Autor Wątek: Skład Osobowy Wozu  (Przeczytany 30289 razy)

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Skład Osobowy Wozu
« dnia: Maj 20, 2005, 23:35:29 »
Zastanawiam się jak jest ze składem na wozie w waszych jednostkach.. macie pełne 6tki na GBA?? U nas jest różnie, na pierwszy wóz łapie się 6 czasem jak coś wymagającego maksymalnej mobilności to na pierwszym wozie jedzie 4, no ale zawsze jest zastęp.. w PSP zazwyczaj w trojke jada..  no i czy macie podział stanowisk na samochodach czy każdy łapie za to co ma podreką i idzie w ogień  ;)  

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2005, 09:10:02 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 04:56:42 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2005, 10:28:52 »
hehe u nas na gba zawsze jedzie komplet - 6 osob i to trzeba się porządnie się spieszyć aby się załapać do składu  :D


Pozdrawiam !!! ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2005, 11:25:32 »
A u mnie do GCBA może wsiąść 9 osób. Rzadko kiedy aż tylu jedzie. Samochód zarejestrowany jest na 9. Mógłby byc i na więcej zarejestrowany ale ierowcy by musieli robić prawo jazdy na autobus. Na SLRT 6.
Przewaznie jeździmy po 6 w GCBA, ale siudmego nie wyganiamy jak się zjawi tylko zabieramy.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2005, 11:39:43 »
Łamaniem prawa będzie zabieranie na wóz więcej niż jest on do tego przystosowany.. ja spotkałem się z jednostką, które 3 osobową tatrą dojechała w 10.. mało tego, oczywiste było, że nie zmieszczą się do środka.. więcej dojechali w żaluzjach.. zastanawiam się co by dowódca zrobił podczas wypadku. Tyle, że w sumie go rozumiem.. weźmie raz 3 drugi raz 3 i za trzecim razem do straży mu nikt nie przybiegnie.. tak zazwyczaj jest w jednostkach z po za KSRG w małych miejscowościach.. sam kiedyś zostałem zabrany przypadkowo do akcji w nie mojej OSP (znajomej) do pożaru dobiegło do remizy 3 druhów w tym kierowca i naczelnik oraz jeden strażak. Pojechałem z nimi, bo tego chciał naczelnik więc spoko.. nomexik i wyjeżdzamy za bramę i w tedy podjeżdża osobówka i wysiada 4 strażaków.. kierowca się zatrzymał, ja stwierdziłem, ze mają ludzi i chciałem wysiąść- naczelnik na to, żebym został, bo się przydam  :lol: .. nom ok.. wsiadło tych 4 do wozu więc było nas 8.. wszystko byłoby ok gdyby nie to, że do akcji jechaliśmy na GCBA 6/32 czyli 4 miejscowy wozik :D  ;) .. Z drugiej strony na to spojrzeć, to widać jaka u nich jest dobra atmosfera, każdemu zależy na drugim, ale oby niebyło nieszczęscia.. :(  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2005, 12:31:01 »
U mnie wchodzi lekko 6 ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2005, 22:19:02 »
ja mam dwa GBA i z kompletami jest różnie , bywa tak że gdy wyjerzdzamy dwoma naraz jedziemy po 3 lub 4 .nigdy więcej niż 6 .co kto robi ustalamy w drodze.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2005, 12:14:23 »
U nas mamy  GCBA Jelcz 8-osobowy, i SLRT BA Mercedes 6-osobowy. Stosujemy zasadę, że obydwoma samochodami jeździmy szóstkami. Z obsadą z reguły nie ma problemu, chyba że są dysponowane oba wozy w godzinach pracy. Tak jak wszędzie szefowie nie zwalniają strażaków do pożarów. A szczęśliwie prawie wszyscy pracują.  Też nie stosujemy podziałów na I i II rotę i też po drodze wyznaczamy kto się czym zajmuje.  Cześć Krzysiek.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2005, 00:39:48 »
W mojej jednostce niestety występują problemy z pełną obsadą samochodów. Najgorzej jak wiadomo jest na tgygodniu w godzinach pracy i nauki. Wtedy na GCBA jest góra 3-4 osoby. Natomiast podczas weekendu nie ma problemu. Spokojnie do obsady jest 10 osób, wtedy wyjeżdżamy GCBA i GBAM - oczywiście zależdy od dyspozycji z PSK.

