Autor Wątek: Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?  (Przeczytany 13062 razy)

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2005, 22:10:44 »
Może i znam BROKS przypadek, o którym piszesz, ale tak jak pisałem znam przypadek, że koleś zaraz po szkole został komendantem. I to co się dzieje to nie jest nawet wina tych młodych ludzi, brakuje im wiedzy i doświadczenia, żeby ocenić samodzielnie sytuację, decyzję podejmują za nich inni. Szkoda, że decydentom przyświeca cel, który nie koniecznie jest związany z dobrem służby. Myślę, że można stwierdzić, iż pseudo oficerowie nie rodzą się sami tylko są tworzeni w różnych okolicznościach i dla różnych celów przez decydentów. A z głosem ludu nikt się nie liczy.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2005, 17:15:31 »
Ja na swoim podwórku zaobserwowałem, ze SGSP nie jest absolutnie zadna recepta na dobrego oficera. Znam kilku, którzy oficerami zostali bez SGSP przechodzac rózne szczeble w PSP i robote swoja robia doskonale.
I nie ma na to reguły, potrzebne są predyspozycje i wydaje mi sie, ze doswiadczenie takze.

Offline ktos998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 24, 2005, 13:19:35 »
nowy zgadzam sie z tobą dlaczego oficerowi na podziale bojowym odbiera sie możliwość dalszego awansu tlumocząc no nie wiem chyba tym że jego etat nie wymaga większego stopnia.Fachowcy są wszędzie i tak jak pisałeś jesteś dobry awansujesz nie starasz sie nie awansujesz.
Dyskryminuje sie tu podzial szczegolnie ofiicerów którzy nawet szli drogą awansu od strażaka ciągle podwyższając swoją wiedze w koncu studia pierwszy awans na oficera i STOP nie ma dalszych awansów wieczny młodszy kapitan.A biorowi awasnik jak przychodzi czasookres i gdzie tu jest równość czy to jest zgodne z prawem????
 już nie wiem co na to powiedzieć coś sie tu pop...........ło .

                       Pozdrawiam

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 24, 2005, 19:12:14 »
panowie od dłuższego czasu jestem na tym forum i dostrzegam że opinie wyrażane są zmienne jak zdanie naszych niektórych przełożonych ale po kolei
1.jak poruszyłem temat dotyczący w jaki sposób znależć 1400 etatów-a moje zdanie było takie aby zlikwidować a raczej zrobić cywilne stanowiska i przenieść to do samorządu mam tu na myśli księgowość,archiwum,organizację,kwateermistrzostwo -to wówczas wielu napisało że wymyślam niestworzone rzeczy-a teraz w tym temacie wielu z was uważa że są to niepotrzebne stanowiska
2.użalałem sie kiedys że niesprawiedliwe jest że nie mogę otrzymać stopnia wyżwszego niż st.kpt. jako d-ca zmiany-wówczas podśmiewki typu ambitniak,zmień stanowisko itd.-teraz wtrąca się temat że właśnie jest to niesprawiedliwe
panowie jeśli już piszemy na forum to trzymajmy sie własnego zdania a nie tak jak większość opisuje w danym temacie-to taki mój apel
co do tego tematu o oficerach to uważam że co niektórzy panowie brak u was szacunku nie tylko do oficerów ale do kolegów strażaków,bo próbując podważać jakiekolwiek kompetencje każdego strażaka zapominacie tylko o sobie-przypomnijcie sobie jak wyglądała wasza początkowa praca i kariera? ile razy daliscie d..y przy akcji biegając w koło samochodu nie potrafiąc znależć prądownicy?ja powtórze już któryś raz z kolei-JAKIM BDZIE SI STRAŻAKIEM,ASPIRANTEM<OFICEREM NA PODZIALE CZY TEz KOMENDANTEM D_CA JRG ZALEŻY OD OSB JUZ PRACUJĄCYCH tzw.starych wyjadaczy-jak pomogą w początkach pracy to będzie ok.a jak będą kopać dołki to będą takie sytuacje o których pisał mariusz morawski

pozdrawiam

BROKS

  • Gość
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 24, 2005, 20:29:08 »
Nie wiem bartek6 czy to z tym st.kpt. to do mnie ale ja tylko zaznaczyłem iż chora jest sytuacja, że strażakiem jest oficer st.kpt. d-ca zmiany i taki ma naprawdę niełatwy kawałek chleba...z drugiej strony pani st.kpt. księgowa....morał z tego taki, że taka pani musi być pracownikiem cywilnym bo to śmiech aby ktoś kto zajmował się takimi sprawami miał stopień i przywileje takie jak ten d-ca zmiany mający naprawdę DUŻO na głowie....

