Autor Wątek: Podwyżki na 2010 rok  (Przeczytany 29327 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Podwyżki na 2010 rok
« dnia: Listopad 28, 2009, 11:30:29 »
Jeszcze mamy 2009 rok a już są pierwsze sygnały na temat naszego wynagrodzenia  na rok 2010.

– W żadnych służbach nie będzie dodatkowych środków na wynagrodzenia. W związku z tym nie będzie zwiększenia liczby etatów ani podniesienia średniej płacy – potwierdza Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji.

ŹRÓDŁO : http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1250

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zdaniem Ministra  pracowników można motywować do pracy nie tylko za pomocą pieniędzy.
 
Więc chyba nie ma na co liczyć ???

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2009, 11:36:31 »
i mieć np 300 lub więcej nadgodzin w imię satysfakcji:
Cytuj
– Nieraz satysfakcja w oczach przełożonych jest ważniejsza niż gratyfikacja finansowa. To, że pracownik widzi, że jest szanowany, jest ważniejsze od wynagrodzenia pieniężnego. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia – uważa Jerzy Miller.

Nie wiem czy dobrze odczytałem, ja zrozumiałem że to przełożony ma satysfakcje z tego??

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 11:39:40 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2009, 12:08:26 »
Cytat przytoczony przez @Butel mnie rozwalił. Nadejdzie czas, że za poklepanie w ramię (+ tekst "jestem z ciebie dumny!") przez przełożonego będą odcinać po 50zł od uposażenia. Ot, przecież satysfakcja przełożonego najważniejsza. A i ile radości i szczęścia w oczach podwładnego. A przecież pieniążki szczęścia nie dają...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2009, 19:30:08 »
Hehee!
Oczywiście :krzyk: Za wszystkie b.duże akcje w których /przez/ wiele lat czynnie brałem udział (m.in. Kuźnia i Powodzie) - zawsze, no może nawet nie zawsze... Był co najwyżej "serdeczny" uścisk dłoni przełożonego lub jakiegoś innego pseudo dygnitarza.  :'(
Zastanawiałem się, czy umyć rękę od razu, czy poczekać na resztę? Dobrze, że zwykle szybko i dokładnie myłem, bo kilku ich już siedzi #  ^_^
Jak czytam koło się więc zamyka - oczywiście dla malućkich.  :gwiazdki:
Cytuj
Nie wiem czy dobrze odczytałem, ja zrozumiałem że to przełożony ma satysfakcje z tego??
Obecnie cieszę się b.bardzo, że jestem już znacznie dalej > niż bliżej "syfu"!!!
Pozdr.
Ps. Co słyszę od wielu kol. ( w różnych woj.) to o jakichkolwiek podwyżkach na przyszły rok mogą tylko sobie pomarzyć???
A może w kolejnych "broszkach", choć ( niektórym) trochę to wynagrodzą. :szalony:
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 19:37:09 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2009, 09:52:56 »

Cytuj
– Nieraz satysfakcja w oczach przełożonych jest ważniejsza niż gratyfikacja finansowa. To, że pracownik widzi, że jest szanowany, jest ważniejsze od wynagrodzenia pieniężnego. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia – uważa Jerzy Miller.

Władza szuka takich ludzi jak Miller, co potrafią wyszukać oszczędności i wprowadzić nowe sposoby wynagradzania swoich pracowników.
Można z tego zrobić całkiem niezły cennik.
Przychodzi strażak do pracy i szef mu proponuje...

