Autor Wątek: Sposoby na awansowanie w PSP  (Przeczytany 36865 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 27, 2009, 18:21:37 »
... Mógłbym podawać dziesiątki, jak nie steki przykładów awansowania ludzi dzięki koneksjom rodzinnym, koleżeńskim lub też związkowym (Piotr998 - powiedz, że nie?). ...
Nigdy nie twierdziłem, że patologie tego typu nie występuję > twierdzę że jest to mniejszość i nie można uznać tego za regułę. Przykładowe  3 setki będą stanowiły 1% stanu etatowego PSP.
Patologie trzeba zwalczać i kilku 01 -przy mojej pomocy- poniosło konsekwencje takich działań.
Można też ponarzekać, odsądzić wszystkich od czci i wiary, i dalej w tym siedzieć.  :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2009, 21:30:49 »
Jestem i co z tego, wiesz ile lat musiałem dupę lizać,przymilać się i podp...lać(w międzyczasie remontowałem i byłem sportowcem), dla ciebie to nieosiągalne bo ty jesteś ideałem  .Prawdziwym strażakiem walczącym z układem .

I jesteś z tego dumny???
Czujesz , że stanowisko komendanta otrzymałeś za bycie wzorowym strażakiem???
Czy tak powinno wyglądać awansowanie w straży???

A na marginesie przyznasz, że to miło zajmować to stanowisko wypracowane przy remontach, oparte na jak to określiłeś dupolizaniu, przymilaniu i podpier..., masz się czym pochwalić przed swoimi dziećmi jeśli je posiadasz albo posiadać będziesz.
Nareszcie dorwałeś się do koryta, i wiesz jak to jest, stąd Twój krzyk że to nie prawda...
Napewno z dumą patrzysz wstecz i dziś w lustro - JA KOMENDANT, po trupach wdrapałem się na ten stołek, za worki noszonego kleju, za położenie hektarów glazury, za latanie z hakówką - robiłem to wszystko dla awansu i naraszcie go mam ... teraz tylko KW i KG, ale na to pewnie jesteś za cienki.
Spocznij więc na laurach i czerp profity z przyjmowania młodych ... już wystarczy...

Nie jestem sfrustrowany a odszedłem bo miałem dość tego syfu zarządzanego takimi jak TY.
Teraz mogę pisać o tym jak jest w nim naprawdę, bez owijania w bawełnę.
Szkoda , że wraz z takimi jak Ty te forum schodzi na psy.
Pozdrawiam.

 :rofl: :sympatia: :rofl: :sympatia: :rofl: :sympatia: :rofl: :sympatia: :rofl:

   Ogniowy szczerze się uśmiałem, że ty stary wyga dałeś się nabrać na tego kumendanta. Gdybym nawet był to na forum na pewno bym się tym nie pochwalił bo to grozi linczem. Bycie komendantem na pewno mi nie grozi, a to z takiego powodu, że sam wiem, że się do tego nie nadaje. Niestety są tacy co im się wydaje, że się nadają, a najgorsi są ci którzy dobrze wiedzą, że się nie nadają, ale się pchają bo tam kasa i przywileje, a dobro PSP mają w dupie.


   Wracając do tematu "Sposoby na awansowanie w PSP" napisałem krótką bajkę.


     Za górami za lasami żył sobie król OGNIOCHRON, pewnego razu wezwał swoich dwóch synów   PIANOTWORKA i TRYSKACZKA  i rzekł .
-Moi drodzy synowie wasz dziadek LEIWODA postanowił przejść na emeryturę i w związku z tym nadszedł czas abyście objeli jego królestwo. Każdy z was dostanie po połowie, ale jeden warunek, za miesiąc chcę poznać wasze przyszłe żony.
Po tych słowach synowie każdy na swój sposób szukali swoich wybranek.
PIANOTWOREK miał swoją ukochaną ISKIERKĘ, którą znał od lat i wiedział, że to dobra, pracowita i wierna dziewczyna, dla tego oświadczył się jej i postanowił ją przedstawić jako przyszłą żonę.
TRYSKACZEK też miał swoją dziewczynę, ale postanowił, że za eksperymentuje i rozpisze konkurs na swoją wybrankę i tak się stało.
    Chętnych białogłów było wiele. TRYSKACZEK czytał, analizował i wybrał ZADYMIARKĘ, która o sobie pisała
 – Jestem młodą bardzo ładną dziewicą, skończyłam jedynie słuszną szkołę, jestem inteligentna, mądra,  itd…itp.
    Synowie powiadomili ojca o swoim wyborze i ogłoszono wesele.
OGNIOCHRON wyprawił huczne wesele na którym dziadek LEIWODA dał po zaworach i dostał wylewu, ale nie o tym bajka.
Synowie poszli na swoje.
   TRYSKACZEK już po paru dniach zrozumiał swój błąd, ZADYMIARKA szybko pokazała mu pazurki, dość, że nie pozwoliła mu wytrysnąć, to dała mu do podpisu lewy przetarg i niestety gość musiał się ratować wcześniejszą emeryturą zagwarantowaną przez ojca.
ZADYMIARKA przejęła wszystko i rządzi żelazną ręką, a jej poddani płaczą i wspominają czasy LEIWODY.
   PIANOTWOREK ze swoją ISKIERKĄ dogadują się dobrze. Wiadomo jak to w małżeństwie czasami mała sprzeczka. On na zebraniu z ludnością coś wypije, ale ona wcale nie gorsza .
Jednak potrafią się dogadać i dlatego oni i ich poddani żyją szczęśliwie.

  Morał wymyślcie sami :pomysl: :fiuu:.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 21:36:24 wysłana przez tomstrazak »

Offline zak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 09, 2010, 19:49:44 »
Witam wszystkich w Nowym Roku. :straz:
Koledzy do kiedy komenda powiatowa ma czas by złożyć wnioski o awans w stopniu na 4 maja???
Czym to jest uregulowane? Regulaminem komendy? A jak to było u Was w tamtym roku???

Pozdrawiam wszystkich.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 09, 2010, 20:24:07 »
Komendy Powiatowe/Miejskie mają czas na złożenie wniosków awansowych taki, jaki da im Komenda Wojewódzka. W województwie pomorskim w tym roku jest to do 05 lutego, rok temu mieli termin do 17 lutego - chodzi oczywiście o wnioski w korpusie oficerskim i aspiranckim. KW z kolei ma termin narzucony przez KG. Nie może to być uregulowane poprzez regulamin danej komendy. Pozdrawiam.
Si vis pacem, para bellum

Offline zak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 09, 2010, 23:01:12 »
Serdeczne dzięki.

POZDRAWIAM

Cytuj
A jeszcze jedno. Na 11 listopada procedura awansu w stopniu jest taka sama czy muszą już być naprawdę wielkie zasługi lub okoliczności, które strażak dokonał po 4 maja? Z tego co się obserwuje to w listopadzie awansują się sami brygadierzy.
Acha, a może ktoś wie z kolegów do kiedy można składać wnioski o awans w stopniu w zachodniopomorskim?

Pozdrawiam

Scalono!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 22:48:29 wysłana przez Ajax »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:31:57 »
Procedura ta sama. W roku 2009 w mojej KP korpus podoficerski stanowił ponad 50% awansowanych z okazji 11 listopada (nie liczyłem tu korpusu szeregowych).
Si vis pacem, para bellum

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2010, 18:26:27 »
Witam mam pytanie jak mozna wczesniej awansowac w stopniu szybciej niz dany stopien przysługuje i czy taka mozliwosc jest i co trzeba zrobic??? np z sekc na st. sekc.   w moim przypadku:)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2010, 21:47:46 »
Cytuj
1. Strażakowi, który wzorowo wykonuje obowiązki, mogą być przyznane wyróżnienia:
(...)
4) przedterminowe nadanie wyższego stopnia,
A jak się zasłużyć, cóż...hmm, na przykład można zostać awansowanym pośmiertnie za bohaterstwo, ale chyba Cię to nie interesuje ;]

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 23, 2010, 18:13:31 »
no to mnie nie interesuje  czyli mozliwosc wczesniejszego nawansu jest to ok..
a np kto moze wystapic o taki awans  d-ca zmiany mojej  JRG  czy tylko komendant??????????????????????????

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 23, 2010, 20:08:21 »
Wniosek awansowy do KW podpisuje Komendant. Twój D-ca Zmiany musi wpłynąć na D-cę JRG, żeby ten zwrócił się z taką propozycją do Komendanta.
Si vis pacem, para bellum

Offline cyryl91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 31, 2010, 19:12:02 »
 witam powiem tak aby w strazy nie bylo podejrzen o nepotyzm, przyjecia do strazy powinny sie odbywac na szczeblu wojewodzkim tak jak to sie dzieje w policji egzaminy zdaje się w szkolach policji gdzie zdajacy ma na arkuszach tylko podany kod zamiast nazwiska rowniez obsada stanowisk kierowniczych odbywa sie w drodze konkursu a nie w/g uznaniowosci komendanta. Wykluczyło by to sytuacje w strazy, że na dowodcow zmiany dobiera się tylko ludzi z danej JGR czesto nie majacych doswiadczenia zawodowego czy życiowego. Konkurs dal by szanse na dobor ludzi z innych jednostek i rozbilby kumeterstwo i uklady w danej jednostce

specjalista ratownik

  • Gość
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 18, 2010, 15:09:31 »
Witam, posiadam stopień mł. aspiranta (4 rok) i jednocześnie stanowisko służbowe specjalista ratownik które blokuje mi awans w stopniu na pełnego aspiranta.

Mam ogromną prośbę do wszystkich tu obecnych.
Z jaką treścią powinienem napisać pismo służbowe aby chociaż w pewnym stopniu zwrócić na siebie uwagę w celu chociażby należytego awansu w stopniu?

Proszę o pomoc oczekując na wasze odpowiedzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 18, 2010, 17:13:53 »
Kolego daruj sobie po pierwsze wielu ludzi czeka na stopnie dłuzej niz czasookresy przewiduja...
Po drugie zapewne nie ma wolnego wyzszego etatu który mógł bys zajac ... Po trzecie za awans dostaniesz cos około 20 zł :) a takie pismo moze ci przysporzyc wielu "przyjaciół".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 18, 2010, 21:12:15 »
Musisz pracować w Komendzie Wojewódzkiej i być oficerem to awanse masz w kieszeni i to nawet z przyśpieszenia a jako aspirant lub podoficer i w dodatku na podziale nie masz szans bez wazeliny.

Offline kubala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 18, 2010, 23:57:57 »
Kolego a żebyś nie czuł się osamotniony to w mojej jednostce mł. asp. czekał 7 lat na asp.,  a asp. czeka już również 7 lat na awans  :cooo:. i na to nic nie poradzimy. Jeżeli jesteś karierowiczem to lepiej przenieś się do biura. Na podziale mamy coś lepszego niż gwiazdki, satysfakcję z wykonywanej pracy i WDZIĘCZNOŚĆ ludzi którym pomagamy! to jest bezcenne.

pozdrawiam

Offline Porucznik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 19, 2010, 09:02:40 »
z rozporządzenia w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z 20.03.2009r. wynika, że jest to stanowisko podoficerskie, maksymalny stopień to st.ogn. a wymagany staż to 7 lat (ale Ciebie on nie dotyczy bo nie jesteś podoficerem). Ale nie martw się, jak Cię zrobią d-cą zastępu to możesz awansować maksymalnie do asp. sztab.

żar

  • Gość
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 03, 2010, 12:59:41 »
witam
mam pytanie odnośnie awansu z korpusu podoficerów do aspirantów.
czy jest, chociaż teoretyczna możliwość takiego awansu bez ukończenia "aspirantki" zaocznie. podoficer zdobywający wykształcenie ściśle związane z pracą w straży, mówię o ratowniku medycznym? jest tu może ktoś kto wyjaśni mi jak to wygląda w świetle regulaminów awansowania funkcjonariusza.

proszę również o oszczędzenie sobie czasu i klawiatury na "cięte riposty" i opowieści o wujkach, ciociach i kładzeniu płytek. jest to zabawne, ale nie wyjaśni kwestii odpowiedzi na pytanie
pozdrawiam

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 03, 2010, 23:56:15 »
Panowie poczytałem Wasze posty i powiem krótko: jak robisz z mordy cholewę a z siebie ścierwo awansujesz wszędzie szybko, natomiast mówiąc prawdę stoisz w miejscu lub się cofasz.

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 04, 2010, 15:39:32 »
No panowie to Wam coś napiszę. Jestem aspirantem po studiach cywilnych, który dostał stopień oficerski, ponieważ byłem przez 11 lat d-cą zmiany. Z powodu zmiany jednostki (zmiana miejsca zamieszkania) otrzymałem stanowisko aspiranckie (grupa 6) ponieważ nie mogę bez SGPSP lub ewentualnego przeszkolenia (na które nie ma szans się dostać) pełnić stanowiska dowódcy. Zastanawiam się nad napisaniem prośby do KG o zdegradowanie mnie do stopnia aspiranta gdyż wtedy będę mógł być d-cą zastępu lub sekcji, a gwiazdki nie sobie kolekcjonują ci w biurze.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 04, 2010, 19:50:32 »
hehe... :) straszak1 to byłby prawdziwy precedens w tej firmie.. Ale "chief" gałami by przewrócił na widok takiego "glejta". No niestety takie pierd.....te przepisy i regulaminy są w naszej PSP... :wall:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 04, 2010, 21:47:50 »
witam
mam pytanie odnośnie awansu z korpusu podoficerów do aspirantów.
czy jest, chociaż teoretyczna możliwość takiego awansu bez ukończenia "aspirantki" zaocznie. podoficer zdobywający wykształcenie ściśle związane z pracą w straży, mówię o ratowniku medycznym? jest tu może ktoś kto wyjaśni mi jak to wygląda w świetle regulaminów awansowania funkcjonariusza.

