Autor Wątek: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?  (Przeczytany 10552 razy)

Offline rafjulka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« dnia: Październik 25, 2009, 14:49:17 »
Doszły mnie słuchy że nasi kochani decydenci szykują miłą niespodziankę dla wszystkich z podziału i od nowego roku znowu chcą powrócić do sytemu 12/24/48 i to w całej Polsce,  jeśli wiecie coś to proszę piszcie.   :gwiazdki: :wall:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 846
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2009, 15:42:03 »
Co to znaczy powrócić? A kiedy taki system był na PB?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2009, 15:49:45 »
otóż to - chcieć, to ja też mogę.
nie potrafią sobie poradzić z odbiorem nadgodzin na 3 zmianach a dadzą sobie radę z 4?
Wątpię.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kubala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2009, 18:06:04 »
rafjulka - skąd takie informacje? Pisz konkretnie jak coś wiesz.

pozdrawiam

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2009, 21:36:38 »
na razie nie mogą tego zrobić bo 24 godzinny tok służby jest zapisany w ustawie o PSP i żeby przejść na ten system potrzeba zmienić ustawę a tego nie da się zrobić w 2 miesiące....pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2009, 10:25:31 »
Mogą wprowadzić 12-ki zgodnie z ustawą >  :kwit:
Art. 35. 5. Zmianowy rozkład czasu służby strażaka polega na wykonywaniu zadań służbowych i pełnieniu dyżurów, trwających nie dłużej niż 24 godziny, po których następują co najmniej 24 godziny wolne od służby.
Zmiana trwająca 12 godzin mieści się w pojęciu "nie dłużej niż 24 godziny, ponadto w systemie 12/24/12/48 łatwiej utrzymać normę czasu służby >
Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
Do wszystkiego można się przyzwyczaić. -_-
Z punktu widzenia służby zmiana 12 godzinna jest właściwsza i tak naprawdę - pomijając częstsze dojazdy - nie jest złą dla strażaka. :'(

"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2009, 10:29:54 »
Mogą wprowadzić 12-ki zgodnie z ustawą >  :kwit:
Art. 35. 5. Zmianowy rozkład czasu służby strażaka polega na wykonywaniu zadań służbowych i pełnieniu dyżurów, trwających nie dłużej niż 24 godziny, po których następują co najmniej 24 godziny wolne od służby.
Zmiana trwająca 12 godzin mieści się w pojęciu "nie dłużej niż 24 godziny, ponadto w systemie 12/24/12/48 łatwiej utrzymać normę czasu służby >
Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
Do wszystkiego można się przyzwyczaić. -_-
Z punktu widzenia służby zmiana 12 godzinna jest właściwsza i tak naprawdę - pomijając częstsze dojazdy - nie jest złą dla strażaka. :'(


Nie do końca łatwiej, bo teraz stan osobowy jednostki podzielony jest na 3 zmiany a "po nowemu" trzeba go podzielić na 4 zmiany. Czyli na kazdej zmianie "po nowemu" bedzie o 1/4 ludzi mniej...
Przerabialiśmy to. Wprawdzie w zakładówce, ale zmiana była dokładnie taka sama...
Firma musiała przyjąć do pracy 1/4 stanu (u nas to ok 24 osoby).

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2009, 10:37:03 »
... Nie do końca łatwiej, bo teraz stan osobowy jednostki podzielony jest na 3 zmiany a "po nowemu" trzeba go podzielić na 4 zmiany. Czyli na kazdej zmianie "po nowemu" bedzie o 1/4 ludzi mniej...
Mniej ludzi na zmianie to słabsze zabezpieczenie rejonu > trzeba walczyć o dodatkowe etaty. Natomiast strażak pełni służbę w określonym ustawą wymiarze czasu, a nie jak ...
Najlepiej byłoby zmienić zapis ustawy w sposób umożliwiający zapłatę za "nadgodziny", lecz to nie odpowiada niektórym z kierownictwa służbowego i związkowego. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2009, 10:49:35 »
Nie do końca łatwiej, bo teraz stan osobowy jednostki podzielony jest na 3 zmiany a "po nowemu" trzeba go podzielić na 4 zmiany. Czyli na kazdej zmianie "po nowemu" bedzie o 1/4 ludzi mniej...
Przerabialiśmy to. Wprawdzie w zakładówce, ale zmiana była dokładnie taka sama...
Firma musiała przyjąć do pracy 1/4 stanu (u nas to ok 24 osoby).

