Autor Wątek: Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami  (Przeczytany 33870 razy)

Offline młodyfireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« dnia: Czerwiec 03, 2005, 23:25:25 »
Od jakiegoś czasu mamy cytowany tu gdzieś wcześniej system firmy ADAMPOL z Zabrza / www.adampol.pl / Mamy kartę z pre paid z idei  - PoPa koszt wysłania 1 smsa wynosi 20 gr . od chwili gdy załączy się syrena po 5 sekundach przychodzi pierwszy sms i później idą następne . Urządzenie ma pełną wizualizację / posiada wyświetlacz / widać do kogo teraz wysyła . Pozatym podłącza się go do systemu dsp 4 przewodami - proste to jak drut sami możemy podłączyć . Co do ilości numerów telefonicznych - można zaprogramować do 200 nr telefonów kom. - w naszym przypadku nie do wykożystania . Sami możemy sobie dowolnie zmieniać numery  , kasować dodawać . Nie potrzeba żeby goście z serwisu jeździli . Meni jest dosyć proste  , jest tam taki bajer słuchawki z mikrofonem i możemy dzwonić do PSP po zakończonej akcji zupełnie za darmo , można też odsłuchać przy pomocy tych słuchawek ile jeszcze mamy pieniędzy na smsy. W niedługim czasie dołączymy czujki na podczerwień i klawiaturę do tego terminala gsm żeby " jacyś kolesie nas nie ograbili " jak alarm zostanie wywołany to zaraz dostaniesz smsa " Uwaga włączony ALARM w strażnicy proszę o interwęcję  " a sami wiecie że coraz więcej strażnic jest pucowanych . Dzisiaj to strach . Kasy nikt niechce dać więc trzeba pilnować tego co się ma . Moim zdaniem ten system jest godny polecenia - ma chyba wszystko czego potrzeba w dzisiejszych czasach . Bo jeśli masz syrenę to fajnie tylko że jej nie usłyszysz bo masz plastiki w oknach . Jeśli syrena zostanie załączona  z PSP zaraz smsy wysyłane są na wcześniej podane telefony i możemy ruszać do akcji. U nas są fajni młodzi ale pomimo że mieszkają 1 km od strażnicy do tej pory byli nie uźyteczni bo syreny nie słyszeli , teraz jest zmiana jeśli faktycznie ktoś jest w domu i ma załączoną kom. zaraz się zjawia .  Pagery też są fajne ale moim zdaniem trza nam iść z duchem czasów . W naszej Psp powiedzieli że " gdy systemy komórkowe zawiodą pagery dalej działać będą " może i tak ale pagery działają max do 2 km . Pozatym te koszty tych pagerów za 10szt trzeba zapłacić co najmniej 4500 netto + 7 % Vat , pamiętacie te mydelniczki - raz Ci spadł taki na ziemię i już po zawodach .  I kto je chce nosić przy sobie ???? telefon ,  pager i radiostacja i co jeszcze ? każdy może sam ocenić co jest dla niego najlepsze . Pozdrawiam  

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2005, 20:13:31 »
Witam.
Jaki jest koszt tego modułu? Nie chcę nękać mailami formy, oczywiście jak się zdecydujemy będzie to konieczne :) Czy jest możliwość uruchomienia syreny, bądź procesu wysyłania smsów, poprzez komende wysłaną sms'em na "nr bazowy" Pozdrawiam

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2005, 21:25:37 »
Cytuj
Witam.
Jaki jest koszt tego modułu? Nie chcę nękać mailami formy, oczywiście jak się zdecydujemy będzie to konieczne :)
Nie miej skrupułów - firma jeśli chce zarobić musi dbać o klienta, a więc masz pełne prawo pytać o cenę (i negocjować ją jeśli uważasz że jest wygórowana!).

