Autor Wątek: Zima w jesieni !  (Przeczytany 3563 razy)

Offline Lesio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Zima w jesieni !
« dnia: Październik 15, 2009, 12:34:41 »
Witajcie druhowie

Podzielcie się ze swoimi spostrzeżeniami zwiazanymi z tematem. Czy udało się zimie was zaskoczyć?

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2009, 13:02:21 »
Czołem..

U mnie w Wielkopolsce narazie bez ataków typowej zimy, co prawda jesien daje o sobie porzadnie znać, ale objawow zimy jako takich brak.. Charakteryzujac pogode jaka panuje u mnie to: Temperatura 3-4 stopnie na plus, wiatr dość silny [jak narazie nie robiacy zadnych szkod], sporo opadów deszczu, gradu. Sniegu nikt nie widział :P Bez zaskoczen..

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2009, 13:02:39 »
no chyba udało. cały dzień i cała noc wyjazdy do powalonych drzew.
istna masakra. ciężki, mokry śnieg powodował , że drzewa łamały sie jak zapałki.

Offline Fa7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2009, 14:52:13 »
Wczorajszy poranek na wschodnim mazowszu totalny szok. droga autobusem trwała ponad dwie godziny dłużej niż zwykle miasto sparaliżowane dopiero koło południa w Siedlcach zobaczyłem pierwszy pług... Pozdrawiam!

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2009, 15:18:56 »
W opolskim bez śniegu (przynajmniej u mnie) zaczęło sypać dzisiaj koło południa, ale też w mieście sypało, a w sąsiednich miejscowościach już nie. :szalony: Także właściwie tylko deszcz, deszcz, deszcz.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2009, 15:49:32 »
Cytuj
Czy udało się zimie was zaskoczyć?
Zima zaskoczyła drogowców, energetyków, służby miejskie.
Strażacy zawstydzili wszystkich: udało im się zaskoczyć zimę
:)




Niemniej podobny wątek już jest http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13842.0.html
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 15:53:21 wysłana przez rafal.bula »

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2009, 19:59:07 »
Bielsko i okolice -śniegu po jaja :straz:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2009, 20:23:27 »
Rybnik: śnieg sypał od wczoraj, ale zbytnio się nie zbierał. Jedynie leży na polach i łąkach, a i tam go nie za dużo.
Akcji u mnie w okolicy z tym związanych nie było, nie wiem czy PSP nie jechała do jakiegoś zdarzenia powiązanego z atakiem zimy.
Pozdrawiam
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2009, 20:45:48 »
Powiat Słupski:
śniegu nie ma, wiatr wczoraj dał nam się we znaki, ubiegłego dnia 113 wyjazdów jednostek w powiecie moja jednostka wczoraj wyjeżdżała 5 razy (z czego na każdym wyjeździe usuwaliśmy po kilka drzew) a dzisiaj dwa wyjazdy (do tego mieliśmy dzisiaj przeglądy w remizie więc po każdym wyjeździe dokładne mycie samochodu, odkurzanie, czyszczenie  pilarek i tak w kółko, sprzątanie było bardziej męczące niż akcje ;P
So Others May Live

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2009, 21:19:48 »
północ podkarpacia
wczoraj 6 godzin dziś póki co 3 godziny walki z drzewami łamiącymi się pod ciężarem śniegu i tarasującymi drogi, zrywającymi linie telefoniczne i energetyczne czasem zagrażającymi budynkom
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2009, 22:45:33 »
Wczoraj warmińsko - mazurskie w sumie ponad 300 wyjazdów związanych z atakiem zimy i silnym wiatrem. Nasza jednostka 4 wyjazdy (powiat Olsztyński). Ogólnie to wczoraj działania prowadziły praktycznie wszystkie jednostki z naszego rejonu, nawet te które wyjeżdżają tylko kilka razy w roku a było co robić...