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2005, 12:46:27 »
U nas na SLRT Ford 6 osobowy jeździ zawsze 6 osób. Tyle, że ciężko sie ubierac w Nomexy bo mało miejsca :), ciężko też zdążyć na czas, bo ekipa zawsze jest duża. Kto pierwszy ten jedzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2005, 12:48:15 wysłana przez brydziu »
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline krystian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2005, 11:40:51 »
U naas jezdzi tyle ile mamy miejsc czyli na GBA po 6 srt mamy 7 osobowe to siedmiu na starym SRT miesciło sie 9 ale zazwyczaj jezdziło 6-7 chyba ze był zakleszczony to i jak w ciagu dnia nie było ludzi to 3-4 a reszta w miare potrzeby dojeżdzała GBA. Jak we wszystkich jeednostkach najgozej z ludzmi w ciagu dnia czasami na jeden wóz kłopot uzbierac ale jak długo wyje i pejgery chodza pio trzy razy to i z robopoty ludzie wybiegna. A na nocnym na trzy wozy uzbierac prawie 20 osub to raczej nie ma tez problemu.
podziału co kto robi nie mamy wiadomo kierowca kieruje dowódca dowodzi a reszta wykonuje rozkazy.
 

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2005, 19:52:18 »
U mnie w Dusznikach, zazwyczaj jedzie 4.Mieszkam kolo remizy to wiem.Jak jest syrena to biegnie kierowca i dowódca OSP, potem przytaczają pijanych dwóch strażaków i jadą gasić np.śmietnik.Strasznie mnie to bulwersuje, bo najbliższa PSP jest 25 km od naszej miejscowości, i zanim przyjadą to mija 40 minut.Ostatnio taka akcja była.
OSP dostała wezwanie do pożaru mieszkania.Dużego pożaru, a że ja jestem w młodzieżowej OSP to pojechałem z nimi.Przyjechali, zobaczyli że sam ogień, to usiedli, wyciągnęli piwko, i kazali czekać na PSP.Spaliła się kobieta.Czy to wszystko ma jakiś sens??Oni są po to, by pomagać, a nie pić!!!!!!!! Co o tym sądzicie??
Pozdro for all B)  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2005, 20:57:37 »
Cytuj
Przyjechali, zobaczyli że sam ogień, to usiedli, wyciągnęli piwko, i kazali czekać na PSP.Spaliła się kobieta.Czy to wszystko ma jakiś sens??Oni są po to, by pomagać, a nie pić!!!!!!!! Co o tym sądzicie??
Pozdro for all B)
No co jak co ale nie uwieżę, że usiedli i wyciągnęli piwko...przecież ludzie by ich zlinczowali (nie wiem czy nie słusznie). A jeśli był "sam ogień" - co a rozumię, że ogień wydobywa się ze wszystkich okien - to pewnie i tak nie było ratunku dla kobiety.
Ale generalnie radziłbym Ci pietro16 trochę bardziej fachowo opisywać (w końcu jesteś w MDP) a nie pisać tak ostrych ogólników.

Witek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2005, 20:57:51 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2005, 10:35:00 »
Nie ma sprawy, po pierwsze ludzie by ich nie zlinczowali, bo sie ich boja.Ci ludzie to jedni z najsilniejszych i najmocniejszych ludzi w naszej miejscowosci, wiec ludzie sie ich  boja.Dalej pożar zostal zaliczony do srednich, ale jak przyjechala PSP i sprawdzili swiadkow i teren, okazalo sie, ze kobieta mogla przezyc, tylko nasi musieli by ruszyc glowa.A to"wyciagneli piwko" to byla przenosnia, chodzilo mi o to ze staneli przy wozie i nic nie robili.pozdro

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2005, 16:30:53 »
Petro - wierzę Ci.
Takie sa dzis realia. Takie sa dziś jednostki.
Ale nikt im nic nie może zrobić, bo to przecież stowarzyszenie.
Jesli skład osobowy OSP jest do kitu, to i zarząd jest do kitu, a więc takie trutnie będa nas ratować. A my podatnicy możemy tylko patrzeć i dziękować, że np. uratowali oni pozostałe budynki przed zapaleniem.
OSP nie powinna być stowarzyszeniem. Kiedyś o tym pisałem.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2005, 07:50:28 »
u mnie mamy GBA2,5/16 i jedzie zawsze od 4 (kilka razy sie zdaza jak np. jest jakas impreza to oczywiście jada ci co nie pili a tak mamy ze jak robimy festyn to zawsze w dniu festynu jest akcja) do żadko 8 wiem że to jest za dużo ale pare razy sie zdarza i powiem ze raz dobrze ze pojechało nas 8 ale 6 najczęściej jedzie do akcji...

