Autor Wątek: Nowe ubrania w PSP  (Przeczytany 41325 razy)

gość-998

  • Gość
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 03, 2009, 10:24:35 »
   Jako strażak PSP i OSP uważam że zmiana napisu na plecach w ubraniu bojowym jest w 100% słuszna.
   Każdy z nas w większości wie jak wygląda współpraca z OSP - są takie na które można liczyć a reszta to lepiej niech nawet nie wyjeżdżają. Oczywiście jak nawet jest prężna OSP to również trafia się w zastępie z 2 napaleńców bez wiedzy, pojęcia i wychwalających się co oni nie robili.
   Dla zwykłego człowieka nie jest jasne i oczywiste jak rozróżnić od siebie te 2 formacje - kolor hełmu czy naszywki identyfikacyjne nie są dla niego zrozumiałe.  Napis będzie się rzucał w oczy. Dla mnie w ogóle jest to trochę nie normalne by OSP używała tego samego typu (wizualnego) umundurowania co funkcjonariusze PSP w tym również koszarowego.
  Umundurowanie koszarowe to pełna żenada:
- kolor czarny (na koszarach mamy się maskować) niektórzy napiszą, że robimy tyle rzeczy na koszarach że lepiej się w czarnych chodzi bo brudu nie widać na nich lecz w większości komend dają ubrania robocze w mojej KP koloru zielonego do prac na placu, przy samochodach i ew. remontach.
- bluza robiona na styl olimpijki ( po założeniu spodni umundurowania bojowego bluza się ściąga do góry, jak ją już poprawisz to i tak zacznie Ci wyłazić i nery odsłaniać, brak komfortu pracy).
- spodnie koszarowe kieszenie robione na boku nogawek (nie można w nie nic wkładać ponieważ po założeniu spodni bojowych wszystko co jest w kieszeniach uwiera i wrzyna się w nogę oraz kolano) Policja w starych mundurach prewencji (czarne) mieli naszyte kieszenie na przodzie nogawek by zawartość kieszeni nie utrudniała biegania i poruszania się.

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 03, 2009, 11:14:36 »
dopóki o wyglądzie i materiałach naszych ubrań będzie decydował jakiś lobbysta mający firmę odzieżową, to będziemy chodzić w tych łachmanach do emki, i ani Ja ani Wy, czyli My, NIC nie zrobimy, i szkoda klawiatury :-).

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 03, 2009, 14:00:03 »
Jeśli chodzi o ubranie specjalnie, obecne nie jest najgorsze. Fakt, przydałoby się kilka drobnych poprawek (które nawet nie wpłynęłyby na wygląd), ale najważniejsze jest chyba to, żeby w końcu na jednostkach pojawiły się ubrania wykonane z właściwych do tego materiałów, a nie gówien, które w ogóle nie oddychają, ba, zachowują się jak ściany sauny. Zero jakichkolwiek tego typu właściwości, w ogóle to jakiś cyrk jest - spocisz się -> pot zostaje w środku. Zmokniesz? Woda przesiąka do środka. Nie powinno być tak, że woda spływa a pot robi wypad na zewnątrz? Kto miał do czynienia z ubraniami cywilnymi z prawdziwymi membranami, na pewno wie o czym mowa. Poza tym - zwykła kurtka jednej z średniej klasy firm trekkingowo-alpinistycznych wykonana w technologii Gore-Tex kosztuje ~1000zł, a nasze ubrania (o wiele większa powierzchnia, dodatkowa warstwa, niby o wiele bardziej zaawansowane) - 1300zł/komplet (wraz ze spodniami...). Tego chyba nie trzeba komentować. Są na rynku dość dobre produkty, ale - cena adekwatna do jakości.
Napis na plecach zostawiłbym ten sam, wzór ogólnie bym zostawił, jest ok. Przynajmniej w moim odczuciu.
Dodałbym też jakieś zmiękczenie na kolanach, przeszukiwać jakieś diabelstwo na kolanach i klęknąć na kamyczek - ała...
O wykonaniu koszarówek też szkoda w ogóle coś mówić - razem z wnętrzem obecnych US-ów stanowią alternatywę dla materiału jakim jest gąbka. Tyle, że tak łatwo nie oddają wody.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 14:07:24 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline diabeł-wichetr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 07, 2009, 14:45:35 »
cudik firma http://www.deva.pl/ jest firmą nierzetelną moja jednostka OSP zamówiła w tej firmie 13 brań strażackich-tiger na początku Pazdziernika to jest (5-X-2009r)termin dostawy już minoł (14dni) a towaru niema na pare telefonów jakie wykonaliśmy do firmy odpowiedz była taka że już są pakowane i lada dzień będą unas następny tel że jeszcze nie mają materjału,jeszcze pare telefonów, to żeby im najpierw załacić a oni przyślą najpierw fakture potem ubrania,moja jeddostka przez tą  nieodpowiedzialną firme straci kase przeznaczoną z urzędu bo urząd chce od nas rozliczeń do 20-XII-2009r .
Ostatni telefon do devy że rezygnujemy z zamówienia złożonego do nich to mnie postraszyli kosztami jakie poniesie OSP ale ja mam w Dupie ich strachy i przestrzegam przed kupowaniem w tej firmie krzak dla mnie stracili wiarygodność  cudik uważajcie  na te 12mln komu je płacicie i za co?
Pozdrawiam diabeł

emeryt998

  • Gość
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 07, 2009, 23:46:30 »
dopóki o wyglądzie i materiałach naszych ubrań będzie decydował jakiś lobbysta mający firmę odzieżową, to będziemy chodzić w tych łachmanach do emki, i ani Ja ani Wy, czyli My, NIC nie zrobimy, i szkoda klawiatury :-).

Otóż kolego dla twojej i innych informacji. Nikt z producentów o tych ubraniach nie wiedział. W KG powstał zespół złożony ze strażaków z różnych KM PSP. To oni opracowali wzory i wymagania a także dobrali materiały. A żeby było śmieszniej w zespole pracowali również przedstawiciele wszystkich 3 ZZ. Także jeśli macie mieć do kogoś pretensje to tylko i wyłącznie do członków zespołu. Te ubrania to ich dziecko. JA osobiście uważam, że te wszystkie bluzy polarowe, kurtki itp. to jedno wielkie nieporozumienie.  Zamiast wydawać sporą kasę na te śmieszne ubrania koszarowe lepiej chyba spożytkować ta kasę na naprawdę dobrej jakości ubrania specjalne. Po koszarach strażak nie musi mieć polarów, kurtek, podpinek itp. Wystarczą dobre spodnie, koszulka i jakaś bluza. A co do pomysłu bielizny termoaktywnej o której ktoś wspominał to to już jest jakaś farsa. Już widzę jak strażak w lato używa bieliznę termoaktywną i ubranie koszarowe. A w razie wyjazdu musi tą koszarówkę zdjąć. Chore. 

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 08, 2009, 07:52:55 »
dopóki o wyglądzie i materiałach naszych ubrań będzie decydował jakiś lobbysta mający firmę odzieżową, to będziemy chodzić w tych łachmanach do emki, i ani Ja ani Wy, czyli My, NIC nie zrobimy, i szkoda klawiatury :-).

Otóż kolego dla twojej i innych informacji. Nikt z producentów o tych ubraniach nie wiedział. W KG powstał zespół złożony ze strażaków z różnych KM PSP. To oni opracowali wzory i wymagania a także dobrali materiały. A żeby było śmieszniej w zespole pracowali również przedstawiciele wszystkich 3 ZZ. Także jeśli macie mieć do kogoś pretensje to tylko i wyłącznie do członków zespołu. Te ubrania to ich dziecko. JA osobiście uważam, że te wszystkie bluzy polarowe, kurtki itp. to jedno wielkie nieporozumienie.  Zamiast wydawać sporą kasę na te śmieszne ubrania koszarowe lepiej chyba spożytkować ta kasę na naprawdę dobrej jakości ubrania specjalne. Po koszarach strażak nie musi mieć polarów, kurtek, podpinek itp. Wystarczą dobre spodnie, koszulka i jakaś bluza. A co do pomysłu bielizny termoaktywnej o której ktoś wspominał to to już jest jakaś farsa. Już widzę jak strażak w lato używa bieliznę termoaktywną i ubranie koszarowe. A w razie wyjazdu musi tą koszarówkę zdjąć. Chore.

Nie do końca się z tym zgodzę, bo jak na razie służby mundurowe w Polsce chodzą w ubraniach z takich tkanin, które nie są wyłaniane drogą konkursu a drogą zatwierdzenia/rozporządzenia konkretnego komendanta, w przypadku straży pożarnej, w przypadku policji również, w przypadku wojska - trzeba mieć tonę dokumentacji - a i tak nie każdy może się tam "dostać". Zatem nie wiem jak było w tym przypadku, ale wiem, że np. nowe ubrania koszarowe zgodne z nowym zarządzeniem Komendanta Głównego dziwnym zbiegiem okoliczności są/powinny być produkowane z tkaniny jednego z polskich producentów (na razie tylko ta firma może sprostać wymaganiom), notabene, który wcześniej miał "patent" na słynną bawełnę trudnopalną. Teraz poprzeczka została podniesiona (bo bawełna trudnopalna nie była cudem techniki tekstylnej i każdy mógł ją zakupić na rynku) jeszcze wyżej i "nową" tkaninę nie tak łatwo wyprodukować w innej fabryce nie znając jej technologii. Krótko mówiąc wyprodukowanie jej gdzie indziej nie będzie tanie....
Sama tkanina też nie jest tania, więc i ubranie nie jest tanie. itd. itp.

W Europie ucywilizowanej nikt nie stawia wymagań dotyczących parametrów technicznych tkaninom. Minister wydając rozporządzenie określa skład surowcowy tkaniny i wzór umundurowania. Jeżeli na przykład komisja określa, że ma to być np. 30% bawełna/70%poliester,o gramaturze min. 250 g/m2, to producenci wybierają rodzaj tkaniny. Odbiorca decyduje się na zakupy u takich dostawców, którzy są atrakcyjni cenowo oraz dobrzy jakościowo. Kombinatorzy odpadają na starcie.
U nas ustala się wytyczne, których później kwatermistrz i tak nie może zweryfikować organoleptycznie. Może to zrobić tylko wtedy, kiedy podda próbę analizie labo albo odda próbę tkaniny do oceny jej producentowi. W Europie ucywilizowanej albo jesteś dobrym dostawcą albo juto Cię nie ma...
Widziałem zarówno parametry tkaniny jak i próbę. Tkanina dobra ale znacznie zawyżono ceny.... taki efekt, że cena ubrania porównywalna do ceny koszarówki z impregnowanej bawełny, jakość lepsza ale w ostateczności podobny efekt uzyskamy kupując koszara o około 100 zł taniej !
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 08:02:56 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:50:54 »
cudik firma http://www.deva.pl/ jest firmą nierzetelną moja jednostka OSP zamówiła w tej firmie 13 brań strażackich-tiger na początku Pazdziernika to jest (5-X-2009r)termin dostawy już minoł (14dni) a towaru niema na pare telefonów jakie wykonaliśmy do firmy odpowiedz była taka że już są pakowane i lada dzień będą unas następny tel że jeszcze nie mają materjału,jeszcze pare telefonów, to żeby im najpierw załacić a oni przyślą najpierw fakture potem ubrania,
Ostatni telefon do devy że rezygnujemy z zamówienia złożonego do nich to mnie postraszyli kosztami jakie poniesie OSP ale ja mam w Dupie ich strachy
Pozdrawiam diabeł
Dziwię się, że DEVA  przyjęła zamówienie na 13 sztuk,  od dawna wiadomo, że interesują ją tylko duże zamówienia, przetargi, gdzie kupującym "drukują" specyfikację, wymyślając jakieś niespotykane u innych parametry wytrzymałosciowe. Często zdarza się, że ich "drukowana" specyfikacja określa ubranie niezgodne z Rozporządzeniem MSWiA a i tak mimo protestów innych producentów wygrywają przetargi z ceną 80% wyższą od konkurencji.
  Wypowiedź "diabła" świadczy tylko o tym, ze czują się pewnie na naszym rynku i robią co chcą.     

