Autor Wątek: problemy z zarobkami..  (Przeczytany 4084 razy)

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
problemy z zarobkami..
« dnia: Listopad 19, 2009, 18:32:45 »
Witam ! Szukałem postów na forum w sprawie zarobków.. i jest roznie. Piszą, że strażak po SA PSP zarabia około       1 500 zł. Ja znowu słyszałem, że zarabia około 2 500 zł. Jak to w końcu jest ?

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2009, 18:54:27 »
Witam ! Szukałem postów na forum w sprawie zarobków.. i jest roznie. Piszą, że strażak po SA PSP zarabia około       1 500 zł. Ja znowu słyszałem, że zarabia około 2 500 zł. Jak to w końcu jest ?
popatrz sobie jeszcze na daty danych postów. :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2009, 19:23:30 »
patrzyłem, ale tam nic konkretnego bardzo o zarobkach nie ma. Czy naprawde nikt nie wie ile zarabia TERAZ strazak po SA PSP ?

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2009, 19:26:28 »
A czy naprawdę nie potrafisz zajrzeć do stosownych zapisów i samemu sobie policzyć?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2009, 19:40:29 »
Boże.. nie rozumiesz, że wszędzie jest inaczej.. chciałbym, żeby mi powiedział jakiś strażak na tym stanowisku.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2009, 19:47:34 »
Boże.. nie rozumiesz, że wszędzie jest inaczej.. chciałbym, żeby mi powiedział jakiś strażak na tym stanowisku.
Boże, właśnie dlatego że wszędzie jest inaczej biorą się takie rozbieżności..... Boże, jak tego nie można zrozumieć.....  :maska: Kolega Ci podał podstawy do obliczeń, powodzenia
EGO = 1 / wiedza

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2009, 21:13:40 »
Witam

Kolega teraz zaczął służbę po SA PSP na stanowisku starszy ratownik.
Wynagrodzenie netto 2200 zł

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2009, 23:48:12 »
Boże.. nie rozumiesz, że wszędzie jest inaczej.. chciałbym, żeby mi powiedział jakiś strażak na tym stanowisku.

A na jakim stanowisku??? Przeważnie po SA dostaje się starszego ratownika czyli 4 grupę uposażenia (mnożnik 1,28)-brutto 1950 PLN oraz dodatek za stopień mł. asp. 565 PLN. Do tego różny w zależności od osoby dodatek stażowy, czyli X% wyliczany z grupy uposażenia i dodatek służbowy różny w różnych komendach. Jednoznacznej odpowiedzi więc na pewno nie znajdziesz.
Si vis pacem, para bellum

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2009, 06:45:17 »
Witam ! Szukałem postów na forum w sprawie zarobków.. i jest roznie. Piszą, że strażak po SA PSP zarabia około       1 500 zł. Ja znowu słyszałem, że zarabia około 2 500 zł. Jak to w końcu jest ?
:stop: Nie opłaca się, lepiej rzuć tą szkołę i idź do kurierki albo na przedstawiciela handlowego, zarobisz duuużo więcej. To strata czasu, a jeszcze będą Cię na szmacie ganiać ze 3 lata, będziesz musiał rozkazy wypisywać, dokumentację z ćwiczeń robić, a starzy się ucieszą że przyszedł młody, teraz za nich wszystko zrobi...i to wszystko za durne 2000... :rofl:
A jak trafisz na obsadzoną JRG, to jako d-ca (na którego Cię uczą) to może za 5 lat pojeździsz....szkoda zycia na taki syf...
A te czerwone samochody będą Ci się podobać tylko pierwszego dnia...... :gwiazdki:
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2009, 16:53:09 »
Witam ! Szukałem postów na forum w sprawie zarobków.. i jest roznie. Piszą, że strażak po SA PSP zarabia około       1 500 zł. Ja znowu słyszałem, że zarabia około 2 500 zł. Jak to w końcu jest ?
:stop: Nie opłaca się, lepiej rzuć tą szkołę i idź do kurierki albo na przedstawiciela handlowego, zarobisz duuużo więcej. To strata czasu, a jeszcze będą Cię na szmacie ganiać ze 3 lata, będziesz musiał rozkazy wypisywać, dokumentację z ćwiczeń robić, a starzy się ucieszą że przyszedł młody, teraz za nich wszystko zrobi...i to wszystko za durne 2000... :rofl:
A jak trafisz na obsadzoną JRG, to jako d-ca (na którego Cię uczą) to może za 5 lat pojeździsz....szkoda zycia na taki syf...
A te czerwone samochody będą Ci się podobać tylko pierwszego dnia...... :gwiazdki:
Pozdrawiam


A ile zarabia przedstawiciel handlowy? Słyszałem, że gdzieś koło 3 000 , 4 000 zł. I czy wymagane są studia wyższe, bo słyszałem że w niektórych trzeba mieć wyższe wykształecenie, a w niektórych firmach wystarczy średnie. Również chciałbym się dowiedzieć jak już trzeba te studia to jakie? Czy to ma być marketing czy coś innego ? Przepraszam, że właśnie tutaj o tym pisze, ale nie wiem gdzie! A że ktoś już zaczął to trzeba również skończyć ;)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2009, 17:06:20 »
a ja chciałbym się dowiedzieć ile łyżeczek cukru słodzicie do herbaty w czasie służby a ile w domu ?? :gwiazdki: ...ehhh forum zniża się do poziomu naszej piłki nożnej :szalony:


To nie zniżanie się poziomu forum tylko poziomu intelektualnego pojedynczych użytkowników  :mellow:
Odp: 2 x 2.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 17:24:04 wysłana przez Butel »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2009, 20:19:05 »
Witam ! Szukałem postów na forum w sprawie zarobków.. i jest roznie. Piszą, że strażak po SA PSP zarabia około       1 500 zł. Ja znowu słyszałem, że zarabia około 2 500 zł. Jak to w końcu jest ?
:stop: Nie opłaca się, lepiej rzuć tą szkołę i idź do kurierki albo na przedstawiciela handlowego, zarobisz duuużo więcej. To strata czasu, a jeszcze będą Cię na szmacie ganiać ze 3 lata, będziesz musiał rozkazy wypisywać, dokumentację z ćwiczeń robić, a starzy się ucieszą że przyszedł młody, teraz za nich wszystko zrobi...i to wszystko za durne 2000... :rofl:
A jak trafisz na obsadzoną JRG, to jako d-ca (na którego Cię uczą) to może za 5 lat pojeździsz....szkoda zycia na taki syf...
A te czerwone samochody będą Ci się podobać tylko pierwszego dnia...... :gwiazdki:
Pozdrawiam


A ile zarabia przedstawiciel handlowy? Słyszałem, że gdzieś koło 3 000 , 4 000 zł. I czy wymagane są studia wyższe, bo słyszałem że w niektórych trzeba mieć wyższe wykształecenie, a w niektórych firmach wystarczy średnie. Również chciałbym się dowiedzieć jak już trzeba te studia to jakie? Czy to ma być marketing czy coś innego ? Przepraszam, że właśnie tutaj o tym pisze, ale nie wiem gdzie! A że ktoś już zaczął to trzeba również skończyć ;)
I tu Cię mam dzieciaku, nie zrozumiałeś ironii i zadajesz kolejne "poważne" pytania...
do straży idzie się z powołania i nie pyta się o pieniądze, a ten kto pyta o kasę, to powinien iść do łopaty albo na bezmózgową pracę....studia łopatologi albo glazurnictwa stsowanego zapewnią Ci większe zarobki niż PSP, natomiast niestety często satysfakcja ze służby i pomocy innym nie idzie za gratyfikacjami finansowymi.
Na prawie każdym forum zarzucają stażakom że dorabiają pomiędzy służbami, myslisz że dlatego że tam dobrze płacą???
NIE, bo wielu czuje się potrzebnym społeczeństwu, ale tym dzieci nie wykarmisz....\
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2009, 12:15:45 »
matko, dzieciaku, gdzieś Ty się uchował? nie masz pojęcia widzę co się dzieje dzisiaj na rynku pracy. To jest "dżungla". Jeżeli pytasz ile zarabia przedstawiciel to mogę odpisać przedział: 1000zł - 100.000 zł. Poproś mamę by pomogła Tobie wybrać kierunek i powodzenia.
ps. nie daj się zabić, bo życie to nieustanna walka.

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2009, 19:28:02 »
Popieram post napisany przez "Ogniowy" . Do straży większa część idzie z powołania a nie dla kasy. I na pewno nie prawda jest że: "A te czerwone samochody będą Ci się podobać tylko pierwszego dnia" To jest bzdura moim zdaniem. Strażacy niosą pomoc innym i w tym zawodzie ciągle coś innego się dzieje. Nie pojedziesz dwa razy do tej samej czy identycznej akcji. Więc nie wiem po co te głupie teksty. A że komuś się w straży nudzi a te czerwone samochody znudzą mu się po jednym dniu to niech się zastanowi czy nie pomylił zawodu czy powołania. 
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

agent ubezpieczeniowy

  • Gość
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2009, 18:05:03 »
Witam ! Szukałem postów na forum w sprawie zarobków.. i jest roznie. Piszą, że strażak po SA PSP zarabia około       1 500 zł. Ja znowu słyszałem, że zarabia około 2 500 zł. Jak to w końcu jest ?
:stop: Nie opłaca się, lepiej rzuć tą szkołę i idź do kurierki albo na przedstawiciela handlowego, zarobisz duuużo więcej. To strata czasu, a jeszcze będą Cię na szmacie ganiać ze 3 lata, będziesz musiał rozkazy wypisywać, dokumentację z ćwiczeń robić, a starzy się ucieszą że przyszedł młody, teraz za nich wszystko zrobi...i to wszystko za durne 2000... :rofl:
A jak trafisz na obsadzoną JRG, to jako d-ca (na którego Cię uczą) to może za 5 lat pojeździsz....szkoda zycia na taki syf...
A te czerwone samochody będą Ci się podobać tylko pierwszego dnia...... :gwiazdki:
Pozdrawiam
                                                                                                                                       To 2000zł to mało to ile byście chcieli!!! Ile ludzi w tym naszym kraju zarabia marne 1000zł i to musza charować na te pieniądze nie jak Wy ze większość czasu to macie wolnego i siedzicie w domach i nic nie robicie albo chodzicie do drugiej roboty i macie 2pęsje w ciągu miesiąca i jeszcze wam mało

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 22, 2009, 18:52:29 »
To się idiota powyżej popisał...
A przy okazji... co to "pęsja" ??

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: problemy z zarobkami..
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2009, 18:57:49 »
nie ma co się przejmować "agentem ubezpieczeniowym"  :wacko: jest to typ człeka takiego co dużo pisze komentarzy do różnych na różnych forach i wydaje mu sie że jest błyskotliwy i zabawny. no ale niestety nie bardzo mu to wychodzi. :wall:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem