Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 133843 razy)

timop.1

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 09, 2009, 11:10:33 »
Koledzy ile w waszych gminach drużyn z zawodów gminnych awansuje na zawody powiatowe?

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 09, 2009, 14:06:58 »
2.3. Sposób kwalifikowania zespołów do zawodów.
2.3.1. W zawodach gminnych do startu dopuszcza się wszystkie drużyny działające na tym terenie.

2.3.2. Do zawodów powiatowych kwalifikują się:

ˇ  zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych,

ˇ  zwycięzcy zawodów gminnych eliminacyjnych

2.3.3. Do zawodów wojewódzkich kwalifikują się:

ˇ  zwycięzcy poprzednich zawodów wojewódzkich,

ˇ  zwycięzcy zawodów powiatowych eliminacyjnych

2.3.4. Do zawodów krajowych kwalifikują się:

ˇ  zwycięzcy poprzednich zawodów krajowych,

ˇ  zwycięzcy zawodów wojewódzkich.

2.3.5. Do zawodów pucharowych, memoriałowych i innych zespoły kwalifikowane są wg odrębnych zasad.

UWAGA:


W przypadku, gdy zwycięzca poprzednich zawodów określonego szczebla zajmie I miejsce w zawodach eliminacyjnych, do zawodów wyższego szczebla dopuszczone zostają jednostki, które w eliminacjach zajęły II miejsce. Komendant (powiatowy /wojewódzki) może dodatkowo dopuścić do startu w zawodach (powiatowych /wojewódzkich) jednostki, które w zawodach niższego szczebla zajęty II lub III miejsca w swoich grupach.


To Ci chyba powinno wystarczyć...:D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2009, 09:51:42 wysłana przez Keniek »
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline majkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 09, 2009, 22:00:54 »
Wg interpretacji sędziego, środek łączony jest na ziemi. Nie wazne ze tam jakis ruch jest podczas tego łączenia...sedzia nie bedzie chodził z lornetka i sie patrzyl ze waz jest uniesiony na milimetr...moze i jest, ale zaden sedzia nie bedzie sie nad tym zastanawial i da punkty. Ma byc wyraznie nad ziemia...
Kolego, a gdzie znalazłeś taki zapis. Przecież tego nie ma w regulaminie od ładnych paru lat. Sprawdź najnowszy regulamin tutaj: http://www.zosprp.pl/?q=node/378.
Śledzę dokładnie ten wątek i widze, że często się wypowiadasz więc myślałem, że regulamin masz w małym palcu...

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 10, 2009, 16:16:11 »
Wg interpretacji sędziego, środek łączony jest na ziemi. Nie wazne ze tam jakis ruch jest podczas tego łączenia...sedzia nie bedzie chodził z lornetka i sie patrzyl ze waz jest uniesiony na milimetr...moze i jest, ale zaden sedzia nie bedzie sie nad tym zastanawial i da punkty. Ma byc wyraznie nad ziemia...
Kolego, a gdzie znalazłeś taki zapis. Przecież tego nie ma w regulaminie od ładnych paru lat. Sprawdź najnowszy regulamin tutaj: http://www.zosprp.pl/?q=node/378.
Śledzę dokładnie ten wątek i widze, że często się wypowiadasz więc myślałem, że regulamin masz w małym palcu...
Np taki zapis : Pomocnik okracza pierwszy odcinek węża i stojąc twarzą w kierunku stanowiska wodnego unosi go na taką wysokość, aby obaj z przodownikiem mogli go swobodnie łączyć.
I dalej
 Przodownik z pomocnikiem łączą wee ssawne z wykorzystaniem kluczy w sposób opisany
wcześniej.

Może to sugerować, że łączniki muszą być nad ziemią. Niemniej jednak faktycznie zniknął zapis, że łączniki nie mogą dotykać ziemi, tego też nie zauważyłem wcześniej, nadal czegoś nowego się dowiaduję.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 10, 2009, 23:07:58 »
Ale istnieje zapis że "unosi", wiec ruch unoszenia musi byc wykonany, a co sie z tym jednoznacznie wiąże węże znajdują sie nad ziemią. I sędziowie wlasnie to w taki sposob interpretują, nie patrzą czy jest łączenie na ziemi, bo nie wychwyca 1 cm "prześwitu" zwłaszcza na murawie, lecz patrza na ruch "unoszenia" co jest jednoznaczne z tym że łączniki nie mają kontaktu z podłożem.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline majkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 11, 2009, 21:05:43 »
Faktycznie macie rację, jest "unosi", pewnie dopiero później można wężami dotknąć ziemi :gwiazdki:.
Nas sędziowie poinformowali jakiś czas temu na odprawie przed zawodami powiatowymi, że: "od tego roku można składać linię ssawną na ziemi". I to jest właśnie najgorsze w tym regulaminie. Różne komisje różnie go sobie interpretują, a później wychodzą rózne kwiatki.
Kiedyś pewien pan z komendy wojewódzkiej PSP - odpowiedzialny, w tejże komendzie za sport pożarniczy - na moje pytanie dlaczego ćwiczenie bojowe w OSP nie jest przeprowadzane na takich zasadach jak w PSP odpowiedział mi, że regulamin zawodów OSP jest po to by "edukować" druchów strażaków, natomiast strażacy z PSP startują tylko po to by wykazać się sprawnością fizyczną.
Jak jest z tą edukacją? Odpowedzcie sobie sami, moim zdaniem skutek jest wręcz odwrotny od zamierzonego. Tak zawiły i niedoprecyzowany regulamin wywołuje jedynie kłótnie, czego jestem świadkiem praktycznie na każdych zawodach.

timop.1

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 12, 2009, 15:53:05 »
2.3. Sposób kwalifikowania zespołów do zawodów.
2.3.1. W zawodach gminnych do startu dopuszcza się wszystkie drużyny działające na tym terenie.

2.3.2. Do zawodów powiatowych kwalifikują się:

ˇ  zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych,

ˇ  zwycięzcy zawodów gminnych eliminacyjnych

2.3.3. Do zawodów wojewódzkich kwalifikują się:

ˇ  zwycięzcy poprzednich zawodów wojewódzkich,

ˇ  zwycięzcy zawodów powiatowych eliminacyjnych

2.3.4. Do zawodów krajowych kwalifikują się:

ˇ  zwycięzcy poprzednich zawodów krajowych,

ˇ  zwycięzcy zawodów wojewódzkich.

2.3.5. Do zawodów pucharowych, memoriałowych i innych zespoły kwalifikowane są wg odrębnych zasad.

UWAGA:


W przypadku, gdy zwycięzca poprzednich zawodów określonego szczebla zajmie I miejsce w zawodach eliminacyjnych, do zawodów wyższego szczebla dopuszczone zostają jednostki, które w eliminacjach zajęły II miejsce. Komendant (powiatowy /wojewódzki) może dodatkowo dopuścić do startu w zawodach (powiatowych /wojewódzkich) jednostki, które w zawodach niższego szczebla zajęty II lub III miejsca w swoich grupach.


To Ci chyba powinno wystarczyć...:D

Tak dzięki wystarczy, bo u nas jest taka sytuacja, że niektórzy gadają że jadą 3 miejsca na powiatowe inni że 2...my zajeliśmy 3 miejsce i nie wiemy co robić czy ćwiczyć czy nie...

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 14, 2009, 22:37:18 »
Dzięki  temu "choremu"  terminarzowi  zawodów OSP na poszczególnych szczeblach (co 2 i 4 lata) kilka razy spotkałem się, że zwycięska drużyna zmuszona była podziękować  za udział  w kolejnych  zawodach.
Na pewno spytasz dlaczego - otóż brak  zwycięskiego  składu drużyny.
Jeden w wojsku, drugi na praktyce, kolejny za granicą pracuje itd.
A jechać z nowym składem osobowym i zająć ostatnie miejsce to dla mnie porażka.
Więc zarząd powiatowy deleguje drużynę z drugiego miejsca lub nawet z trzeciego (oczywiście pada pytanie z którego roku ?)  :kwamp:
Panowie  dla mnie  zawody kończą się na powiatowych - wyżej to sztuka dla sztuki  :ksmut:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:19:43 »
(...)Więc zarząd powiatowy deleguje drużynę z drugiego miejsca lub nawet z trzeciego (oczywiście pada pytanie z którego roku ?)(...)  :kwamp:
 :ksmut:

Zarząd powiatowy deleguje drużynę, która zajęła II (ewentualnie III) miejsce w ostatnich zawodach eliminacyjnych(tylko zawody eliminacyjne się liczą).
Jeżeli przed zawodami powiatowymi zostały rozegrane dwa razy zawody na szczeblu gminnym to tylko jedne z tych zawdów są zawodami eliminacyjnymi.
Zazwyczaj przyjmuje się, że są to ostatnie rozegrane zawody gminne przed zawodami powiatowymi.(tak samo jest na wyższych szczeblach)
Trochę to niesprawiedliwe, gdyż zwycięzcy ubiegłorocznych zawodów gminnych nie przechodzą wyżej.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 15, 2009, 13:46:28 »
moim skromnym zdaniem w takich wypadkach powinny być sumowane punkty z dwóch lat i na tej podstawie powinno się wyłonić zespół, który awansuje dalej.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 16, 2009, 20:03:19 »
Cytuj
Ocenią im sikawki
OLDSCHOOLOWE ZAWODY SPORTOWE

http://www.tvn24.pl/0,1614941,0,1,ocenia-im-sikawki,wiadomosc.html

Offline odwiedzajacy45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 26, 2009, 21:17:16 »
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was był na ostatnich zawodach wojewódzkich woj.wielkopolskiego? A jeśli tak to jakie tam były wyniki?

dla specjalistów od regulaminu mam pytanie czy to spięcie ssawny jest regulaminowe(pomijając spinanie ''środka" na ziemi) jeśli nie to dlaczego? http://www.youtube.com/watch?v=pGT7eW054BE
oraz tutaj czy można dosuwać tak łączniki??
http://www.youtube.com/watch?v=_5_lygveXPI

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 28, 2009, 23:06:09 »
Witam. Co do pierwszego filmiku: niejeden sędzia przyczepił by sie do tego ze w momencie podawania smoka, klucz był juz nałozony na łącznik od smoka. Wielu sedziów jednak nie dało by za to punktów. W tym temacie regulamin jest nie doprecyzowany, wszak napisan jest " przejmuje od mechanika smok ssawny" , a wiec nie moze wziasc smoka i kluczy razem. Aczkolwiek zaden z punktów regulaminu nie mówi o tym że klucz w momenie podawania smoka nie moze byc załozony na jego łączniku. Dlatego powtórze po raz kolejny: takie sprawy ustala sie na odprawie przed zawodami, z sędzią głównym, żeby potem nikt nie mial do nikogo pretensji.

Co do drugiego filmiku, dosuwanie takie jest jak najbardziej dozwolone, i jest to "zagranie" skopiowane rodem z regulaminu CTIF

Pozdrawiam
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 05, 2009, 07:37:41 »
Wracając do wyników to na ostatnich zawodach powiatowych jednostka uzyskała w ćwiczeniu bojowym czas 39 , a w 
alarmowo bojowym 27 s .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 14:14:33 wysłana przez romiwe »

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 05, 2009, 09:36:17 »
prowokacja...??
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline majkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 05, 2009, 19:17:45 »
A co sądzicie o tym:
http://www.youtube.com/watch?v=n9fus0cU-_I&feature=fvw