Ale to co opisał Pietro16 jest szokujące i mam pytanie czy te (przepraszam za wyrażenie) "ćwoki" sa jeszcze w osp bo w mojej już dzień później by wylecieli co to za strazacy wogóle nie kapuje ludzie 1 nie przystapili do akcji ratowniczo - gaśniczej i 2 alkohol na akcji i za to kategorycznie out z OSP  :angry:

Poza tym jestem ciekaw czy ta sytuacja miał miejsce...??? :blink:  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2005, 02:59:34 »
umnie  zawsze jedzie 3 osoby a reszta do żuka :huh:  

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2005, 16:00:14 »
Największy kłopot jest w godzinach pracy, ale nawet wtedy znajdą się 3-4 osoby na GCBA. (Piszę GCBA a nie GBA bo ten drugi mamy wycofany od ponad 3 miesięcy...). Sytuacja polepsza się po 16, wtedy mamy komplet na GCBA i GLAM za każdym wezwaniem (13 osób).
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2005, 18:52:05 »
U mnie podobnie jest jak u kolegów opisujących wyżej - zawsze jedzie komplet tzn 6 osób na GBM lub 4 na GCBA. ten drugi wyjeżdża dość rzadko więc trzeba się dobrze spieszyć, aby załapać się na "pierwszą" 6-tkę ;)

Pozdrawiam

Offline pasadr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2005, 00:27:25 »
ostatnio w sąsiedniej miejscowości paliła się stodoła. strażacy z mojej (po zapełnieniu GLM-6osób) przyjeżdżali na miejsce akcji prywatnymi samochodami i również brali w niej udział. Chłopaki z tej sąsiedniej miejscowości pożyczali nawet swoich nomex'ów dla strażaków którzy przyjechali nie przebrani.CHWAŁA IM za to. Poza tym czasem zdarzało się nam wyjeżdżać w trójkę

what doesn't kill me, makes me stronger (anyway OSP does)

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2005, 19:13:13 »
U mnie w jednostce do akcji jeździ 3-4 strażakow + kierowca , zadko sie zdarza zeby był pełen skład w samochodzie

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2005, 10:40:22 »
z obsadami jest kłopot. Każdy pilnuje swojej roboty i do akcji jedzie jak jest po pracy. Z 20 osobowego skladu JO-T jeździ 14 osób są to te same osoby. Jak jst alarm to jest 5-6 osób czasem wieczorem albo w nocy  więcej. Tych 14 to można by było zabrać wszystkich do akcji bo na GBA jest 6 miejsc GLM 5 i SLRT 3 osoby. W inych jednostkach jest różnie . Mam na terenie gminy jedną taką że do Gba zabierają 8 osób. Potem maja problemy z ekwiwalentem . Wpisują do wykazu 8 osób aja jako komendant gminny sprawdzam i dwie muszę skreślić .Zawsze jest skreślany kierowca i dowódca - oni maja dopilnować żeby nie było za dużo.  

Offline ratownik19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2005, 16:20:43 »
Witam w naszym gba przewaznie jedzie cały kąplet i to trzeba sie napocic zeby zdążyc.Wspomne takze o tym że każda osoba ma przydzielone miejsce w gba jak równiez prace jaką bedzie wykonywac. Pozdrawiam :rolleyes:  

Offline komar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 23, 2005, 16:59:41 »
W moim OSP posiadamy 2 wozy GBAM i SRT. Najczęściej wyjeżdżamy w 4 (są to godziny, gdy duża część ludzi pracuje lub jest w szkole). W godzinach wieczornych jest nas 6 w GBAM i nawet 9 w SRT (na tylu jest zarejestrowany). Co do "łapania" sprzętu to każdy wie co ma wziąć, chyba że są "młodzi" to wystarczy im powiedzieć co mają wziąć i wszystko idzie dobrze.

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2005, 13:16:24 »
Mamy 4 osobowego Jelcza GCBA, 6 osobowego Stara GBM i 3 osobowego Forda SLRt.
Do akcji zawsze w pierwszej kolejności idzie GBM i SLRT obojętnie co by to nie było, ale mamy zasadę że do Forda idzie dwóch. Nie ma czegoś takiego, że każdy łapie co ma pod ręką. Każdy ma swoje wyznaczone z góry zadanie. Trochę gorzej jest z ubiorem. Ja mam akurat 164 wzrostu i zawsze za duże ciuchy. Chłopacy się śmieją, że wyglądam jak gwiazdor(temat na czasie  :D )