Mam szczerze powiedziawszy pewną wątpliwość dotyczącą alarmowania za pomocą SMS'a. No bo myślę sobie tak: mam komórkę, dziennie dostaję od kilku do kilkunastu SMS'ów od różnych osób. Mam też uruchomione powiadamianie o przyjściu poczty elektronicznej od kolegów z zakładu. Poza tym instalacja na której wyżywam się w pracy też mi SMS-uje, jak coś się jej nie podoba. Wszystko to są SMS'y o różnym priorytecie. No i załóżmy teraz, że o alarmie też będę powiadamiany w ten sposób. Toż to ja na zawał po trzech latach umrę! Jeśli każdy SMS'es będzie potencjalnym powiadomieniem o alarmie, to na sam dzwięk komórki, serce będzie mi przyspieszało kilkukrotnie. Nie mówiąc już o tym, że nie będę jej mógł na noc wyłączyć, a akurat szefowi się coś przypomni i napisze mi maila o 5-tej nad ranem (taki akurat ma tryb życia, że kładzie sie spać o 6 rano a budzi o 12-tej).

Dobra, stary jestem i nie znam sie na nowinkach. Może istnieje możliwość ustawienia różnych dzwonków dla różnych nadawców wiadomości, ale i tak moja komórka tego nie umożliwia...i co ja mam zrobić????

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2005, 00:30:25 »
Cytuj
Nie miej skrupułów - firma jeśli chce zarobić musi dbać o klienta, a więc masz pełne prawo pytać o cenę (i negocjować ją jeśli uważasz że jest wygórowana!).

Właśnie napisałem maila, zobaczymy co odpisza.

Cytuj
(taki akurat ma tryb życia, że kładzie sie spać o 6 rano a budzi o 12-tej).

To masz jednym słowem przekichane  :P

Cytuj
Dobra, stary jestem i nie znam sie na nowinkach. Może istnieje możliwość ustawienia różnych dzwonków dla różnych nadawców wiadomości, ale i tak moja komórka tego nie umożliwia...i co ja mam zrobić????

W nowszych telefonach mozesz sobie przypisac rozny dźwięk sms'ow do różnych osób (grup), wtedy tez masz mozliwość wyciszenie niektórych z nich.

Pozdrawiam

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2005, 09:22:51 »
Cytuj
To masz jednym słowem przekichane  :P
Wcale nie mam tak źle... :P

Cytuj
W nowszych telefonach mozesz sobie przypisac rozny dźwięk sms'ow do różnych osób (grup), wtedy tez masz mozliwość wyciszenie niektórych z nich.

Moja znów taka stara nie jest (w tym roku kupiłem), ale umożliwia przypisanie różnych dzwięków, do osób dzwoniących, a nie do SMS'ów.
Czy w takim wypadku straż ma mi nową komórkę kupić? :blink:

Osobiście uważam, że alarmowanie powinno odbywać się niezależnie od wszelkich systemów publicznych.

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2005, 13:38:29 »
Cytuj
Osobiście uważam, że alarmowanie powinno odbywać się niezależnie od wszelkich systemów publicznych.
Zgadzam się.

Ale czasem zwykle sms-y dochodza ze spóźnieniem, a co dopiero sms-y z serwisów.
W danym momencie tel. mam w kieszeni i nie mam zasiegu (tylko nie myslcie sobie w jakiej ty dziurz mieszkasz ;) )przez chwilke i w tym czasie sms mi nie dojdzie, a centrum wiadomosci wysle go ponownie za np 5, 10 min.

Wolałbym pagery, choc wiem ze sa drogie, ale trzymac w domu w pokoju w którym jestes i tyle, nie musisz nosic ze soba jak gdziesz dalje jedziesz, zeby nie zniszczyc itd.

Fajnie by było gdyby był system, który by np na gg wysyłał, oczywiscie po owczesniejszym sprawdzeniu czy uzytkownik jest online (coraz to wiecej ludzi ma neta i spedza na nim dobre pare godzin dziennie), a jezeli ktos ma status t zaraz wracam, lub niedostepny to wysyła sms-a na koma.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2005, 13:40:30 wysłana przez brydziu »
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2005, 23:05:20 »
co wy piszecie , mam urządzonko i sprawuje się dobrze sms wysyłane są w 30-35 s do 25 strażaków .
pierwszy dociera zanim syrena się dobrze rozkręci .


pozdrawiam !!!  

