Autor Wątek: Kapitan  (Przeczytany 2039 razy)

seba21007

  • Gość
Kapitan
« dnia: Sierpień 29, 2009, 23:28:12 »
Witam
Chodzę do 2 klasy technikum o profilu informatyk ale  ten zawód mnie nie kręci :P i za mundurem panny sznurem :) Chciałbym zostać strażakiem tylko takim lepszy, a nie zwykłym. Myślałem o kapitanie. Na  razie tylko tyle wiem, że żeby zostać Kapitanem trzeba skończyć Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie.

Czy to jest w ogóle realne zostać kapitanem ?
Co trzeba zdawać na maturze żeby można było się tam dostać ?
Z czego składa się test pisemny i fizyczny ?
Jak dużo zarabia Kapitan ?
Na jakie mogę liczyć stanowisko z takim stopniem?
Z Matmą nie mam problemów mam rozszerzoną, chemie mam tylko do 2 klasy ale bardzo lubię ten przedmiot ( umiem po kolej jak leci nazwy i skróty głównych grup układu okresowego a pozostałe też tylko kolejność nie zabardzo ;d ) a fizyka to noga :) z fizyki dobry jestem tylko z astronomii i z prądu :) a resztę to nie czaje :P Nic nie mogę znaleźć o tym stopniu :) wszystkich strażaków o stopniu kapitana bardzo bym prosił o napisani swoich doświadczeń  itp.
Z góry wielkie DZIĘKI :)

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kapitan
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2009, 23:41:30 »
Chciałbym zostać strażakiem tylko takim lepszy, a nie zwykłym. Myślałem o kapitanie.

Dobra rada - daj sobie spokój ze strażą, z takim podejsciem na starcie życzę "powodzenia"...

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Kapitan
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2009, 23:54:31 »
Kolego - na kobiety, to kwiaty, kolacja i komplementy, a nie mundur ^_^ To nie te czasy -_-

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Kapitan
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2009, 00:31:40 »
Popieram...wybij sobie 'kapitana' z głowy. z takim podejściem
998 C.R.E.W.

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Kapitan
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2009, 10:16:48 »
1. Kapitan to nie jest I stopień korpusu oficerskiego - tym stopniem jest Mł. Kpt. (czyt. Młodszy Kapitan), a awans w korpusie zależy od różnych czynników.
2. Matury nie wystarczy tylko zdać - musisz mieć świetny wynik i do tego minimum 1 przedmiot rozszerzony typu matematyka, fizyka, chemia.
3. W SGSP testów teoretycznych miał nie będziesz, a w SAPSP to sobie przeglądnij testy z lat ubiegłych.
4. Zależy od kilku czynników, m.in. stopnia, stanowiska, miejsca pracy, dodatków, itp.
5. Stanowisko zależeć będzie od twojego stażu pracy i ewentualnego zapotrzebowania na dany etat.
6. Z chemii lub fizyki musisz umieć więcej niż układ okresowy lub astronomię i prąd, a zapomniałeś jeszcze o testach sprawnościowych i twoim stanie zdrowia.

To chyba jednak nie jest praca dla Ciebie, ponieważ ten zawód wybierają ludzie z powołania, a nie z chęci " wyrywania lasek na mundur " czy z powodów zarobkowych (ponieważ te nie są dość wysokie). Dodam, że do SAPSP lub SGSP jest od 10 do 15 osób na 1 miejsce i wątpię, żeby udało Ci się dostać, ale życzę powodzenia. A jak tak bardzo chcesz być mundurowym to spróbuj do wojska, straży granicznej lub policji. :straz:
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

straz98

  • Gość
Odp: Kapitan
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2009, 10:46:17 »
Coś tu trollem czuć, zamykam wątek, a autor jak chce się czegoś dowiedzieć to niech używa tajemnej mocy "szukaj"