Mam dla Pana propozycję nie do odrzucenia....
Proponuję pensję podstawową 1000 zł.
No dobrze (odpowiada Kaziu z uśmiechem na ustach), a czy na jakieś dodatkowe wynagrodzenie można liczyć? - pyta Kaziu
Tak Proszę Pana - I tu mamy dla Pana całkiem nowy system motywacyjny - o dumnej nazwie supersysmegamotywator - odpowiada przyszły przełożony
Tak? - dziwi się Kaziu - To super (z jeszcze większym uśmiechem, co skłania przyszłego przełożonego do refleksji, że jeszcze młody nie zaczął pracy a już jest umotywowany).
Tak - odpowiada boss.
Mamy taki cennik wie Pan.... khmmm
Tak tak słucham - dodał podniecony Kazio.
Mój uścisk Pańskiej dłoni - warty 50 zł
Kiedy powiem "Dobra Robota" - wtedy to już 100 zł
Kiedy powiem "Świetna Robota" - wtedy 200 zł
Premię ekstremalną dostaje się wtedy gdy Pana uściskam - to jakieś no... no .. 1000 zł.
Rety - wrzasnął uradowany Kazio... Biorę tę robotę.
I niech Pan pamięta u nas można zarobić więcej niż niejeden Polityk!!!
{....}
Po dwóch latach służby Kazio wylądował w szpitalu psychiatrycznym a rodzina żyje z opieki społecznej. Natomiast dzielny szefunio za super motywacje swoich podwładnych otrzymał nagrodę (za ostatnie dwa lata pracy) w wysokości 50 000 zł, natomiast Pan Minister SWiA, 2 bańki za dobry pomysł i nowy helikopter...

Tak się oszczędza w naszym kraju....

Może do bani ale jest w tym morał....

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2009, 12:00:10 »
Myślę, że słowa Pana Ministra można by przenieść do wątku z dowcipami.
Opinia że "Nieraz satysfakcja w oczach przełożonych jest ważniejsza niż gratyfikacja finansowa. To, że pracownik widzi, że jest szanowany, jest ważniejsze od wynagrodzenia pieniężnego." w ustach człowieka który zarabia 200 000 zł rocznie brzmi co najmniej komicznie.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2009, 13:33:44 »
Idąc myślą szanownego ministra można dojść do jednego wniosku: ze mnie zadowolony jest d-ca jrg, z niego komendant miejski, dalej wojewódzki, główny i na końcu pan szanowny minister który dostanie za tą wielka satysfakcje parę groszy w nagrodzie ministralnej (jakieś zapewne x0000 zł:))

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:27:59 »
cytat z ifp.pl


My się tu gryziemy a kasa idzie gdzie indziej.
Poniżej zestawienie ile kasy idzie na naszych opiekunów duchowych.
Największe ofiary to daje państwo z naszych podatków. Każdy kolejny rząd daje du..y klerowi bo ma jakiś w tym interes. Nowa Konstytucja, akcesja Unijna , wybory prezydenckie ect.ect. Przykłady - proszę bardzo :

Koszty stałe (dane za rok 2008)
1. Utrzymanie (płace, ZUS, świadczenia
urlopowe, dodatki wiejskie
i mieszkaniowe) ponad 42 tys. katechetów
(w tym ok. 13 tys. księży, 1,5 tys.
zakonników, 3,5 tys. sióstr zakonnych,
reszta świeckich) – 1 miliard 62 mln
229 tys. zł. W 2009 r. państwo ma wydać
na katechetów 1,8 miliarda zł.
2. Subwencje do prowadzonych
przez Kościół placówek oświatowych
(wyznaniowych) – 256 mln 868 tys. zł.
3. Dotacje na kościelne szkolnictwo
wyższe, płatne (bez UKSW), wydziały
teologiczne włącznie z seminariami
duchownymi – 190,5 mln zł.
4. Kapelani
􀁾 Ordynariat Polowy WP 19,7 mln
zł (wobec 16,6 mln zł w 2007 roku),
z czego 15,8 mln zł stanowią płace
i inne świadczenia pieniężne (gratyfikacje
urlopowe, przejazdy, zasiłki itp.)
dla 187 księży;
􀁾 Straż Graniczna (12 kapelanów)
– 1 mln zł (prawie 700 tys. zł na płace
plus ok. 300 tys. zł na logistykę itp.);
􀁾 Policja (65 kapelanów) – ponad
2 mln zł (pensje i logistyka);
􀁾 Kapelani Państwowej Straży Pożarnej
– 1 mln zł;
􀁾 Służba Więzienna (100 kapelanów)
– około 2,5 mln zł;
􀁾 placówki opieki zdrowotnej (ok.
500 księży) – 11 mln zł;
􀁾 leśnicy, energetycy, kolejarze,
sportowcy, służby komunalne, kopalnie
(w sumie ok. 400 kapelanów) – ok.
6 mln zł.
5. Prowadzone przez Kościół zakłady
opieki zdrowotnej (przychodnie, szpitale,
placówki opiekuńczo-lecznicze, hospicja
itp. – w sumie około 200) – Narodowy
Fundusz Zdrowia wypłacił im
186 mln 437 tys. 898,47 zł.
6. Fundusz Kościelny – w 2008 r.
97,9 mln zł (w 2009 r. – 99,5 mln zł).

Koszty zmienne
1. Darowizny instytucji państwowych
lub spółek z udziałem Skarbu Państwa
– ok. 50 mln zł rocznie.
2. Finansowanie i współfinansowanie
rozmaitych akcji oraz inwestycji
przez PFRON – ok. 30 mln zł rocznie.
3. Dotacje „ekologiczne” (wymiana
systemów grzewczych, docieplanie budynków
itp.) – Narodowy Fundusz
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
oraz fundusze wojewódzkie – ok.
35 mln zł rocznie.
4. Sprzedaż gruntów i budynków
przez samorządy z rutynowymi bonifikatami
rzędu 99–99,9 proc. – ok. 30
mln zł rocznie (uszczuplenie przychodów
gmin).
5. Dotacje do remontów zabytkowych
obiektów sakralnych (a przy okazji
i po cichu także plebanii) – 30 mln
zł z budżetu państwa i ok. 25 mln zł
z budżetów samorządowych, a ponadto
ok. 50 mln zł rocznie (w latach
2007–2008 w ramach dofinansowania
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).
Powyższe środki to około 3 miliardy
zł na każdy rok, a zaoszczędzone
przez państwo pozwoliłyby na walkę
z kryzysem na wielu frontach – choćby
na skuteczną ochronę najbiedniejszych
Polaków.
Wystarczy ! Czy jeszcze jakieś dane. Jest jeszcze ich mnóstwo, a szczególnie tych niewymiernych szkód, których się nie da zmierzyć ani zważyć.
Powyzsze to cytat ze strony:
http://amico.mojeforum.net/temat-vt370. ... ;start=200

RAZEM 8,5 MILIARDA ZŁOTYCH
No i co my/wy na to?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 08:37:22 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2009, 13:35:31 »
Oliwier pójdziesz na stos ty heretyku !!!! :wacko:
Zaraz znów się znajdzie ktoś kto ci powie ze jesteś czerwony i siejesz zamęt...

Cytuj
1. Utrzymanie (płace, ZUS, świadczenia urlopowe, dodatki wiejskie
i mieszkaniowe) ponad 42 tys. katechetów(w tym ok. 13 tys. księży, 1,5 tys.
zakonników, 3,5 tys. sióstr zakonnych, reszta świeckich) – 1 miliard 62 mln 229 tys. zł.
W 2009 r. państwo ma wydać na katechetów 1,8 miliarda zł.

No nie ma się co dziwić !! Przecież mamy konkordat !!!

To jest właśnie demokracja !! Gdzie banda idiotów ma racje tylko dlatego że ma większość nad kilkoma mądrymi......
Przez setki lat Kościół mordował grabił i ch... wie co jeszcze ale ludzie w dalszym ciągu patrzą na przedstawicieli tegoż kościółka jak na Boga. Ale ludzie są od dziecka tresowani że kościółek jest OK a kto nie chodzi do kościółka ten jest komunista, grzesznik i będzie sie smażył w piekiełku na starym oleju (zupełnie jak frytki w MC Donaldzie).
Cytuj
2. Subwencje do prowadzonych przez Kościół placówek oświatowych
(wyznaniowych) – 256 mln 868 tys. zł.
3. Dotacje na kościelne szkolnictwo wyższe, płatne (bez UKSW), wydziały
teologiczne włącznie z seminariami duchownymi – 190,5 mln zł.

