Autor Wątek: Przeczytałem " Wejście Smoka"  (Przeczytany 1682 razy)

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Przeczytałem " Wejście Smoka"
« dnia: Czerwiec 06, 2005, 17:12:29 »
Przeczytałem ten temat i doszedłem do wniosku, że straż pożarna przede wszystkim zajmuje się remontami i budową remiz a działalność ratownicza to często uboczna i miej ważna część zadań JRG i innych jednostek PSP. Skarżący się strażak sam przyznaje , że Dowódca JRG to nie jest taki najgorszy ( latarek i sprzętu łączności brak albo w złym stanie, ubrania ochronne podarte, ludzie traktowani jak zwierzęta) bo wyremontowano remizę i zakupiono nowe wozy.  Podejrzewam , że wozy zakupiono bez udziału D-cy ale ten remont!!!  Wniosek nasuwa się sam , Dowódcą JRG powinien być gość który zna się na budowlance i wyremontuje budynek albo jeszcze lepiej wybuduje nowy (Znam kiklka takich przykładów) i kupi  lub przyzna się , że kupił wóz i może codziennie leżeć do góry kołami i pir-ić  wszystko bo jest zasłużony.  Najbardziej zszokowało mnie to , że strażak z podziału z jednostki pierwszoliniowej z dużego miasta, który z niejednego pieca chleb jadł wyraża takie poglądy.  Teraz już wiem po co są te 9 miesięczne szkoły oficerskie. Najprawdopodobniej chodzi o to , żeby budowlańców szybko zrobić oficerami i będziemy fachowo remontować remizy , bo do tej pory robiliśmy to mało profesjonalnie , a chcemy być prawdziwymi profesjonalistami.
   "Nie zna życia kto nie robił w budowlance, z łopatą w ręku przy betoniarce"

Pozdrawiam wszystkie brygady remontowo- budowlane (nie wiem czemu w skrócie JRG)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Przeczytałem " Wejście Smoka"
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2005, 17:38:45 »
To i tak dobrze. Bo jakby przez kurs oficerski przeszedł ksiądz to w strażnicach zamiast okien by były witraże. :D
Myślę że takich "zasłużonych" to my nie potrzebujemy. Podobna sytuacja jest w OSP. Zasłużonym walne zebranie winno dawać i daje członkowstwo honorowe. Jednak jak się zapytam kto z was się czuje zasłużony dla jednostki to mam chmarę rąk w górze. Każdy najwięcej zrobił, każdy jest najlepszy, kiedyś pokłucą się jeszcze.
Ale to w OSP. To społecznicy.
W PSP tego nie powinno być, pracować należy od przyjęcia do służby aż do emerytury, bo tak bierze się kasę. Chyba że nie pobiera wypłaty ale to chyba niemozliwe, prawda?
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Przeczytałem " Wejście Smoka"
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2005, 23:38:55 »
Pracując już w kilku miejscach dostrzegłem że zasadniczo w dużej mierze obecni d-cy, komendanci dzielą się na gospodarzy i karierowiczów.
Gospodarz dba o ludzi, o sprzęt, o warunki socjalne i myśli przede wszystkim jak zrobić coś dobrego dla swojego i jego ludzi miejsca pracy. Gospodarz dostrzega potrzeby swoich ludzi , bo gospodarz przepracował w podziale kilkanaście lat i wie czego mu brakowało, potrafi postawić na swoim i rzec veto.
Karierowicze zaś mają na myśli tylko to jak się wykazać, jak być lepszym, jak pod pozorem remontu zbudowac sobie autorytet, jak wypromowac swoją osobę i jak najszybciej dorwac się do kolejnego stołka a wynika to z tego, że na tym kolejnym już stołku to nie trzeba znac się na pożarnictwie, tylko umieć się podlizac i politykować...bo tylko to jest teraz w cenie i dobrej ocenie...im lepiej szachruje i  oszukuje ludzi , tym jest lepszym "menagerem".Poza tym nie oszukujmy się, komendanci wybierają sobie ludzi do rządzenia w JRG takich , którymi moga sterować i nimi manipulować.Wyżej jest podobnie...Jankowski też był super komendantem na te trudne czasy, nie zrobił dla strazy nic, tylko nia rządził jak mu kazali...BMW, bierny,mierny ale wierny!!!
 Od pewnego czasu słyszy się ciągle, jakie to mamy ładne samochody, jakie piękne kafelki w kiblu ale jakoś nikt się nie chwali że strażak np. nie dostaje przez 3 lata obuwia sportowego, koszulek, i innych podstawowych elementów ubrania roboczego...przyczyna jest prosta- na kalesonach, koszarówkach nikt nie zrobi kariery, ale na remontach, samochodach jak najbardziej - w końcu to takie medialne - jest okazja zaistnieć w lokalnej TV i stać się chwilową gwiazdą:)
Czasy pokazały że gospodarze poodchodzili, pozostało ich niewielu, a straż wypełniła się karierowiczami, którzy na dzień dobry zasiadają na kierowniczych stanowiskach i dumaja kogo tu zepchnąć z tej drabiny awansów, poza tym w dzisiejszej straży, co zostało narzucone przez system , liczy się papiór a nie umiejętności, wiedza czy doświadczenie.
A tak naprawde im wyżej tym wiekszy bajzel...

Chory jest system, potrzeba reformy i weryfikacji. Straży potrzebni sa strażacy a nie "menagerowie".
Niedługo z komendantem albo d-cą bedziemy kontaktować przez ich asystentów , albo adwokatów, tak się od nas wyalienują.
Mariusz odważył się powiedzieć o tym głośno i wcale mu się nie dziwię....
Pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2005, 23:43:24 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

BROKS

  • Gość
Przeczytałem " Wejście Smoka"
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2005, 10:05:44 »
Cytuj
Poza tym nie oszukujmy się, komendanci wybierają sobie ludzi do rządzenia w JRG takich , którymi moga sterować i nimi manipulować.[/b]...
(Ogniowy)...

To prawda z tą manipulacją....u siebie widzę ten cyrk!!!!!!!

W moim rewirze dowódcami JRG po części są ludzie o "nijakich" charakterach, bojący się głośno wyrazić swoje zdanie i bronić go przed komendantem bo czy aby mu to się spodoba??? Na szefów JRG wybiera sie ludzi, którzy będą lojalni aż do bólu....dostali to stanowisko albo poprzez wcześniejsze lizusostwo....lub zostali nimi, bo otrzymali tą prozpozycję "jako nie do odrzucenia"......
Oczywiście jest paru znakomitych d-ców JRG, ale za to jacy są, narażają się swoim decydentom codziennie...są niewygodni dla komendantów bo trzymają stronę podziału zamiast gnoić zmianowych strażaków i pokazywać im miejsce w szyku....
Problem z kasą też istnieje....jest kasa na wszelkie zakupy jakimi komendanci mogą się pochwalić przed lokalną władzą i KW.....a są z nią problemy jeśli chodzi ubrania i drobny sprzęt na samochodach.....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2005, 16:29:08 wysłana przez bulon »

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Przeczytałem " Wejście Smoka"
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2005, 17:45:28 »
Proponuję przeczytać stronkę http://zar.wizytowka.pl/  bardzo wiele wyjaśnia.