Prawdę mówiąc, że gdyby teraz były stany większe o te 1/4 to też nie byłoby nadgodzin. Po prostu za dużo jest wakatów w PB.
Także zmiana systemu nic nie daje, prócz tego że trzeba będzie wiecej d-ców zmian, z-ców d-ców zmian, (polecą za to d-cy sekcji, d-cy zastępów, op. sprz. spec.). Czyżby za dużo ludzi upominało się o rządzenie i stanowiska? Czy też brakuje stanowisk dla "swoich"? (sorki za spiskową teorię dziejów - ale innego wytłumaczenia nie znajduję). Nie tędy droga.
Myślę, że na razie tego nikt nie wprowadzi, ZZ przecież nic o tym nie wspominają.
Pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2009, 16:07:18 »
Na zachodzie i w unii tak jest więc wkońcu i unas to zrobią :) :rofl:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2009, 17:27:53 »
Wrzuci Ktoś temat... I już się zaczyna!  :angry:
Nigdy nie byłem za systemem 12/24,choć jakiś czas musiałem tak pełnić służbę. Więc nikomu osobiście nie polecam,ale niektórym to pasi!!!  :wacko:
Temat w różnych działach Forum już nie raz był wałkowany:kwit:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2009, 09:37:41 »
Zgadzam się z Ajaxem, że temat już był wałkowany nie raz.
Zgadzam się też z piotrem998, że wprowadzić taki system można praktycznie z palca i jest na to delegacja ustawowa.
Nie zgadzam się z Rafałem998, gdyż jak sie jeszcze kolega bardziej zainteresuje, to być może dotrze do informacji, że i na zachodzi strażacy pracują w różnych systemach 24/48 również.
Argumentem naszych Wszechmożnych na wprowadzenie systemu 12/24/48 jest li tylko próba ograniczenia ciągłego generowania nadgodzin.
dziwić może jedynie fakt, że jak wspomniałem wcześniej nasi Władcy najbardziej prą w kierunku najmniej odpowiednim dla strażaków PB, ponieważ odpowiednikiem systemu 12/24/48 mógłby być system 24/72 - i tak trzeba utworzyć 4 zmianę, nowe stanowiska i można zmieścić się obecnej obsadzie etatowej.
Mam też nieodparte wrażenie, że to nie tylko nasi KG wpadają na te pomysły ile ich różnej maści podpowiadacze, których w KG nie brakuje, a jak wszyscy wiemy, to KG ma monopol na uszczęśliwianie nas różnymi pomysłami, bo przecież tam pracuje najwięcej praktyków z długoletnim stażem w PB, prawda?
dziwi mnie też fakt, że takie pomysły zaczynają krążyć po Polsce zawsze jako anonimowe pogłoski, przecież, jeśli ktoś ma koncepcję, że taki czy inny system powinien obowiązywać w PSP, to powinien głosić to z otwartą przyłbicą, że to jest jego pomysł i że ma takie właśnie zdanie, no i próbować bronić tego zdania w dyskusji. Jednak najłatwiej jest po cichu próbować uszczęśliwić większość strażaków i udawać, że to MY tego chcieliśmy, bo pewnie tak się później okaże.
Dobrze, że do emerytury coraz bliżej.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2009, 11:30:58 »
Panowie, nie ma co debatować w tym temacie - zmiana systemu oznacza utworzenie 4 zmiany służbowej, czyli zmniejszenie etatów na pozostałych zmianach. Nie można zatrudnić dodatkowych pracowników przed odejściem na emkę już pracujących. Poza tym nie ma na to kasy. A jeśli nawet zatrudnią nowych to są oni z miejsca skierowani na kurs 3-miesięczny i ich nie ma!
Czyli żadna zmiana systemu od stycznie nie wchodzi w grę.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2009, 11:54:09 »
Hmmmmm

Nie mi się wypowiadać o waszym systemie pracy

Jednak mam umysł ścisły i od kilku lat staram się liczyć z wami te godziny.

Dla przykładu JRG 30 etatów x 160 godzin w miesiącu  = 4800 godzin . Jak z chorobowych , wymaganych stanów , urlopów itd. wychodzi większy nominał godzin – to i tak wyjdzie .

I wytłumaczcie mi co do tego ma system pracy ? Bo nie kapuje – tyle godzin trzeba wypracować czy po 3,6,8,12,24 godzinnym i w systemie 24/48 czy 24/72.

Owszem w lichych JRG gdzie jest mała obsada etatowa robi się problem elastyczności . Tak jak u mnie 21 etatów – wymagane 4/1  . Dziś robi się to z 7 jutro z 5 – jeden na urlopie / odchodzi na emeryturę i reszta siedzi . Jak nie mogą siedzieć przychodzą na nadgodziny z innych zmian .

Ale matematycznie wszystko jest identyczne , bo matematyki się nie oszuka i z pustego Salomon nie nalej .

Pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2009, 17:34:41 »
Właśnie chodzi o ten problem elastyczności, bo to, że trzeba wypracować tyle godzin w roku ile pracuje 8-godzinny, to nie podlega dyskusji i nie ma tu za znaczenie system pracy.
Ale jeśli ktoś z systemu 24/48 tworzy 24/72 i połowa pracowników musi poza swoją służbą przychodzić dodatkowo pełnić dyżur na innych zmianach, bo nie ma zapewnionego stanu minimalnego, to czy nadal można nazywać ten system 24/72???
Nie, bo w rzeczywistości pracuje koleś 24/24/24/48 itd.
Jeśli tworzymy system 24/72 czy też 12/24/12/48 czy też jakikolwiek inny to pilnujmy harmonogramu pracy zgodnie z tym systemem a nie każmy ludziom przychodzić dodatkowo do pracy w dni wolne.
W przeciwnym razie nie ma sensu nazywać system pracy, w którym się pracuje, bo tak naprawdę nie pracuje się w żadnym systemie, tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2009, 07:21:11 »
Hmmmmm

Nie mi się wypowiadać o waszym systemie pracy

Jednak mam umysł ścisły i od kilku lat staram się liczyć z wami te godziny.

Dla przykładu JRG 30 etatów x 160 godzin w miesiącu  = 4800 godzin . Jak z chorobowych , wymaganych stanów , urlopów itd. wychodzi większy nominał godzin – to i tak wyjdzie .

I wytłumaczcie mi co do tego ma system pracy ? Bo nie kapuje – tyle godzin trzeba wypracować czy po 3,6,8,12,24 godzinnym i w systemie 24/48 czy 24/72.

Owszem w lichych JRG gdzie jest mała obsada etatowa robi się problem elastyczności . Tak jak u mnie 21 etatów – wymagane 4/1  . Dziś robi się to z 7 jutro z 5 – jeden na urlopie / odchodzi na emeryturę i reszta siedzi . Jak nie mogą siedzieć przychodzą na nadgodziny z innych zmian .

Ale matematycznie wszystko jest identyczne , bo matematyki się nie oszuka i z pustego Salomon nie nalej .

Pozdrawiam
I masz całkowita rację, popieram twoje stwierdzenia w 1000 %. Cały dowcip polega na tym , że kilka lat temu przy wprowadzaniu zmiany ustawy i jej zatwierdzaniu wierchuszka ZZ Solidarności nie poparła pomysłu płatności za nadgodziny, jeszcze się z tego dumnie chwaląc(mam na to kilku wiarygodnych świadków) a jak wyszła z tego "kupa" to zmieniła swój punkt widzenia i gra w tutkę udając że chcą to zmienić. Racja jest jedna, że bez dodatkowego zatrudnienia strażaków nie da się zsynchronizować czasu pracy, nadgodzin i innych problemów z tym związanych. Ktoś kiedyś wspomniał że emeryci odbierają nadgodziny, że kursy i szkolenia - to prawda , ale założenia należało robić przed zmianą ustawy a nie teraz ubolewać. Poza tym jakby nie kombinował nie da się tego w tej ilości etatów posklejać. Podział na 4 zmiany , poza zapewnieniem lepszych stanowisk "swoim" nie wprowadzi tu nic nowego a spwoduje wręcz większy paraliż.
Prawda jest jedna, bez oszacowania i dodatkowego zatrudnienia ludzi nic nie zrobią.
Druga prawda jest taka, że korzystając z ustawy o modernizacji można było zawalczyć o wakaty, a nie udawać że się coś robi...poza tym wtedy byli "Nasi" w KG.
Spójrzcie sami jak to wygląda - od 4 lat Pan Robert O. zajmuje się czasem pracy i innymi mniej znaczącymi sprawami a Dariusz P. jako działający w zespole mundurowo- bhp-owskim wprowadza do PSP kolejne zmiany w ubraniach i umundurowaniu o ustawie o BHP nie wspomnę. Nie chciałbym aby Panowie strażacu musieli chodzić w ubraniach specjalnych zakupionych przez ten zespół. Już w jednych Warszawa chodzi i wszyscy wiedzą jak one wyglądają, a to wybór Pana Darka....a ustawa już była do dupy po jej podpisaniu....
Bo cały dowcip polega na tym aby Gonić Króliczka....
Matematyki się nie oszuka i masz rację MIKO...tylko dla niektórych to za proste...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2009, 09:41:24 »
... Cały dowcip polega na tym , że kilka lat temu przy wprowadzaniu zmiany ustawy i jej zatwierdzaniu wierchuszka ZZ Solidarności nie poparła pomysłu płatności za nadgodziny, ...
Mimo że nie należę do zwolenników "S" to powyższą informację muszę sprostować > największą "zasługę" w odrzuceniu zmiany w ustawie o PSP umożliwiającej płacenie za "nadgodziny" mają władze krajowe ZZS Florian i były z-ca KG PSP.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2009, 17:42:26 »
Doszły mnie słuchy że nasi kochani decydenci szykują miłą niespodziankę dla wszystkich z podziału i od nowego roku znowu chcą powrócić do sytemu 12/24/48 i to w całej Polsce,  jeśli wiecie coś to proszę piszcie.   :gwiazdki: :wall:
a mnie doszły słuchy ,że od nowego roku likwidują PSP i zostaje tylko OSP, likwidują Policję i powołują Ochotnicze Rezerwy Policji :kjezyk:, a także Siły Zbrojne , a w to miejsce pospolite ruszenie. :cheer:
Koledzy rajfulka rzucił temat i tyle go widzieliśmy tutaj.  :P
Myślę,że nie ma co drążyć tego tematu w tym wątku bo jest on wałkowany w różnych innych wątkach.
... a jeszcze do rafała998. Nie wszędzie na zachodzie mają system pracy 12/24/12/48. słyszałem nawet o systemie gdzie strażacy pełnią służbę przez 48godz., a potem 96 wolnego.
co kraj to obyczaj ^_^
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 17:48:17 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

gość234

  • Gość
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2009, 13:42:12 »
W Stanach Zjednoczonych z uwagi na brak centralizacji jednostek pożarniczych w każdym mieście każda jednostka ustala sobie system pracy w zależności od upodobania. Są jednostki pracujące w systemie 24/48 , 48/96, a nawet takie, że pracują 3 doby pod rząd, ale nie pamiętam jak potem wolne odbierali. Miałem okazję być na wszystkich jednostkach o których piszę, więc nie powtarzam treści gdzieś tam zasłyszanych. Ironią jest to, że nie słyszałem, żeby gdzieś na zachodzie panował system 12-godzinny.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2009, 16:58:35 »
i niech sobie wprowadzają te 12-ti. od 5 lat nie byłem na chorobowym a jak je wprowadzą to będę co miesiąc na 10 dni ( reszta miany też) i zobaczymy kto ma rację :rofl:

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2009, 23:55:20 »
W Stanach Zjednoczonych z uwagi na brak centralizacji jednostek pożarniczych w każdym mieście każda jednostka ustala sobie system pracy w zależności od upodobania. Są jednostki pracujące w systemie 24/48 , 48/96, a nawet takie, że pracują 3 doby pod rząd, ale nie pamiętam jak potem wolne odbierali. Miałem okazję być na wszystkich jednostkach o których piszę, więc nie powtarzam treści gdzieś tam zasłyszanych. Ironią jest to, że nie słyszałem, żeby gdzieś na zachodzie panował system 12-godzinny.
To może niech lepiej już wprowadzą 8- godzinny tryb pracy na  3-zmiany,wtedy będzie normalnie,i niech płacą nam nadliczbowe,wekendy i święta.Ja jestem za.Oczywiście zgodnie z kp.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 846
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 09, 2009, 08:51:30 »
i niech sobie wprowadzają te 12-ti. od 5 lat nie byłem na chorobowym a jak je wprowadzą to będę co miesiąc na 10 dni ( reszta miany też) i zobaczymy kto ma rację :rofl:

I za takie chorobowe powinno się odliczać od pensji i nagród. Zobaczyłoby się kto ma rację...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2009, 14:03:55 »
... i niech płacą nam nadliczbowe,wekendy i święta.Ja jestem za.Oczywiście zgodnie z kp.
I zgodnie z kp emerytura po ukończeniu 65 roku życia, itd. itp.  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 12, 2009, 12:48:30 »
@ deejayslonio
Cytuj
I za takie chorobowe powinno się odliczać od pensji i nagród. Zobaczyłoby się kto ma rację...
 

taaa TY zawsze musisz się odezwać.
tak jak w tym wątku http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12545.60.html
parafrazując słowa wypowiedziane w jednym filmie " zapchałeś sobie głowę pierdołami i teraz na siłę próbujesz uszczęśliwić tym innych".

Niech zabiorą 20 % od wypłaty za chorobowe, ale niech zapłacą za nadgodziny.
Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie ( a pisze te słowa wraz z całą zmianą), że Ty chciałbyś jak najgorzej dla strażaków PB. Nie ważne jaki system, ile mają nadgodzin ważne żeby im dowalić, i żeby słuchali takiego GURU jak Ty.
Ty jesteś taki zdolny, ambitny a taki niedoceniony.

pozdrawiam :straz:


Raczej to nadaje się na PW
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2009, 13:50:03 wysłana przez Butel »

agent ubezpieczeniowy

  • Gość
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2009, 18:42:13 »
Ty człowieku nie bądz taki mądry Wy powinniście pracować każdego dnia po 12godz i to na 2 zmiany


PS. 1. jeśli chcesz brać udział w dyskusjach załóż profil na forum (zaloguj się).
2. zapoznaj się z regulaminem,
pozdr robn

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 21:27:33 wysłana przez robn »