Autor Wątek: Plan ewakuacji PSK  (Przeczytany 3497 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Plan ewakuacji PSK
« dnia: Listopad 25, 2009, 15:26:24 »
Witam kolegów. Mam pytanie czy macie opracowane plany ewakuacji swoich PSK? Jeśli tak, to czy moglibyście podesłać mi jakiś wzór , byłbym wdzięczny.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline kulkub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Plan ewakuacji PSK
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2009, 16:23:55 »
Nie wiem czy jest na to jakiś wzór i czy jest to jakoś usankcjonowane. U mnie w KM istnieje coś takiego jak procedura przeniesienia SK na stanowisko zapasowe. Dokładnie opisane jest wszystko co tego dotyczy tj.: miejsce, wyposażenie itp. Procedura ma zastosowanie w sytuacjach kryzysowych i jeszcze nie była realizowana( i całe szczęście).
Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Plan ewakuacji PSK
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2009, 21:04:40 »
Witam!
Również uważam, że gotowego wzoru nie ma. U mnie wszystko jest b.podobnie jak to kol. wyżej opisał. Jest wyznaczone miejsce, sprzęt, wyposażenie i osoby odpowiedzialne za przeniesienie oraz uruchomienie w razie "W" podpisane (przez obie strony) Porozumienie znajduje się w dokumentacji SK. Jest także nieco podobne Porozumienie z m. Komendą Policji, ale to co innego (ich inicjatywa).
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Plan ewakuacji PSK
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2009, 21:58:10 »
Sam plan to faktycznie nie jest nic strasznego - tak jak koledzy juz napisali, wystarczy spisać co i gdzie trzeba zabrać , oraz kto jest za to odpowiedzialny.
Największym problemem jest jednak w takiej sytuacji przeniesienie wywołań numerów alarmowych (+ ewentualnie innych powszechnie znanych jako numery Straży Pożarnej).  Technicznie jest to możliwe , ale trzeba uzgadniać to z operatorem i dobrze jest mieć to wcześniej ustalone, bo bez tego numery alarmowe mogą pozostawać głuche przez długi czas. A jak się rozmawia z naszym głównym operatorem telekomunikacyjnym chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć ;) 

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: Plan ewakuacji PSK
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2009, 10:02:38 »
Plan zawarty jest w regulaminie MSK.
Są wyznaczone osoby:
- informatyk - programy, bazę danych, komputer/y, radio, telefony,
- naczelnik - umowy, porozumienia, (dokumentacja)
- wyznaczona osoba, mapy,
Z tym że kiedyś było rozpisane na pojedyncze osoby kto za co. Jest ro trochę bez sensu, ponieważ i tak nie zciągną wszystkich. Ważny jest informatyk i ktoś kto pozabiera resztę.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Plan ewakuacji PSK
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2009, 16:34:21 »
Plan ewakuacji PSK jest chyba moim ulubionym :-). Proszę sobie to wyobrazić:
JRG jest tak zagrożone , że trzeba przenieść biednego dyżurnego wraz z znienawidzonym telefonem i komputerem, a co ze strażakami w JRG?, kto im wyświetlacz włączy?, kto bramę otworzy?, sygnalizację zapali?, czy w ogóle będzie miał kto i czy wyjechać?, :-). A może ja się nie znam:-).

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Plan ewakuacji PSK
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2009, 22:28:10 »
@ajax swego czasu próbowałem przenieść telefon 998 do zapasowego miejsca i robiłem to przy pomocy kodów podanych przez operatora (wtedy TP S.A.) gdy chciałem wrócić 998 do pierwotnej pozycji znów odpowiedni kod na telefon podkładowym, który miał przejmować połączenia. Zadziałało co ciekawe operator wskazał mi, że sposób przeniesienia nr wskazany jest w ... i tu śmiech w książce telefonicznej. Co więcej sposób był faktycznie podany.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Plan ewakuacji PSK
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2009, 23:37:59 »
Witam!
Kody, porozumienia oraz sprawy sprzętowe, transportowe, itp. są w gestii wyznaczonych osób (informatyk, techniczny, operacyjny..) Mnie osobiście jako dyżurnego interesuje gł. sprawa ich sprawnej obsługi, dysponowania, podejmowania decyzji, dokumentacji, itd...
Nigdy nie "zawracałem" sobie dotychczas głowy, kto i jak to zrobi, ale przyjrzę się też bliżej - przy okazji. Fakt! ^_^
Pozdr.
Ps. Nr. podkładowy i współpraca z TPSA i operatorami kom. ( nie tylko w tym zakresie) to inna bajka. :angry:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.