Autor Wątek: Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?  (Przeczytany 5160 razy)

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« dnia: Maj 18, 2005, 09:54:45 »
Witam serdecznie

     Poraz kolejny mam pytanie dotyczące samochodów pożarniczych. Tym razem jestem ciekawy, jaka jest wasza opinia na temat samochodów IVECO. Z pytaniem tym zwracam się do was druhowie, ponieważ znalazłem takie autko i zamierzamy kupić je do naszej jednostki. Jest to średni samochód gaśniczy z 1987 r.

Proszę zarówno o pozytywy jak i negatywy.

Pozdrawiam

BigJaro :)

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2005, 17:20:43 »
Ja może o stereotypie, który panuje o sprzęcie włoskiego pochodzenia i nie jest on uważany za najbardziej trwały.. częsci jednak są tanie i dużo elementów zastępujących oryginalne częsci producenta m.in mazda produkowane jest we Włoszech.. a tak po za ty to znam ludzi w firmach, którzy zasuwają na Ivecach EuroCargo i są zadowoleni.. auta nie są awaryjne.. bardzo wygodne no i atrkacjyjnie wyglądaja.. a co do konkretnie samochodów pożarniczych to w moim powiecie jest OSP, która ma TurboDaily- auto wygląda efektownie lecz nie wiem jak z jego efektywnościa ;)  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2005, 17:52:47 »
Witam !!!
A nie lepiej by było jakbyś zrobił sondę na ten temat  :huh: ?!  ;)

Pozdrawiam !!!   :)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Mateusz1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2005, 21:26:56 »
Mi tam sie podobaja samochody pozarnicze Iveco fajnie wygladaja no i chyba tez dobre sa i tak jak juz kolega wyzej wspomnial sa tanie czesci zamienne:)pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2005, 21:27:34 wysłana przez Mateusz1990 »

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2005, 21:33:11 »
Mateusz1980.. wolałbym napisać częsci zamienne są cholernie drogie, lecz samochody praktycznie nie awaryjne ;)  w naszym fachu bardziej liczy się profesjonalizm niż tanie badziewie  ;)  :lol:  

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2005, 09:14:43 »
:D
Wiadomo sprzęt musi byc niezawodny. Ale IVECO chyba są mniej zawodne niż nasze Stary, zwłaszcza ta ponad 20-letnie :D:D:D Taką mam przynajmniej nadzieję :)
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2005, 16:02:07 »
no ale nie mozna porównywać nowych Iveco z 20 letnimi Starami ;)  w naszej polskiej strazy pożarnej nie widziałem jeszcze 20 letniego iveco ;)  byc może gdzieś tam służą..  

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2005, 08:30:27 »
Miałem na myśli IVECO z 1987 r. bo taki chcemy sprowadzić. Niestety na nowszy nas nie stać, bo nikt nie chce nas wspomóc, a w gminie bieda, aż piszczy. Więc zakasaliśmy rękawy i sami zarobiliśmy trochę kasy i na taki powinno nam starczyć ;)

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2005, 13:43:36 »
no to się zgodzę ;)  mi chodziło o to, że w polskich OSP czy nawet PSP nie ma zbyt dużej ilości samochodów Iveco w wieku porównywalnym do 200 czy 244 :D  .. życzę powodzenia w zakupie nowego autka (niech Wam służy) no i gratuluje z ambicji w pozyskiwaniu kasiorki ;)  

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2005, 09:29:37 »
u nas bylo takie GCBA na iveco, i calkiem, calkiem spoko do miasta na utwardzone drogi.
troche rdzewieje kabina, ale bez przesady ...
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2005, 10:11:26 »
IVECO - jako autko jest OK, zależy jaki będzie miało silniczek pod maską, i jak będzie skarosowane, jak za mocno go obciążycie a będzie słabiutki silniczek to będzie lipa i turbo nie pomoże.

Ale polecam !!!
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2005, 14:14:36 »
Samochody Pożarnicze IVECO są bardzo dobre i rewelacyjnie przystosowane do polskich dróg  :lol: czasami mam wrażenie, że są one produkowane tylko dla polski.
To taka ogólna charakterystyka....
jakbyście podali konkretny model to moglibyśmy podyskutować bo tak to tak troszkę bez sensu  ;)

Pozdrawiam !!!  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2005, 14:40:56 »
hej! padły już modele.. EuroCargo i TurboDaily.. już pisałem na ten temat w poście pierwszym w tym temacie.. EC to ciężarówka, a TD to typowy dostawczak.. mowa oczywiście o medelu w nowej budzie ;)  widzi mi się to autko, nie pamiętam z jakiej firmy karosującej on wyszedł ale do kabiny 6 osobowej dołączona jest skrzynia z żaluzjami, co wygląda bardzo ładnie i zapewne jest bardziej praktyczne niż tylne otwierane drzwi, które mamy np. w Fordzie..  ;)  

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2005, 13:55:23 »
W naszym przypadku to upatrzone autko, to IVECO MAGIRUS 120-25 (tak jest napisane na kabinie), diesel, 228 KM :) z pompą Magirus Typ 261-9-83.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2005, 16:21:38 »
A w podziale samochodów pożarniczych jak on się kwalifikuje?? Podoba mi się znakowanie Manów.. pierwsza cyferka masa,  a druga koniki.. Scanie też od razu widać jak silniczek, a tu.. heh 120-25 i 228 PeeSów ;)  Auto bierzecie z zagranicy czy od jakiegoś dystrybutora??

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2005, 09:02:03 »
To autko kwalifikuje się jako średni. Chcemy kupić za granicą, bo jak widzę ceny u dystrybutorów to mi się niedobrze robi. Np. w Polsce Magirus kosztuje 45 tys. zł a w Niemczech można kupić go za 4-5 tys euro czyli prawie połowę taniej. Podobnie jest z pozostałymi samochodami.

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Co Sądzicie O Samochodach Iveco ?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2005, 21:26:28 »
jesli ma byc sredni i typu turbo dialy, czyli takie male z 0,7 do 1,5 m szesciennego wody, to badziewie ..... malo miejsca skrytki niefunkcjonalne, nochyba ze do jakichs specjalnych celow np. z CAFS-em ....  'male' iveco mamy i jest kiepskie ...
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...