Autor Wątek: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?  (Przeczytany 2543 razy)

Offline cinuus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« dnia: Październik 11, 2009, 14:57:11 »
Witam !
W tym roku kończę gimnazjum i zaczynam wspólnie z rodzinom myśleć nad moją przyszłością. Od dziecka jestem zapalonym strażakiem, od małego miałem z tym styczność gdyż mój wujek pracuje w PSP. Każdy powtarza, aby robić to co się lubi więc chce być strazakiem ! Problemów z nauką nie mam, na świadectwie zawsze min. 4.5 średnia (tylko, że nie lubię przedmiotów ścisłych, radze sobie z nimi najgorzej), mam bardzo dobre warunki fizyczne i jestem sprawny. Mam ambitny plan aby w przyszłości dostać się na jakieś studia strażackie, ale gdzie sie wybrać po gimnazjum ? Na pewno będzie to liceum, mam możliwość nauki w liceum strażackim w Trzcianie k. Rzeszowa, zamieszkałbym tam w internacie ponieważ do Rzeszowa mam 70 km .
Czy taka szkoła dobrze mnie przygotuje do matury ? Czy bedzie dodatkowym plusem gdy się bede chciał dostać na studia(czy na studiach nie bede miał problemow z nauką)?

a wybiegając do przodu, co mi dadzą takie studia np. w szkole głownej w Wawie , czy praca gwarantowana, dobre płace ?

Z góry dziekuje, Pozdrawiam


Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2009, 15:38:02 »
Nie rozumiem, skoro masz wujka strazaka to dlaczego nie zapytasz po prostu go? On Ci na pewno profesjonalnie odpowie i z kazdym najdrobniejszym szczegołem na kazde Twe pytanie :)

Offline cinuus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2009, 15:41:54 »
hm wielkie dzieki, ale wszystkie tematy tyczą się studiów, a potrzebuje przede wszystkim odpowiedzi na pytania zawarte w temacie i w opisie ;)

Offline cinuus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2009, 15:45:29 »
Nie rozumiem, skoro masz wujka strazaka to dlaczego nie zapytasz po prostu go? On Ci na pewno profesjonalnie odpowie i z kazdym najdrobniejszym szczegołem na kazde Twe pytanie :)

On nie ukończył zadnej konkretnej szkoły, przyjeli go "z ulicy" a teraz ma taką fuche i jest dyspozytorem ;)
Rozmawialem z nim na ten temat ale wiele nie wie jak to jest w tych liceach, bo się w ten sposob nie edukował..

Chcę uzyskać odpowiedź od osob, które przez to przeszły :)

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2009, 16:02:46 »
Mój kumpel z pokoju chodził do tej szkoły w Trzcianie i mieszkał tam w internacie ale to już było dawno. Ten profil strażacki jest dopiero chyba od roku lub dwóch, nie wiem dokładnie.
Na pewno ucząc się w tej szkole poznasz już podstawy pożarnictwa, wiem że są tam zajęcia, które prowadzą strażacy z PSP. Kładź szczególny nacisk na matme i chemię lub fize i zdawaj to na maturze, a studia na SGSP są całkiem realne  :mellow:
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline cinuus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2009, 16:32:07 »
Mój kumpel z pokoju chodził do tej szkoły w Trzcianie i mieszkał tam w internacie ale to już było dawno. Ten profil strażacki jest dopiero chyba od roku lub dwóch, nie wiem dokładnie.
Na pewno ucząc się w tej szkole poznasz już podstawy pożarnictwa, wiem że są tam zajęcia, które prowadzą strażacy z PSP. Kładź szczególny nacisk na matme i chemię lub fize i zdawaj to na maturze, a studia na SGSP są całkiem realne  :mellow:


Jak mu poszła matura ? Czy składał gdzieś podania na studia strazackie ? a warunki w internacie miał dobre ? jak wiesz to napisz :) dzieki

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2009, 16:42:01 »
te licea profilowane to jedna wielka ściema. Ale to moje subiektywne zdanie. Chyba lepiej znaleźć dobre liceum, które przygotuje Cię solidnie pod maturę de facto, z maturą masz wejście praktycznie wszędzie. A takie licea nie dają żadnego papierka, po nich startujesz jak cała reszta kandydatów

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Chcę być strażakiem więc jaką szkołę wybrać po gimnazjum ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2009, 17:10:42 »
Witam!
A może najpierw kol. nieco poczytaj...  :kwit: Jn. m.in:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3792.0.html
Polecam też na przyszłość:
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.