Bo religia to po kole i spirytusie największy wynalazek wszechczasów !!
Pytanie: czy takowe "duchowne instytucje" kiedykolwiek miały kontrole z Urzędu Skarbowego na co dokładnie przeznaczyły pieniążki ?
Jeśli weźmiesz dotacje z UE musisz rozliczyć się na co je wydałeś a oni muszą ??
Cytuj
4. Kapelani
 Ordynariat Polowy WP 19,7 mln zł (wobec 16,6 mln zł w 2007 roku),
z czego 15,8 mln zł stanowią płace i inne świadczenia pieniężne (gratyfikacje urlopowe, przejazdy, zasiłki itp.) dla 187 księży;
 Straż Graniczna (12 kapelanów)– 1 mln zł (prawie 700 tys. zł na płace
plus ok. 300 tys. zł na logistykę itp.);
 Policja (65 kapelanów) – ponad 2 mln zł (pensje i logistyka);
 Kapelani Państwowej Straży Pożarnej– 1 mln zł;
 Służba Więzienna (100 kapelanów)– około 2,5 mln zł;
placówki opieki zdrowotnej (ok.500 księży) – 11 mln zł;
leśnicy, energetycy, kolejarze,sportowcy, służby komunalne, kopalnie
(w sumie ok. 400 kapelanów) – ok.6 mln zł.
Ordynariat Polowy WP... a piąte : nie zabijaj....
Pytanie: czy poprzez wprowadzenie kapelanów strażacy lepiej gaszą pożary ??
Policjanci maja większą wykrywalność przestępstw ?
Górnicy wydobywają więcej węgla a sportowcy maja lepsze wyniki ?
I w jakim stopniu są ci kapelani w służbach mundurowych ??
czy to są szeregowi czy oficerowie ??
ja znam tylko tych drugich, bo przecież kapelan musi być koniecznie oficerem bo kasa większa.... a on za 2000 zł nie będzie się modlił tak jak sie modli za 4000zl.
Liczy się jakość....

Kościół już dawno powinien być oddzielony od państwa i utrzymywać się z datków od wiernych.... Niestety był on głównym narzędziem w walce z komunizmem i teraz wszyscy płacimy mu za tę walkę.... i płacić długo jeszcze będziemy. Bo taka jest wola ludu.......
Amen

PS. Ciekawy jestem czy odchodzącym na emeryturę kapelanom rząd też nie wypłacił w terminie odpraw :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 13:40:31 wysłana przez Geddeon »

Offline el komendante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:13:19 »
Co do stopnia Xsiędza kapelana  :wacko: to zaczyna jako podporucznik - czyli Wasz młodszy kapitan , ale baaaaardzo szybko awansuje. Z autopsji znam kapelana który w ciągu niecałych 2 lat awansował ze stopnia podporucznika do majora , a teraz to pewnie i pułkownikiem jest.

Co do podwyżek w służbach mundurowych to w wojsku też na nic się nie zanosi w 2010 r.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2009, 13:36:11 »
Witam. Myślę że pan minister nie do końca przemyślał swoją wypowiedź, bo..... chyba umie myśleć. A tak wogóle to może ktoś mi powiedziećz jakiego zakładu psychiatrycznego został wypisany?????No i dlaczego bo chyba nie do końca leczenie poskutkowało. A jakie podwyżki przygotowali dla siebie w ministerstwie??Kiedy zostaną uregulawane nadgodziny????Kiedy będziemy zarabiać jak inni w UE albo chociaż porównywalnie-wydatki już są porównywalne. Może wreszcie wprowadzą tę zakichaną 4 zmianę a nie tylko straszą/ jeśli wogóle przemyśleli a nie tylko strzelają na oślep/.Tylko niech nie zniżają się do dna i nie zwalają wszystkiego na kryzys. I na koniec jak zwykle pytanie do ZZ - gdzie wy jesteście?? Ważne są apele o bhp, wyposażenie strażnic ale chyba priorytetem powinny być godne płace??? I nie nadgodziny, z których i tak będzie wieelkie g.... -tylko nasze zarobki i to by nie trzeba szukać dodatkowego źródła zarobku tylko oddać się służbie- wtedy będziecie od nas mogli wymagać oddania i uścisnąć dłoń w ramach podziękowania.
Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2009, 13:36:24 »
Cytuj
Informacja o zwiększeniu budżetu PSP na 2010 r.

W uchwalonej w dniu 18 grudnia 2009 r. przez Sejm RP ustawie budżetowej na rok 2010 przyjęto poprawkę zgłoszoną przez Komisję Finansów Publicznych dotyczącą zwiększenia budżetu Państwowej Straży Pożarnej o kwotę 8 mln zł. Środki te w wysokości 6 mln zł zwiększą wydatki bieżące komend powiatowych/miejskich PSP oraz o 2 mln zł dotacje dla jednostek ochrony przeciwpożarowej włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=32815

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/2375_u.htm

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/2375.htm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 15:15:56 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2009, 15:06:15 »
Cytuj
Art. 8.
W ustawie z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej
sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. Nr 110, poz. 1255, z późn. zm.8)) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 3:
a) pkt 1 otrzymuje brzmienie:
„1) pracowników zatrudnionych w urzędach organów władzy publicznej, kontroli, ochrony prawa oraz sądach i trybunałach, wymienionych w art. 139 ust. 2 ustawy o finansach publicznych, z wyjątkiem pracowników, o których mowa w art. 5 pkt 1 lit. b i c,”,
b) w pkt 3 przecinek zastępuje się kropką i uchyla się pkt 4;
2) w art. 5 pkt 1 otrzymuje brzmienie:
„1) osoby objęte mnożnikowymi systemami wynagrodzeń:
a) osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe, członkowie korpusu służby cywilnej, etatowi członkowie samorządowych kolegiów odwoławczych i kolegiów regionalnych izb obrachunkowych, pracownicy Rządowego Centrum Legislacji, eksperci, asesorzy i aplikanci
eksperccy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariusze Służby Celnej, członkowie służby zagranicznej niebędący członkami korpusu służby cywilnej, członkowie Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych,
b) sędziowie delegowani do Ministerstwa Sprawiedliwości lub innej jednostki organizacyjnej podległej Ministrowi Sprawiedliwości albo przez niego nadzorowanej, których wynagrodzenia są finansowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości, prokuratorzy,
asesorzy prokuratorscy,
c) nauczyciele zatrudnieni w szkołach i placówkach prowadzonych przez organy administracji rządowej,
d) żołnierze zawodowi i funkcjonariusze, o których mowa w art. 2 pkt 2,”;
3) art. 6 otrzymuje brzmienie:
„Art. 6. 1. Podstawę do określenia wynagrodzeń w roku budżetowym dla pracowników, o których mowa w art. 5 pkt 1 lit. a i d oraz pkt 2, stanowią wynagrodzenia z roku poprzedniego, zwaloryzowane średniorocznym wskaźnikiem wzrostu wynagrodzeń ustalonym w ustawie budżetowej, oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne, wypłacane na podstawie odrębnych przepisów.

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/2413_u.htm

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/2413.htm

Cytuj
„Art. 6. 1. Podstawę do określenia wynagrodzeń w roku budżetowym dla pracowników, o których mowa w art. 5 pkt 1 lit. a i d oraz pkt 2

Cytuj
2)   pracownicy - rozumie się osoby zatrudnione w jednostkach, o których mowa w pkt 1, oraz żołnierzy pełniących zawodową służbę wojskową, jako służbę stałą lub kontraktową, żołnierzy pełniących nadterminową zasadniczą służbę wojskową, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej - z wyjątkiem pełniących służbę kandydacką - oraz funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa, Służby Więziennej i Służby Celnej,

http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/1255.htm


Cytuj
d)   żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy – w wysokości 1.523,29 zł;

3)   średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej – w wysokości 101,0 %.

Cytuj
dla państwowych jednostek budżetowych w podziale na części i działy klasyfikacji dochodów i wydatków budżetowych oraz na poszczególne grupy osób, w załączniku nr 12:

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/pdf/2375_u_zal12.pdf

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/2375_u.htm

« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 15:29:57 wysłana przez grzela »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2009, 15:40:35 »
Kwota bazowa taka jak w ubiegłym roku, nie wróży to dobrze...

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:51:45 »
A wy to nie oglądacie obrad sejmu i przyjęcia budżetu na ten rok ?. Przedstawiciel MSWiA powiedział wyraźnie kasy nie będzie większej na policję i straż pożarną lecz na BOR bo trzeba ich dofinansować i kropka
Pozdrawiam Cięń em.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:27:18 »
A wy to nie oglądacie obrad sejmu i przyjęcia budżetu na ten rok ?. Przedstawiciel MSWiA powiedział wyraźnie kasy nie będzie większej na policję i straż pożarną lecz na BOR bo trzeba ich dofinansować i kropka

Jakbyś przeczytał uważnie tekst z zamieszczonych powyżej linków, to dowiedziałbyś  się, że:

Ustawę przekazano Prezydentowi i Marszałkowi Senatu dnia 20-11-2009

STANOWISKO SENATU nie wniósł poprawek
   
Dnia 16-12-2009 Prezydent podpisał ustawę.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:33:54 »
Czyli jak pisałem kasy na ten rok nie będzie i wyszło na moje.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:09:50 »
Cytuj
   

Pan Bogdan BORUSEWICZ Marszałek Senatu RP
- Warszawa, 8.01.2010 r

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych wyraża stanowczy sprzeciw wobec niedoszacowania budżetów służb mundurowych MSWiA oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Pomimo, że coraz częściej informuje się opinię publiczną o wychodzeniu Polski z kryzysu gospodarczego Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna i Służba Więzienna, ma zaplanowany budżet na rok 2010 na poziomie niższym niż w 2009 roku (w przypadku Policji spadek realny wynosi 6,7%, a w przypadku Straży Granicznej - aż 18,3%). Podnoszone przez kierownictwa resortów i służb argumenty zwiększenia „budżetu zasadniczego" są nieprawdziwe, ponieważ zostały zaplanowane w oparciu o zmniejszony w lipcu 2009 roku budżet.
Istotną kwestią dla funkcjonariuszy na rok 2010 jest brak waloryzacji uposażeń, które zgodnie z projektem ustawy budżetowej nie wzrosną nawet o wskaźnik inflacji. Uważamy taką sytuację za niedopuszczalną, biorąc pod uwagę od początku 2010 roku znaczny wzrost cen i usług, powodujący wzrost kosztów utrzymania dla funkcjonariuszy odpowiedzialnych za szeroko pojęte bezpieczeństwo wewnętrzne, stanowiące podobno priorytet Rządu RP.

Panie Marszałku

Apelujemy o debatę w sprawie zmiany budżetu na rok 2010 służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne, ochronę granic RP, walkę ze skutkami klęsk żywiołowych oraz politykę penitencjarną Państwa.

 Przedkładając niniejsze stanowisko, wnosimy o:
    *
      utrzymanie wysokości budżetów, co najmniej na poziomie przewidywanym pierwotnie w roku 2009;
    *
      dokonanie waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy, co najmniej o wskaźnik inflacji przewidywanej na rok 2010 + 1 punkt procentowy.

