Autor Wątek: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?  (Przeczytany 6135 razy)

Offline desilva

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:42:59 »
Witam forumowiczów!
Mam pytanie jak w temacie -a więc jeśli Komenda wyśle mnie na szkolenie podstawowe (pierwsze szkolenie w psp) to czy jest za ten okres ok.3 miesięcy pensja? Proszę zorientowanych o odpowiedź.

Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:51:17 »
Idąc na kurs podstawowy musisz być pracownikiem Komendy, czyli pracujesz więc zarabiasz.

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:59:21 »
Niekoniecznie. Możesz zostać wysłany przerz Urząd Pracy i wtedy nie jesteś jeszcze zatrudniony w PSP. Otrzymujesz jedynie "duuuużżżżeeee" pieniądze z UP jako cośtam szkoleniowe... Zależy od tego czy przyjmą Cie czy nie. Zresztą chyba wiesz czy jesteś już zatrudniony czy jeszcze nie.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:14:50 »
jest dokładnie tak jak pisze @grzela i @agad
jeżeli już jesteś funkcjonariuszem PSP to uposażenie należy ci się jak świni koryto
ALE niektóre komendy rzeczywiście "załatwiają" sobie z Urzędami Pracy wysłanie na szkolenie podstawowe kandydata do służby przed przyjęciem do służby . Wtedy nie masz płaconego uposażenia.

Wtedy podpisuje się umowę z UP

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:09:36 »
Jeżeli nie jesteś jeszcze strażakiem PSP, to żeby UP wysłał Cię na kurs musisz być zarejestrowany jako bezrobotny. Z tego co sie orientuję to wysyłając Cię na kurs płacą jak za staż z UP (chyba równowartość zasiłku, ale nie jestem pewien). A to kiedy zostaniesz przyjęty po kursie do PSP zależy od umowy pomiędzy komendantem, a kierownikiem UP.

Offline straszak1974

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2010, 12:11:46 »
dokładnie jak piszą grzela i agad dodatkowo mozesz ubiegać się oz wrot kosztów dojazdu

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2010, 12:55:47 »
Idąc na kurs podstawowy musisz być pracownikiem Komendy, czyli pracujesz więc zarabiasz.
  Grzela tu się rozmijasz z prawdą .
Kolego nie koniecznie musisz być zatrudniony w strukturach PSP . Bardzo powszechna praktyka wielu komend jest zatrudnianie już wyszkolonych kandydatów , którzy odbyli i ukończyli kurs szeregowych na koszt urzędu pracy. W takiej sytuacji należy ci się przez okres kursu  zasiłek szkoleniowy- to kwota około 500 zł. miesięcznie  wypłacany jest przez on przez właściwy urząd pracy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2010, 13:57:30 »
Pensję z Komendy dostaniesz tylko wówczas gdy jesteś w niej już zatrudniony przed kursem. Jak piszą koledzy wyżej, jeśli idziesz tam ze skierowania z PUP-u to dostaniesz koło 100zł/ miesiąc + koszty dojazdu. Zatrudniony będziesz wówczas dopiero po ukończeniu kursu. Jeden z kolegów miał sie zgłosić w pracy po 2, inni po kilku dniach od zakończenia kursu.U mnie na kursie podstawowym na 32 szkolonych, 16-u były to osoby z PUP, reszta to szczęściarze już zatrudnieni w PSP. Niektórzy kilka tygodni przed kursem, niektórzy nawet pół roku.

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:03:06 »
Ja miałem "zaszczyt" byc wysłanym przez UP. Otrzymywałem 220zł/ miesiąc plus koszty dojazdu nawet własnym pojazdem trzeba było zrobic ksero dowodu rej. i coś tam jeszcze. Kokosów nie ma więc jeśli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny Komenda z tego skorzysta i zaoszczędzi pare groszy. :straz:

Offline byniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2010, 20:09:24 »
W jedny z województw kontrola NIK w KW PSP zakwestionowała wysyłanie ludzi na szkolenie podstawowe przez PUP. Stało się tak dlatego, że zgodnie z prawem PSP w swoim budżecie posiada pieniądze na szkolenie funkcjonariuszy. Pieniądze w PSP pochodzą z budżetu państwa, jeżeli ktoś załatwia takie szkolenia przez PUP to wykorzystuje pieniądze dla innych branż, które takiego budżetu nie mają. Po tej kontroli a było to trzy lata w województwie takie praktyki się skończyły. Pozdrawiam.

Offline fedormma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2010, 15:23:13 »
A są województwa w których praktykuje się takie działania do dziś....Dlaczego tutaj nie ma kontroli NIK??

Offline night-falcon1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2010, 17:52:35 »
Hejka!
interesuje mnie, ile w tej chwili płacą na szkoleniu podstawowym strazaka ochrony p. pozarowej? wysyla mnie tam komenda. bedę w kielcach, wiec jesli ktoś tam był to proszę o info

adam998-998

  • Gość
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2010, 18:55:31 »
to zalęży jak Cię wyślą, czy jesteś już przyjęty czy komenda Cię wysyła w porozumieniu z zatrudniakiem. jesli jesteś już przyjęty to bedziesz dostawał podstawową pensję ok 1500zł jeśli przez przez zatrudniak to ok 300zł

Offline adam k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2010, 22:31:36 »
Jest tak jak kolega adam998-998 pisze.

Offline tadek85

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2010, 17:07:06 »
Witam tak to prawda jak wyżej piszecie, u mnie z tego co słyszałem też się tak działo (płacił urząd pracy, zamiast normalnego wynagrodzenia), szkoda, że w PSP co komendant to inny obyczaj, wszystko powinno być jakoś uregulowane łącznie z mieszkaniówką na czale a tak samowolka na całego.

Offline adam k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2010, 20:25:18 »
  Dodam tylko , że jak jesteś wysłany z UP nie naliczają Ci lat służby  (trzy miechy w plecy)  :wall:  i do emerytury trzeba będzie trochę dołożyć .

Offline tomek81

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2010, 20:57:23 »
Rzeczywiście
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 18:55:26 wysłana przez tomek81 »

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2010, 09:06:39 »
Witam,

Niedługo wybieram się na KKS, więc jak będę miał jakieś informacje to na pewno zamieszczę
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 09:29:03 wysłana przez robn »
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2010, 12:50:57 »
A ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość napisania podania w urzędzie pracy o kurs szeregowych nie będąc zatrudnionym w PSP?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2010, 13:00:32 »
A ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość napisania podania w urzędzie pracy o kurs szeregowych nie będąc zatrudnionym w PSP?

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13533.0.html

Musisz sprawdzić w swoim PUP, czy taki projekt jest realizowany.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 18, 2010, 20:42:21 »
A ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość napisania podania w urzędzie pracy o kurs szeregowych nie będąc zatrudnionym w PSP?

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13533.0.html

Musisz sprawdzić w swoim PUP, czy taki projekt jest realizowany.
tylko ,że szkoły pożarnicze już nie chcą brać ludzi skierowanych przez PUP-y na kursy. :angry:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 18, 2010, 23:48:39 »
Cytuj
tylko ,że szkoły pożarnicze już nie chcą brać ludzi skierowanych przez PUP-y na kursy. :angry:

Dlaczego? :huh:


Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 20, 2010, 15:48:10 »
nie mam pojęcia :gwiazdki: widocznie śmierdzą im te pieniądze :rofl: , a może jest to związane z tym ,że ludzie wysłani prze PUP-y nie są funkcjonariuszami. :wall:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

PUP

  • Gość
Odp: Szkolenie podstawowe - czy jest za to pensja?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2010, 18:46:19 »
Teraz przewaznie tylko komendy miejskie zatrudniaja..
Ja jak bylem na kursie w pionkach to oprocz tych co szli do warszawy to reszta byla z pup..w porownaniu z pensja tych zatrudnionych dostawalismy grosze wszystko zalezalo od godzin..