźnik wydolności, wstawiając do licznika wzoru cyfrę odpowiadającą ilości sekund wykonywania ćwiczenia x 100. Pomiary tętna wykonuje się w sposób omówiony powyżej.

Wydolnościowy wskaźnik próby harwardzkiej - ocena "harvard step-up testu"

Wskaźnik wydolności
 Wynik - Ocena
 
50-55
 słaby
 
56-64
 dostateczny
 
65-79
 przeciętny
 
80-89
 dobry
 
90 i powyżej
 bardzo dobry
W przypadku nieosiągnięcia minimalnego wskaźnika wydolności, należy strażaka skierować na badania lekarskie i nie dopuścić do zaliczania testu sprawności fizycznej.

OPROCZ TEGO :

Konkurencje dla mężczyzn:

4. Bieg na 50 i 1000 m.

Ćwiczący zajmuje pozycję startową (niską lub stojącą) przed linią startu. Stopy ustawione tak, żeby nie miały kontaktu z linią startową. Na donośny sygnał "startera" rozpoczyna bieg.

Czas mierzony jest do momentu osiągnięcia klatką piersiową linii mety. Falstart powoduje powtórzenie startu.

5. Podciąganie się na drążku (drążek na wysokości doskocznej).

Ćwiczący zajmuje pozycję w zwisie na drążku (nachwytem lub podchwytem) - ramiona wyprostowane i pozostaje w bezruchu. Ćwiczący wykonuje podciągnięcia tak, żeby broda znalazła się ponad drążkiem, wraca do pozycji wyjściowej (ramiona wyprostowane) i ponawia ewolucję. Oceniający zalicza tylko prawidłowe wykonanie ewolucji, wymieniając kolejne liczby zaliczonych powtórzeń.

Podczas wykonywania ćwiczenia dozwolona jest praca nóg i tułowia.



Jednak pisze tam ze :"Rozporządzenie określa zakres, szczegółowe zasady, tryb i częstotliwość przeprowadzania okresowej oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby strażaków [/COLOR]Państwowej Straży Pożarnej, zwanych dalej "strażakami".A co z kandydatami na strażaków ????

 

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2005, 12:47:24 »
Zależy mi na tym gdyż, już za kilka dni ma bankowo przyjsc zawiadomienie o terminie testu sprawnosciowego (wczesniej mowiono ze pod koniec czerwca :angry: , ale coz komendant byl na urlopie, pozniej zachorowal  :) ) Chcialbym miec przynajmniej wiedze co bedzie na nim.
 

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2005, 15:24:04 »
To moze zapytaj chlopakow z podzialu na tej jednostce, a nie komendanta. Pewnie jest tam chociaz jeden taki, co rozpoczynal sluzbe w ten sam sposob jak ty... .
Powodzenia i napisz jak juz bedziesz po tym tescie bo ciekawi mnie jakie rzeczywiscie bedziesz mial zadania.  B)  

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2005, 22:09:58 »
OKej, odezwe sie jak bedzie po  B)  

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2005, 13:57:28 »
No mialo byc kilka dni, a przeciaglo sie o 3 tygodnie ;) Dzis zadzwonila pani z kadr i poinformowala ze 19.09 mam sie zglosic do PSP aby odebrac zaswiadczenie o tym ze moge wykonywac testy wydolnosciowe.Pewnie z tym bede musial udac sie do lekarza.Bardzo sie ciesze, ze cos wreszcie sie ruszylo po prawie 4 miesiacach oczekiwan !!!   :D  :D  :D
Odezwe sie i bede informowal o kolejnych krokach.Najlepiej byloby abym zaczal nowy post, w ktorym dokladnie opisalbym wszystkie krokki aby stac sie STRAZAKIEM. Pozdrowienia  

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2005, 15:55:06 »
Trzymam kciuki. Pisz jak ci idzie  :rolleyes:  

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2005, 13:02:26 »
Spoko Zefirek dzieki  :P Dzis odebralem zaswiadczenie z ktorym mam sie udac do lekarza, ze nie widzi przeciwskazan do jak to napisali "proby sprawnosciowo-wytrzymalosciowej".Lekarz rodzinny zbadal mi cisnienie, osluchal sluchawkami i przylozyl pieczatke ze wszytko oki. 22.09 w czwartek jest test sprawnosciowy, bedize na nim wchodzenie na drabine 25 m z wozu strazackiego, bieg po kopercie, podciaganie na drazku i tzw"wyrzuty nog" , czyli z pozycji stojacej schodzimy do przysiadu- rece na podlodze i wyrzucamy nogi do tylu.Pozniej wstajemy itd itd.Rozmwialem ze strazakiem, ktory w zeszlym roku to przechodzil i mowil ze jest kadra bardzo wyluzowana ale NIE PODAJA WYNIKOW I NIE MOWIA CZY TO CO ZROBILES WYSTARCZA NA ZALICZENIE :blink:  Tutaj otwiera sie droga dla PLECAKOW  :angry:  

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2005, 10:37:48 »
WItam . Jestem juz po testach.Pierwszym zadaniem był bieg po kopercie (3 okrazenia) na czas. 28 sekund na dst. Ja mialem czas 30 sekund i naprawde niezej nikt nie zszedl.Pozniej podciaganie na drazku.dst - 6, db -10, bdb -14.byl koles co zrobil rowne 20 !!!!.Aha rurke na ktorej sie podciagasz montuja na tyle samochodu strazackiego, na koncu drabiny  :D Rurka byla gruba i ruszala sie wokol osi  :angry: Pozniej tzw."delfinki" czyli postawa wyprodstowana, schodzisz do przysiadu, pozniej robisz podpor tak jak do pompek  i wyrzucasz nogi w tyl.pozniej pwracasz do przysiadu iwstajesz do wyprostu.Czas 60 sekund; 28 dst, 32 db, 34 bdb.Na sam koniec wchodzenie po drabinie z wozu strazackeigo.Daja Ci kurtke, kask i ogrodniczki, zapinaja pas i smigasz w gore na 20 m.Po komendzie schodzisz w dol.Tutaj nie ma limitu czasu ale liczy sie odwaga czy wejdziesz i zejdziesz.Bo zdazaly sie przypadki ze ktos wszedl a pozniej trzeba bylo po niego wejsc i sciaganac na dol :D Na 7 osob bylem w pierwszej dwojce( Jeden koles zrobil wiecej podciagniec a ja zbnowu lepszy czas na kopercie mialem od niego, w reszcie  zadan mielismy identyczne wyniki  :D>pozniej przebralismy sie i czekalismy na rozmowe z z-ca komendanta i i z-cami dowodcy JRG z centrum i porabki.Pytali dlaczego akurat straz, pytali kilka rzeczy z cv, o prawko sie pyatli kat b i c, jak sobie radzisz ze strasem.Ogolenie wszysko w luznej atmosferze i z usmiechem an ustach.Narawde wyluzowani kolesie.Jeden tylko czlowiek mnie wku..... kandydat....Mlody chlopczyk a kozaczyl strasznie.Jak sie pozniej pochwalil jego tato pracuje na tej zmianie na ktorej akurat bylismy.
Teraz czekam na zawiadomienie czy sie zakwalifikowalem, a jesli tak (w co wierze ) to podadza termin psychotestow.Wazne jest to ze kolejny etaop do przodu !!!!!

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2005, 22:43:44 »
Cytuj
Pozniej tzw."delfinki" czyli postawa wyprodstowana, schodzisz do przysiadu, pozniej robisz podpor tak jak do pompek  i wyrzucasz nogi w tyl.pozniej pwracasz do przysiadu iwstajesz do wyprostu.
Jak dodasz jeszcze wyskok w gore po powrocie do pozycji wyprostowanej to cwiczenie zmienia nazwe na "SSmanki"  :P

No a sukcesow rzecz jasna gratuluje, oby tak dalej! Pnij sie do gory! :)

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2005, 02:40:15 »
Cze Pudzianow.
Trzymam kciuki może się zobaczymy gdzieś na kursie, ja już jestem po sprawnościówce, psychotestach i badaniach. Wszystko to bardzo długo trwa, ale warto czekać, wzięli już ode mnie rozmiary do munduru i już nie mogę się doczekać pierwszej służby.
Pozdrawiam.

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2005, 19:06:19 »
Hej ratownik81 !!! Moze sie spotkamy  :D A napisz skad jestes, kiedy oddales orzeczenie z komisji lekarskiej do PSP i ile juz czekasz.Albo najlepiej to podaj nr gg to pogadamy.
Pozdrowienia

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2005, 13:58:42 »
Orzeczenie dałem we wrześniu, ale datę przyjęcia mam dopiero na styczeń. Wszystko to bardzo długo trwa, ale wiem, że warto było czekać i żmudnie przechodzić wszystkie etapy, testy, badanie, itp. Jestem z zach-pom.
pozdrawiam.

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 21, 2005, 14:39:46 »
Ja oddalem orzeczenie 19 pazdziernika i kazali czekac na wiadomosc  :(  

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2005, 15:27:10 »
Czekaj stary cierpliwie, komenda też musi najpierw poczekać, aż zwolni im się etat, przez to wybierają kandydatów wcześniej i jak jakiś zasłużony strażak odchodzi na eme to wchodzisz na jego miejsce. Niedługo na pewno dowiesz się kiedy dokładnie.
Pozdrawiam.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 22, 2005, 20:48:19 »
Pudzianow życzę powodzenia! :)
Na marginesie, koperta, którą musiałeś zaliczyć miała takie same wymiary jak te po których śmiga się w liceach? Jeśli znasz to mógłbyś podać jej wymiar?
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2005, 14:41:17 »
Dzieki  :D Nie wiem jakie byly wymiary koperty(nie byly zbyt duze) a w liceum nie biegalem po kopercie
Pozdrawiam

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2005, 17:34:35 »
Z twojej odpowiedzi wnioskuje, że jest taka sama bądź niewiele większa... Dzięki ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2005, 17:35:35 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Kiedy Na Kurs Podoficerski ?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2005, 14:37:59 »
Dzis dzowniła kadrowa i pytała o pesel i takie tam.1 grudnia przyjmą 3 osoby.Mam nadzieje ze jedna z tych osob bede ja  :D