Autor Wątek: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP  (Przeczytany 2179 razy)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« dnia: Październik 16, 2009, 20:42:00 »
Witam, czy posiadacie na swoich samochodach aparaty fotograficzne? Jeżeli tak to jakie? Moja jednostka posiada stary aparat kompaktowy i chcemy go wymienić na jakiś lepszy. Czy idzie zdobyć dofinansowanie na ten cel? Proszę piszcie jakie macie aparaty i czy one są: cyfrowe, lustrzanki bądź kompaktowe  :straz:

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2009, 20:57:54 »
U mnie nie ma na wyposażeniu czegoś takiego jak aparat fotograficzny. Ja najczęściej używam komórki. Z reguły nie pamiętam aby zabrać jeszcze aparat. Ale jak już pamiętam to zabieram ze sobą najzwyklejszą cyfrówkę - swoją prywatną - i nią robie zdjecia lub ewentualnie filmy.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2009, 20:58:09 »
U nas na SLRt jeździ kompaktowa cyfrówka (stary Kodak, bodajże 4mpix), mógłby być lepszy, ale kasa jest potrzebna na ważniejszy, przydatniejszy sprzęt. Tym bardziej kasa z dofinansowania.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2009, 20:58:34 »

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2009, 16:04:57 »
U nas sekretarz robi foty telefonem jak jest na akcji, albo ma materiały od dziennikarza lokalnej telewizji, jakiś filmik, fotki... :rolleyes:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2009, 16:12:29 »
Straz jest od czynności ratowniczo gaśniczych badz samych gaśniczych, a nie od fotografowania. Od fotografowania sa inne osoby, być moze sie myle ? Po co aparat, czasem pewnych rzeczy lepiej nie uwieczniać. Moim zdaniem jadac na akcje i robiac sobie fotki swiadczy to o jednym tylko, o totalnym braku profesjonalizmu oraz o złym podejsciu.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 16:17:45 wysłana przez Vendetta »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2009, 16:37:35 »
Straz jest od czynności ratowniczo gaśniczych badz samych gaśniczych, a nie od fotografowania. Od fotografowania sa inne osoby, być moze sie myle ? Po co aparat, czasem pewnych rzeczy lepiej nie uwieczniać. Moim zdaniem jadac na akcje i robiac sobie fotki swiadczy to o jednym tylko, o totalnym braku profesjonalizmu oraz o złym podejsciu.
Pytanie było "czy posiadacie na swoich samochodach aparaty fotograficzne? Jeżeli tak to jakie?"
Więc masz aparat czy nie? A jak masz to jaki?
Nikt nie pytał o to kto jest od czego. O sensowności zdjęć na akcji dyskusja trwa od dawna tutajhttp://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1355.20.htmlN

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2009, 00:53:48 »
Straz jest od czynności ratowniczo gaśniczych badz samych gaśniczych, a nie od fotografowania. Od fotografowania sa inne osoby, być moze sie myle ? Po co aparat, czasem pewnych rzeczy lepiej nie uwieczniać. Moim zdaniem jadac na akcje i robiac sobie fotki swiadczy to o jednym tylko, o totalnym braku profesjonalizmu oraz o złym podejsciu.
Pytanie było "czy posiadacie na swoich samochodach aparaty fotograficzne? Jeżeli tak to jakie?"
Więc masz aparat czy nie? A jak masz to jaki?
Nikt nie pytał o to kto jest od czego. O sensowności zdjęć na akcji dyskusja trwa od dawna tutajhttp://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1355.20.htmlN

Mała dygresja.. Tematu nie zauwazyłem.. W odpowiedzi ktora moze Cie usatysfakcjonuje, nie, nie mamy aparatu.

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2009, 09:30:31 »
Witam,
u nas aparatu fotograricznego nie ma na stanie i raczej go nie będzie bo i po co, podczas akcji nie ma czasu na pierdoły podczas niej skupiamy się na naszych zadaniach a nie pozowaniu. A szukanie dotacji na aparat fotograficzny to już jakieś nieporozumienie, czy wy nie macie innych potrzeb sprzętowych? Parę fotek do archiwum może wykonać ktoś z poza obsady swoim prywatnym aparatem więc nie koniecznie wożonym na sam. bojowym.
Pozdrawiam.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2009, 10:45:39 »
komuś chyba marzy się zostać bohaterem:D jakaś poza jak taki bohater wynosi z płonącego domu parę szczeniąt:P a u mnie na samochodzie nie ma aparatu. Zawsze były,są i będą o wiele większe potrzeby sprzętowe.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Aparat fotograficzny na samochodzie OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2009, 11:57:30 »
oj juz nie przesadzajcie tak... wypowiedzi w stylu "podczas akcji nie ma czasu na pierdoły podczas niej skupiamy się na naszych zadaniach a nie pozowaniu".. naprawde? no bo ja myślałem  że jest odwrotnie...
jak jest aparat to niech będzie i zdjęcie albo 2 może zrobić kierowca. Zrobienie 2 zdjęć nie trwa 5 minut.
Jak jest akcja to są ważniejsze sprawy ale fotka też się przyda (robiona w wolnym czasie).

osobiście jestem za kompaktem niż lustrzanką (sprawdzone)
- kompakt ma banalną obsługe
- kompakt TANI... lustrzanka to są wydatki i to DUŻE
- kompaktem można nagrywać filmiki (lustrzanką też ale różnica ceny lustrzanki do kompaktu spora)
- dobre zdjęcia
- mały i poręczny i jak leży w samochodzie to nie zajmuje dużo miejsca.
- jak się popsuje kompakt to 300zł na nowy nie będzie tak "bolało" jak 2500zł za lustrzanke.