Autor Wątek: Traktat Lizboński  (Przeczytany 2439 razy)

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Traktat Lizboński
« dnia: Grudzień 01, 2009, 15:09:19 »
O północy 1.12.2009 r. RZEKOMO wszedł w życie Traktat Lizboński. Polska stała się prowincją albo gubernią Eurokołchozu. Wiem, że ważne są podwyżki, nadgodziny itd., ale nie samym chlebem człowiek żyje...

Dla tych co nie mieli czasu, lub wierzą w papkę telewizyjną mam coś dla przemyślenia.

wstęp
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/od;polnocy;obowiazuje;traktat;lizbonski,255,0,562431.html
"Premier Donald Tusk zapowiada szybką publikację tekstu traktatu lizbońskiego w dzienniku ustaw. Dokument, podpisany 13 grudnia 2007 roku, wszedł w życie o północy. Szef rządu podkreśla, że pomimo tego, że treści jeszcze nie ma w dzienniku ustaw.od północy w Polsce obowiązują zasady traktatu." (Money.pl za IAR)

Wiem... wiem.. jestem upierdliwy. Jednak jakoś czuję sentyment do Konstytucji która w art.88 mówi że warunkiem wejścia w życie prawa jest jego OGŁOSZENIE.
Zasady ogłoszenia reguluje to--->
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20070680449

i to -->

 http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20000390443

Kto zerknie ten spostrzeże, że żaden akt prawny nie może obowiązywać zanim nie będzie w Dzienniku Ustaw! ŻADEN!

Traktat jest sprzeczny z Konstytucją RP ale... nie ma jak się odwołać bo i gdzie? trybunał konstytucyjny sprawę odrzuci bo nie można skarżyć prawa które nie obowiązuje.

Ciekawe czy choć 20 strażaków ruszy ta sprawa?




Jeszcze nie ogłoszono, "ze względu na błędy" a już z buta w ryj i odbiera się nam niepodległość.
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2009, 19:17:13 »
skończ już siać zamęt z tym odbieraniem niepodległości. Nasłuchałeś się PIS-u i LPR-u i powtarzasz za nimi te puste frazesy.

Odnośnie ogłaszania aktów to fakt faktem nie jest to zgodne z prawem i dopóki tego nie ogłoszą w dzienniku ustaw to Traktat Lizboński nie obowiązuje nas jako obywateli
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2009, 19:31:40 »
W takim razie trzeba zmienić konstytucję ale, żadna partia nie będzie się śpieszyć :milcz:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2009, 20:05:59 »
skończ już siać zamęt z tym odbieraniem niepodległości. Nasłuchałeś się PIS-u i LPR-u i powtarzasz za nimi te puste frazesy.

Podnosisz mi ciśnienie mieszając z PISuarami i LPRem. :stop:
Mam poglądy libertariańskie i bliżej mi (teoretycznie) do Platformy, która programowo jest liberalna.
To nie są puste frazesy. Porównaj naszą autonomię i suwerenność z suwerennością byłych republik radzieckich, albo stanów USA.
Skoro Traktat Lizboński to takie dobro dla narodów dlaczego nie zapytano suwerena o zdanie? Władza należy do narodu bezpośrednio LUB przez swoich przedstawicieli. Na siłę robią nam dobrze. Irlandczykom dali do zrozumienia że będą głosować do oporu, aż się zgodzą.

I nie mów mi "skończ już siać zamęt" jakbym namolnie mówił o tym od lat.
Wiele dyskusji konczy się wyzywaniem od faszystów. Ty zacząłeś od PISu i LPRu. Naprawdę przekonujesz mnie do swoich poglądów ;-)
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2009, 20:53:46 »
Dajcie sobie spoko Panowie! Szkoda czasu, nerwów na Forum i dziale jw.  :'(
Potwierdza to tylko wciąż powtarzaną przeze mnie maksymę, że Polska to nadal bardzo egzotyczny Kraj.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:13:07 »
Skoro to nie jest ważne to co jest?
Zamknijcie ten post.
A potem uświadomcie sobie że nowa minister spraw zagranicznych baronessa jakaśtam była komunistką, a teraz jest kukiełką. Oczywiście niesterowaną kukiełką, bo poprawność polityczna zakazuje mówić o spisku.

http://www.youtube.com/watch?v=etP3f-mNkD4

Zamknijcie ten post. Kasa wpłynęła, samochód umyty, barszcz się kisi. Cóż nam trzeba więcej?
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 22:06:59 »
tak czy srak suwerennośc poszla w piz...u...
Stalismy się jednym częścią Zwiazku Socjalistycznych Republik Europejskich... i to na wlasne zyczenie....

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2009, 02:19:43 »
Dość niepokojące jest to, że jeżeli ktoś wygłasza poglądy kwestionujące oficjalną wersję (GWno, TVN i miłośnicy PO) to jest od razu wyzywany od pisuarów i rydzyków. Przykre - ja też głosowałem na PO - ale się przejechałem na tym czymś... szanujmy czyjeś poglądy, zwłaszcza jeżeli odbiegają od tych powszechnie przyjętych.

Pamiętacie, jak parę lat temu mówiło się o Europie Ojczyzn ? O Europie regionów ? Jak uspokajało się eurosceptyków kłamstwami o tym, że UE to tylko trzy filary i niewielka nadbudowa administracyjna ? Gdzie się podziała Europa regionów ? Na naszych oczach powstaje PAŃSTWO federacyjne, z rządem, prezydentem i spójną polityką, która dotyka coraz szerszych sfer naszego życia, włącznie z żarówkami i termometrami :)

Oczywiście, zyskaliśmy na pieniądzach z UE - chociażby inwestycje drogowe i w inną infrastrukturę - ale nie patrzmy bezkrytycznie na tę instytucję.

Ufacie politykom ? Nie. Dlaczego więc patrzycie na UE z taką ufnością ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 10:54:06 wysłana przez 085 »

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2009, 13:47:32 »
Ja uważam że tu opcja polityczna nie ma nic do rzeczy! To na kogo głosowałeś to Twoja sprawa. Zaznaczyłem tylko że zostały powtórzone puste frazesy po politykach tych dwóch opcji. To PIS i LPR jako pierwsze zaczeły mówić o pozbawianiu kraju niepodległości co jest nieprawdą. Niepodległość naszego kraju została odzyskana i ma się dobrze. A te argumenty które zostały przytoczone mają tylko grać na emocjach Polaków. Poprzez podpisanie Traktatu Lizbońskiego otrzymaliśmy m.in. prawo wystąpienia z UE bo dotychczas nie była ta sprawa uregulowana. A więc w rzeczy samej dopiero teraz mamy zapewnioną gwarancję niepodległości gdyż zawsze można podziękować UE i iść w swoim kierunku. Dodatkowo porównywanie europy ze związkiem radzieckim czy USA? Co to ma na celu? Kolejne zagranie na emocjach ludzi. Proponuję jeszcze Niemcami postraszyć. Proponuję się astanowić gdzie dzisiaj była by Polska gdyby nie Unia Europejska?

No i zauważyć należy że nigdzie w moim poście nikogo nawet nie porównywałem do członków jakiegokolwiek ugrupowania. Szkoda tylko że wiele osób próbuje się wypowiadać na ważne dla wszystkich tematy, a nie potrafi czytać ze zrozumieniem!
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:16:53 »


Mam poglądy libertariańskie i bliżej mi (teoretycznie) do Platformy, która programowo jest liberalna.



PO liberalne hehehehe mi śmierdzi bardziej PRL-em. Żadna z obecnie rządzących nawet nie otarła się o typowe zasady, które to sobie niby przypisują. Jedna wielka banda złodziei. Wiara w politykę to wiara zgubna... Trzeba się od tego gówna odciąć i żyć po swojemu.

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2009, 17:25:29 »
No i zauważyć należy że nigdzie w moim poście nikogo nawet nie porównywałem do członków jakiegokolwiek ugrupowania.

Nasłuchałeś się PIS-u i LPR-u i powtarzasz za nimi te puste frazesy.
<--- To nie jest porównanie ???
I właśnie dlatego nie wierzę tym co są tak hurraoptymistyczni nt. Traktatu.


"Niepodległość naszego kraju została odzyskana i ma się dobrze."
Jeśli powiesz, że odzyskaliśmy ją w 1989 to jakie masz moralne prawo mówić, że teraz nie ma utraty niepodległości.

Poprzez podpisanie Traktatu Lizbońskiego otrzymaliśmy m.in. prawo wystąpienia z UE bo dotychczas nie była ta sprawa uregulowana.
Kpisz i naciągasz rzeczywistość. Pozornie masz rację, teraz już zaklepane i aby nie być w UE możemy wystąpić. A przedtem nie mogliśmy? Przedtem NIC NAS NIE WIĄZAŁO. Co najwyżej wspólne obietnice i całuski dwojga nastolatków. Teraz to poważna sprawa i tylko teoretycznie jest odwrót. Ale będzie bardziej kosztowny niż zerwanie w liceum :-)

To tak jakby dzięki małżeństwo zyskałem możliwość legalnego rozwodu... bo jako narzeczony nie mogłem go dostać :-P

Co to ma na celu? Kolejne zagranie na emocjach ludzi.
A teksty o kasie z Unii to nie granie na emocjach? A farmazony o europie regionów? To nie granie na emocjach?

Proponuję jeszcze Niemcami postraszyć.
Mówisz i masz:  "ein V..., ein R..., ein F...". Celowo wykropkowałem bo faszyści unijni uwielbiają nalepiać etykietkę faszysty tym którzy z faszyzmu drwią.
Unia jest tworem zrobionym po to aby Francja i Niemcy miały większą władzę nad innymi narodami.




"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Traktat Lizboński
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2009, 21:48:26 »
Może jestem smarkaty i mało w życiu widziałem,ale:
    1) Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że historia lubi się powtarzać to:
        -II Wojna Światowa, mieliśmy podpisany sojusz z Anglią i Francją? Jak nam pomogły te kraje po wybuchu wojny? Francja nie zrobiła nic, a Anglia posłała nam ulotki...
            Dlaczego więc uważamy, że podczas jakiegokolwiek konfliktu Polski z Rosją UE nam pomoże? Cała Europa jest praktycznie uzależniona od ruskiego gazu, jeśli ktoś zacznie podskakiwać, to ruscy zakręcą odpowiedni kurek i po kłopocie. Przykład:Ukraina. O albo taka Gruzja. Rosja wjechała tam czołgami i kto rzucił się do pomocy? Byłe kolonie ZSRR, a co zrobił ONZ? Pokiwał Putinowi paluszkiem, że tak nie wolno...
Kolejny przykład: gazociąg po dnie Bałtyku...Obecnie gaz idzie przez Polskę, jeżeli ktoś nam zacznie grozić, to mamy szanse się bronić poprzez zakręcenie dopływu na swoim terytorium, albo podniesiemy ceny transportu gazu przez Polskę lecz gdy rura pójdzie przez dno morza, to przykładowo Niemcom Rosja będzie sprzedawać gaz po 20 dolarów a nam po 50 dolarów i nie mamy nic do gadania. Nasz naród chce się uniezależnić energetycznie od wschodu poprzez rurę z krajów arabskich. Czyż wojna nie toczy się obecnie na źródła energetyczne?
2) Dlaczego na stanowisku ministra spraw zagranicznych Unii Europejskiej sadza się byłą komunistkę Catherine Ashton? Poczytajcie dobrze jej biogafię. Przez pewien okres czasu była członkinią partii komunistycznej Anglii i brała ogromną kasę z KGB, a wcale nie jest taka głupia, żeby nie wiedzieć skąd te pieniądze pochodzą...
Według mnie Unia Europejska to manipulacja ludźmi Europy z włączeniem ogromnych pieniędzy dla ułatwienia.
Wiara w politykę to wiara zgubna... Trzeba się od tego gówna odciąć i żyć po swojemu.
Zgadzam się w 100 procentach.
Pozdrawiam
Michaszs
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...