Autor Wątek: Zasada rozliczenia dotacji dla jednostek OSP KSRG  (Przeczytany 1990 razy)

Offline Artur sam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Zasada rozliczenia dotacji dla jednostek OSP KSRG
« dnia: Listopad 30, 2009, 16:03:53 »
Witam.


Proszę o opinie w sprawie:


Ostatnio miałem mały problem z rozliczeniem dotacji z KSRG dla OSP. KP PSP przyjęła rozliczenie jako właściwe, natomiast KW PSP we Wrocławiu odrzuciła jedną z faktu.  :gwiazdki:Mianowicie nie zaakceptowano mi faktury, która była wystawiona na (01.06 2009 r.)  kilka dni przed datą o  decyzji Komendanta Głównego PSP o przyznaniu takiej dotacji z dnia  (09.06.2009).
 :huh:Może jestem w błędzie, ale skoro przez cały rok ponosimy koszty jako OSP na funkcjonowanie jednostki ( zakup umundurowania, paliwa,  sprzętu itp.)  to wg mnie, każda faktura z tego roku powinna dać się rozliczyć, chociażby dlatego, że czasem zakupy muszą być dokonane wcześniej niż sama dotacja. Przelew został dokonany już po decyzji przyznania dotacji.

W konsekwencji zażądano od naszej jednostki albo zwrotu pieniędzy albo przedstawienia innej faktury z datą  późniejsza, (finał - dostarczenie nowej faktury.)


Czy ktoś miał podobny problem, jeżeli było to słuszne to może jakaś podstawa prawna lub coś na czym można się oprzeć?

Pozdrawiam Artur sam :straz:

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zasada rozliczenia dotacji dla jednostek OSP KSRG
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2009, 21:31:59 »
sam zauważasz że to dotacja więc zgodnie z logiką nie można szybciej wydawać kasy której się nie ma na koncie (nie można zrobić zakupów jak nie miało się pieniędzy). Jeżeli kasa z KSRG przyjmowałaby formę refundacji, zwrotu ponisionych kosztów to wtedy jak najbardziej.

Nie specjalizuję się w prawie finansowym i rachunkowym dlatego trudno mi dostosować do tego jakieś przepisy.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zasada rozliczenia dotacji dla jednostek OSP KSRG
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2009, 22:15:47 »
Niestety nie możesz szybciej "wydawać"  kasiory jeżeli nie miałeś dotacji
Właśnie tu jest pis pogrzebany .
Jak dotacje zostają ogłoszone to ..... itd. To wtedy możesz kupować nie wcześniej bo skutki mogą być właśnie  takie  :gwiazdki:no cóż frcowe zapłaciłeś .
Osobiście czekałem jak decyzja wpłynie i dopiero wtedy zakupy




Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Zasada rozliczenia dotacji dla jednostek OSP KSRG
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2009, 07:16:57 »
Tak jak napisali koledzy jest faktycznie, nie masz decyzji na ręku to nie możesz robić zakupów z kasy KSRG takie jest prawo niestety tak samo jak musisz wydać całą kwotę dotacji nie może nic Ci zastać z tych pieniędzy można natomiast wydać więcej i za to nikt głowy nie urwie.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: Zasada rozliczenia dotacji dla jednostek OSP KSRG
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:30:57 »
W województwie opolskim jest to tak samo praktykowane. Najpierw musisz mieć decyzje o przyznanie środków a później dopiero faktura. Tego nie przeskoczysz. U nas jest jeszcze tak że przed wydaniem kasy z dotacji dla KSRG musimy jechać do KP PSP przedstawić plany zakupów a oni wnoszą swoje uwagi. Pozdrawiam :straz: