Autor Wątek: uzycie hydratu  (Przeczytany 1501 razy)

Offline straz pozarna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
uzycie hydratu
« dnia: Wrzesień 05, 2009, 18:40:49 »
witam czy zeby uzyc hydrantu przeciw pozarowego takiego na ulicy to trzeba miec pozwolenie i czy wogole mozna dostac takie pozwolenie np do budowy domku?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: uzycie hydratu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2009, 18:53:22 »
Proponuje zacząć od używania słownika...
Hydrant przeciwpożarowy jak sama nazwa wskazuję służy do celów ppoż.. Oczywiście są wyjątki od tej reguły za zgodą ich zarządcy czyli gminy, MPWiK itp, można z nich korzystać, w przypadku braku takowej zgody ich użycie traktowane jest jako kradzież wody.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: uzycie hydratu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2009, 19:04:48 »
Korzystając z takiego hydrantu (już po uzyskaniu pozwolenia od właściciela danego) trzeba używać urządzeń z licznikami poboru wody i odprowadzić należność za pobraną wodę do tego właściciela...
Ale niech kolega wytłumaczy mi co to jest "budowa domu" jako ewentualny organ wydający pozwolenia na użytkowanie hydrantów...

Offline straz pozarna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: uzycie hydratu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2009, 19:15:17 »
wiesz chodziło mi tylko oto czy wogole mozna dostac takie pozwolenie na przykład do budowy domku zeby mozna było wode pobrac z hydrantu ,bo ja nigdzie nie mogłem znalezc a kolega mowił ze mozna DZEKi za wiadomosc

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: uzycie hydratu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2009, 02:14:41 »
wiesz chodziło mi tylko oto czy wogole mozna dostac takie pozwolenie na przykład do budowy domku zeby mozna było wode pobrac z hydrantu ,bo ja nigdzie nie mogłem znalezc a kolega mowił ze mozna DZEKi za wiadomosc

powinieneś zmienić kolegę ;) do pobierania wody służą wodociągi, a woda z hydrantu to tak jak bułki ze sklepu - jak weźmiesz bez płacenia, to może być źle - prąd "na budowę" też byś brał z sieci ? albo gaz ?

co to za budowa bez przyłącza wodociągowego ? on tam zamierza mieszkać bez wody bieżącej ? w razie przyłapania sprawa karna (jeżeli wodociągi policzą, że mógł ukraść więcej niż skromne kilkaset kubików) :]