Autor Wątek: zaopatrzenie wodne dla składowiska  (Przeczytany 1588 razy)

Offline piter13

  • strażak_malowany
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
zaopatrzenie wodne dla składowiska
« dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:22:19 »
Witam
dane jest składowisko o powierzchni 1200m2 i Qd=670 MJ/m2. Moje pytanie brzmi jaka jest podstawa prawna do egzekwowania zaopatrzenia wodnego??  W przepisie o zaopatrzeniu wodnym jest mowa o zapewnieniu zaopatrzenia wodnego dla obiektów budowlanych... Zgodnie z definicją prawa budowlanego składowiska nie traktujemy jako obiektu budowlanego...

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: zaopatrzenie wodne dla składowiska
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:45:31 »
Dz.u. nr 124 poz 1030 z 2009
Rozporządzenie MSWiA z 24 lipca 2009

Offline piter13

  • strażak_malowany
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: zaopatrzenie wodne dla składowiska
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:06:37 »
Już znalazłem. Zgodnie z rozporządzeniem MI § 271 ust. 13 mówi otwarte składowisko, ze względu na usytuowanie, należy traktować jak budynek PM...
w takiej sytuacji można wymagać zaopatrzenia wodnego gdyż w rozporzadzeniu o ppoż zaopatrzeniu wodnym wymaga się zaopatrzenia wodnego od obiektów budowlanych bądź budynków w zależności od przeznaczenia...

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: zaopatrzenie wodne dla składowiska
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:30:29 »
Gdzie masz napisane w prawie budowlanym, że składowiska nie traktujemy jako obiektu budowlanego? W załączniku do ustawy Prawo budowlane: Kategoria XXII obiektów budowlanych obejmuje place składowe, postojowe, składowiska odpadów, parkingi, więc plac składowy to obiekt budowlany. Bierzesz tabelę drugą z rozporządzenia o wodzie i drogach.