Autor Wątek: Strażacy z 15tki na wygnianiu...  (Przeczytany 11884 razy)

ja

  • Gość
Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:17:05 »
Wielki plan Komendanta przewiduje iż Strażacy z JRG 15 przeznaczeni zostali na zesłanie! nawet nie powąchają swoich wymarzonych nowych koszar i nie pożyją sobie w końcu jak cywilizowani ludzie bo zostają wypędzeni (przeniesieni) na JRG 1 i JRG 5 a na ich miejsce zostanie utworzony nowy super hiper oddział ze Strażaków z innych jednostek,więc strażaczki z JRG 15 oblizały się tylko smakiem bo jak widać nie są godni by żyć jak ludzie! -a miało być tak pięknie,jak widać w tej firmie zwykły Strażak jest nikim i można go traktować jak przedmiot przestawiając go gdzie się tylko podoba bo przecież co taki strażaczyna ma do powiedzenia.Strażacy z JRG 15 zamiast ,,wąchać,, zapach swoich nowych koszar będą ,,wąchali,, smród starych murów (bez urazy dla Strażaków którzy jeszcze pełnią służbę w tych starych murach które wypędzeni Strażacy z 15ki zajmą po nich).Ponad dwa lata w tym SYFIE!!! w budynku OSP w Ząbkach o jednym śmierdzącym kiblu,szczurach wielkości kota,warunkach godzących w godność człowieka! a teraz się słyszy WY WON Z NOWEJ 15ki BO NA WASZE MIEJSCE PRZYJDĄ LUDZIE Z INNYCH JEDNOSTEK! no to się nam poprawiło ha ha ha 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 03:04:54 wysłana przez bulon »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:51:49 »
Wielki plan Komendanta przewiduje iż Strażacy z JRG 15 przeznaczeni zostali na zesłanie! nawet nie powąchają swoich wymarzonych nowych koszar i nie pożyją sobie w końcu jak cywilizowani ludzie bo zostają wypędzeni (przeniesieni) na JRG 1 i JRG 5 a na ich miejsce zostanie utworzony nowy super hiper oddział ze Strażaków z innych jednostek,więc strażaczki z JRG 15 oblizały się tylko smakiem bo jak widać nie są godni by żyć jak ludzie! -a miało być tak pięknie,jak widać w tej firmie zwykły Strażak jest nikim i można go traktować jak przedmiot przestawiając go gdzie się tylko podoba bo przecież co taki strażaczyna ma do powiedzenia.Strażacy z JRG 15 zamiast ,,wąchać,, zapach swoich nowych koszar będą ,,wąchali,, smród starych murów (bez urazy dla Strażaków którzy jeszcze pełnią służbę w tych starych murach które wypędzeni Strażacy z 15ki zajmą po nich).Ponad dwa lata w tym SYFIE!!! w budynku OSP w Ząbkach o jednym śmierdzącym kiblu,szczurach wielkości kota,warunkach godzących w godność człowieka! a teraz się słyszy WY WON Z NOWEJ 15ki BO NA WASZE MIEJSCE PRZYJDĄ LUDZIE Z INNYCH JEDNOSTEK! no to się nam poprawiło ha ha ha

Kolego, masz w angażu zatrudnienie w JRG 15 a nowa jednostką będzie JRG 15 to więc jest to Twoja macierzysta jednostka do kórej masz po "wygnaniu" wrócić. Nie ma Pan Komendant możliwości na siłę przeniesienia Cię na inną jednostkę - patrz przykład - na 17 pracują sami ochotnicy....
Dowiedz się w ZZ, co może i jak Pan komendant...
Weżmijcie się w kupę i dowiecie się , że w tym co piszę jest prawda.
Pozdrawiam i powodzenia.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:14:21 »
Sa i na to sposoby.

Wystarczy zmienić nr JRG. Nowo wybudowaną jednostkę nazwać np. xx a do starą jednostkę xx nazwać yy i bez problemu przenieść strażków z yy do xx a xx do yy.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:17:34 »
Sa i na to sposoby.

Wystarczy zmienić nr JRG. Nowo wybudowaną jednostkę nazwać np. xx a do starą jednostkę xx nazwać yy i bez problemu przenieść strażków z yy do xx a xx do yy.
A to racja...., tylko jak rozśrodkować kilkunastu strażaków z 15 na inne jednostki - pozostałe nazwać 15-tkami????
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:27:27 »
Na ochotnika ;)

Chętni na nową pietnastkę przechodzą na jednostkę xx a ci z xx przechodzą na ich miejsce.
Po zebraniu kompletu budynek xx staje się 15 a nowy budynek 15 staje się xx.

Dla chcącego nic trudnego.

ja

  • Gość
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:42:00 »
Dziękuję za słowa pocieszenia,wszystko się zgadza lecz tym z nas którym uda się ewentualnie załapać na te nowo wybudowane koszary 15ki będą służyć tylko do zapchania dziur,bo jeśli spełnią się plany które usłyszeliśmy a z tego co nam powiedziano wstępnie jest już wszystko zaakceptowane przez górę,to ma być jednostka specjalistyczna,więc na nasze miejsce przyjdzie grupa poszukiwawcza i pieski,czyli nikt nie pozwoli na to by było np.dwóch dowódców zmiany na jednej zmianie itd itp.
Zostaliśmy przeznaczeni do rozbicia w stępie do zamiany ze Strażakami z Jedynki i Piątki i nikt z nas nie ma tu nic do gadania,nikt się nas nie raczył pytać o nasze zdanie i nie ma zamiaru! -jest dokładnie tak samo jak za dawnych czasów,czyli rozkaz jest rozkaz i pa! wykonać! angaż zawsze Komendant może zmienić z uzasadnieniem że to np. dla dobra służby.
NIESTETY NIKOGO TO NIE OBCHODZI ZE NIBY STRAŻACY W JEDNOSTCE TO JAK RODZINA I JEDEN Z DRUGIM SIĘ ZŻYWAJĄ I UFAJĄ SOBIE NA ZMIANACH,JEST PRIKAZ I PA STRAŻACZKU.
TO PRZYNAJMNIEJ DLA MNIE BARDZO SMUTNA ŚWIADOMOŚĆ...!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:45:43 »
Tylko zasadnicze pytanie: PO CO?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:49:23 »
chyba nie tak prost..
chętnych mogłoby być więcej. przenieść wszystkich?
poza tym 15-ka to jednostka mająca w roku ile zdarzeń... 500-600??
na JRG 1 i 5 ponad 1000. Kolejna sprawa to fakt, że zarówna 1-ka jak i 5-ka to jednostki specjalistyczne. I co, wrzucić teraz nowych dwudziestu kilku pracowników na jednostki specjalistyczne a wszystkich nurków przenieść w rejon nie graniczący z rzeką?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:50:22 »
Na ochotnika ;)

Chętni na nową pietnastkę przechodzą na jednostkę xx a ci z xx przechodzą na ich miejsce.
Po zebraniu kompletu budynek xx staje się 15 a nowy budynek 15 staje się xx.

Dla chcącego nic trudnego.
A jak to widzisz w angażach--- mianuję Pana na stanowisku w JRG XX ???

chyba nie tak prost..
chętnych mogłoby być więcej. przenieść wszystkich?
poza tym 15-ka to jednostka mająca w roku ile zdarzeń... 500-600??
na JRG 1 i 5 ponad 1000. Kolejna sprawa to fakt, że zarówna 1-ka jak i 5-ka to jednostki specjalistyczne. I co, wrzucić teraz nowych dwudziestu kilku pracowników na jednostki specjalistyczne a wszystkich nurków przenieść w rejon nie graniczący z rzeką?
O to w Warszawie normalka...np. poduszkowiec jest na 3-ce a jak wiadomo to ścisłe centrum i w razie czego wiezie się go nad Wisłę i dopiero startuje...
a równie dobrze mógłby z 1 lub 5 startować...ale...
Wiele jest takich anomali...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 22:01:24 wysłana przez Butel »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:56:08 »
teraz dorzuć do tego zmianę we wszystkich dokumentach, zmianę w oznakowaniu samochodów (samochody w większości wypadków są sponsorowane przez gminę-dzielnicę, a ta nie pozwoli zabrać nowego samochodu z dzielnicy, więc siłą rzeczy musi on zostać w miejscu). Za dużo kombinowania i właśnie po co?? komu tak naprawdę na tym zależy, bo chyba nie panu komendantowi, który i tak ma wygodny fotelik na polnej.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

straz98

  • Gość
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:02:44 »
A pewni jesteście że angaże macie z mianowaniem w danej jednostce, czy raczej mianowanie w Komendzie ?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:06:55 »
Z tego co słyszałem KM chce dokonać zmian i na JRG 1 przenieść płetwonurków z JRG 5 co jest uzasadnione bo będą mieli stały dostęp do Wisły, a chyba na JRG 15 mają być GPR-y. A co do przeniesienia, to zgodnie z prawem KM ma takie możliwości: atr. 37c, ustęp 2 ustawy o PSP: strażak może być przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 22:10:36 wysłana przez strazak998 »

ja

  • Gość
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:29:33 »
dla wyjaśnienia dla zainteresowanych:
-była sobie kiedyś 15ka na starych! wysłużonych! koszarach gdzie kiedyś kiedyś jeszcze jak nie było samochodów to w garażu stał koń z zaprzęgiem jako pierwszy wyjazdowy,ale tych czasów nie pamiętam bo jestem za młody,wiem z opowiadań kolegów,później już wiadomo dotarła i do nas cywilizacja,czasy się zmieniały ale sam budynek jaki był taki był dalej.Więc dowódca jednostki postawił sobie za cel honoru zrobić wszystko by Jego Strażacy żyli w końcu jak cywilizowani ludzie i postara się doprowadzić do wybudowania mniej więcej na miejscu starego budynku nowy! zgodny z tym jakie buduje się już w 21 wieku! by człowiek odbywał służbę jak człowiek!!!.No i bach wywalczył! budowa ruszyła,a nas przeniesiono na czas tej budowy! do strażnicy OSP w Ząbkach gdzie męczyliśmy się w jeszcze gorszych warunkach bytowych niż na starej 15ce,to w jakich warunkach żyjemy w Ząbkach nikogo nie obchodziło,a tam to już na prawdę był smród,bród i ubóstwo,warunki w jakich tam żyliśmy (jeszcze żyjemy) dużo się nie różniły od niektórych domów pomocy społecznej!.Ponad dwa lata w tym syfie ze świadomością że już nie długo i będziemy w godnych człowieka warunkach pełnili służbę na nowo wybudowanej już 15ce,a tu prysk,jak już zbliża się termin przenosin na nowo wybudowane koszary,dostajemy wiadomość że Strażacy z 15ki nie pocałują nawet klamki swoich nowych koszar!,bo idą na JRG 1 i JRG 5 a Strażacy z 1ki i 11ki idą na miejsce Strażaków z dawnej 15ki i będą tworzyli nową JRG 15 już specjalistyczną.A CZY ZWYKŁY CZŁOWIEK MA COŚ DO POWIEDZENIA CZY NIE,TO JUŻ NIKOGO NIE INTERESUJE!.OD TAKIE ŻYCIE -ROZKAZ JEST ROZKAZ

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:03:04 »
niezły cyrk się robi. musi się zatem zmienić też dowództwo jednostek - dowódcą GPRu jest dowódca 1-ki. do tego ludzie z 11-tki, którzy zazwyczaj dojeżdżają od strony zachodniej teraz do i z roboty będą musieli przebijać się przez pozatykane mosty. Super.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline emeryt 2008

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:16:15 »
to w jakich warunkach żyjemy w Ząbkach nikogo nie obchodziło,a tam to już na prawdę był smród,bród i ubóstwo,warunki w jakich tam żyliśmy (jeszcze żyjemy)

Ale jak to nikogo nie obchodziło czyżby nie było dowództwa JRG 15.

straz98

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:01:25 »
Z tego co słyszałem KM chce dokonać zmian i na JRG 1 przenieść płetwonurków z JRG 5 co jest uzasadnione bo będą mieli stały dostęp do Wisły, a chyba na JRG 15 mają być GPR-y. A co do przeniesienia, to zgodnie z prawem KM ma takie możliwości: atr. 37c, ustęp 2 ustawy o PSP: strażak może być przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.

Tak w kwestii wyjaśnienia JRG jest komórką organizacyjną a nie jednostką organizacyjną (tak było do 1999roku), przenoszenie strażaków w ramach jednej komendy jest zupełnie zależne od woli Komendanta i nic go w tym nie ogranicza.

ja

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2009, 17:48:59 »
Tak Dowództwo JRG 15 było i jest! tylko co taki dowódca może? jak np. nie ma tzw.pleców? też tak jak my dostaje prikaz i wykonać!!! a jak się nie podoba to może się odwołać tak jak i my -przez okno! 

-do tego ludzie z 11-tki, którzy zazwyczaj dojeżdżają od strony zachodniej teraz do i z roboty będą musieli przebijać się przez pozatykane mosty. Super.
-TAKA JEST NIESTETY PRAWDA,NIKOGO TO NIE OBCHODZI SKĄD DO I GDZIE DOJEDZIE I ILE PO DRODZE BĘDZIE MIAŁ MOSTÓW KŁADEK DRÓG ŚCIEŻEK CZY CZEGO TAM KOLWIEK  I ILE CZASU BĘDZIE STAŁ W KORKU BY DOTRZEĆ NA SŁUŻBĘ!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 18:04:37 wysłana przez Butel »

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 28, 2009, 19:28:24 »
Witam, jak przeczytałem powyższe wypowiedzi to stwierdziłem, że źle się dzieje w naszej stolicy. To że człowiek pracuje na jakieś JRG kilka lat, wypracował sobie jakieś dobre drogi dojazdowe i w miare szybkie, przyzwyczaił się do rejonu; nie oznacza, że doczeka na niej zasłużonej emerytury. No ale cóż można zrobić, rozkaz to rozkaz.
Pozdrawiam. 

papasmerf

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:25:54 »
No cóż rozumiem rozżalenie kolegów z JRG 15 o ile jeszcze są z JRG 15 zapewniam Was że na mojej jednostce nikt nas też nie pytał o zdanie, i wielu z nas wolało by zostać na swojej jednostce, niestety tez nie mamy nic do powiedzenia tak jak i Wy.
Pozdrawiam papasmerf :straz:

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: STRAŻACY Z 15ki NA WYGNANIE
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2009, 21:13:45 »
Z tego co słyszałem KM chce dokonać zmian i na JRG 1 przenieść płetwonurków z JRG 5 co jest uzasadnione bo będą mieli stały dostęp do Wisły, a chyba na JRG 15 mają być GPR-y. A co do przeniesienia, to zgodnie z prawem KM ma takie możliwości: atr. 37c, ustęp 2 ustawy o PSP: strażak może być przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.
Tylko zapominasz, że JRG w Warszawie są komórkami organizacyjnymi a nie jednostkami oragnizacyjnymi....taki mały szkopół, który powoduje, że na siłę nikogo KM nie może przenieść....taki mały zonk.....

A pewni jesteście że angaże macie z mianowaniem w danej jednostce, czy raczej mianowanie w Komendzie ?
Angaż wygląda następująco:
Mianuję Pana na stanowisko ..... do służby w JRG XX.....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 21:28:25 wysłana przez Butel »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 28, 2009, 23:04:39 »
Witam..
Czy te przeniesienia są już oficjalne,tzn, czy wasz d-ca was o tym poinformował? Możecie zorganizować spotkanie z waszym 01? Proponowałbym spróbować zrobić takie zebranie, jakie stanowisko maja ZZ u was działające, jeśli działają? Nie znam sytuacji w jednostkach w W-wie, ale jak na te przejścia patrzą strażacy którzy maja zostać przeniesieni na 15-stkę?

gosc 3

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 29, 2009, 17:43:24 »
Witam wszystkich dzieki za wsparcie dla strażaków z 15 zastanawiam się nad tym czym powodowane sa te zmiany.Grupa poszukiwawcza obecnie bedąca na JRG 1 chce przejsc na 15 z całym sprzetem i z całym stanem osobowym zastanawiam się gdzie oni sie tam pomieszczą .Na 1 mają 3 garaże podwójne i miejsce na drabine.Na obecnej 15 sa tylko cztery garaże na wozy bojowe i trzy na małe .Co z bezpieczenstwem mieszkanców Targówka Bródna Ząbek i Marek. Budowa nowych koszar miała nie tylko poprawic warunki mieszkaniowe strażaków ,celem głównym było poprawienie bezpieczenstwa mieszkanców .Po wejsciu grupy na 15 powstanie zagrożenie że takiego bezpieczenstwa na rejonie 15 w tej chwili nie bedzie.Z moich obliczeń wynika że po przeniesieniu grupy na 15 o bezpieczenstwo mieszkanców bedzie dbał jeden GCBA i ewentualnie drabina reszta garaży bedzie zajęta przez wozy techniczne.

mat

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:14:56 »
Art. 37c. 1. StraŜak moŜe być przeniesiony do pełnienia słuŜby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego
zgodą.
2. StraŜak moŜe być przeniesiony z urzędu do pełnienia słuŜby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.

Jednostkami organizacyjnymi Państwowej StraŜy PoŜarnej są:
1) Komenda Główna;
2) komenda wojewódzka;
3) komenda powiatowa (miejska);
4) Szkoła Główna SłuŜby PoŜarniczej oraz pozostałe szkoły;
5) jednostki badawczo-rozwojowe;
6) Centralne Muzeum PoŜarnictwa.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:58:59 »
Witam wszystkich dzieki za wsparcie dla strażaków z 15 zastanawiam się nad tym czym powodowane sa te zmiany.Grupa poszukiwawcza obecnie bedąca na JRG 1 chce przejsc na 15 z całym sprzetem i z całym stanem osobowym zastanawiam się gdzie oni sie tam pomieszczą .Na 1 mają 3 garaże podwójne i miejsce na drabine.Na obecnej 15 sa tylko cztery garaże na wozy bojowe i trzy na małe .Co z bezpieczenstwem mieszkanców Targówka Bródna Ząbek i Marek. Budowa nowych koszar miała nie tylko poprawic warunki mieszkaniowe strażaków ,celem głównym było poprawienie bezpieczenstwa mieszkanców .Po wejsciu grupy na 15 powstanie zagrożenie że takiego bezpieczenstwa na rejonie 15 w tej chwili nie bedzie.Z moich obliczeń wynika że po przeniesieniu grupy na 15 o bezpieczenstwo mieszkanców bedzie dbał jeden GCBA i ewentualnie drabina reszta garaży bedzie zajęta przez wozy techniczne.

Wydaje mi się, że strażacy z JRG 1 nie będą decydować o tym, jaki sprzęt ze sobą zabiorą, bo nie mają w tym temacie nic do powiedzenia. Zapewne z ciężkiego sprzętu pójdzie tam tylko ciężki rat. technicznego. Przyczepki ze sprzętem, quad .. wejdą w niskie garaże. Do tego dojdzie ciężki gaśniczy obecnie 15-stkowy. Słyszałem też coś o nowym podnośniku czy drabinie dla nowej 15-stki i pewnie jakiś GBA/GBAt.
Jak można przerzucić całą bazę wozów z JRG 1, która zabezpiecza chyba bardziej zaludniony i uprzemysłowiony rejon niż JRG 15!?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:50:52 »
Art. 37c. 1. StraŜak moŜe być przeniesiony do pełnienia słuŜby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego
zgodą.
2. StraŜak moŜe być przeniesiony z urzędu do pełnienia słuŜby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.

Jednostkami organizacyjnymi Państwowej StraŜy PoŜarnej są:
1) Komenda Główna;
2) komenda wojewódzka;
3) komenda powiatowa (miejska);
4) Szkoła Główna SłuŜby PoŜarniczej oraz pozostałe szkoły;
5) jednostki badawczo-rozwojowe;
6) Centralne Muzeum PoŜarnictwa.

Właśnie o tym pisałem...jednoznacznie nie ma tu JRG, jako jednostki organizacyjnej.... i to jest myk dla 15-tkowiczów...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...