Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 133017 razy)

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:28:45 »
moim zdaniem ten regulamin jest do kitu czemu PSP biega na sportowo albo ssawną łonczą bez kluczy? w np 4 osoby? a tak jak u nas to jesli sie chce to zawsze można powiedzieć że 2 rota żle łonczyła bo kluczem nie docisneli dla mnie lipa.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 24, 2008, 17:47:15 »
Dokładnie!! Węże połączone juz na podescie, wystarczy tylko rozciagnąc. Ssawno to juz calkiem jest kosmos, laczenie we 4...No ale kazdy sport ma swoj regulamin. Dlatego tez nie rozumiem czemu OSP robi wlasnie na takim regulaminie, dla mnie paranoja. To tak jak by w siatkówke grac na zasadach gry w tenisa:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 09, 2008, 01:16:32 »
Zgadzam się z kolegami, że regulamin zawodów OSP jest do bani! Więcej kłótni na tych zawodach niż z nich pożytku. Jak tu później współpracować przy zdarzeniu z jednostkami z gminy czy powiatu algo „komisją sędziowską” z PSP po takich zawodach? Z reguły i tak wygrywają ci, co mają „motorówki” a nie „fabryczne” motopompy. Nie mogę tylko tego pojąć, że Zarząd Główny to dalej promuje. Powinno się iść z duchem czasu i wzorować się raczej na regulaminie zawodów w PSP, kto szybciej ten lepszy. Podobne zdanie mam, co do regulaminu CTIF dla mnie to jest balet a nie zawody. Gdzie w dzisiejszych czasach gasi się pożary budując linię ssawną i "gaśniczą" od motopompy?

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 01, 2008, 20:17:54 »
 :klol: możliwe że spotkam sie z krytyką na forum ale co tam:) zakończyły sie zmagania gminne w zawodach sportowo pożarniczych wg regulaminu CTif młodzieżowych drużyn pożarniczych gminny korzenna. nasza drużyna z OSP Mogilno zajeła 1miejsce:) a mamy MDP dopiero od Maja tego roku:) pisze ten topik aby podzielic sie szcesciem jakie jest w naszej osp po tym zwycięstwie:) zapraszam na strone www.ospmogilno.pl na odwiedzenie aktualności oraz galerii zdjec:) zapraszam też do wyrażania swoich opini o stronie w ksiedze gości:)
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 03, 2008, 08:35:58 »
Gratuluje sukcesu. Niech przełoży sie w przyszłosci na powstanie grupy A w CTIF...tam jest dopiero "zabawa":0 pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 25, 2009, 09:56:36 »
Czy aktualnie obowiązuje regulamin z dnia 11 kwietnia 2006 ? Czy były później jakieś zmiany ?

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 25, 2009, 19:32:53 »
Na stronie ZOSP jest z 2006r. http://www.zosprp.pl/?q=node/374

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 14, 2009, 20:32:47 »
to jest regulamin MDP od 12 - 16 a ma ktoś od 16 ????
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 15, 2009, 23:55:12 »
http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/zaw.sport.pdf
Czy naprawdę tak ciężko jest zajrzeć na strone związku...:]
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 25, 2009, 18:03:15 »
Witam,

co nikt się nie chwali wynikami z tegorocznych zawodów? ;)

ja chwalę się gdyż w końcu po ładych paru latach udało nam się wygrać zawody powiatu jeleniogórskiego :)
co prawda sztafete spierdzielilśy bo mieliśmy chyba 4 czy tam 6 z 3 punktami karnymi (wywrócona tyczka), ale nadrobiliśmy bojówką czyste 45 sekund bez punktów karnych :) a że nam się naczelnik-pomocnik drugiej roty - na stracie wywalił, bo już ślisko było, to też tym bardziej jesteśmy z czasu zadowoleni. A jak u was zmagania gminne i powiatowe?

pozdrawiam!

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 25, 2009, 18:57:18 »

Wczoraj podczas zawodów OSP Sudół (moja jednostka) 2 miejsce. Sztafeta 64 sekundy, bojówka 52 :( razem 121 punktów no i na bojówce zaliczyliśmy punkty karne za niby nie dokręcenie ssawny kluczem =5 pkt.

Mały_Kazio

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 25, 2009, 20:13:09 »
U nas także wczoraj odbyły się zawody gminne. W sztafecie mieliśmy 64 sekundy, rewelacji to nie ma, ale i tak wystarczyło na zajęcie pierwszego miejsca w pierwszej części zawodów. Jak na ludzi, którzy nie uprawiają sportu, wynik jest zadawalający.

Bojówka, śmiech na sali. To co sędziowie wyprawiali, przechodziło ludzkie pojęcie. Na mokro mieliśmy 45 sekund. Jednak sędziowie dopatrzyli się 3! błędów.

Pierwszy - Niewłaściwe wydanie komendy podczas sprawiania linii głównej.
Rozdzielaczowy wydał komendę podnosząc wcześniej rękę do góry. Kibice słyszeli komendę i widzieli uniesioną rękę, sędzia nie. Jak to możliwe? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. Dzięki Bogu, protest został uznany i bląd anulowano.

Dwa kolejne błędy tyczyły się sprawiania linii ssawnej. Nieregulaminowe sprawianie  węży  ssawnych - według głównego sędziego symulowaliśmy ruch dokręcania łączników kluczami. W regulaminie wyraźnie jest napisane:

Cytuj
Łączenie  linii  ssawnej  oceniane  jest  jako  błędne, gdy zawodnicy  łączą  bez  kluczy lub nie  nakładają  ich  na  łączniki.

Klucze były nakładane na łączniki i był ruch. Co mamy dokręcać, skoro są nowe uszczelki i łączą się bez większego problemu? W regulaminie wyraźnie jest napisane, że błędem jest łączenie bez kluczy lub nie nakładanie ich na łączniki.

Drugi błąd przy sprawianiu linii ssawnej to też Nieregulaminowe  sprawianie  węży  ssawnych, według sędziego linię ssawną  zanurzył tylko pomocnik roty 2.
Znowu odniosę się do regulaminu:

Cytuj
Po połączeniu  linii ssawnej z motopompą  rota podnosi  linię ssawną  i zanurza  ją w wodzie
w dowolny  sposób.


Chcę podkreślić, w dowolny sposób! U nas wyglądało tak, że przodownik podnosił ssawniaka na odcinku przy motopompie, stojąc tyłem do zbiornika, unosząc linię pocholny do przodu. Pomocnik podnosił za odcinek bliżej smoka. Nad zbiornikiem puściliśmy linię, została zanurzona. Sędzia główny najpierw mówił, że przodownik roty drugiej musi być zwrócony twarzą do zbiornika. Gdy pokazaliśmy mu regulamin, zmienił zdanie i od tej chwili mówił, że przodownik nie zanurzył ssawnika. Skoro go podnosił, to musiał go też rzucić/zanurzyć. Niby proste, a jednak :(

Jeden błąd przy łączeniu linii ssawnej nam anulowali po proteście, jednak drugi nam utrzymali. 5 pkt karnych na naszym koncie, odwołanie od tych pkt zostało odrzucone. W sumie zdobyliśmy 114 pkt., zajmując tym samym 1 miejsce z przewagą 26 punktów nad drugą drużyną.

Na koniec mam pytanie, co sądzicie o poziomie sędziów na zawodach sportowo - pożarniczych?

Pozdrawiam,

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 25, 2009, 22:11:43 »
U nas też że niby markowanie tylko na Lini ssawnej :( ale nic się nie poradzi tacy już są sędziowie. Gratulacje pierwszego miejsca my jak 5 poprzednich lat znów 2 :(

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 25, 2009, 23:22:27 »
ten regulamin jest o kant dupy rozbić. on jest jak polskie prawo - interpretacji tyle ilu interpretujących. U nas nie było żadnych punktów na bojówce, a robiliśmy tak samo ze ssawną, tylko że po dopięciu do motopompy robił krok w tył i przy wrzucaniu ssawnego trzymał przy łączeniu ssawnych. Pewnie by się przypieprzyli niektórzy, nas akurat za to nie ukarano.

Co do sędziów, to sprawa rozwala się właśnie o ten cały zakichany regulamin. I nic nam nie dała odprawa przed zawodami, ustalenia itd.... było tyle nieporozumień że głowa mała. Ale cóż...

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 26, 2009, 08:10:27 »
Jak zwykle sędziowie swoje rok temu w bojówce startowaliśmy jako pierwsi wylaliśmy wodę z lini ssawnej na trawnik były punkty w tym roku nam tak zrobiła drużyna przeciwna oczywiście punktów nie dostała. Całe szczęście że trenowaliśmy w wielkich kałużach to nie było to problemem dla nas.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 26, 2009, 08:28:26 »


Na koniec mam pytanie, co sądzicie o poziomie sędziów na zawodach sportowo - pożarniczych?

Pozdrawiam,


Sędziowie maja to do siebie że też sie uczą
Mało razy bywało tak że sędzia główny rozpatrywał protest jaki był wnoszony na piśmie do komisji sądziowskiej  przed zakończeniem zawodów .Jak w którym roku wszystkie jednostki podniosły rerum że za skręcanie sawnych niektórzy dostawali - punkty innie jednostki za te same błędy nie dostawały .a skutek to na nastęne zawody zrobione dodatkowe szkolenia naczelników z regulaminu zawodów i dla sędziów .
Przecież chodzi o to aby konkurencje przebiegały zgodnie z regulaminem , a poza tym same ćwiczenia podnoszą standard strażaków biorących udział w zawodach oraz w ćwiczeniach przed samymi zawodami.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 28, 2009, 16:21:17 »


Drugi błąd przy sprawianiu linii ssawnej to też Nieregulaminowe  sprawianie  węży  ssawnych, według sędziego linię ssawną  zanurzył tylko pomocnik roty 2.
Znowu odniosę się do regulaminu:

Cytuj
Po połączeniu  linii ssawnej z motopompą  rota podnosi  linię ssawną  i zanurza  ją w wodzie
w dowolny  sposób.


Chcę podkreślić, w dowolny sposób! U nas wyglądało tak, że przodownik podnosił ssawniaka na odcinku przy motopompie, stojąc tyłem do zbiornika, unosząc linię pocholny do przodu. Pomocnik podnosił za odcinek bliżej smoka. Nad zbiornikiem puściliśmy linię, została zanurzona. Sędzia główny najpierw mówił, że przodownik roty drugiej musi być zwrócony twarzą do zbiornika. Gdy pokazaliśmy mu regulamin, zmienił zdanie i od tej chwili mówił, że przodownik nie zanurzył ssawnika. Skoro go podnosił, to musiał go też rzucić/zanurzyć. Niby proste, a jednak :(


Witam. W tym wypadku podejrzewam że sędzia mógł zasugerowac sie tym iż wąż ssawny mógł byc tylko przytrzymywany w okolicach łacznika u nasady motopompy i nie widział wyraźnego ruchu unoszenia przez przodownika. Mysle ze gdyby przodownik złapał węża na srodkowym łączeniu lini ssawnej, to by punktów nie bylo. Wtedy widział by wyraźnie że cała rota wykonała unoszenie ssawnej, a tak to w oczach sędziego wyraźne podniesienie wykonał tylko pomocnik,a przodownik pewnie podniósł pare centymetrów i sędzia mógł tego nie widziec i sie tym zasugerował że tylko było podtrzymywanie.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 28, 2009, 17:42:50 »

[/quote]

Witam. W tym wypadku podejrzewam że sędzia mógł zasugerowac sie tym iż wąż ssawny mógł byc tylko przytrzymywany w okolicach łacznika u nasady motopompy i nie widział wyraźnego ruchu unoszenia przez przodownika. Mysle ze gdyby przodownik złapał węża na srodkowym łączeniu lini ssawnej, to by punktów nie bylo. Wtedy widział by wyraźnie że cała rota wykonała unoszenie ssawnej, a tak to w oczach sędziego wyraźne podniesienie wykonał tylko pomocnik,a przodownik pewnie podniósł pare centymetrów i sędzia mógł tego nie widziec i sie tym zasugerował że tylko było podtrzymywanie.
[/quote]

no tak nie dokońca to gdzie był ten sędzia jak oceniał skoro uczstnicy idą w zaparte prawda jak zwyle po środku  :cooo:
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 07:41:38 wysłana przez romiwe »

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 29, 2009, 00:18:43 »
u nas wczoraj, a właściwie już przedwczoraj odbyły się zawody MDP nasza drużyna damska zdobyła mistrzostwo powiatu, chłopaki zajeli(niesłusznie!!) 2 miejsce przegrywają 2 punktami:/ drużyna wygrana powinna otrzymać punkty karne, sędzia nie zauważył więc 3 drużyny napisały pisemny protest aby te punkty im uznać, najpierw powiedzieli że protest został pozytywnie rozpatrzony a na ogłoszeniu wyników spotkało nas nie miłe zaskoczenie, protest został odrzucony i zaledwie 2 miejsce:/ jednak znajomości i korupcja to jest coś strasznego, nawet w straży:/

czasy
-chłopaków
rozwinięcie bojowe-65 sekund, bez punktów karnych
sztafeta 73 sekundy-bez punktów karnych
-dziewczyn
rozwinięcie bojowe 82 sekundy, 10 punktów karnych
sztafeta 87 sekund, bez punktów karnych