źródełko:  http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1290

To może jest jeszcze szansa (złapać szympansa) na   podwyższenie uposażenia .Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 08:15:01 wysłana przez Butel »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:33:58 »
Podwyżki są (po cichu ale są) dla sędziów i prokuratorów oni mają zapisy i nie dadzą się wydymać a mundurowych zawsze można. Dać naszego ministra do prokuratury krajowej lub sądownictwa a znajdzie na pewno większe oszczędności.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline kamog1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:49:45 »
Koledzy mam takie pytanie, bo nie mogę nigdzie znaleźć aktualnych informacji. A mianowicie: ile wynosi w chwili obecnej podstawowe uposażenie początkującego strażaka bez żadnej szkoły pożarniczej czyli w najniższym stopniu? I jakie należą się dodatki comiesięczne? Chodzi p pracę w Komendzie Powiatowej.  Proszę najlepiej o konkretne przykłady od konkretnych osób pracujących w straży. Pytam ponieważ interesuje mnie praca w straży pożarnej i chciałbym być strażakiem ale niezależnie od tego co mówią ludzie, że w straży nie chodzi o pieniądze, bo to służba honorowa, to sprawa wynagrodzenia jest niezwykle ważna. Honorem i męstwem rodziny nie utrzymam!

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:59:29 »
10 tematów niżej był poruszany ten temat :straz: poczytaj sobie

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2010, 19:01:48 »
Kolego jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego to najlepiej udaj się do kadr czy to w powiecie czy w województwie i tam ci udzielą odpowiedzi.Nie rozumiem osób które na forum pytają o pracę,chyba niekoniecznie im zależy...
Sory za offtopic do tematu.
A co do podwyżek na ten rok to doszło coś do mnie że może będzie 4% powyżej inflacji,ale to taka droga pantoflowa.Pożyjemy zobaczymy...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 19:07:48 wysłana przez Fanatyk »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2010, 16:20:48 »
Z tego co wiem  :wacko: to:
- budżet podpisany i nie ma wzrostu wynagrodzeń wiec regulacji w grupach nie będzie
- w komendach zawsze jakieś luzy w płacach są (odejścia na początku roku) dodatek motywacyjny, więc na obligi wyslugi czy też awanse wystarczy
- rolą związków jest dopilnować żeby reszta środków zostala odpowiednio wykorzystana (na płace nie na rzeczówkę)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2010, 19:21:40 »
Cytuj
Odnosząc się natomiast do wielkości środków na uposażenia i poziomu tych uposażeń informuję, że w ustawie budżetowej na rok 2010 kwota bazowa dla funkcjonariuszy, z której wynika wysokość przeciętnego miesięcznego uposażenia, określona została na poziomie roku 2009. Kwota ta ma również zastosowanie do żołnierzy oraz funkcjonariuszy innych służb, w tym Służby Więziennej, co oznacza, że ich uposażenia także nie uległy podwyższeniu.

Ponadto, odnosząc się do wysokości budżetu służb podległych Ministrowi Sprawiedliwości, pragnę poinformować, iż łączny plan wydatków więziennictwa na 2010 rok jest wyższy od poziomu wydatków z 2009 roku (w porównaniu do planu po zmianach na dzień 12 grudnia 2009 r.) o 3,3 %, natomiast w stosunku do wydatków określonych w pierwotnym układzie wykonawczym, tj. przed ograniczeniami wydatków w ramach nowelizacji ustawy budżetowej na 2009 rok wydatki te są niemal na identycznym poziomie (spadek o niespełna 0,9 %).

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1312

http://www.nszzp.pl/pliki/inne/Prezydium/Budzet_Policja_2010/MSWiA_budzet.pdf

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2010 rok
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2010, 20:06:30 »
Cytuj
Odnosząc się natomiast do wielkości środków na uposażenia i poziomu tych uposażeń informuję, że w ustawie budżetowej na rok 2010 kwota bazowa dla funkcjonariuszy, z której wynika wysokość przeciętnego miesięcznego uposażenia, określona została na poziomie roku 2009. Kwota ta ma również zastosowanie do żołnierzy oraz funkcjonariuszy innych służb

Czyli jakie wnioski ???

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."