Autor Wątek: Odszkodowanie!  (Przeczytany 6797 razy)

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odszkodowanie!
« dnia: Wrzesień 10, 2009, 15:53:58 »
Witam kolegów!!
Mam mały problem: rok temu uległem wypadkowi podczas akcji, dostałem kilka % z MSWIA, ale niestety do dzisiaj nie otrzymałem pieniążków. Czy wie ktoś może, ile komenda macierzysta ma czas na wypłatę odszkodowania?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 20:49:02 wysłana przez robn »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2009, 20:58:37 »
a dlaczego Komenda ma Ci płacić? Przecież to zakład ubezpieczeniowy wypłaca odszkodowania. Podejdź do właściwego oddziału zakładu, weź książeczkę z orzeczeniem (lub pismo potwierdzajace orzeczenie) i tam się zapytaj.
EGO = 1 / wiedza

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2009, 07:04:45 »
oczywiste jest że % z MSW (ich  wypłata) pochodzi z kasy komendy ,wiec po orzeczeniu i przysłaniu  tego orzeczenia do komendy przez komisje MSW 01 ma 14 dni (ale tego to nie jestem pewien czy tylko 14- ale to można sprawdzić ... )...Ale mogę z cała pewnością  z twierdzić że odszkodowanie   orzeczenia z MSW pochodzi z kasy komendy .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2009, 07:14:08 »
Cytuj
ale niestety do dzisiaj nie otrzymałem pieniążków

Czy dostałeś decyzję, tam powinno być napisane kiedy nastąpi wypłata?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline justolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2009, 08:31:55 »
U mnie to wygląda tak:
1. wypadek podczas służby,
2. kwitki w BHP (uuuuuuu długo, ale raczej 7 dni),
3. skierowanie na badania (bardzooo długo, w zależności od lekarzy),
4. orzeczenie komisji lekarskiej (wojewódzka komisja, a potem okręgowa 14 +14 dni),
5. orzeczenie OKL i WKL do BHP w KP, a potem do KW PSP,
6. decyzja KW o przyznaniu odszkodowania,
7. w zależności od wysokości odszkodowania i wypłacalności komendy robi się listę płac i wypłaca kaskę na konto.

Całość trwa od kilku miesięcy do nawet roku w niektórych przypadkach, więc wytrwałości życzę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 21:21:59 wysłana przez justolo »
"Gdzieś daleko, tam gdzie łuna......."

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2009, 10:13:38 »
Mogę się mylić, ale chyba nie.
Jeżeli na decyzji KW o przyznaniu odszkodowania jest informacja kiedy decyzja wchodzi w życie, to z tym dniem twój KP/KM powinien ci wypłacić kasę. Jeśli nie ma takiej informacji, to decyzja uprawomocnia się po 14 dniach od jej doręczenia (o ile żadna ze stron nie wniosła odwołania) i po tych 14 dniach powinieneś mieć wypłacone odszkodowanie. Na wszelki wypadek sprawdź w księgowości (może zrobili przelew na błędny rachunek i maja cię "odfajkowanego", że wypłacili). Jeśli nie wypłacili, zwróć się na piśmie do komendanta o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Jeśli będzie "kręcił" to zawsze możesz napisać raport (droga służbową) do KW z prośbą o wyjaśnienie. Poza tym, możesz zwrócić się o pomoc do ZZ o ile w twojej komendzie są jakoweś.

weteran20

  • Gość
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2009, 10:33:18 »
Oczywiście poprzednik ma rację. Wypłata odszkodowania powinna nastąpić po uprawomocnieniu się decyzji, czyli 14 dni po jej otrzymaniu.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2009, 10:48:26 »
Jeśli uzyskałeś decyzję o odszkodowaniu to jest coś takiego jak uprawomocnienie się decyzji .Zazwyczaj 14 dni .No i kasa winna być wypłacona . Jeśli nie to napisz skargę do płatnika .Zapewniam cię że ruszą 4 litery  :straz:

Offline justolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2009, 23:06:19 »
Oczywiście, ale decyzję czasami wydaje KW PSP, a zanim do nich dojdą kwitki to trochę czasu upłynie, a realnie czas realizacji wypłaty jednorazowego odszkodowania zależy od dodania sobie wszystkich terminów na poszczególnych etapach realizacji oraz dodania ewentualnych terminów na rozpatrzenie lub doniesienie potrzebnych dokumentów, a więc jak pisałam wcześniej potrzebny jest czas od kilku miesięcy do około roku na zamknięcie sprawy.
"Gdzieś daleko, tam gdzie łuna......."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2009, 08:54:36 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 24 grudnia 2003 r. w sprawie przyznawania świadczeń odszkodowawczych strażakom jednostek ochrony przeciwpożarowej i członkom ochotniczej straży pożarnej z tytułu uszczerbku na zdrowiu albo szkody w mieniu, a w przypadku ich śmierci przyznawania odszkodowań członkom ich rodzin.

http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/medycyna/r2004/040006

Offline justolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2010, 21:17:22 »
Niestety temat dotknął mnie osobiście i na kaskę czekam już 5 m-c :(
"Gdzieś daleko, tam gdzie łuna......."

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Odszkodowanie!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2012, 11:12:40 »
Witam, "pewnego dnia roku pamietnego" skreciłem noge podczas zawodow pozarniczych, lecze ją (rechabilitacja) przez ostatnie 10 lat bo odczuwam ból, mam dokumentacje o jej leczeniu + orzeczenie komiski lekarskiej o uszczerbku na zdrowiu. Czy z zwiazku z powyższym moge liczyc o dodatek kilku % do emerytury na ktora sie wybieram? Czy kostka to nie głowa czy kregosłup i nie liczy sie az tak bardzo? Jak to wygladą?