Miejsmy nadzieje że za rok będzie lepiej i zarówno chłopaki jak i dziewczyny wrócą z mistrzostwem powiatu i zaliczą dobre miejsca na wojewódzkich :)

Mały_Kazio

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:17:43 »


Drugi błąd przy sprawianiu linii ssawnej to też Nieregulaminowe  sprawianie  węży  ssawnych, według sędziego linię ssawną  zanurzył tylko pomocnik roty 2.
Znowu odniosę się do regulaminu:

Cytuj
Po połączeniu  linii ssawnej z motopompą  rota podnosi  linię ssawną  i zanurza  ją w wodzie
w dowolny  sposób.


Chcę podkreślić, w dowolny sposób! U nas wyglądało tak, że przodownik podnosił ssawniaka na odcinku przy motopompie, stojąc tyłem do zbiornika, unosząc linię pocholny do przodu. Pomocnik podnosił za odcinek bliżej smoka. Nad zbiornikiem puściliśmy linię, została zanurzona. Sędzia główny najpierw mówił, że przodownik roty drugiej musi być zwrócony twarzą do zbiornika. Gdy pokazaliśmy mu regulamin, zmienił zdanie i od tej chwili mówił, że przodownik nie zanurzył ssawnika. Skoro go podnosił, to musiał go też rzucić/zanurzyć. Niby proste, a jednak :(


Witam. W tym wypadku podejrzewam że sędzia mógł zasugerowac sie tym iż wąż ssawny mógł byc tylko przytrzymywany w okolicach łacznika u nasady motopompy i nie widział wyraźnego ruchu unoszenia przez przodownika. Mysle ze gdyby przodownik złapał węża na srodkowym łączeniu lini ssawnej, to by punktów nie bylo. Wtedy widział by wyraźnie że cała rota wykonała unoszenie ssawnej, a tak to w oczach sędziego wyraźne podniesienie wykonał tylko pomocnik,a przodownik pewnie podniósł pare centymetrów i sędzia mógł tego nie widziec i sie tym zasugerował że tylko było podtrzymywanie.


Sędzia stał od przodownika metr, więc jak mógł tego nie zauważyć. Co rok tak robimy i jak dotąd nie było z tym problemów. Zauważ, że sędzia zmienił zdanie co do błędu. Najpierw mówił, że przodownik nie był zwrócony twarzą do zbiornika. Potem, gdy mu pokazałem regulamin, zmienił swoje marne tłumaczenie, mówiąc, że chciał nam zajaskrawić błąd. Według niego nie da się wrzucić linii ssawnej stojąc tyłem do zbiornika. Śmiech na sali.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 05, 2009, 12:50:19 »
Faktem jest że co jest nie zabronone, to jest dozwolone, ale trzeba umiejętnie podchodzić do tego pojęcia. Zasada jest jedna: robić tak (na tyle czytelnie) aby sędzia nie miał wątpliwości czy ktos , dotkną, krzykną, wrzucił itp. Jesli zrobisz wszytsko wyraźnie nie dasz tym samym sędziemu mozliwości do popełnienia błedu :)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:22:03 »
Sędzie i tak widzi co chce

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:33:13 »
Jeśli dasz mu taka mozliwość to pewnie że tak...:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline scofieldowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Nec teneras semper tutum captare puellas ; )
    • Oficjalna strona wsi Majdan Ruszowski.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:20:45 »
akurat u mnie ssawna sklada sie w 5 osob, wiec jest lepiej ;]
chociaz w tym roku nie wiem, bo studiuje w Wawie i jestem daleko od domu (250 km)
podobno moi koledzy juz cos tam zaczynaja trenowac (za tydzien zawody), ale jak dobrze pojdzie to ja w czwartek do nich dolacze ;)

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 15, 2009, 10:38:34 »
No to widze że z regulaminem żaden z was nie miał kontaktu... -_- życzę powodzenia na zawodach
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."