Niechodzi mi o sam film (nie ma co - poziom sportowy bardzo wysoki), a o komentarze pod nim.Co sądzicie o zawodnikach, którzy reprezentują kilka jednostek? A może zmierzamy w kierunku boisk piłkarskich: transfery, wypożyczenia, kontrakty itd.?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 05, 2009, 20:05:35 »
Niestety u mnie jest tak, że jedna jednostka gdy przychodzi do zawodów idzie do klubu piłkarskiego i bierze sobie 8 chłopaków. Niby nic, ale potem na sztafecie wychodzi strasznie. Np bojówkę rok temu mieliśmy lepszą od nich o 10 sekund, niestety na sztafecie oni wyprzedzili nas o 11s.
Ale czego my oczekujemy. Przecież to jest Polska...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 06, 2009, 13:24:46 »
Polska nie polska, ale po cos są legitymacje członkowskie, po cos jest weryfikacja zawodników przed zawodami itp. Ja wiem, ze zaraz ktos napisze komentarz, ze legitymacje mozna takiemu zawodnikowi wyrobic w jeden dzień, ale nie zapominajmy o tym ze taka legitymacja musi byc podbita przez członka zarządu...wiec skoro zarząd nie ma własnego sumienia i poczucia uczciwosci, to czego wymagamy od tych zawodników?? Skoro maja powolenie od zarządu na startowanie w innych jednostkach, to im " w to mi graj" pobiec na zawodach, dostac "odsyp" w postaci nagrody i kasy, a przy okazji zebrac cenne doświadczenie...pamiętajcie, przykład idzie z góry:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline odwiedzajacy45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 06, 2009, 17:49:14 »
Chciałbym się dowiedzieć kiedy odbędą się (lub też się odbyły) zawody powiatowe powiatu Słupeckiego (woj.Wielkopolskie). A jeśli się odbyły to proszę o podanie czasów jakie wygrały w tamtym powiecie.
Pozdrawiam

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 06, 2009, 20:43:50 »
3 sierpnia były. wyników nie znam. poszukaj w internecie:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 06, 2009, 22:15:46 »
Jeżeli ktoś wie to proszę mi powiedzieć kiedy odbędą się zawody szczebla powiatowego powiatu jarosławskiego. Wiem, że odbędą się Radymnie 20 lub 27 września, tylko właśnie 20 czy 27? ;/
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 06, 2009, 22:39:09 »
Jeżeli ktoś wie to proszę mi powiedzieć kiedy odbędą się zawody szczebla powiatowego powiatu jarosławskiego. Wiem, że odbędą się Radymnie 20 lub 27 września, tylko właśnie 20 czy 27? ;/

myślenie nie boli  :angry: zadzwoń do KP PSP Jarosław

Offline majkel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:43:50 »
Ja tylko się zastanawiam co to za satysfakcja wygrać zawody na jakimkolwiek szczeblu składem z innych osp. Do tej pory tkwiłem w przeświadczeniu, że zawody są po to aby wykazać wyższą sprawność bojową MOJEJ (każy może wstawić swoją) drużyny,pośród innych. Powoli dociera do mnie, jaki jestem naiwny. Liczy się tylko zwycięstwo i kolejny puchar na półkę :-\.
W moim powiecie również jest jednostka, która na zawody wystawia skład z dwoma swoimi zawodnikami, a reszta to sportowcy z okolicznych miejscowości, jeden z nich reprezentuje już trzecią jednostkę w swojej bogatej karierze. Nawiasem mówiąc przy akcji ich nie uświadczysz, a co roku jako nagrody skapnie im a to pare węży, a to koszarówek albo nomexów. Kiedyś miałem okazję być tam w remizie i to wszysko leży sobie pięknie poukładane, w folii, na sporym stosie... :rolleyes:



Offline rysiu157

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 07, 2009, 11:16:11 »
Wszędzie są takie jednostki u nas na gminnych była tez taka jednostka ale dało się z nimi wygrać  :mellow:

Offline odwiedzajacy45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 07, 2009, 14:39:51 »
3 sierpnia były. wyników nie znam. poszukaj w internecie:)

Nieudolnie szukam już parę godzin w necie wyników tych zawodów i nie mogę ich nigdzie znaleźć (jakby się pod ziemię zapadły). Czy był ktoś z was na tych zawodach?
Pozdrawiam