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 09, 2009, 22:43:43 »
Z ostatnich Hitów mundurowych najlepszy jest ten ;).
W 05.02.2007 roku ówczesny KG PSP popełnił zarządzenie nr 9
 w sprawie wzorców oraz szczegółowych wymagań, cech technicznych i jakościowych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej, Zarządzenie normuje, że wchodzi w życie 14 dni po opublikowaniu.
Opublikowano 23.10.2009r. weszło w życie 07.11.2009r.

Śmiech ogarnął mnie z uwagi nie tyle na czas publikacji - choć 2 lata to nie mało :)
Nie tyle że materiał na czapkę rogatywkę jest tak dokładnie opisany, że stanowi ile pojedynczych nici występuje w osnowie a ile w wątku tej nitki. 
Do śmiechu doprowadziło mnie stwierdzenie:
"§ 2
Kierownicy jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej sprawują nadzór nad przestrzeganiem wymagań technicznych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w podległych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej."

Nic tylko laboratoria zakładać, żeby sprawdzić czy aby dostarczany element umundurowania czy też wyposażenia spełnia wymagania określone zarządzeniem.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 10, 2009, 07:05:29 »
Z ostatnich Hitów mundurowych najlepszy jest ten ;).
W 05.02.2007 roku ówczesny KG PSP popełnił zarządzenie nr 9
 w sprawie wzorców oraz szczegółowych wymagań, cech technicznych i jakościowych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej, Zarządzenie normuje, że wchodzi w życie 14 dni po opublikowaniu.
Opublikowano 23.10.2009r. weszło w życie 07.11.2009r.

Śmiech ogarnął mnie z uwagi nie tyle na czas publikacji - choć 2 lata to nie mało :)
Nie tyle że materiał na czapkę rogatywkę jest tak dokładnie opisany, że stanowi ile pojedynczych nici występuje w osnowie a ile w wątku tej nitki. 
Do śmiechu doprowadziło mnie stwierdzenie:
"§ 2
Kierownicy jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej sprawują nadzór nad przestrzeganiem wymagań technicznych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w podległych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej."

Nic tylko laboratoria zakładać, żeby sprawdzić czy aby dostarczany element umundurowania czy też wyposażenia spełnia wymagania określone zarządzeniem.

I to jest właśnie to o czym piszę. Przedstawione wymagania są niemożliwe do sprawdzenia przez osobę odpowiedzialną za zakupy. Rozumiem, że takie wymagania może określać NASA przy lotach na Marsa ale bez przesady koszulka z krótkim rękawem albo czapka rogatywka hehehe. Pytanie tylko po co? Czy to aby dla dobra strażaka? Jeśli tak to chyba tylko jednego strażaka...

Offline cudik

  • st.str.
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • HELL HATH NO FURE LIKE A FIREFIGHTER
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 13, 2009, 20:36:13 »
cudik firma http://www.deva.pl/ jest firmą nierzetelną moja jednostka OSP zamówiła w tej firmie 13 brań strażackich-tiger na początku Pazdziernika to jest (5-X-2009r)termin dostawy już minoł (14dni) a towaru niema na pare telefonów jakie wykonaliśmy do firmy odpowiedz była taka że już są pakowane i lada dzień będą unas następny tel że jeszcze nie mają materjału,jeszcze pare telefonów, to żeby im najpierw załacić a oni przyślą najpierw fakture potem ubrania,moja jeddostka przez tą  nieodpowiedzialną firme straci kase przeznaczoną z urzędu bo urząd chce od nas rozliczeń do 20-XII-2009r .
Ostatni telefon do devy że rezygnujemy z zamówienia złożonego do nich to mnie postraszyli kosztami jakie poniesie OSP ale ja mam w Dupie ich strachy i przestrzegam przed kupowaniem w tej firmie krzak dla mnie stracili wiarygodność  cudik uważajcie  na te 12mln komu je płacicie i za co?
Pozdrawiam diabeł
Każdy ma swoje zdanie może wam akurat nie wyszło ALE powiem jedno na waszym miejscu poczekałbym i poł roku na Tigery niżeli miałbym założyć WUS Brzeziny. A co do 12mln to tym Dysponuje KW Katowice (niby maja taką kwotę na mundury ) mnie do wojewódzkiej daleko i nie po drodze
ÓSMEGO DNIA BÓG STWORZYŁ STRAŻAKA

Offline kuky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 15, 2009, 14:02:05 »
cudik firma http://www.deva.pl/ jest firmą nierzetelną moja jednostka OSP zamówiła w tej firmie 13 brań strażackich-tiger na początku Pazdziernika to jest (5-X-2009r)termin dostawy już minoł (14dni) a towaru niema na pare telefonów jakie wykonaliśmy do firmy odpowiedz była taka że już są pakowane i lada dzień będą unas następny tel że jeszcze nie mają materjału,jeszcze pare telefonów, to żeby im najpierw załacić a oni przyślą najpierw fakture potem ubrania,
Ostatni telefon do devy że rezygnujemy z zamówienia złożonego do nich to mnie postraszyli kosztami jakie poniesie OSP ale ja mam w Dupie ich strachy
Pozdrawiam diabeł
Dziwię się, że DEVA  przyjęła zamówienie na 13 sztuk,  od dawna wiadomo, że interesują ją tylko duże zamówienia, przetargi, gdzie kupującym "drukują" specyfikację, wymyślając jakieś niespotykane u innych parametry wytrzymałosciowe. Często zdarza się, że ich "drukowana" specyfikacja określa ubranie niezgodne z Rozporządzeniem MSWiA a i tak mimo protestów innych producentów wygrywają przetargi z ceną 80% wyższą od konkurencji.
  Wypowiedź "diabła" świadczy tylko o tym, ze czują się pewnie na naszym rynku i robią co chcą.   
Tutaj się z kolegą totalnie zgadzam. Wystarczy porównać SIWZ z kilku komend i wszystko jest jasne, a najlepsze było swojego czasu w KW Szczecin gdzie w SIWZ były zapisy pod tytułem ubranie posiada zamiast powinno posiadać, co moim zdaniem świadczy że ktoś się mało przyłożył do przerabiania opisu ubrania DEVY na wymogi SIWZ. Ale może wreszcie ktoś sie zainteresuje tą firmą. I jeszcze jedno skoro ubrania się różnią od ubrań dopuszczonych przez CNBOP to czemu CNBOP nie przeprowadzi jakiejś kontroli i nie zgłosi tego odpowiednim organom.
I jeszce jeden temat nowe ubrania koszarowe ktos wyprodukował tkaninę, ktoś ją w fabryce wykupił, a potem ukazało się oczekiwane dwa lata zarządzenie KG, które w formie opublikowanej odbiega swą treścią od dokumentu notyfikowanego - szczególnie w kwesti określenia tkaniny na ubrania koszarowe i kds (jak to kogoś zainteresuje moge podać więcej szczegółów)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 15, 2009, 14:27:06 »

I jeszce jeden temat nowe ubrania koszarowe ktos wyprodukował tkaninę, ktoś ją w fabryce wykupił, a potem ukazało się oczekiwane dwa lata zarządzenie KG, które w formie opublikowanej odbiega swą treścią od dokumentu notyfikowanego - szczególnie w kwesti określenia tkaniny na ubrania koszarowe i kds (jak to kogoś zainteresuje moge podać więcej szczegółów)

Potwierdzam sprawa śmierdzi na kilometr... a zamieszany jest na 100% producent tkaniny i zapewne reszta gromady ! Pisałem już o tym także.
Polska krajem bezprawia, kolesiostwo, kombinacje, układziki.... wszystko kosztem ludzi !

