Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 132713 razy)

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpień 08, 2011, 13:42:53 »
woda jest tłoczona na 80 metr toru (przy wężach 20 metrowych) lub na 78 metr toru (przy wężach 19,5 metrowych) więc linia skraca nam się o 2 metry.

Pragnę tylko przypomnieć, że są to rozważania teoretyczne. Program badań CNBOP w pkt. 3.4.10 (akredytowane przez PCA) dopuszcza przyrost długości węża nawet o 5%. Dla odcinka 20-metrowego daje to dodatkowy metr. Dla przykładu w wężach IV-ER wynosi on 1,6%, czyli 32 cm. Niestety nie wiem przy jakim ciśnieniu, lecz zakładam, że przy roboczym. W innych wężach nie wiem to nie mówię.
A domyślam się, że długość odcinków i ew przyrost długości mają znaczenie by szybciej zacząć tłoczyć wodę przez prądownicę? I pewnie waga odcinka też ma znaczenie, przy okazji niejako...
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpień 08, 2011, 13:46:31 »
Raczej skrócenie odcinka wężowego wpływa na skócenie czasu pojawienia sie wody na pyszczku, a nie przyrost długości.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 22, 2011, 00:23:37 »
dobrze napisal ze 3 bo sa 2 roty a nie 1 wiec patrz 2 roty to 2m a linia glowna to 1m wiec 3m
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 23, 2011, 00:17:09 »
a ja mam pytanie czy zawodnik z innej osp moze reprezentowac sasiednia osp z innej gminy np

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 23, 2011, 00:46:51 »
Trochę to nie uczciwe, w ten sposób można by dobrać sobie sportowców i jazda na zawody:)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 23, 2011, 01:32:43 »
a ja mam pytanie czy zawodnik z innej osp moze reprezentowac sasiednia osp z innej gminy np
a potem na szczeblu powiatu też będziesz startował w dwóch drużynach z dwóch różnych gmin?

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:57:17 »
chodzi np w przypadku kontuzji waznego zawodnika. bo  wregulaminie nie wyczytalem takiego zastrzezenia

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpień 23, 2011, 13:16:31 »
chodzi np w przypadku kontuzji waznego zawodnika. bo  wregulaminie nie wyczytalem takiego zastrzezenia

sam koniec pkt 3.2.2 regulaminu z 11 kwietnia 2006, cytuję : "UWAGA: W jednym cyklu zawodów kazdy zawodnik moze reprezentowac tylko jedna OSP."
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpień 23, 2011, 13:32:11 »
chodzi np w przypadku kontuzji waznego zawodnika. bo  wregulaminie nie wyczytalem takiego zastrzezenia

sam koniec pkt 3.2.2 regulaminu z 11 kwietnia 2006, cytuję : "UWAGA: W jednym cyklu zawodów kazdy zawodnik moze reprezentowac tylko jedna OSP."

 :gwiazdki: Regulamin obowiązujący jest z 2011 r.  :kwit:

Cytuj
3.2.2.
UWAGA: W jednym cyklu zawodów eliminacyjnych każdy zawodnik może reprezentować tylko
jedną drużynę (wyjątek stanowi obsługujący motopompę mężczyzna w grupie ”C”).

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 19, 2011, 11:06:50 »
Czas zawodów już za nami ale już trzeba myśleć o zbrojeniu się na kolejne. Jeżeli jest ktoś zainteresowany smokami ssawnymi przygotowanymi na zawody (waga około 2kg, wymiana standardowej klapy ogarniczającej przepływ na ulepszony model prawie nie ogarniczające przepływu itp)  info na PW  :fiuu:

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 22, 2011, 19:23:00 »
Czas zawodów już za nami ale już trzeba myśleć o zbrojeniu się na kolejne. Jeżeli jest ktoś zainteresowany smokami ssawnymi przygotowanymi na zawody (waga około 2kg, wymiana standardowej klapy ogarniczającej przepływ na ulepszony model prawie nie ogarniczające przepływu itp)  info na PW  :fiuu:
Hej max u nas w smoku klapy nie ma juz od x lat. :)  :fiuu:, nie orientujecie sie czy od nowego roku wchodza przepisy startu druzyn na jednej pompie wsplnej ???