Offline krystian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2005, 12:16:52 »
No u nas tez były sms ale system był taki ze kazdy sms szedł z opuznieniem 5 sek. i co sie okazało ze ci ktuzy mieszkali blisko bądz mieli pejdzery posiadalismy takich 15 potęzne (jak nie było paska przy spodniach to nie było mowy zeby go założyć) to diostawali sms w wozie bo nas było około 40 na sms.  Dzis mamy wszyscy nowe pejgery i kazdy sie juz nauczył z nim chodzic i juz zrezygnowalismy z sms . Również zgadzam sie z przedmówca ze zawał serca na pewno byłby szybszy. sam niejeden raz w srodku nocy sie podrywałem bo komus ise cos przypomiało.    Szczeze jestem za pejgerammi.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2005, 09:35:45 »
w najbliższym czasie takie urządzonko trafi do nas mimo tego, że mamy pagery (nie wszyscy). jak będzie sie sprawowało jego plusy i minusy wstawie na forum. Na razie jestem pełen nadziei, że będzie dobrze! ;)  

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2005, 15:54:20 »
Mógłby mi ktoś więcej napisac cos o tej centralce-jak sie sprawuje, jak wygląda sprawa z powiadamianiem poprzez dzwonienie a nie smsy itp. chciałbym sie dowiedziec jak sie sprawuje w praktyce bo jej teoretyczne załozenia znam. Dziekuje za wszelkie informacje    

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2005, 14:12:23 »
Od połowy sierpnia jesteśmy powiadamiani sms-ami o treści: "ALARM POŻAR!!!". Korzystamy z centralki, w której zainstalowana jest kartka SIM sieci PLUS GSM. Po włączeniu syreny przez dyspozytora na MSK, po 12 sekundach rozpoczyna się wysyłanie sms-ów. Na liscie odbiorców tych sms-ów znajduje sie ok. 15 osób. Sms-y wysyłane są w takiej kolejności do strażaków, w jakiej umieszczone są numery ich telefonów na liście. Listę sporządziliśmy według zasady kto i jak jest dyspozycyjny w ciągu dnia jeżeli byłaby potrzeba wyjazdu alarmowego. W zabudowie m.in. blokowej, miasteczka zdarzało się często, że późno można było usłyszeć sygnał syreny, dlatego uważam, że dotychczasowe przypadki wykorzystania sms-ów sprawdzily się.
Dodatkowo skorzystaliśmy z oferty sieci PLUS kupując u nich telefony na abonament "stworzyliśmy" grupę abonentów i rozmawiamy w tej grupie taniej.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2005, 14:15:28 wysłana przez straluk »

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2005, 15:13:03 »
Straluk a z jakiego urządzenia korzystacie bo ja znam tylko TERMINAL GSM, który oferuje firma Adampol. Po 12 sekundach zaczyna wysyłać smsy i jak długo trwa wysłanie tych 15 smsów, czyli po jakim czasie od momentu wysłania pierwszego smsa zostaje wysłany piętnasty? Słyszałem również że za pomocą centralki można powiadamiać poprzez połączenie telefoniczne, może wiesz coś o tym? Dzięki za informacje

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2005, 17:05:56 »
Co do kwestii, że każdy odbiera kilka, kilkanaście sms-ów dziennie, to jest prosty sposób - flash sms - od razu pojawia się na wyświetlaczu - tylko kwestia czy jest taka opcja u któregoś z operatorów??
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2005, 20:26:44 »
jakoś nie jestem przekonany do powiadamiania poprzez sms... lepsze wydają mi się pagery :)  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2005, 10:37:12 »
Korzystamy z terminala firmy ADAMPOL. Pierwszy sms wychodzi po 10 sekundach od włączenia syreny (z informacji w ADAMPOLU wynikało, że powinien wychodzić po 12 sekundach ale w praktyce jednak wychodzi po 10) kolejne wychodzą co 5 sekund. Istnieje mozliwość ręcznego wysyłania komunikatów sms-owych na telefony z listy zaprogramowanej w terminalu. My mamy dwa komunikaty: "ALARM POŻAR!!!" (wysyłany wyłącznie po włączeniu syreny alarmowym) i drugi "ZBIÓRKA W STRAŻY" (wysyłany ręcznie od nas z remizy w przypadku potrzeby spotkania). Instalacja TERMINALA jest bardzo prosta i szybka - nie ma potrzeby wzywania jakiegoś fachowca w tej dziedzinie.

