Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 132621 razy)

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 18, 2006, 12:18:22 »
Poszukaj rad na tym forum, np. tutaj jest sporo informacji

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 07, 2006, 12:57:35 »
W świętokrzyskim zbliżają się zawody wojewódzkie (24 wrzesień), jestem świeżo po odprawie w KW, cieszy mnie fakt, że wszystkie szczegóły dotyczące regulaminu zostały dokładnie omówione a było sporo róznic.
Jest ktos może na forum co będzie startował na tych zawodach to prosze o kontakt, podyskutujemy o tym jak przebiegają przygotowania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2006, 20:11:58 wysłana przez strazakg »

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 12, 2006, 14:51:20 »
Czytając wypowiedzi nie których forumowiczów na temat tuningu motopomp upewniam się w przekonaniu że startowanie w tradycyjnym regulaminie zawodów sportowo-pożarniczych dla OSP jest czystym bezsensem lub jak bym to nazwał, zabawą dla bogatych jednostek. Bo chyba nik nie odważy się nazwać ten precedens "świetna sportową zabawą cechującą się u podstaw zasadami fer play" W tym sporcie nie ma grama sportowego ducha walki i zdrowej sprtowej rywalizacji. Jednostki posiadające tuningowane pomopy jawnie drwią sobie z regulaminu a co w tym wszystkim jest naj gorsze to ogólne przyzwolenie sędziów którzy sprawują pieczę nad prawodłowym przebiegiem konkurencji.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 13, 2006, 18:16:33 »
Dla wszystkich których  za bardzo podnieca czas osiągany w bojówce
http://www.podkarpacie.straz.pl/skpstrazak/
 Popatrzcie na aktualności w prawym rogu i zobaczcie czas /rekord Polski / w mistrzostwach w sporcie pożarniczym DALEKO JESZCZE NIEPRAWDA !!! :)

a tuning pomp na granicy ryzyka uszkodzenia jej to głupota

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 13, 2006, 20:15:59 »
Kolego wolicki1 podałeś linka z czasem zawodów PSP, widać nie ma to dla Ciebie różnicy. Ale uwierz mi, że regulamin jest zupełnie inny i stąd taki czas. Niestety nie ma on nic wspólnego z tym co robi się na zawodach OSP.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:03:39 »

Kolego wolicki1 podałeś linka z czasem zawodów PSP, widać nie ma to dla Ciebie różnicy. Ale uwierz mi, że regulamin jest zupełnie inny i stąd taki czas. Niestety nie ma on nic wspólnego z tym co robi się na zawodach OSP.
Oglądałem zdjęcia z cwiczeń województwa w osrodku w Nisku na zawody wojewódzkie psp i bojówka jest tam taka jak w osp zobacz zdjęcia z zawodów wojewódzkich -_-  poniżej.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 14, 2006, 14:02:19 »
Do "wolicki 1" mylisz panie pojęcia a co najważniejsze regulaminy, "strazakg) ma rację!!! Przeglądnełem foty i na żadnej nie widzę podobieństwa regulaminu w którym tam były rozgrywane konkurencje a regulaminem OSP,  wręcz różnice są rażąco widoczne np: pomocnicy nie podtrzymywali lini tylko stali z boku, łącznik lub jak kto woli nie stał przy swym odcinku tylko przytrzymawał linię sawną choć co do tego to nie mam pewności czy nie był to dowódca a jeśli tak to brakuje mi jednego zawodnika bo powinno być 8 a nie 7,  mógł bym wymieniać ale już mi się nie chce cię panie wolicki 1 kompromitować na tym forum. Pozdrawiam
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 14, 2006, 18:53:09 »
Do "wolicki 1" mylisz panie pojęcia a co najważniejsze regulaminy, "strazakg) ma rację!!! Przeglądnełem foty i na żadnej nie widzę podobieństwa regulaminu w którym tam były rozgrywane konkurencje a regulaminem OSP,  wręcz różnice są rażąco widoczne np: pomocnicy nie podtrzymywali lini tylko stali z boku, łącznik lub jak kto woli nie stał przy swym odcinku tylko przytrzymawał linię sawną choć co do tego to nie mam pewności czy nie był to dowódca a jeśli tak to brakuje mi jednego zawodnika bo powinno być 8 a nie 7,  mógł bym wymieniać ale już mi się nie chce cię panie wolicki 1 kompromitować na tym forum. Pozdrawiam
A czy wg.ciebie takie szczególy jak stanie z boku pomocnika , przytrzymywanie ssawnej przez prawdopodobnie dowodcę to wielka różnica podaj jakiś konkret bardzo różniący się bo te co podajesz mogą zdarzyć sie na zawodach OSP np. gdy pomocnik nie dobiegnie do roty a sędziowie są pobłażliwi i nie dają punktów a i u nas kiedyś było ze rezerwowy mógł przytrzymywać ssawne w basenie więc te różnice są symboliczne.

Być może to inny regulamin bo nie mogę znaleść tego "właściwego" ale jak dla laika osp te zdjęcia mówią o dużym podobieństwie. A czas OSP najlepszy o którym słyszałem bojówki to żeby nie palnąć coś koło 35-36sek.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 14, 2006, 20:18:49 »
Kolego wolicki1, postaram się wipisać najważniejsze róznice w tych regulaminach, które mają wpływ na czas.
1. Linie ssawna budują 4 osoby, dzięki temu czas ssawnej nawet schodzi do 6 sekund a w OSP nie ma możliwości zrobić mniej jak 12.
2. Budowanie, spinanie linji wężowych odbywa się na podeście, skąd są rozciągane.
4.Linie ssawną sprawia się bez kluczy.
4. Jedynym minusem na zwiększenie czasu PSP jest budowa linji głównej z 3 odcinków W-75.
Właściwie to wykonanie tego zadanie jest zupełnie dowolne, nie ma żadnych pkt. karnych, chyba, że się nie zmieścisz w czasie.
A żebym był wiarygodny dodam, że udział biore w zawodach obu formacji.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 14, 2006, 21:25:20 »
Kolego wolicki1, postaram się wipisać najważniejsze róznice w tych regulaminach, które mają wpływ na czas.
1. Linie ssawna budują 4 osoby, dzięki temu czas ssawnej nawet schodzi do 6 sekund a w OSP nie ma możliwości zrobić mniej jak 12.
2. Budowanie, spinanie linji wężowych odbywa się na podeście, skąd są rozciągane.
4.Linie ssawną sprawia się bez kluczy.
4. Jedynym minusem na zwiększenie czasu PSP jest budowa linji głównej z 3 odcinków W-75.
Właściwie to wykonanie tego zadanie jest zupełnie dowolne, nie ma żadnych pkt. karnych, chyba, że się nie zmieścisz w czasie.
A żebym był wiarygodny dodam, że udział biore w zawodach obu formacji.
A no to trzeba było tak odrazu  ^_^ !!!

Żeczywiście te argumenty moga być za tym że mają tak dobre czasy.
Ale.... bede jeszcze troche upierdliwy  :wacko: wiem że jeszcze na niejednych zawodach gminnych osp również nie daje się wogóle karnych .

Dużym przyspieszeniem jest ssawna tak jak piszesz do 6 sek. na plus bo spinanie lini wężowych na podeście to raczej mało przyspieszające bojówkę i mówisz że wykonanie jest zupełnie dowolne :huh: to albo oni mają tak łatwo albo my tak trudno  -_-   to ja sie pytam po co u nas w osp są te głupie dodatki (np.klucze)???

Niemniej dzięki za wyjaśnienie !!! i za to plus .

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 19, 2006, 10:38:25 »
23.09.2006 w Dobrodzieniu (opolskie) odbedą sie wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze. Rozpoczęcie o 10.00 Ja też będe. Zapraszam do kibicowania. Jest tu ktos na forum kto będzie brał udział?

Offline Jarek Kwaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 28, 2006, 22:05:43 »
no to jak kazdy sie chwali to i ja tez racze sie pochwalic:D może nie ma zbytnio czym no ale...
na zawodach sportowo pozarniczych w Jędrzejowie sztafete zrobiliśmy w 59 sek. (przekazanie prądownicy do poprawy)
a bojówka na nie tuningowanej pompie (tuningowana sie sypie:P) wyszła nam 42 sek. (ssawna ok 16.50 sek. najlepszy nasz czas w złozeniu ssawnej to 15.50 sek.)
1 miejsce zajeło OSP Brudzów (bronili tytułu mistrzów) w sztafecie uzyskali czas 56. sek. a w sztafecie 38 sek. na tuningowanej pompce:) a dziewczyny ode mnie zajeły 1 miejsce z czasem: sztafeta 63 sek. bojówka 46 sek. ( to te co w Varażdinie zajeły 2 miejsce) :D:D Pozdrawiam

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 12, 2006, 09:47:35 »
Ja wtedy też się pochwalę. Moja jednostka OPS Łęczyce od 5 lat z rzędu zawsze jest na podium. W gminnych zawsze 1 miejsce a w powiatach to róznie. Dodam że wszyscy zajmóją takiei miejsca MDP chłopcy i dziewczyny i OSP staży też wszyscy wygrywają. A wspomnę jeszcze że wcześniej byli też w mistrzostwach polski. Ale to troche dawniej. Pozdrawiam wzystkich dh

Offline pirat5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 20, 2006, 23:42:51 »
Witam jestem naczelnikiem osp i pomimo, że równiez nie podobają mi sie obecne przepisy to jednak trzeba sie do nich stosować. Z tego co tu czytam wikdze że niektórzy wykręcają dobre czasy na bojówce. Mam prośbe jeżeli ktoś z was posiada krótki filmik przedstawiający spinanie węży ssawnych proszę o przesłanie go mój adres; pirat5@poczta.onet.eu .Albo wskazanie strony gdzie cośtakiego moge znależć.

sikor

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 23, 2007, 20:13:50 »
My trenujemy tydzien przed zawodami ale codzienni. zawszez zawody sa w sobote to w piatek jedziemy sie sprawdzic z wodą bo caly czas cwiczymy na sucho

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 24, 2007, 08:14:20 »
My 26 mamy zawody gminne i odrazu odrabiamy 4 maj więc mam nadzieje że wygramy

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 17, 2007, 22:20:17 »
u nas wlasnie dzisiaj sie skonczyl etap powiatowy dla nas ,a czasy na bojowce byly ogolnie slabe 46 s najlepszy . Mysle ze w przyszlym roku bedzie lepsze miejsce

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 30, 2007, 09:08:36 »
U nas do zawodów gminnych cwiczylismy tak ok 5 razy (wszystko z woda) MDP troche wiecej. Na zawodach dminnych moja jednostka tj OSP ZYGRY zajęła 1 miejsce. Nasza MDP również zajeła 1 miejsce.
Czasy
Wyniki sztafety/bojówki/ łącznie
1. OSP Zygry 57 sek. / 38 sek. / 95sek.
2. OSP Chodaki 60 sek. / 40sek. / 100sek
3. OSP Sikory 62 sek.  / 44sek. / 106sek.

Wyniki drużyn młodzieżowych sztafety/bojówki/ łącznie
1. OSP Zygry 73 sek. / 35 sek. / 108sek.
2. OSP Charchów Pański 72 sek. / 84sek. / 156sek

Myślę ze nasz czas bojówki jest bardzo dobry. Zobaczymy jak będzie na powiatowych. Dodam tylko ze ssawne składane bez kluczy. z kluczami ok 1- 2 sekundy więcej.
Daje linki do filmików
http://www.youtube.com/watch?v=hNyjIJNaaJ4
http://www.youtube.com/watch?v=zI72PqVmOd0
http://www.youtube.com/watch?v=CU7Q-rcox48
http://www.youtube.com/watch?v=hGg6KghwcTM
http://www.youtube.com/watch?v=1F7bjN17RM0

i z humorem  ^_^ http://www.youtube.com/watch?v=fDR8ybBSXRo

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 06, 2007, 22:53:24 »
witam
mam kilka pytan odnosnie d-cy na zawodach (byc moze uznacie ze sa smieszne ale chcialbym uzyskac na nie odpowiedzi)
jak u was jest ubrany d-ca na bojowce w koszar i helm (moze czapka) tak jak wszysce czy np w letnie wyjsciowe albo jak jest chlodno to jeszcze kurtka od munduru i czywiscie rogatywka ?
jak melduje sedziemu gotowosc druzyny to moze np zasalutowac ? tylko czy mozna salutowac np do helmu ? (bo np jak sie nie ma nakrycia glowy to sie niby nie powinno salutowac czy jakos tak)
i co robi d-ca po rozpoczeciu cwiczenia ? udaje sie na wysokosc rodzielacza i tam kontroluje przebieg cwiczenia (tak jest napisane w regulaminie) czy np moze trzymac ssawny zeby nie wypadl z basenu ?

pozdr

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 06, 2007, 23:58:04 »
witam zeusss u mnie d-ca jest ubrany w koszarówke i salutuje do hełmu. Po rozpoczętym ćwiczeniu udaje sie koło zbiornika brezentowego w celu przytrzymania linii ssawnej to by było na tyle. pozdro :mellow:

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 07, 2007, 16:27:56 »
Dowódca nie moze trzymać ssawniaka w basenie u nas za to sa karniaki a dowodca ubrany jest jak reszta druzyny czyli koszar i hełm i salutuje no bo jak inaczej reki sedziemu nie poda bo by został posadzony o korupcje  ^_^ oj jakie teraz nastaly czasy.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 07, 2007, 16:39:15 »
u nas na zawodach (etam gminny ) jedna druzyn wlasnie przez dowodce zostala wyrzucona bo dowodca przytrzymal waz ktory normalnie by wylecial ze zbiornika

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 07, 2007, 17:46:19 »
u mnie na gminnych jaki powiatowych d-ca może przytrzymać sawniaka i sędziowie nie zwracają na to uwagi zależy od powiatu i gminy  ^_^

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 09, 2007, 08:32:25 »
Koledzy a jakiego typu węże ssawne uważacie za najlepsze ?

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 09, 2007, 14:51:15 »
u nas na zawodach (etam gminny ) jedna druzyn wlasnie przez dowodce zostala wyrzucona bo dowodca przytrzymal waz ktory normalnie by wylecial ze zbiornika

U nas nie ma tlumaczenia masz tak sobie ustawic sprzet na podescie zeby nie wypadl a jak wypadnie to 2 rota musi wrocic po niego - no ale co kraj to obyczaj.