Autor Wątek: Historia wymagań dla dróg pożarowych (od 1960)  (Przeczytany 3570 razy)

Offline swiderski41

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Historia wymagań dla dróg pożarowych (od 1960)
« dnia: Listopad 10, 2009, 09:29:00 »
Witam wszystki!chchciałem się dowiedzieć czyktoś ma wiedzę, czy pamięta może  skąd pochodziły i jakie miały wymagania drogi pożarowe w latach 60 i 70 tych?gorąca prośba o pomoc!

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Historia wymagań dla dróg pożarowych (od 1960)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2009, 13:51:18 »
1. warunki techniczne z 1966 r. w paragrafie 141 i 142
2. pismo okólne nr 30 Ministerstwa Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych z 14 listopada 1967 r. w sprawie dojazdów pozarowych do budynków (Dz. Bud. 1967 nr 15, poz. 90)
A do czego Ci to dzisiaj potrzebne?
Mam te przepisy w formie papierowej, ewentualnie po niedzieli mogę przesłać mailem

Offline andreks

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Historia wymagań dla dróg pożarowych (od 1960)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2009, 21:53:26 »
Czy ja tez mogłbym otrzymac od ciebie to pismo na miala ?
pozdrawiam

Offline Inf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Historia wymagań dla dróg pożarowych (od 1960)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2014, 10:48:06 »
Witam,

Wiem, że wykopuję dinozaura, ale akurat mam podobny problem jak założyciel tematu i potrzebuję tych samych dokumentów, więc jeżeli ktoś posiada jakieś źródła, ewentualnie ma te dokumenty w formie plików, to prosiłbym o kontakt. Dodatkowo ponawiam pytanie, bo może ktoś jest w posiadaniu jeszcze innych dokumentów normujących przepisy odnośnie dróg pożarowych...

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Historia wymagań dla dróg pożarowych (od 1960)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2014, 20:55:51 »
Mam dla kolegów archeologów taką podpowiedź: http://isap.sejm.gov.pl/ na tej stronie wyszukujecie aktualne rozporządzenie i tam są też podane wcześniejsze rozporządzenia - jest trochę kopania ale idzie to wyszukać, sam w ten sposób stworzyłem sobie historię cegły.
Spróbujcie może się przyda mój pomysł.

Offline Inf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Historia wymagań dla dróg pożarowych (od 1960)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:54:10 »
Wydaje nam się, że wyczerpaliśmy to źródło, po kilku godzinach żmudnego odczyszczania pędzelkiem z kurzu każdego znalezionego szczątku informacji wydaje nam się, a nawet jesteśmy pewni, że więcej już nie da się wykopać, dlatego właśnie zwróciliśmy się do życzliwych ludzi na tym forum z prośbą o kolejne tropy/pliki/ślady/plotki/szczątkowe dane :)