Autor Wątek: Kierowcy I Gospodaze W Osp  (Przeczytany 2004 razy)

Offline tom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Kierowcy I Gospodaze W Osp
« dnia: Maj 20, 2005, 17:43:46 »
jestem prezesem osp ,nie jestesmy w krajowym systemie tylko w podziale bojowym .Znaszej jednostki odszedł kierowca i jednoczesnie gospodarz, mamy nowych kierowcow ale oni niechcą byc gospodazami tylko kierowcami i jest kandydat na gospodaza ktury niechce byc kierowcą tylko gospodazem i jest to nasz członek osp cieszący się zaufaniem naszej osp.Problem jest w tym ze urząt miejski chce zeby gospodaz osp był jednoczesnie kierowcą jesli ktos morze mi udzielic jakies porady , najlepiej jakis tytuł prawny jak tojest . Jestem prezesem i musze ten problem rozwiązac , sprawa jest pilna a niemogę nic na ten temat znalesc . naszym zdaniem czyli zarządu osp jest tak że to my sami o tym decydujemy kto pełni jakie funkcje .  

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Kierowcy I Gospodaze W Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2005, 19:35:54 »
chyba wiem z jakiej OSp jestes tom:) hehe
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Kierowcy I Gospodaze W Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2005, 21:41:17 »
Kierowca i gospodarz to nie musi byc jedna i ta sama osoba. Może ale nie musi. Gospodarz ma inne zadania niż kierowca. W jego kompetencjach nie ma nić o tym że ma on kierować. Kompetencje gospodarzowi nadaje zarząd OSP.
W twoim przypadku musisz rozdzielić tą funkcję na dwóch i sprawa załatwiona. Podstaw prawnych nie szukaj bo takich nie znajdziesz. Kierowcą może być gospodarz, naczelnik, prezes i każdy inny druh. Wszyscy mają jednakowe prawa w tym względzie.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Kierowcy I Gospodaze W Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2005, 23:01:12 »
To zarząd OSP podczas wyborów może wybrać gospodarza
a nie jakiś urzędas będzie decydował za was.Jeżeli ma być
zatrudniony kierowca przez urząd no to mogą stawiać
 warunki którego zatrudnią.A pozostali  nie etatowi
to muszą wiadomo posiadać kwalifikacje na prowadzenie samochodów uprzywilejowanych dotyczy to zresztą wszystkich kierowców.
Odsyłam do waszego Statutu OSP
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2005, 23:06:42 wysłana przez krzysiek 998 »

Offline tom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Kierowcy I Gospodaze W Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2005, 21:11:55 »
ok. dzięki chłopaki i ja tak samo mysle że kierowca i gospodarz nie musi byc razem /w poniedziałek jade do urzędu i napisze co załatwiłem/ pozdrowienia dla wszystkich strażaków

Offline tom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Kierowcy I Gospodaze W Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2005, 14:05:28 »
no witam ,jednak niejest to takie proste że kierowca i gospodaz to mogą byc dwie ruzne osoby /takie zdanie jest urzędasa/ bo twierdzi że tak morze byc tylko w jednostkach typu .M. a nie  .S. i nie trafia pszekonanie że to dwie ruzne funkcje ,a jesli tak to morze byc ale wtedy nie dostanie nikt tych paru groszy za utszymanie jednostki w gotowosci bojowej / i co wy nato ?? /  czekam na wasze zdanie .

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Kierowcy I Gospodaze W Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2005, 14:10:04 »
hehe.. kierowca w jednostkach typu M ?? wszystko pasuje :huh: