Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 132597 razy)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2006, 19:47:15 »
Maximus zgadzam sie ale w takim razie jak mają takie zawody wyglądać ???
Mi obecne zalazły za skóre ale zawody strażackie bez wody :huh: to jak samochód bez kół może jakieś propozycje ?? coś nowego ale z użyciem wody.

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2006, 12:33:53 »
Mysle, ze ciekawym rozwiązaniem byłoby odstepstwo od tego nieco niepowaznego regulaminu tak jak to jest w PSP.  Przy bojówce PSP nie ma żadnych kluczy,
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2006, 12:37:58 wysłana przez osp.grabowiec »

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2006, 13:01:34 »
I tak jest w powiecie Zamojskim woj.Lubelskie jak w zamieszczonym wczesniej cytacie .Kom miejska w Zamosciu poszła na ustępstwa i troche ułatwiła zadanie bojowe ,np my budujemy sawnną w pięciu razem z dowódca i bez kluczy ,łacznik i rozdzielaczowy łączą na podescie do rozdzielacza i drugą rote i w całosci połączone ciągniemy ,tylko pierwsza rota rozwija normalnie ,czas przy takim wykonaniu bojówki 32sek ,rekord powiatu to 30 sek .

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 20, 2006, 12:07:47 »
Mam małe pytanie do osp.grabowiec. Jaki jest sens takich ćwiczeń, według mnie kalectwa...??? I czy na szczeblu województwa też takie szopki się odstawia? I jeszcze jedno pytanie po co to gdyż i tak na szczeblu krajowym obowiązuje reg. ogulnopolski, ściśle określający funkcje członków sekcji !!! Jeżeli robići to tylko do zabawy na własnym podwurku to OK ale jeśli macie jakieś plany na uczestnictwo w wyższych szczeblach to po co zapszątać sobie głowę i uczyć nie właściwych nawyków???
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 24, 2006, 18:46:47 »
I tu masz racje MAXIMUS ale to pytanie trzeba zadac pracownikom KM w Zamosciu

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2006, 18:38:52 »
Dla przykładu drużyna z mojej okolicy dodam ze z grupy C (czyli dziewczyny wykręciła po tuningu) 38 sek. z groszami na bojówce czym zdobyła 3 miejsce w Polsce więc z "tym" tunerem każdy wykreca prawie ile chce
Zawody odbyły sie w Toruniu jak ktoś chce sprawdzić.
Ale regulamin nie zabrania tuningu byle nie był on widoczny "gołym okiem" a że w środku mają prawdziwego "smoka" to co ważne ze nic nie widac z wierzchu.
To jest jeden z powodów mojego pesymizmu  -_- ale zdążyłem sie przyzwyczaić :rolleyes:

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 27, 2006, 07:41:37 »
Regulamin zabrania jakiegokolwiek tuningu. Ale nikt tego nie sprawdza, bo niby jak ?

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 25, 2006, 10:05:17 »
No i stało się - jest nowy regulamin. Zmiany są niewielkie np. na torze przeszkód węże ustawia się pionowo. Druga rota strąca pachołki drogowe z podstaw. Nic nie widzę o pozostawianiu kluczy na podeście.  Można nawadniać węże W-52 przed komendą.  Przodownicy rot maja skrocóne komendy - woda naprzód. Regulamin jest opublikowany na stronie internetowej ZG ZOSP - w zakładce regulaminy.  Myślę, że warto to przedyskutować.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 25, 2006, 17:12:33 »
Czyli teraz sztafeta jest druga a bojówka pierwsza ???  :huh:
" Z chwila postawienia motopompy na podescie silnik musi byc zgaszony i nie można go uruchamiac do czasu rozpoczecia cwiczenia.
 Nasady motopompy moga byc otwarte.
Zawodnicy układaja sprzet na podescie w dowolny sposób, klucze do łaczników moga leżec na innym sprzecie (z wyjatkiem motopompy).
Poza podest moga wystawac jedynie weże ssawne (nie wiecej jednak niż 40 cm). Sprzet nie może byc ze soba połaczony, a łaczniki nie moga sie ze soba stykac."
"Łaczenie linii ssawnej oceniane jest jako błedne,gdy zawodnicy łacza bez kluczy lub nie nakładaja ich na łaczniki (Nieregulaminowe sprawianie weży ssawnych)."
Więc znowu te głupie klucze są tu bez zmian :huh:

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 25, 2006, 19:29:28 »
Witam ja jestem z mdp i w mej gminie na zawodach, ktore odbeda sie w najblizsza sobote, dozwolona jest tak zwana u nas "wolna amerykanka" czyli nie wymaga sie dokrecenia ssawnej kluczem, weze moga byc ulozone w "charmonijke" itd W zwiazku z tym linie ssawna skrecamy w cztery osby, nasz najlepszy czas to troche mniej niz 10s, a woda z pradownicy wyleciala w czasie 24s czyli z przewroceniem pacholkow bylo by to jakiej 26/28s (oczywiscie mamy jeden waz W75 i dwa W52) Co myslicie o tym czasie??

jutro zapodam czas jaki maja strazacy z "mojej" osp
POZDRAWIAM
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 25, 2006, 19:45:14 »
Zawody w sobote  :huh:
jakies dziwne ??? to co mówisz nie dość ze regulamin jest jaki jest to bynajmniej trzymać sie go trzeba bo takie skracanie nic juz soba nie przedstawia .
Totalny cyrk ??? :/

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 25, 2006, 21:36:31 »
moim zdaniem dokladny regulamin pozostawmy wojewodzkim i ogolopolskim zawodom, a na gminne powiny byc tak zorganizowane aby strazacy za swa ciezka prace mieli odrobine rozrywki, ludzie swietnie sie bawili, dzieciaki podziwaly i mialy chec zapisywania sie do mdp, taki jest moje zdanie.
powiaty organizujemy co rok i na dodatek nie trzeba zwyciezyc gminnych aby brac w nich udzial i to jest sprawiedliwe bo np w zeszlym roku na wojewodzkich moja druzyna miala 4 miejsce podczas gdy w powiecie mielismy 7, tak samo moze byc na gminnych w przypadku innych druzyn (2 zawodnikom np moze nie pasowc termin przez co ich druzyna przegra gminne i nie wzmie udzialu w powiatach??bez sens)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 26, 2006, 22:11:58 »
No to nasi "starzy" czyli strazacy z osp mieli dzis, z przewroceniem pacholkow czas -  28s (2weze75 i tyle samo 52, ssawna w4 dowodca podaje smoka i trzyma jedna z koncowek weza 110)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 28, 2006, 08:52:31 »
No to nasi "starzy" czyli strazacy z osp mieli dzis, z przewroceniem pacholkow czas -  28s (2weze75 i tyle samo 52, ssawna w4 dowodca podaje smoka i trzyma jedna z koncowek weza 110)
No to jak mówisz  to co robią u was w 28 sek u nas całość normalnie w 45-48 na dwie linie(roty) tak jak ma być , jakby bylo tak jak u was toby od nas z gminy na powiatówke jechało 60% jednostek bo czasy maja lepsze od innych .
Ktoś tu coś mówił o tym ze u nich na powiatowe jedzie wiecej niz jedna jednostka ??
u nas w takim wypadku na minimum kwalifikacyjne pojechało by pół gminy bo czasy maja lepsze od czasów połowy gmin powiatu.
Ale jeżeli wam pasuje takie "urozmaicenie" to oki u nas wszystko jest rygorystyczne ,prawie jak w wojsku
(np. nie mozna odezwac sie słowem - oprócz komend) jest to dobre bo likwiduje sie tak zwana samowolke .
Nie mówie moze ma to jakies minusy ale zawody to zawody a piknik jest po nich :)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 28, 2006, 12:56:56 »
Ja tez chcialbym zeby byl taki rygor poniewaz jestem fanatykiem pozarniczym i nie przeszkadzal by mi on, natomiat zawody powinny zrezeszac jak najwieksza lczbe osob powinny byc tam jakies pokazy aby ludzie wiedzieli co robic w roznych wypadkach i gdyby byl u nas taki rygor, moze widzow by nie ubylo ale chetnych do wziecia udzailu z pewnoscia...

Jeli chodzi o czas to podalem go jaki mieli z dwoma wezami 75 i 52, ale zapomnialem o tym, ze lacznie sa 4 weze 52, wiec czas podam pozniej...Moge jedynie powiedziec, ze sasiednia wioska ma czas 36s.

A z tymi powiatami, to biora udzial wszystkie chetne jednostki ze wszyskich gmin powiatu, musze powiedziez, ze nie ma ich z byt wiele14-16, wiecej nie przyjezdza, nie interesuje ich to chyba...Wiec sam widzisz niech lepeij przyjada wszystkie jednostki z powiatu i niech najlepsze 2 reprezentuja go na wojewodztwie(i dobre w tym jest to, ze moga to byc 2 jednostki z tej samej gminy...)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 28, 2006, 13:12:17 »
U nas na powiatówke jeżdza tylko pierwsze zespoły z gmin a jest ich tylko 12 na powiecie (grupa A ) ]
A jedyny wyjątek to 2 drużyna z gminy w której ta pierwsza wywalczyła tytul mistrzowski w poprzednich zawodach  i z tego prawa korzystaliśmy juz dwa razy i nie powiem ładnie było na tablicy wyników kiedy dwie druzyny z tej samej gminy na dwóch pierwszych miejscach byly - ale spoko bo popadne w samo zachwyt  ^_^
U nas regulamin jest tak wałkowany ze nieraz wychodzi bokiem szczególnie te szczególiki takie jak klucze , komendy , spinanie itp.
A zgadzam sie ze na zawodach powinny byc jakieś dodatkowe pokazy to moze podnieść frekwencje i coś ludziom dać do myślenia ale u nas jest i tak zawsze duża .
 Pozdrawiam druha koguta !!!
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2006, 12:53:57 wysłana przez wolicki1 »