Offline diabeł-wichetr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 25, 2009, 08:17:49 »
strażaku biurkowy-dlaczego miałaby Deva nie przyjąć zamówienia na 13 kompletów mundurów skoro mamy kryzys to chyba każda sztuka sprzedana sie liczy i chcę Cie rozczarować bo 23 XII 2009 dostałem te 13 kompletów pod choinke niewiem może ktoś z Devy czyta nasze forum i postanowił zrobić niespodziankie .
A tak poza tym te wszystkie przetargi to prowadzą tylko do korupcji skoro mamy sprawdzony sprzęt i uważamy że jest dobry i bezpieczny dla celów naszej służby to powinnyśmy go kupować ja pare razy sie przejechałem na sprzęcie ktury zakupiliśmy z takich przetargów i już jestem do tego rodzaju zakupu zniechęcony
Pozdrawiam Diabeł -Zdrowych i Wesołych Świąt dla wszystkich Strażaków PSP i OSP.

Offline kuky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 28, 2009, 13:44:18 »
Proponuję udać się z tym ubrankiem i danymi technicznymi oferowanymi przez producenta do jakiejkolwiek jednostki badawczej i porównać wybiki badań na waszym ubraniu i tym co macie na papierze.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 28, 2009, 14:14:43 »
Proponuję udać się z tym ubrankiem i danymi technicznymi oferowanymi przez producenta do jakiejkolwiek jednostki badawczej i porównać wybiki badań na waszym ubraniu i tym co macie na papierze.

Ba tylko kto za to zapłaci ;)

Offline kuky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:31:54 »
No i jak zawsze problem kasy, bo jak by tak CNBOP miało aparaturę do tych badań a nie tylko do badania wodoodporności to może zrobiliby takie badania, bo chyba po to sa aby dbać o bezpieczeństwo strazaków w szerokim rozumieniu  :huh:

Offline dziadek45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 30, 2009, 19:06:55 »
Problem kasy to nie wszystko .Tak było jest i będzie , do kiedy komendy nie będą wiedziały jaką kasą mogą dysponować. Chodzi mi oto czy mogą przesunąć nadwyżki z jednego działu na drugi.Bo do tej pory trzeba było pisać o pozwolenie przesunięcia środków,ale nie  zawsze  było na to pozwolenie i zgoda komendy.To co piszecie o nowych ubraniach w  chwili obecnej możemy sobie tylko pomarzyć.Tam na górze znowu sobie coś ubzdurają i będzie tak jak jest.

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 15, 2016, 13:51:58 »
Propozycja nowego KDS

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 14:39:11 wysłana przez firestone »

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 15, 2016, 14:41:42 »
Sorry ale się nie mieści...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 15, 2016, 14:52:46 »
A gdzie znalazłeś te wzory??
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 444
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 15, 2016, 15:05:04 »
Fajne znowu latem będzie grzało ........ może jakiś inny kolor a nie te czarnuchy by zrobili...

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 15, 2016, 17:24:20 »
Moim zdaniem te ubrania @up są za bardzo podobne do ubrania które by wyszło z połączenia "dresów" z  policji i jakiś kombinezonów robotniczych.. Moim zdaniem powinniśmy iść raczej w prostotę i  elegancje, żeby to wyglądało przyzwoicie i było praktyczne w zastosowaniu :)

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:27:48 »
Dziękujemy za dostrzeżenie naszego potencjału  :straz:
Nie jesteśmy fimą !!!
Jesteśmy grupą strażaków którzy chcą i potrafią stworzyć odzież przeznaczoną i dostosowaną do wykonywanej pracy...

FirefighterII -dziękujemy za podwójne zgłoszenie do moderatora...


,,Robiąc coraz nowsze rzeczy, wychodząc poza strefę komfortu, uczymy się! Oprócz tego zwiększamy pewność siebie oraz poszerzamy horyzonty".

                                                                                                                                                 Mateusz Homa

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nowe ubrania w PSP
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 19, 2016, 16:04:49 »
Jesteśmy grupą strażaków którzy chcą i potrafią stworzyć odzież przeznaczoną i dostosowaną do wykonywanej pracy...

Przy czym całe zamieszanie wokół tych projektów nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla nowego rozporządzenia dot. umundurowania PSP (de facto już praktycznie klepniętego).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.