Autor Wątek: Wyrok skazujący z art. 270 pkt.1 KK. Jak to się ma do służby?  (Przeczytany 2866 razy)

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
temat do kosza proszę. Sprawa zamknięta.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2009, 12:31:20 wysłana przez fire-worker »

straz98

  • Gość
Odp: Wyrok skazujący z art. 270 pkt.1 KK. Jak to się ma do służby?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2009, 13:41:19 »
Oczywiście, że może. Przestępstwo umyślne jest powodem również do zwolnienia strażaka mianowanego na stałe.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Wyrok skazujący z art. 270 pkt.1 KK. Jak to się ma do służby?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2009, 14:37:18 »
ale nie jest powiedziane, że na pewno zwolni? Stosunek pracy w PSP ustaje w momencie wydania wyroku skazującego? Z automatu?

straz98

  • Gość
Odp: Wyrok skazujący z art. 270 pkt.1 KK. Jak to się ma do służby?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2009, 14:40:43 »
W PSP jest stosunek służby a nie pracy w przypadku strażaków, jeśli przestępstwo umyślne obowiązkowo zwalnia, jeśli nieumyślne może ale nie musi. Natomiast w przypadku stażysty i z takim paragrafem to raczej nie będzie się zastanawiać

Online deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Wyrok skazujący z art. 270 pkt.1 KK. Jak to się ma do służby?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2009, 14:48:43 »
Raczej ciężko jest nieumyślnie podrabiać jakieś dokumenty i się nimi posługiwać...

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Wyrok skazujący z art. 270 pkt.1 KK. Jak to się ma do służby?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2009, 15:15:49 »
Sądząc po tonie wypowiedzi wydaje mi sie że jednak masz coś na sumieniu, niestety błędy jakie popełniamy czasami mszczą sie ze zwłoką. Wiem tylko że za taki czyn sąd może dać od 3 m-cy do 5 lat a tyle urlopu to chyba nie masz. Mimo wszystko życzę powodzenia.   
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Wyrok skazujący z art. 270 pkt.1 KK. Jak to się ma do służby?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2009, 10:49:55 »
Niestety jesteś w kiepskiej sytuacji :( Nie możesz liczyć nawet na warunkowe umorzenie postępowania karnego ponieważ górna granica zagrożenia karą przekracza 3 lata. Nie znam dokładnych okoliczności, ale masz jeszcze minimalna szansę na umorzenie przy zastosowaniu art 66 par. 3 KK. Jeśli zostaniesz skazany to w momencie uprawomocnienia się wyroku wylatujesz ze służby (wysokość kary nie ma znaczenia). Na Twoim miejscu skonsultowałbym się z dobrym prawnikiem (ja nim nie jestem)