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2009, 12:05:16 »
Mazowsze (powiat grójecki) w środe moja jednostka miała tylko jeden wyjazd do powalonych drzew, ale na radiostacji było słychać że cały powiat cały czas pracuje, nie wiem ile było wyjazdów tego dnia w powiecie ale napewno kilkadziesiąt ;)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2010, 17:49:21 »
Witam, jaka jest u Was sytuacja? U mnie od samego rana sypie śnieg i są spore zamiecie śnieżne. Mieliśmy juz 1 wyjazd przez tą pogode.
http://www.osp-lubichowo.pl/artykuly/83-wypadek-drogowy-lubichowo-zelgoszcz.html

a moi znajomi z innych rejonów polski też mają nieciekawą sytuacje. Piszcie relacje :P

Offline LuK4Sz

  • mł. rat. kierowca
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2010, 20:34:12 »
W okolicach Krakowa zima na całego. Wczoraj cały dzień padał deszcz, ale najobfitsze opady były w godzinach wieczornych. Zamarzająca woda powodowała nie tylko utrudnienia w ruchu pieszych i drogowym, ale także doprowadziła do braku prądu w calym powiecie (nie wiem jak dalej). Prądu nie było od około 24 do 11. Rano także telefony komórkowe nie miały zasięgu. Marznąca woda na linkach powodowała ich nadmierne obciążenie i linki sie urywały. Taka sama historia z drzewami - połamane gałęzie. W niedziele obfite opady śniegu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 11:31:40 wysłana przez LuK4Sz »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia...

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2010, 15:55:58 »
W niektórych miejscowościach w gminie Kraków nadal nie ma prądu. a w całej małopolsce to tak jak wszędzie niestety-wypadki,kolizje,opóźnienia pociągów(rekordowe:p ) W dalszym ciągu pilarki chodzą naokrągło bo drzewka nie wytrzymują naporu śniegu i spadają na drogi.nawet na dystansie kilkuset metrów....a meteorolodzy dopiero prawdziwą zimę zapowiadają od jutra....aż strach:D
998 C.R.E.W.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2010, 16:24:56 »
Wielkopolska - drzewa jeszcze stoja, kilka wiekszych obiektow ewakuowanych (snieg na dachu), z wypadkami i kolizjami troche sie juz uspokoilo - najgorsza byla sobota. Mam nadzieje, ze bedzie topniec 1) szybko - i nie bedzie gololedzi 2) powoli - i nie bedzie podtopien :)

Tak czy owak, dodatkowe wkladki i zapasowe skarpety do gumiakow wskazane - zimno, mokro, ble.

Pare dni temu zwalalem snieg z daszku jednego CH.. bo wladcy tegoz przybytku postanowili zaoszczedzic na obsludze dachu... poczekali, az wkrety mocujace zaczna sie wyrywac ze sciany. Powierzchnia - niewiele, 50 mkw. Polecam noszenie rekawiczek welnianych pod rekawice bojowe - przy minus 17 bosak ciezki przymarza do dloni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 23:28:08 wysłana przez 085 »

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2010, 20:26:15 »
jeśli chodzi o interwencje związane z tymi anomaliami pogodowymi to w poniedziałek moja jednostka została wezwana do usunięcia śniegu z dachu przedszkola.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline osppilica

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Hell Hath No Fury Like a FireFighter
    • Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2010, 08:52:39 »
U nas do dnia dzisiejszego do godziny 8 od soboty: 16 wyjazdów , ciutkę ponad 32 godziny w akcji. 15 wyjazdów do usuwania drzew i konarów, 1 do odśnieżania dachu hali. W powiecie 80 wyjazdów w sobotę, ponad 70 w niedzielę. Mnóstwo miejscowości w powiecie i powiatach okolicznych bez prądu i wody (nie ma prądu - stają hydrofory i przepompownie), eneregetyka przywróciła już cześć zasilania, ale są jeszcze miejscowości gdzie od soboty nie ma prądu. Fotki na www.osp.pilica.com.pl
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - ZAPRASZAMY

www.sgfp.com.pl

Offline LuK4Sz

  • mł. rat. kierowca
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zima w jesieni !
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2010, 19:03:00 »
Pogoda się troche ustabilizowała w małopolskim. Ostatnio wyjeżdżaliśmy przede wszystkim do złamanych konarów i gałęzi, które leżały na drogach bądź zagrażały przechodniom. Były też oczywiście kolizje i wypadki drogowe, jednak niegroźne. Mam nadzieję, że nie sprawdzi się ta prognoza mówiąca o -20 st. C.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia...