Autor Wątek: Praca.  (Przeczytany 2022 razy)

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Praca.
« dnia: Październik 26, 2009, 19:17:58 »
Mam takie pytanie. Teraz muszę wybrać liceum i mam niedaleko siebie liceum strażackie oraz ogólnokształcące. Czy uczeń trójkowy mniej więcej.. czasami 4 .. ma szansę na dostanie się na aspiranta straży pożarnej.. Ale przed tym poszedłbym do li eum strażackiego w Solcu (nad Wisłą), a potem do Krakowa do SA PSP. Moje oceny z fizyki i chemii to 3. Czy mam szansę? Czy muszę myśleć o podoficerze.. ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Praca.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2009, 19:23:07 »
O podoficerze możesz zacząć myśleć, jeśli przyjmą Cię do pracy w PSP ("z ulicy") i odczekasz z 2-3 lata.
Co do aspirantki - idź do LO, profil biol-chem, masz jeszcze czas na przygotowanie do testów gimnazjalnych, a ten kierunek najlepiej przygotuje Cię pod egzaminy. Oczywiście również nad sprawnością popracuj :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Praca.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2009, 19:26:38 »
a może lepiej by było właśnie to liceum strażackie w Solcu ? czy może jednak LO biol-chem .. ? A co to podoficera .. przyjęcie "z ulicy" tzn. jak bo nie bardzo rozumiem ;) Tak bez wykształcenia tzn. po samym LO np. czy jak?

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Praca.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2009, 19:58:44 »
a może lepiej by było właśnie to liceum strażackie w Solcu ? czy może jednak LO biol-chem .. ? A co to podoficera .. przyjęcie "z ulicy" tzn. jak bo nie bardzo rozumiem ;) Tak bez wykształcenia tzn. po samym LO np. czy jak?

z ulicy tzn. że przyjęcia są organizowane przez dane PSP które potrzebuje strażaków, a moim zdaniem lepiej iśc do liceum ale na mat - fiz bo to te przedmioty trzeba zdawać na maturze do SGSP, zawsze możesz też potem iść na korki

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Praca.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2009, 21:13:40 »
Kolego @Varius, pytanie trochę "niedojrzałe". Pytasz czy uczeń trójkowy /tu podajesz siebie za przykład/ ma szanse się dostać do aspirantki... Ja Ci odpowiem tak: każdy ma, nawet uczeń słaby, mierny jeśli się tylko weźmie do roboty i poświęci swój czas na dokształcenie się.
Ja bym Ci polecił dobry ogólniak z naciskiem na matme/fize/chemie a później próbować do Szkoły Aspirantów lub SGSP.
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Praca.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2009, 21:40:57 »
Moim zdaniem kasiunia998 bardzo dobrze Ci radzi  -_- wybierz liceum ogólnokształcące bo bediesz miał pewność ze nauczą Cię dobrze tych potrzebnych przedmiotów. A o straży wszystkeigo dowiesz się jak się dostaniesz do SA lub SGSP  :straz: profil tak jak mowi kasiunia, czyli najlepiej mat-fiz a w 2 klasie na fakultet wybierz sobie chemie. Szkoda, że ja tak wcześniej nie pomyślałem  :P bo teraz widzisz kolego sam muszę się dokształcać na egzaminy i chodzic na korepetycje i bulić grube pieniądze za godziny  :szalony: Powodzenia w życiowych planach  :straz:

I nie łam się z ocenami  :rofl: ja w gimie miałem z tego 4 chodz prawde mowiąc całe G z tego umiałem  :fiuu:

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Praca.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2009, 07:45:01 »
tylko jest jeden problem . ;/ w tym liceum mam takie klasy jak:

matematyczno-informatyczna
medyczno-przyrodnicza (czyli biol-chem)
humanistyczna
lingwistyczna
ekonomiczna
i zarządzanie informacją ..

a nie ma klasy mat-fiz ;/

a jeszcze co do tego przyjęcia "z ulicy".. Jaką szkołę wystarczy ukończyć, żeby przyjęli przynajmniej jako podoficer ?
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 07:51:45 wysłana przez Varius »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Praca.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2009, 08:59:22 »
1) Zobacz w jakich klasach jakie przedmioty są realizowane na poziomie rozszerzonym. Być może w biol-chemie masz fizykę, tak samo w mat-inf. Sprawdź, nie jesteśmy jasnowidzami.
2) Po co zakładasz kolejny temat? http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13895.0.html - praktycznie na ten sam temat.
3) Nie mogą Cię przyjąć "jako podoficer", jak to określiłeś. Średnie wykształcenie + dodatkowe kwalifikacje (prawko C itp. itd.) + bdb sprawność fizyczna. Przy super wiatrach, jeśli by Cię przyjęli, zacząłbyś jako szeregowy, od kursu podstawowego. Szkoła podoficerska po kilku latach, też przy dobrych wiatrach.

WSZYSTKO JEST NAPISANE W TYM DZIALE NA FORUM!!!! CZYTAJ!!! UŻYWAJ WYSZUKIWARKI!!!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Varius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Praca.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2009, 16:16:27 »
1a (matematyczno-informatyczna)

    * rozszerzenie: matematyka, informatyka

1b (medyczno-przyrodnicza)

    * rozszerzenie: biologia, chemia

1c (humanistyczna)

    * rozszerzenie: historia, język polski

1d (lingwistyczna)

    * rozszerzenie: język angielski, język niemiecki, język rosyjski

1e (ekonomiczna)

    * rozszerzenie: matematyka, przedsiębiorczość, geografia

1p (zarządzanie informacją)

    * rozszerzenie: zarządzanie informacją


To są klasy liceum z mojego miasta. W żadnej klasie nie ma rozszerzonej fizyki :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Praca.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2009, 17:37:49 »
dziecko (bo inaczej chyba nie dociera...), cieszę sie że Cię ciągnie do straży, ale już po raz któryś koledzy a także ja sam (przez PW) mówimy:
POCZYTAJ FORUM PRZED ZADAWANIEM PYTAŃ!!!
EGO = 1 / wiedza