Jeśli chodzi o to: "że za pomocą centralki można powiadamiać poprzez połączenie telefoniczne, może wiesz coś o tym?", to nie mam informacji i wiadomości w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2005, 10:40:38 wysłana przez straluk »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2005, 11:44:16 »
Cześć,
ja po dłuzszym czasie i przeglądaniu ofert i szukaniu środków kupiłem jakieś 3 miesiące temu terminal GSM Roboteca.
Działa mniej więcej tak jak to opisał STRALUK.
Firma przygotowała nam terminal wg zamówienia i wysłała paczkę z instrukcją jak to zamontować do centralki Digitex'u - pozwoliło to nam zaoszczędzić troche kasiorki za przyjazd firmy i montaż.
Co do samych smsków to chyba wszystko już było napisane na forum ida po kolei więc sa opóźnienia i zdarza się, że ktoś dostanie smsa w samochodzie, ich wysłanie jest uzależnione od operatora i dostepu do sieci. My mamy kartę SIM Orange -pre paid. Doładowuję konto po 50 PLN raz na 3 miesiące i narazie wystarcza. Terminal pozwala sprawdzić stan konta bezpośrednio z wyświetlacza.
Wysłanie 20 smsów zabiera wg naszych testów jakieś 1-2 minuty.
Pozostałe cechy terminala to to że można go zaprogramowac i przeprogramować z klawiatury (zmiana numerów, wybór operatora sieci itp). Kod PIN jest podany na stałe więc trzeba karte przed włożeniem do termianal włożyć do normalengo telefonu i zmienic jej pin na zaprogramowany.
Terminal pozwala na dzwonienie pod 2 dowolnie wybrane numery (ma podłaczony zestaw słuchawkowy). My mamy ustawiony numer PA najbliższej JRG i sprawdzenie konta karty.
Numery telefonów są podzielone na dwie grupy: wyjazdowa czyli ta która jest alarmowane oraz druga, np MDP której można wyslać sms o zbiórce.
Terminal potrafi wysłać automatycznie sms alarmowy we współpracy ze stacją DSP, sms alarmowy wywolany z klawiatury, sms na zbiórkę z klawiatury oddzielnie na dwie grupy oraz sms alarm włamaniowy (nie korzystam z tego obecnie).
Można przy pomocy terminala załaczać jakies urządzenia w remizie przez sms (nie korzystam z tego więc więcej nie potrafię powiedzieć jak to działa).
Ważna uwaga jest taka, że najlepiej podłaczać terminal do istniejącej stacji DSP - terminal korzysta z zasialnia z tej właśnie stacji oraz korzysta z sygnału przesyłanego przez dyspozytora pobudzającego stację. Jeśli jednostka nie ma DSP do włączania syreny to trzeba pomyśleć o zasilaczu i akmulatorze no i wywoływanie alarmu byłoby kłopotliwe (ktoś chyba musiałby to załączyć ręcznie).
Drugi problem jaki u mnie wystapil to brak alarmowania gdy nie ma napięcia w remizie - wina poniekąd leży po stronie Digitexa - centrala DSP jest wyposażona w zabezpieczenie - czujnik napięcia na wszystkich fazach, jeśli napięcia nie ma to blokuje wysłanie alarmu i odsyła informację dyspozytorowi że w remizie nie ma napięcia. Brak podania sygnału na stycznik syreny oznacza, że terminal tego sygnału tez nie dostaje. Można wysłac same sms'y ale trzeba to zrobic ręcznie. Firma obiecała mi, że napiszą jak sobie z tym poradzić ale na razie czekam...
Podsumowując: jak kogoś nie stać na pagery to musi się zadowolić terminalme gsm na pewno jest to istotne uzupelnienie alarmowania przy pomocy syreny. Mam nadzieję, że konkurencja którą się nareszcie pojawiła (Robotec ma też systemy powiadamiania na pagery) spowoduje obniżenie cen i w przyszłości zastąpimy/uzupełnimy smsy właśnie pagerami. Na razie jest to dobra opcja i już się wiele razy u nas sprawdziła.
Pozdrawiam, Sylwek
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2005, 11:50:16 wysłana przez Sylwek »