Jednak uważam, że d-ca zmiany nie powinien mieć stopnia wyższego niż st.kpt.
Za dużo mielibyśmy wtedy brygadierów....a to kosztuje :lol: Musi to być jakoś stonowane właśnie poprzez to co mamy teraz ...czyli określenie jaki stopień można otrzymać najwyższy na danym stanowisku.....Zresztą nienormalne byłoby gdyby d-ca zmiany mógł awansować np. do brygadiera i byłby ochrzaniany przez d-cę JRG np. KPT hehehe.....a tak przynajmniej mamy w większości zachowaną pewną przyzwoitość.....z większą pewnością siebie brygadier ochrzani kapitana niż miałoby to być odwrotnie....śmiesznie by to wyglądało :D  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 24, 2005, 21:02:08 »
&lt;_&lt; A może zlikwidować stopnie niech zostanie tylko funkcja? Przynajmniej autorytet można będzie zdobyć fachowością, a nie pseudo autorytet pagonami. :P  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 24, 2005, 21:16:19 »
Jestem od niedawna na tym forum. Jednak staram się, aby moje wypowiedzi były jasne i rzeczowe. Z pierwszym punktem dotyczącym znalezienia etatów się zgadzam. Co ma potwierdzenie w innych dyskusjach. Zawsze staram się w swoich wypowiedziach nikogo nie obrazić. Jest mi bardzo przykro, że nie dostałeś kolejnego stopnia z powodu zajmowanego stanowiska. Idiotyczne komentarze na pewno były nie na miejscu. Znam osobiście kilku st. kpt. zablokowanych w awansie i jest mi ich osobiście bardzo szkoda. Też zostali ukarani za to, że postanowili być strażakami, a nie chcieli mieć własnego biurka. Jednak sam musisz przyznać, że te ograniczenia w mniejszym stopniu dotyczą pracowników biurowych. Ktoś z jakiś powodów wprowadził ograniczenia dla podziału. Włączając się do dyskusji odniosłem wrażenie, że chodzi o kolejny stopień w korpusie, a nie awans na mł. I tego dotyczyły moje opinie. Widziałem te smutne twarze podziałowców w dniu strażaka wśród roześmianych sekretarek, kwatermistrzów, informatyków, kadrowych, księgowych, itp., itd., itp., itd., którzy świętowali swój kolejny awans. Zgadza się również, z tym, że początki bywają trudne, ale tak się zdobywa doświadczenie, umiejętności, ogładę zawodową. Co prawda nie bardzo rozumie twoją drugą część wypowiedzi ale zauważ jedno. Jeszcze 10 lat temu nikt by nawet nie pomyślał o tym, o czym ty teraz piszesz. Jeszcze 15 lat temu aspirant na podziale to był gość. Teraz z roku na rok jest coraz więcej oficerów. Może faktycznie nowe jest już blisko. Ktoś napisał zlikwidować JRG to tak jakby zlikwidować straż. Przecież nie trzeba likwidować wystarczy zwolnić połowę a ich pensje przekazać drugiej połowie. Uważam, że kosztem innych struktur należy rozbudować sieć JRG. Nam akurat pracy nie zabraknie. Przecież jak spytasz kogokolwiek kto to jest strażak to odpowie. To ten w tym hełmie. A kto w PSP pracuje w hełmie. Ja go noszę z dumą.
Pozdrawiam i bez urazy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 24, 2005, 21:25:38 »
ps. moja wypowiedź była skierowana do bartka6. a tak na marginesie Broks a teraz tak nie jest. Czy zawsze wyższy stopniem jest starszy funkcją.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

BROKS

  • Gość
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 25, 2005, 08:44:32 »
Wodnik napisałem, że w większości mamy zachowaną pewną przyzwoitość z tymi stopniami ale i tak mamy sporo odchyłów w PSP w tej kwestii......

Zawsze uważałem, że nie można oceniać podziałowca po latach służby i mówić, że jak ma 20 lat słuzby to musi być super strażak.....nie można oceniać strażaka mówiąc że jest dobry bo jest doświadczony......są przecież sytuacje, że jeden ma lat słuzby w JRG np. 10 i jest lepszy od takiego co ma 20 lat słuzby......bo ma lepsze predyspozycje do takiej roboty i szybko się uczył i wiedzę też ma już większą od tego starego i doświadczonego.....wszystko zależy od człowieka i jego chęci w przyswajaniu pewnych spraw....
Niektórzy ludzie zatrzymuja się na pewnym etapie rozwoju......  

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 26, 2005, 01:30:49 »
Nikt nie powiedział, że wysługa równa się awans. Są podziałowcy z 20-letnim stażem i są na etacie ratowników ze stopniem st. str. Oni choć dobrze wykonują swoją pracę nie mają prawdopodobnie głowy lub chęci do dalszej nauki. Dlatego mówimy o tych drugich chcących pogłębiać swoją wiedzę. Rzadko się zdarza żeby d-ca z podziału nie chciał pogłębiać swojej wiedzy. Chociaż bywają takie przypadki. Ale oni przecież nie awansują w stanowiskach. Sam gdy masz wpływ na awans kogoś innego wybierasz tych lepszych. Chodzi tylko o to, że gdy się już natyrasz i zapanujesz nad pierwszą fazą to może przyjechać bryg. od sieci albo prawa pracy i powie, że wszystko to kaszana. Bo po robocie wszystko czasami wygląda inaczej. Co jest na początku wie tylko ten kto przyjeżdża jako pierwszy. Oni są fachowcami z innego zakresu, ich chęć przyswajania zagadnień liniowych skończyła się na kursie oficerskim, a mimo to awansują i mają możliwość dowodzić tobą i twoimi ludźmi. Gdy podziałowiec stanie na dzień strażaka obok zaparzarki kawy z wyższym stopniem to tylko on zna prawdę. Ludzie z zewnątrz będą po prostu mówić: niższy stopniem, podległy, mniej doświadczony, podwładny, cienias. I to nas boli. Znaczna część z nich nie ma nawet S.A. Jeżeli nastąpiło to co nastąpiło to trzeba było zablokować wszystkich a nie tylko strażaków.
I tu mam parę pytań:
1. Dlaczego nikt nie chce wyjaśnić powodów takiego działania ?
2. Dlaczego w KG interpretują te same przepisy z roku na rok inaczej ?
3. Dlaczego w zeszłym roku można było nadać stopnie a w tym nie ?
4. Co się zmieniło takiego w przepisach od zeszłego roku ?
5. Jeżeli jest zasada, że prawo nie działa wstecz to na jakiej podstawie wprowadza się zasadę, że prawo działa do przodu za min się ukaże przepis ?
6. Jeżeli o awans musi wystąpić twój przełożony, ktoś kto ciebie najlepiej zna i uważa, że ten awans ci się należy, to dlaczego wniosek zostaje odrzucony ?
7. Dlaczego tylko w przypadku wystąpień o awansy lub odznaczenia nie ma informacji zwrotnej z uzasadnieniem ?
8. Czy wnioski docierają właściwie tam gdzie powinny dotrzeć ?
9. Kto i na jakiej podstawie dokonuje selekcji w KW czy KG ?
10. Dlaczego góra kieruje się w stosunku do nas swoim widzi misie, gdy sobie folguje dwa razy do roku ?
11. W czym podział jest gorszy od biurowych ?
12. Dlaczego nabrano wody w usta i nie udzielono wyjaśnień nawet na zapytanie ZZ ?
13. Co właściwie dalej z tym fantem ?
Te pytania można by mnożyć. Twierdzicie, że to co piszemy przegląda rzecznik KG. Dlaczego nie przerwie tej dyskusji wyjaśniając wszystko zgodnie z prawdą i prawem. To jest pytanie, które najbardziej mnie nurtuje. Takie wyjaśnienie można by złożyć na tym forum bądź stronie KG. Będę jeszcze zaglądał do tego tematu, ale nie chce mi się wierzyć żeby ktoś się wytłumaczył z czegoś czego jak na razie wytłumaczyć się nie da.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 26, 2005, 23:37:40 »
A o proponujesz nowy, co z tym fantem można zrobić? :ph34r:  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

BROKS

  • Gość
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 29, 2005, 20:24:09 »
Gdy podziałowiec stanie na dzień strażaka obok zaparzarki kawy z wyższym stopniem to tylko on zna prawdę. Ludzie z zewnątrz będą po prostu mówić: niższy stopniem, podległy, mniej doświadczony, podwładny, cienias. I to nas boli. Znaczna część z nich nie ma nawet S.A.......(nowy)

To boli i będzie boleć strażaków z JRG.......dopóki w PSP będziemy mieć takich z wysokimi rangami przebierańców!!!!!

Taki jeden z drugim przychodzą do PSP (do komendy) po studiach cywilnych....załatwiono im szybko start na kurs oficerski...skończyli....od tego czasu minęło parę ładnych lat i co????....Ja przy nich jestem ŚMIECIEM mimo że też jestem oficerem i w "innej" straży pożarnej wykonuje swoją robotę czyli takiej jaką ma na myśli zwykły szary obywatel tego kraju....bo kilka razy poczułem się jak ŚMIEĆ...chociażby przy okazji świąt strażackich..... ONI zasłużeni i odznaczeni....rzygać się chce...!!!!  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 29, 2005, 22:19:44 »
Myślisz, że jesteś od nich lepszy, a kilka razy poczułeś sie przy nich jak śmieć. Cóż ... . Stawiam postulat: "W każdej jednostce PSP powinien być zatrudniony psycholog lub ksiądz" ;)  

BROKS

  • Gość
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 30, 2005, 23:43:15 »
Poczułem się jak śmieć bo kilka razy lekceważaco zostałem potraktowany w porównaniu do tych "przebierańców".....nie moja wina, że nie mam "ochroniarza" na odpowiednim stanowisku w PSP.....gdyby niewidzialna ręka prowadziła mnie przez szczeble kariery to z pewnością komendant sam podbiegałby do mnie aby poklepać po plecach i spytać jak samopoczucie :lol: ....robiłby wszystko aby dobrze mi się żyło w straży pożarnej....bo widziałby komu może się przysłużyć....jak wiadomo przysługa rodzi przysługę.....

 

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 30, 2005, 23:45:57 »
tys jedyny godny oficer bo po SGSP.
juz nudny  to jest.
kolejna wojne wywolujesz.
podzial-biuro
po sgsp- nie po sgsp

co jeszcze??
ten z drabiny i ten z gcba?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

BROKS

  • Gość
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 31, 2005, 00:02:35 »
Dla mnie czarne jest czarne a białe to białe....jeśli bulon doświadczyłbyś ze strony przełożonych tego, co ja w służbie w porównaniu do niektórych oficerów w komendzie, to moich opowieści nie nazywałbyś wywoływaniem wojny tylko pokazywaniem problemów i patologii.......znam sporo wspaniałych osób z komendy...znam też tzw. "wrzody na tyłku".....jeśli ukazywanie na tym forum problemów w PSP jest nudne to można zawsze sięgnąć po Przegląd Pożarniczy bo w nim cała PSP jest w tak wspaniałych barwach ukazana, że laik może wpaść w nie lada zachwyt....

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 31, 2005, 00:11:26 »
popelniasz tylko jeden wielki blad - upraszczasz to tego stopnia ze mozesz kogos urazic.
nie kazdy "pseudo oficer" zasluguje na to miano jak rowniez nie kazdy po SGSP zasluguje na miano oficera.

czy zgadzasz sie ze mna??

