Autor Wątek: Kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP  (Przeczytany 3256 razy)

Offline straz pozarna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP
« dnia: Październik 20, 2009, 18:28:33 »
Witam. Mam takie pytanie na stronie Szkoły Podoficerskiej w Bydgoszczy  pszeczytałem ze mozna zapisac sie na kurs KKS i pisze tam co takiego                 
Na kurs mogą być kierowane osoby spoza struktur PSP, według odrębnych przepisów     MOZE ktos wie jakie to sa przepisy bo ja nigdzie nie moge znalezc ??

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2009, 19:21:40 »
Przepisów obowiązujących w MON, IWOP, ZSP, ZSR itp.

Na takie kursy są kierowani także strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej lub osoby wykonujących czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej z "zakładówek", wojska itp.

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/rozporzadzenie;ministra;spraw;wewnetrznych;i,dziennik,ustaw,2005,215,1823.html

Offline straz pozarna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2009, 20:45:06 »
dzieki za wiadomosc

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2009, 21:42:34 »
ONIEMIAŁEM. Od kilku lat nie ma już KKS-ów i KKP, a do Bydgoszczy chyba ta wiadomość jeszcze nie trafiłą. I chyba wiem dlaczego: otóż Szkoła Podoficerska - jak sama nazwa wskazuje -  powinna szkolić podoficerów, a obecnie takich szkoleń w naszej formacji juz nie ma. W spisie zawodów są: strażacy, technicy pożarnictwa oraz inżynierowie pożarnictwa. Czyzby SP PSP straciła rację bytu gdyż nie zdążyła się dostosować? Obecnie szkolenia dla strażaków to: SPS (Szkolenie Podstawowe Strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej) oraz SUS (Szkolenie Uzupełniające Strażaka ochrony przeciwpozarowej) - o których w powyższym rozporzadzeniu jest mowa, a których programy można znaleźć na www.kgpsp.gov.pl.

Jezeli zaś chodzi o "osoby wykonujące czynności z zakresu ochrony przeciwpozarowej w zakładach pracy" to zgodnie z powyżej cytowanym przez grzela rozporządzeniem - od 2006 roku czynności takie mogą wykonywać: inspektorzy ppoż., specjaliści ppoż., technicy pożarnictwa, inżynierowie pożarnictwa, inżynierowie bezpieczeństwa pożarowego. Ukończenie SPS i SUS nie daje uprawnień do wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej w rozumieniu Art. 4.1. Ustawy o ochronie przeciwpozarowej.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2009, 07:22:37 »
SPS (Szkolenie Podstawowe Strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej) oraz SUS (Szkolenie Uzupełniające Strażaka ochrony przeciwpozarowej)
A czy te szkolenia nie pokrywają sie z poprzednimi kursami KKS i KKP ?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2009, 23:34:37 »
Niestety nie - programy zostały skrócone i zmienione. Nie znam przyczyn zmian, ale moge przypuszczać że chodzi o oszczędności.