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2005, 12:43:54 »
młodyfireman niewiem jakie pagery opisujesz ale nasze DSP dzialaja w odleglosci 12-15km! i to za darmo  :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2005, 12:44:59 wysłana przez zibi.gpr »

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2005, 17:20:11 »
Witam!

Opisze, krótko nasz system: Centralka jest zamontowana na PSK i to PSP śle do nas smski. Tak jak dyspozytor puka w konsole właczając syrene tak na kompie od razu wybiera OSP, któremu ma wysłać smsy. Po załączeniu syreny smsy zaczynają przychodzić praktycznie jednocześnie do wszystkich. Kiedyś zrobiliśmy test to pierwsze odezwały się nr z Plusa (bo bramka jest Plus GSM), ale wszyscy dostali eski w ciągu 5s. Nie wiem jak system się sprawdzi, bo jeszcze nie alramowali nas do wyjazdu przez sms (nie było możliwości= nie było wyjazdu), ale wydaje mi się, że dyspozycja jak w miarę opanuje system to będzie szybko wysłane :) Koszt utrzymania przez każdą OSP to chyba 200 zł rocznie więc nie dużo. Kolega będąc w Holandii dostał eska testowego  :lol:  .. jak będzie w praktyce napisze zaraz po pierwszej akcji. Pozdrawiam

Aha.. mogliśmy podać 20 nr do wpisania w wysyłkę :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2005, 17:20:58 wysłana przez osposie »

Offline wojcer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2005, 13:11:10 »
widze ze sprawa z GSM przycichła, a ile zapłaciliście za roboteca ??
jak to sie ma do urzadzenia GSM Digitexa jezeli chodzi o funkcjonalnosc, bo slyszalem ze ten sprzet ROboteca to straszna manufaktura (jeśli zaglądaliście do środka), działa dopóki się nie zepsuje.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2005, 15:48:04 »
W naszej jednostce mamy zamiar zakupić takie urządzenie. Kilka z nich działa już na terenie powiatu Kłodzkiego. Biuro zarządu we Wroclawiu zajmuje się rozprowadzeniem tego bajeru. Wszystko dziala w Plusie . Najpierw przyjeżdża gość i podpisuje z jednostką umowę, zostawia kartę Sim . Potem zjawiają się monterzy  montują urządzenie z dużą anteną. Można wprowadzić do 50 numerów powiadamianie jest w dwojaki sposób . Urządzenie wysyła sygnał do strażaka . Musi on mieć wprowadzony u siebie nume telefonu z DSP z nazwą np . REMIZA  dostaje cztery sygnały i strzał idzie do następnego. Można też przez SMS ale wychodzi drożęj. Za abonament płaci się 20 zł i można powiadamiać wszystkich nieograniczoną ilość razy w przypadku SMS lepiej opłaca się karta tylko trzeba sprawdzać stan konta bo może się okazać że kasa się skończyła i goście nie będą wiedzieć o alarmie. W przypadku braku prądu syrena nie wyje ale sygnały idą. Urządzenie kosztuje ok. 1600 zł. Ma być jeszcze dodatkowa opcja wybierania poszczególnych numerów .
Jak by ktoś był tym zainteresowany to dysponyję ofertą tej firmy na meila.  

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2005, 19:02:03 »
prezesbogdan bardzo bym prosił oferte  na maila: toma112@wp.pl
pozdrawiam

Offline osp_naklo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2006, 19:02:12 »
Witam

My w jednostce OSP w Nakle Śląkim mamy zainstalowany Terminal GSM z firmy Robotec już prawie 2 lata. Działa bez problemu. Poza tym w naszym okręgu (Tarnowskie Góry ) ma  terminal z Roboteca zainstalowanych 10 jednostek: OSP Koty, OSP Strzybnica, OSP Tworóg OSP Boruszowice, OSP Kalety, OSP Strzebiń, OSP Czekanów , OSP Repty Śląskie, OSP Zbrosławice, OSP Wieszowa i z tego co wiem to wszystkim to działa bardzo dobrze. Poza tym firma robotec jest otwarta na nasze ( i nie tylko nasze) propozycje dotyczące działania terminala GSM i kilka usprawnień zostało juz wprowadzonych. link do strony firmy www.robotec.pl

Pozdrawiam

Kazik
OSP Nakło Śląskie  

Offline kris-ospsmetowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2006, 22:06:44 »
Witam!

A mozesz napisac jak Wasza jednostka, i jesli wiesz jak pozostałe rozwiazaly sprawe finansową za te smsy?

Macie na kartę, czy abonament??

Krzysztof

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2006, 00:33:22 »
Cześć!

Nie wiem o jakim systemie piszesz, ale ja mam zainstalowany terminal Roboteca i jestem na 100% zadowolony. Poczytaj na forum ZG toczy się już dłuższa rozmowa "ZA czy PRZECIW"  http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?t=386

Nowością jest, że firma Robotec pracuje nad nowym oprogramowaniem i prawdopodobnie terminal będzie wysyłał sms-y jednocześnie do wszystkich. Poczytaj o tym na w/w forum. Zamówiłem już ten nowy program do testowania i jak się pojawi to z chęcią podzielę się swoimi uwagami. Aktualnie to najtańsze rozwiązanie na terenie Polski za rozsądną cenę 890 zł. :)  www.robotec.pl

Podam też kilka spostrzeżeń:

1. 3 km od remizy mam nadajniki operatorów komórkowych. Pierwszy sms wychodzi po  2-3 sekundach ! Taki mamy zasięg :) Nastęne co 2 sek. Przyjedźcie sprawdzić.

2. Jaka tam manufaktura? Wykonany jest przyzwoicie. Zanim kupiłem Roboteca obejrzałem dzieło Platana i nie zauważyłem, aby był on szczególnie wykonany.

3. Do środka też zajrzałem podczas podłączania go i nie interesuje mnie co tam jest. To ma działać i wysyłać sms-y i już !!! To nie telewizor, aby go ogladać :lol:
A Platana to nie masz co wogóle otwierać, bo bez programu to nici z obsługi.

Pozdrawiam

Krzysztof  

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Jak To Jest Naprawdę Z Tymi Sms"ami
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2006, 00:45:45 »
Słuchaj "Wojcer" dodam jeszcze, że jeździmy w naszym powiecie najwięcej do akcji i nigdy jeszcze nie zdażyło nam się, żeby terminal nie zadziałał. Nie wiem,  kto Ci powiedział ze terminal z Roboteca to manufaktura i nie działa? Co do tego jaka jest różnica między digitex, a robotec to przede wszystkim cena! Robotec jest tańszy, poza tym ma wbudowany wyświetlacz LCD można samemu zmienić numery, czego w digitexie nie ma. :( Jest dołączony zestaw słychawkowy do wykonywania połączeń telefonicznych. Można sprawdzić stan konta, który sie wyświetla na wyswietlaczu jak w normalnym telefonie komórkowym. Mozna zaprogramować kilka grup. Po prostu po zainstalowaniu terminala z Roboteca wszystko mozna robic samemu nie trzeba wzywać serwisu do każdej zmiany numeru czy innych ustawien i tym samym nie ponosi sie dodatkowych kosztów (a to jest ważne dla każdej OSP). My jesteśmy bardzo zadowoleni z Terminala firmy Robotec i możemy go wszystkim polecać. Posłuchaj tych co już mają ten sprzęt u siebie, a nie domyślaj się  :D

Krzysztof