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 28, 2006, 13:44:49 »
U nas na pikniku sa takie bardziej wiejskie konkurencje/pokazy heh - przeciaganie liny miedzy jednostkami, rzut kamieniem, napelnianie beczki dwoma wiadrami z woda, wyciskanie sztangielki na czas, z rezsta wszystko mozna zobaczyc na mej stronce...
A na zawodach powiatowych to zazwyczaj jest pokaz ratownictwa medycznego, ostatnio nawet kilka strazy jechalo ugasic pozar, ktory powstal miedzy stadionem na ktorym odbywaly sie zawody, a torami kolejowymi heh bka

Takze pozdrawiam druha wolicki1
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 17, 2006, 09:27:13 »
O ile mi wiadomo to regulamin sie zmienil i juz nie trzeba kluczy przy ssawnych. Ale 100% pewnosci nie mam. bojowka w 40 sec i ssawna w 15 :mellow: to juz klasa. my narazie cwiczymy do zawodow miedzygminnych. napisze po zawodzach bo licze na miejsce w czolowce. okaze sie w biegu
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 18, 2006, 07:43:31 »
Owszem regulamin się zmienił. Jest do pobrania na stronie ZG ZOSP w dziale regulaminy. My 13 maja już mieliśmy zawody międzygminne wg. nowego regulaminu.  Podstawowe zmiany:  komendy wydaje się tylko gestem, II rota strąca typowe pachołki drogowe z nieruchomych podstaw, klucze nadal są ale nie trzeba ich zostawiać na podeście, rozdzielaczowy może wpuszczać wodę do W-52 przed komendą, węże na sztafecie ustawia się pionowo, na 1 odcinku wąż tylko podłącza do rozdzielacza - bez rozwijania.  Jest trochę łatwiej niż poprzednio i nawet mi się podobało.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 22, 2006, 12:25:29 »
Mam prośbe niech mi ktoś da namiar na zapis że nie trzeba kłaść kluczy na podeście bo jakoś nie mogę złapać tego :huh:
to że wodę rozdzielaczowy puścić moze przed komendą to nie nowość byle by woda nie była przed rozkazem , a ijeszcze jedno pozostał zapis że po podniesieniu ręki przodownik nie może poruszyć sie do przodu .???

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 22, 2006, 14:18:18 »
Nie można dać namiaru bo nowy regulamin nic nie mówi o miejscu gdzie trzeba zostawić klucze.  A skoro nie ma takiego obowiązku to zostawienie kluczy na trawie nie jest błędem i nie można dać punktów karnych.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 24, 2006, 07:47:22 »
A co do przodownika to ja tak to rozumiem, że po komendzie nie można się ruszyć do chwili pojawienia się wody na prądownicy. Podczas operowania prądem wody można się ruszać byle ciałem i sprzętem nie przekroczyć i nie dotknąć lini gaśniczej.

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 18, 2006, 00:25:17 »
Witam serdecznie. Czytam tutaj że naprawde ładne czasy kręcicie w bojówce, jak to robicie bo ja jakoś tego nie widzę? Ssawną skręcamy w 13-14s. a całość wychodzi w najlepszym wypadku 46s. Jakieś rady :huh:

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 18, 2006, 08:47:13 »
Witam serdecznie. Czytam tutaj że naprawde ładne czasy kręcicie w bojówce, jak to robicie bo ja jakoś tego nie widzę? Ssawną skręcamy w 13-14s. a całość wychodzi w najlepszym wypadku 46s. Jakieś rady :huh:
46 sek. to chyba niezły czas. Obawiam się, że bez tuningu motopompy nie zmniejszycie go. U nas jedna z drużyn taką ma pompę, że linie gaśnicze na kilka metrów w górę podnosi! Nie mierzyłem im, w ile sekund woda od zassania doszła do prądownic, ale wierz mi, bardzo szybko. Przy nich my, z naszą 100 % orginalną PO-5 nie mieliśmy szans, mimo lepszego przygotowania ( tak mi się przynajmniej wydaje  :wacko: ).

A przy okazji, witam kolegę z opolszczyzny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2006, 08:48:46 wysłana przez Tiger »

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 18, 2006, 09:04:31 »
No właśnie tunning, tylko co z nią zrobić jakieś rady?