proszę również o oszczędzenie sobie czasu i klawiatury na "cięte riposty" i opowieści o wujkach, ciociach i kładzeniu płytek. jest to zabawne, ale nie wyjaśni kwestii odpowiedzi na pytanie
pozdrawiam
To już Ci odpowiadam: w pierwszej, obowiązującej wtedy wersji Ustawy o PSP z 1991 roku był sobie art. 130 (bodajże), który mówił, że podoficerowi posiadającemu wykształcenie wyższe, może być nadany stopień młodszego aspiranta. Jednak niewiele to dawało, bo żeby awansować w stopniu musiałbyś i tak ukończyć przemienne studium aspiranckie. W ostatnim tekście jednolitym naszej ustawy, w obwieszczeniu marszałka sejmu art. 130 jest wymieniony pośród artykułów, które zostały wykreślone. Teoretycznie więc nie ma szans na awans w stopniu połączony z przeskoczeniem korpusu.
Si vis pacem, para bellum

żar

  • Gość
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:30:40 »
dzięki za konkretną odpowiedź Mrovka
pozdrawiam

Offline cyryl91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 05, 2010, 12:41:41 »
Witam braci strazakow.Powiem wam szczerze z waszymi szkoleniami jest kompletny zamęt tak jak kiedyś w policji. Ludzie, którzy chcieli awansować na sierżanta pomimo, że posiadali grupę zaszeregowania kilka razy musieli zdawać egzamin wewnętrzny aby pojechać na SP i tam zdawać kolejny egzamin aby zostać przyjętym na kurs.Bardziej chodziło o utrzymanie wykładowców na dobrej grupie w szkolnictwie niż o sprawdzenie faktycznej wiedzy kandydatów.Obecnie  jest bardziej może przejrzyście. Mianowicie przychodzi kandydat do policji, po kilku dniach zostaje skierowany  na przeszkolenie podstawowe ok. 6 miesięczne , po jego ukończeniu przechodzi kurs adaptacyjny ok. 2 miesięczny. Następnie awansuje w korpusie podoficerskim czy aspiranckim w zależności od lat stażu, zaszeregowania w grupie i pozytywnej opinii. Nie istnieje już żadne szkolenie podoficerskie, czy aspiranckie. Z doświadczenia szczerze powiem, była to strata czasu i pieniędzy podatników i powodowało dłuższą nieobecność policjantów w normalnej służbie.Kwalifikacje uzupełniające i doszkalanie nowej wiedzy  zdobywa się w lokalnych szkoleniach, Wydziałach Doskonalenia Zawodowego lub krótkich kursach na SP.Nie ma również przyjęć bezpośrednio na studia w Wyższej Szkole Policji, gdyż osoba po maturze zdobywała w 4 lata wyższe studia zawodowe. Nie mając żadnego doświadczenia ani pojęcia o pracy policjanta, a po skończeniu szkoły zajmowała stanowisko dowódcze nie za bardzo sobie radząc z dowodzeniem.Aby zostać oficerem  trzeba zajmować etat oficerski a następnie dostać się na dzienne lub zaoczne studia w WSPoL lub ukończyć studia cywilne, następnie  krótszy kurs oficerski i zdać egzamin oficerski.Jest to bardziej przejrzysty system, chociaż zdawalność jest za pierwszym podejściem jest niska.Nie widzę przeszkód aby taki system szkolenia wdrożyć w SP.Podejrzewam,ze nastąpi wtedy nagły protest wykładowców, gdyż część z nich utraci ciepłe posadki na wysokich grupach. W częściowo utrzymanych szkołach podoficerskich mozna dalej prowadzić bieżące szkolenia dla  strażaków.
Pozdrawiam Wesołych Świąt.   :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline yankees7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 09, 2011, 22:04:27 »
Witam
Mam pytanie co to za twór powstał? Czyżby typowa "ściematologia" omijająca SA dla biurowych?

http://www.sgsp.edu.pl/studia/kursy_podyplomowe/spo/spo.php

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Sposoby na awansowanie w PSP
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 09, 2011, 22:20:39 »
Witam
Mam pytanie co to za twór powstał? Czyżby typowa "ściematologia" omijająca SA dla biurowych?

http://www.sgsp.edu.pl/studia/kursy_podyplomowe/spo/spo.php

Nie powstał nie powstał. Jeżeli już to się zmodernizował, o czas przebywania w "murach" SGSP. Poza tym niczego nie zmieniono