Autor Wątek: Pytania o finanse  (Przeczytany 1212 razy)

Offline krystian0079

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Zapraszam na www.kaziustrazak.blog.onet.pl
Pytania o finanse
« dnia: Październik 02, 2009, 21:40:18 »
powiem tak u mnie w gminie jest pomoc drogowa z która żyjemy bardzo dobrze my pomagamy im a oni nam a w jaki sposób a mianowicie my pomagamy przy załadunku pojazdów na lawety, wyciągnięciu ich z rowy idt a jak oni w prosty sposób wspierają nas finansowa a także jak potrzebujemy samochód do ćwiczeń to go nam przywożą bezpłatnie pozdrawiam

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Pytania o finanse
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2009, 21:43:24 »
powiem tak u mnie w gminie jest pomoc drogowa z która żyjemy bardzo dobrze my pomagamy im a oni nam a w jaki sposób a mianowicie my pomagamy przy załadunku pojazdów na lawety, wyciągnięciu ich z rowy idt a jak oni w prosty sposób wspierają nas finansowa a także jak potrzebujemy samochód do ćwiczeń to go nam przywożą bezpłatnie pozdrawiam

Chyba Ci się wątki pozajączkowały :) Fajnie, że sobie współpracujecie, żeby tylko gmina się do tej współpracy nie odniosła krytycznie, że OSP którą finansuje robi za asystenta pomocy drogowej.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Pytania o finanse
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2009, 21:46:30 »
u mnie w gminie też pomagamy często w załadunku pojazdu. I za to możemy jechać do mechanika i wybrać sobie jakieś autko i je pociąć. Zawsze jest coś do wyboru  :szalony:

Offline krystian0079

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Zapraszam na www.kaziustrazak.blog.onet.pl
Odp: Pytania o finanse
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2009, 13:20:40 »
085, co do twojej wypowiedzi. Mojej jednostki nie utrzymuje gmina nie daje nic. Gmina na nic nam nie dają ani na paliwo ani na ubezpieczenia oj przepraszam gmina tylko zapłaciła nam za ubezpieczenie i badana lekarskie, ale to jest raptem 500zł na nas a w budżecie jest 80.000tyś złoty na dwie jednostki w KSRG ale my tylko dostaliśmy 500zł. Na szczęście i bez wójta działamy bardzo dobrze. Bez wójta w zeszłym roku wydaliśmy 31.000tys złoty a w tym roku mamy już uzbierane 52.000 na koncie. Więc kolego nie mów mi, co gmina powie, bo mnie za bardzo nie obchodzi:) pozdrawiam


Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Pytania o finanse
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2009, 14:18:16 »
085, co do twojej wypowiedzi. Mojej jednostki nie utrzymuje gmina nie daje nic. Gmina na nic nam nie dają ani na paliwo ani na ubezpieczenia oj przepraszam gmina tylko zapłaciła nam za ubezpieczenie i badana lekarskie, ale to jest raptem 500zł na nas a w budżecie jest 80.000tyś złoty na dwie jednostki w KSRG ale my tylko dostaliśmy 500zł. Na szczęście i bez wójta działamy bardzo dobrze. Bez wójta w zeszłym roku wydaliśmy 31.000tys złoty a w tym roku mamy już uzbierane 52.000 na koncie. Więc kolego nie mów mi, co gmina powie, bo mnie za bardzo nie obchodzi:) pozdrawiam

Nie rozumiem, jak to gmina nie finansuje jednostki, jest to prywatna straż pożarna?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Pytania o finanse
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2009, 18:42:49 »
085, co do twojej wypowiedzi. Mojej jednostki nie utrzymuje gmina nie daje nic. Gmina na nic nam nie dają ani na paliwo ani na ubezpieczenia oj przepraszam gmina tylko zapłaciła nam za ubezpieczenie i badana lekarskie, ale to jest raptem 500zł na nas a w budżecie jest 80.000tyś złoty na dwie jednostki w KSRG ale my tylko dostaliśmy 500zł. Na szczęście i bez wójta działamy bardzo dobrze. Bez wójta w zeszłym roku wydaliśmy 31.000tys złoty a w tym roku mamy już uzbierane 52.000 na koncie. Więc kolego nie mów mi, co gmina powie, bo mnie za bardzo nie obchodzi:) pozdrawiam
Ja się zastanawiam, gdzie w tym wypadku jest RIO. To nie jest tylko kwestia budżetu lecz przede wszystkim bezpieczeństwa.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Pytania o finanse
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2009, 19:04:43 »
Cytuj
Ja się zastanawiam, gdzie w tym wypadku jest RIO. To nie jest tylko kwestia budżetu lecz przede wszystkim bezpieczeństwa.

Są w KSRG, więc tym bardziej gmina ich finansuje. Nie rozumiem, że dostali 500 a wydali 31000 ? Sponsorzy czy jak ?

Odpiszę tutaj, żeby nie mnożyć postów. To naprawdę bardzo rzadka sytuacja, a to co pisałeś wzbudziło (nie tylko) moją ciekawość. Dziękuję za wyjaśnienie. Powodzenia w działalności :)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 20:38:39 wysłana przez 085 »

Offline krystian0079

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Zapraszam na www.kaziustrazak.blog.onet.pl
Odp: Pytania o finanse
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2009, 20:18:29 »
Co do pytań wszystkich zainteresowanych?!! http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=10909.20
Dlaczego tyle kasy mamy i tyle wydajemy a no to proste jako stowarzyszenie chyba każdy o tym wie możesz wykonywać prace na umowę zleconą my właśnie taką wykonujemy myjemy okna i rurociągi w znanej firmie farmaceutycznej i co pół roku wpływa na nasze konto 12.000zł wiec nic dziwnego. Druga sprawa wójt i gmina nas nie wspiera, ponieważ ani samochody ani sprzęt nie jest gminy tylko firmy farmaceutycznej, pod która należmy i to jest nasz główny sponsor. Dodatkowe pieniądze wpływają od zaprzyjaźnionych firm z naszej gminy, od nadleśnictwa, KSRG, oraz ostatnio realizujemy projekt unijny wiec gmina jak napisałem nie daje na nic i nic dziwnego dla nas a dla was tak gmina finansuje tylko OSP typowo gminą a my nic ochłapy dostajemy.
pytania na priv gg8434144
lub tutaj na forum
www.kaziustrazak.blog.onet.pl


« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 20:21:32 wysłana przez krystian0079 »