ps
dla walesy tez bylo biale i czarne. teraz nawet z aleksandrem i jaruzelskim pogada.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2005, 00:12:39 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 31, 2005, 09:16:59 »
Tak temat jak najbardziej aktualny od dawien dawna. Podział na lepszych i gorszych nadal funkcjonuje. Jedni oskażają drugich. Lepszy i gorszy oficer. Owszem prawdziwym oficerem jest się po SGSP, bo ta uczelnia gwarantuje ten stopień. Ale też pierwszy stopień oficerski gwarantują studia cywilne. Kolejne awanse w stopniachy już są uzależnione od kwalifikacji. I tak na podziale można dostać mł. kpt. po cywilnych studiach, ale kolejny stopień juz niekoniecznie. Czego przykładem był ten rok. Pozostała furtka dla SGSP. Jeśli masz mł. kpt. po cywilnej uczelni i tytuł licencjat lub inż. to jesli chcesz dalej awansować trzeba zrobić zaocznie SGSP - magisterkę. Ale nie to mnie drażni. Drażni mnie to, że w świetle dzisiejszego prawa, oficer z wyższym wykształceniem po 9 miesięcznym kursie oficerskim, ma wyższe kwalifikacje niż oficer po aspirantce z wyższym wykształceniem. To jest chore. Ktoś kto kończył parę ładnych lat temu aspirantkę, ma doświadczenie zawodowe jest niżej niż ktoś z cywila kto zrobił kurs oficerki w CS PSP, firmowany przez SGSP. Ktoś układając ten przepis chyba nie do końca wiedział co robi,albo robił to pod wpływem ........................
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2005, 09:17:41 wysłana przez strazak998 »

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 31, 2005, 16:54:27 »
Cytuj
w świetle dzisiejszego prawa, oficer z wyższym wykształceniem po 9 miesięcznym kursie oficerskim, ma wyższe kwalifikacje niż oficer po aspirantce z wyższym wykształceniem.
Przykro mi tak zareagować, ale to co napisałeś to wierutne bzdury.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 31, 2005, 21:39:43 »
Przykro mi, ale to ty się mylisz. Sprawdziłem te info u samej góry. Niestety kurs oficerski jest wyższy niż studia cywilne i aspirantka. Przykre i bolesne, ale jakże prawdziwe. Bo kurs oficerki firmowany jest przez SGSP. A oficer po aspirantce może skończyć Wyższą Szkołę Śpiewów Chóralnych i też będzie oficerem. Ale niżej niz po kursie.  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 31, 2005, 21:51:04 »
Czy oficer po przeszkoleniu zawodowym moze zajmować stanowiska przewidziane dla aspirantów? Czy jeżeli nie skończył Szkoły Podoficerskiej może zajmować stanowiska przewidziane dla podoficerów? Na oba pytania odpowiedź - nie.
Może więc zajmowac stanowiska przewidziane dla szeregowców (jeśli, w ogóle ma ten kurs skończony) i osób posiadających przeszkolenie zawodowe. Wachlarz stanowisk, które może objać ten drugi oficer jest przecież o wiele szerszy.
Oczywiscie nie bierzemy pod uwagę odstępstw uczynionych przez MSWiA w kwestii kwalifikacji.Pozdro

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 31, 2005, 22:24:52 »
Powtórzę -  A może warto zlikwidować stopnie?
Jeżeli starosta, wójt, prezydent zgłasza poparcie dla kandydata w jego regionie niech ponosi ego konsekwencje po co pakować PSP w jakieś dziwne sprawy?
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 01, 2005, 08:36:15 »
Oczywioście że może zajmowac takie stanowiska. Kto mu zabroni. jest  przecież pełnoprawnym oficerem PSP.  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 01, 2005, 08:54:44 »
PANIE KOLEGO!
Oficerem PSP jest, zgodnie z rozp. dot. kwalifikacji, strażak który:
Cytuj
a) ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej lub Wyższą Oficerską Szkołę Pożarniczą albo

B) ma wyższe wykształcenie i ukończył Szkołę Oficerów Pożarnictwa, albo

c) ma wyższe wykształcenie i ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa lub Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, albo

d) ma wyższe wykształcenie i ukończył Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej na poziomie aspiranckim, albo

e) ma średnie wykształcenie i ukończył Szkołę Oficerów Pożarnictwa.

Z faktami się nie dyskutuje.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Co Sądzicie O Pseudo Oficerach?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 01, 2005, 09:06:47 »
Sorry.
Zgodnie ze zmianami rozporządzenia pozostała tylko lit. a i b.
Choć to w zasadzie nic nie zmienia jeżeli chodzi o ideę.