Autor Wątek: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.  (Przeczytany 3768 razy)

Offline Senser

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« dnia: Listopad 09, 2009, 23:42:33 »
Witajcie.
Kolega Ogniowy zainspirował mnie waszymi problemami.
W związku z tym, że:
1. Całkiem niedawno polski Sejm uchwalił ustawę o postępowaniu grupowym (pozwach zbiorowych)
2. Jestem odpowiedzialny za rozwój serwisu/forum dla spraw min. takich jak wasze (również problemów z operatorami GSM, Deweloperami, Spółdzielniami itp...) czyli www.pozywamy-zbiorowo.pl
3. Pozew zbiorowy jest sporo skuteczniejszy i tańszy od indywidualnego procesu - koszty rozkładają się na całą grupę o prawnik bierze prowizję od wygranej kwoty a nie bez względu na wynik procesu. Projekt ustawy o PZ dostępny na stronie serwisu.

Na wasze potrzeby, utworzyłem w powyższym serwisie zamkniętą grupę o nazwie "Strażak" link do grupy: http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/networks/groups/Straak/index
Potrzebne będę dwie osoby do moderacji i akceptacji i weryfikacji członków grupy.

Natomiast rzecz najważniejsza, jak mówi mój znajomy prawnik: "Nie wystarczy mieć racji, trzeba mieć dowody".
Czyli, trzeba będzie pierw rozważyć waszą sytuacją względem prawa, czy w waszej sytuacji faktycznie są szanse powodzenia.

Zwracam się do moderatora/ów o podpięcie tego tematu.
Tak jak to oznajmiamy na naszym forum, dla pierwszej grupy, której skutecznie uda sie zorganizować pierwszy chyba w Polsce proces zbiorowy postaramy się zapewnić wsparcie medialne.
Zapraszam do rejestracji: www.pozywamy-zbiorowo.pl a następnie do aplikowania do w/w grupy.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2009, 07:23:42 »
Witam
 Już się zarejestrowałem, natomiast jeśli chodzi o naszą sytuację prawną to jest prosta. Każdy z nas na koniec, przy odejściu otrzymuje decyzję o wypłacie odprawy. Staje się ona wymagalna zgodnie z prawe na drugi dzień po odejściu ze służby. Ponieważ w mazowieckim nie wypłacono od 1 lipca nikomu odprawy z powodu "kryzysu" , każdy z nas jest potencjalnym klientem do zorganizowania pozwy zbiorowego.
Indywidualnie to może zbyt drogo kosztować , a zbiorowo na 10, 100 klientów koszt wyjdzie niewielki. A warto zawalczyć , bo nikt nam obligatoryjnie odsetek nie zapłaci. Emeryci - rejestrujcie się i jeśli nawet nam zapłacą, to i tak powalczymy o odsetki. Proszę moderatorów o przeniesienie wątku do forum zawodowców, gdyż emeryci nadal i głównie tam zaglądają. Z góry dzięki. I pamiętajcie, w kupie siła :)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Senser

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2009, 16:32:02 »
A czy są jakieś warunki, że "wypłata może być wstrzymana ze względu na..." do czasu....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2009, 18:37:54 »
Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej przewiduje w kwestii terminu płatności tylko to:
Art.90.1 Uposażenie zasadnicze i dodatki do uposażenia o charakterze stałym są płatne miesięcznie z góry w pierwszym dniu roboczym miesiąca, za które przysługuje uposażenie.
Nie ma żadnych innych przepisów pozwalających na wstrzymanie uposażenia.
Jedynym problemem są konta bankowe na które z opóźnieniem trafiają uposażenia spowodowanie dniami wolnymi, świętami, itp.
Konstruując ustawę ustawodawca nie wziął pod uwagę że funkcjonariusze będą mieli konta bankowe.
Nieliczne są komendy w kraju gdzie uposażenia wypłacane są z w/w zapisem ustawy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 18:43:24 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2009, 21:21:00 »
A czy są jakieś warunki, że "wypłata może być wstrzymana ze względu na..." do czasu....
Hubert nie ma żadnych warunków.....wymagalność odprawy zgodnie z prawem jest na dzień zakończenia stosunku pracy.....

Panowie emeryci z mazowieckiego i nie tylko wstępujcie do grupy strażak na
www.pozywamy-zbiorowo.pl Zapraszam, walczmy o swoje, odsetki to niezła kasa, a i wygrana pewna.
Zbierzmy się i odbierzmy co Nasze.

Zapraszam w imieniu swoim i Sensera....to nie lipa - walczmy o swoje....
Pozdrawiam
Ogniowy
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 21:26:45 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Senser

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2009, 23:41:45 »
Niczym nie ryzykujecie.
Najwyżej z odsetek założycie wspólnie jakąś firmę windykacyjną  ^_^

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2009, 21:27:34 »
Panowie emeryci, zastanawiam się nad jednym. Ponad 400 wejść na temat i żadnego emeryta tu nie było??? Wszystkim wypłacili???, czy poprostu odważni jesteście tylko w gębie a jak trzeba coś zrobić to odwaga w buty spada???
Każdemu jest tak super??? Każdy się cieszy że po 1500 PLN conajmniej na łba państwo, premier i cała PO-pieprzona świta na nas zarobi???
Koledzy, na założonej grupie nikt z komendy nas nie namierzy bo to grupa zamknięta a ewentualnych szpiegów wywalimy. Warunkiem uczciwego ruszenia sprawy jest zarejestrowanie się na tej stronie, podanie kwoty jaką Wam nie wypłacili, komendy i podania namiarów do siebie celem ich weryfikacji.
Nic nam nie grozi, a nawet jak nam wypłacą kiedyś to upomnimy się o odsetki, ruszcie d_pę i zacznijmy działać.Poza tym jak się zbierzemy i się za to weźmiemy sukces medialny gwarantowany i kaska szybko się znajdzie, chyba że wolicie czekać na wieczne nigdy i robić prezenty rządowi.
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:25:33 »
Nie było chętnych.....trudno...mnie w piątek wypłacili, zostaje teraz walka o odsetki...
WESOŁYCH ŚWIĄT
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Zaległe odprawy - Odzyskasz za pomocą pozwu zbiorowego.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2009, 21:31:02 »
Moderatora proszę o wykasowanie tematu z forum.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...