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #386 dnia: Grudzień 27, 2011, 20:33:50 »
Panowie potrzebuje dobre weze ssawne na zawody, macie jakies namiary gdzie mozna dostac

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 28, 2011, 11:33:59 »
Panowie potrzebuje dobre weze ssawne na zawody, macie jakies namiary gdzie mozna dostac
http://www.malystrazak.pl/

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 28, 2011, 13:12:57 »

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 28, 2012, 14:27:57 »
Panowie potrzebuje dobre weze ssawne na zawody, macie jakies namiary gdzie mozna dostac
http://www.malystrazak.pl/
http://www.kuma.pl/

Z tego co słyszałem to rosenbauer robi bardzo dobre węże ssawne na zawody tylko ,że cena jednego ich węża jest taka jak "naszych" dwóch.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #390 dnia: Kwiecień 10, 2012, 16:39:22 »
Proszę napiszcie mi treśc meldunku przed rozpoczęciem ćwiczenia bojowego

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #391 dnia: Kwiecień 10, 2012, 17:31:03 »
Proszę napiszcie mi treśc meldunku przed rozpoczęciem ćwiczenia bojowego
poczytaj regulamin - tam to wszystko pisze
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #392 dnia: Kwiecień 24, 2012, 09:42:26 »
stanowisko  wodne przy zbiorniku, rozdzielacz na wysokości dwóch odcinków W-75, linie gaśnicze z dwóch
odcinków W-52, rota I obrócenie lub złamanie tarczy, rota II przewrócenie pachołków, na linię startu
w tył rozejść się



poczytaj regulamin - tam to wszystko pisze

A Ty poczytaj sobie w encyklopedii co to jest forum
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #393 dnia: Maj 06, 2012, 17:02:54 »
Dzieki vasilij zaitzsew

Wiesz ogolnie trenuje mlodziki teraz i wole sie zawsze tutaj upewnic o wszystko :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #394 dnia: Maj 12, 2012, 19:33:52 »
Do kiedy powinny być przeprowadzone zawody gminne?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #395 dnia: Maj 12, 2012, 19:40:34 »
Do kiedy powinny być przeprowadzone zawody gminne?

Na pewno przed zawodami powiatowymi.

Cytuj
Terminy przeprowadzania zawodów gminnych, powiatowych i wojewódzkich ustalają organizatorzy w swoich planach działalności. Zawody wojewódzkie powinny odbyć się nie później niż jeden miesiąc przed zawodami krajowymi. Organizatorzy zawodów na kwartał przed planowanym terminem powiadamiają komendy PSP i Zarządy Oddziałów ZOSP RP wyższego szczebla o ich terminie i miejscu rozgrywania.

http://www.zosprp.pl/?q=content/regulaminy-zawodow-sportowych

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #396 dnia: Maj 14, 2012, 09:13:51 »
Do kiedy powinny być przeprowadzone zawody gminne?

Na pewno przed zawodami powiatowymi.

Cytuj
Terminy przeprowadzania zawodów gminnych, powiatowych i wojewódzkich ustalają organizatorzy w swoich planach działalności. Zawody wojewódzkie powinny odbyć się nie później niż jeden miesiąc przed zawodami krajowymi. Organizatorzy zawodów na kwartał przed planowanym terminem powiadamiają komendy PSP i Zarządy Oddziałów ZOSP RP wyższego szczebla o ich terminie i miejscu rozgrywania.

http://www.zosprp.pl/?q=content/regulaminy-zawodow-sportowych

Niby dobrze mówisz, ale pamiętaj że zawsze od reguły są wyjątki...absurdalny przykład podam. Zawody wojewódzkie mdp w Lubelskim odbędą się 16 czerwca, natomiast zawody powiatu lubelskiego mdp odbędą....uwaga...24 czerwca.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #397 dnia: Maj 14, 2012, 10:51:32 »
Niby dobrze mówisz, ale pamiętaj że zawsze od reguły są wyjątki...absurdalny przykład podam. Zawody wojewódzkie mdp w Lubelskim odbędą się 16 czerwca, natomiast zawody powiatu lubelskiego mdp odbędą....uwaga...24 czerwca.

To świadczy o współpracy Oddziałów Związku na poszczególnych szczeblach w Waszym województwie.

Z tego, co pamiętam u Was odbył się już Zjazd OW i to nowy Zarząd będzie organizatorem wspomnianych przez ciebie zawodów. 

U Nas zawody powiatowe odbywają się w latach nieparzystych, a zawody wojewódzkie w latach parzystych i nie mamy z tym najmniejszego problemu. Dodam, że tegoroczne wojewódzkie zawody wg CTiF organizuje "stary" Zarząd OW tzn. przed Zjazdem Oddziału Wojewódzkiego.

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #398 dnia: Maj 15, 2012, 14:56:20 »
u nas gminne będą we wrześniu,z tym że według kalendarza w tym roku nie ma eliminacji do powiatowych.

Offline natalii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #399 dnia: Maj 17, 2012, 10:18:05 »
Mam pytanko do was. Wiem że nie może uczestniczyć  np. z nami zawodnik z innej jednostki, ale jak to wygląda gdy "padła" nam motopompa i chcemy startować na pożyczonej od innej jednostki, która również uczestniczy  w zawodach. Problem jest w tym, że niechętnie "oddałaby" ją w ręce naszego mechanika i zaproponowali że mechanik będzie od nich. Już kiedyś takie praktyki widziałam i nie wiem czy oko przymknie komisja czy też nie.