Autor Wątek: W jakim wieku można do OSP dołączyć?  (Przeczytany 3830 razy)

Offline duuzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« dnia: Wrzesień 27, 2009, 14:24:24 »
Witam!

Mam takie pytanie odnośnie OSP. W maju skończyłem 17 lat i czy mogę teraz dołączyć do OSP, ale nie do MDP.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam    :mellow:

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2009, 14:29:17 »
Witam!

Mam takie pytanie odnośnie OSP. W maju skończyłem 17 lat i czy mogę teraz dołączyć do OSP, ale nie do MDP.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam    :mellow:

od 18 lat, od pełnoletnosci.. Wiec jeszcze chlopaku rok przed Toba - czekania  :sympatia:

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2009, 14:37:12 »
ale najlepiej już się zapisz, przez ten rok się akurat podszkolisz, no i będą wiedzieli w jednostce żeby się posłać na kurs no a potem to już wyjazdy i reszta strażackiego życia stoi prze Tobą otworem :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2009, 15:02:08 »
od 18 lat, od pełnoletnosci.. Wiec jeszcze chlopaku rok przed Toba - czekania  :sympatia:

Dokładnie jak mówi kolega - musisz czekać, do OSP można się zapisać będąc pełnoletni. Polecamy MDP, do tego czasu uzupełnisz swoją wiedzę na temat własnej jednostki, pożarnictwa oraz ratownictwa. Nie wiem czemu nie chcesz się do MDP zapisać - możesz opisać tą sytuację? Chyba, że MDP prawie nie istnieje, albo są w niej sami 12 - to latkowie ;)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2009, 15:46:53 »
Popatrz z drugiej strony, już możesz jeździć na zawody z OSP w kategorii A, czyli chyba nie jest tak najgorzej...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline duuzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:33:05 »
w mojej okolicy jest tylko OSP, a najbliższe MDP jest 10km ode mnie.

O co chodzi z tą kategorią A? :P

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:38:29 »
w mojej okolicy jest tylko OSP, a najbliższe MDP jest 10km ode mnie.

O co chodzi z tą kategorią A? :P

heee? Jestes pewny co mowisz.. bo dla mnie wyglada to jak absurd :P

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:39:27 »
No to pora zebrać towarzyszy z podwórka i otworzyć MDP, grupę, elitę , która będzie kształcić przyszłych profesjonalnych ratowników.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:47:01 »
No to pora zebrać towarzyszy z podwórka i otworzyć MDP, grupę, elitę , która będzie kształcić przyszłych profesjonalnych ratowników.
Prawda, swieta. Tylko ze teraz nie ma u ludzi takiego zapału jak był kiedys, widze po swoim otoczeniu nikt nie chce sie zajmowac tymi dzieciakami, umilić im czasu, pokazać, nauczyć, odciagnac od komputera czy konsoli .. a jesli juz ktoś to robi to tak jakby robił to za jakas ciezka kare. Oczywiscie to wszystko dla tego ze za darmo heh .. A jak za darmo to po co sie przykladac i po co swoj czas marnowac? taka mentalność

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: W jakim wieku można do OSP dołączyć?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2009, 18:29:52 »
Prawda, swieta. Tylko ze teraz nie ma u ludzi takiego zapału jak był kiedys, widze po swoim otoczeniu nikt nie chce sie zajmowac tymi dzieciakami, umilić im czasu, pokazać, nauczyć, odciagnac od komputera czy konsoli .. a jesli juz ktoś to robi to tak jakby robił to za jakas ciezka kare. Oczywiscie to wszystko dla tego ze za darmo heh .. A jak za darmo to po co sie przykladac i po co swoj czas marnowac? taka mentalność

Było już o tym na forum, trzeba iść z biegiem czasu, organizować, bawić i uczyć. Zainteresować młodzików, tych starszych także pożarnictwem. Jeżeli standardowe sposoby zawodzą, warto spróbować czegoś nowego, np. Stworzyć ze strażaków elitę - ludzi, do których każdy chciałby dołączyć (dyscyplina, szacunek, tradycja).
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep