Autor Wątek: Początki  (Przeczytany 3872 razy)

Offline arekwoz1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Początki
« dnia: Sierpień 24, 2009, 17:21:03 »
Witam wszystkich jestem w strazy osp jezdze na akcje itd jednak w tym roku koncze szkole i chcialbym isc do psp ale najpierw do szkoly aspirantow jednak niepokoi mnie jedno nosze okulary i moze wy wiecie czy jest szansa zeby wyszkolic sie i pracowac w psp pomomo tego ze je noszę dodam tylko ze na komisji wojskowej mam wystawiona grupe A z uwzglednieniem ze nosze okulary czekam na szybka odpowiedz i z gory pozdrawiam i dzienkuje

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Początki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2009, 23:14:31 »
ten temat był już przerabiany milion razy więc troche poszukaj na tej stronie  a napewno znajdziesz odpowiedź :komp:
998 C.R.E.W.

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Początki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2009, 08:32:17 »
Witam wszystkich jestem w strazy osp jezdze na akcje itd jednak w tym roku koncze szkole i chcialbym isc do psp ale najpierw do szkoly aspirantow jednak niepokoi mnie jedno nosze okulary i moze wy wiecie czy jest szansa zeby wyszkolic sie i pracowac w psp pomomo tego ze je noszę dodam tylko ze na komisji wojskowej mam wystawiona grupe A z uwzglednieniem ze nosze okulary czekam na szybka odpowiedz i z gory pozdrawiam i dzienkuje

Wszystko zależy od tego jak poważną masz wadę, ale to już orzeknie komisja, jeśli przejdziesz eliminacje czy to w SA PSP czy na poborze z ulicy w jakieś JRG PSP.
Szansa zawsze jest, więc próbuj. :D
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline arekwoz1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Początki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2009, 14:41:21 »
Moja wada to jedno oko +3 a 2 oko +4 i jest stabilna waham sie nad korekta ale nie wiem czy to cos da wprawdzie wade to mam stabilna juz od paru lat

Offline toni1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Początki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2009, 00:30:44 »
wydaje mi sie że jest to dosyc duża wada ... byłem w lipcu na badaniach lekarskich w MSWiA i komisja odrzuciła chłopaka który miał dosyc mniejsza wade ...koło 1,5 ale ja sie nie znam ... musisz próbować to wszystko zależy na jakiego lekarza trafisz ..powodzenia :)

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Początki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2009, 08:27:09 »
wydaje mi sie że jest to dosyc duża wada ... byłem w lipcu na badaniach lekarskich w MSWiA i komisja odrzuciła chłopaka który miał dosyc mniejsza wade ...koło 1,5 ale ja sie nie znam ... musisz próbować to wszystko zależy na jakiego lekarza trafisz ..powodzenia :)

zeby dostac sie do aspirantki albo sgsp trzeba miec max +0.5 lub -0.5 tak pisze w rozporzsdzeniu ministra

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Początki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2009, 11:09:27 »
wydaje mi sie że jest to dosyc duża wada ... byłem w lipcu na badaniach lekarskich w MSWiA i komisja odrzuciła chłopaka który miał dosyc mniejsza wade ...koło 1,5 ale ja sie nie znam ... musisz próbować to wszystko zależy na jakiego lekarza trafisz ..powodzenia :)

zeby dostac sie do aspirantki albo sgsp trzeba miec max +0.5 lub -0.5 tak pisze w rozporzsdzeniu ministra

a nie 0,8?

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Początki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2009, 11:18:52 »
co na to KG PSP?

Jaki jest limit wady wzroku dla kandydatów do służby w Państwej Straży Pożarnej?
Cytuj
Komendant Główny PSP nie jest uprawniony do dokonywania oceny stanu zdrowia i określania możliwości pełnienia służby w szeregach PSP lub edukacji w szkołach Państwowej Straży Pożarnej przy posiadaniu określonej ułomności fizycznej ciała. Oceny tej zdolności dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych. Jest to zgodne z wymogiem zapisanym w art. 29 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667, ze zm.).
Komisje lekarskie MSWiA są niezawisłe w swoich orzeczeniach i Komendant Główny PSP nie może jednoznacznie wypowiadać się o wpływie określonego schorzenia na przydatność danej osoby do służby. Komisje dokonując oceny biorą pod uwagę unormowania zawarte w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 9 lipca 1991 r. w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych (Dz. U. Nr 79, poz. 349, ze zm.).
źródło: www.straz.gov.pl

weryfikacji dokonuje komisja, reszta  :kwit: trzeba szukać i czytać :)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Początki
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2009, 15:38:08 »
wada wzroku max 0.5 - tak mowia i sama o tzm czytalam, slyszalam nawet ze w czestochowie chlopak mial 0.5 wade i go odrzucili, ale sie odwolal i sie dostal  -_-

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Początki
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2009, 16:12:04 »
Heh. To ja mam 0.25. :kusm: Czyli szansa by była. :rolleyes:

Ale na razie i tak liceum.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Początki
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2009, 21:54:22 »
Heh. To ja mam 0.25. :kusm: Czyli szansa by była. :rolleyes:

Ale na razie i tak liceum.

szansa bedzie jak do matury Ci sie wzrok nie pogorszy  :P

Offline arekwoz1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Początki
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2009, 07:54:31 »
Wiec co radzicie korekta tylko mi pozostaje ?da sie wogole robic cos takiego przy mojej tak duzej wadzie wzroku do osp mialem robione badania i lekarz wypisal bez problemu.... mmmmmm:(((((((((((

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Początki
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2009, 08:19:27 »
Więc pozostaje Ci tylko korekta wady wzroku, jeżeli chcesz służyć...a badania w OSP wyglądają różnie i zazwyczaj nie trzeba mieć jakieś szczególnej sprawności fizycznej. Wystarczy, że jest się dość sprawnym  :straz:
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Początki
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2009, 14:44:26 »
Wiec co radzicie korekta tylko mi pozostaje ?da sie wogole robic cos takiego przy mojej tak duzej wadzie wzroku do osp mialem robione badania i lekarz wypisal bez problemu.... mmmmmm:(((((((((((

podobno im wieksza wada tym lepiej zrobic operacje i jest miej przeciwwskazan, tak slyszalam, bo sie tym ostatnio interesowalam. korekte robi sie do max +10 lub -10, inaczej jest dla astygmatyzmu, wiec jesli jestes w limicie to nie masz sie czym martwic

Offline Misz-Masz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Początki
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2009, 19:25:10 »
wada wzroku max 0.5 - tak mowia i sama o tzm czytalam, slyszalam nawet ze w czestochowie chlopak mial 0.5 wade i go odrzucili, ale sie odwolal i sie dostal  -_-
A może to był plecak? komendant powiedział bratankowi żeby się odwołał a on się resztą zajmie  ^_^,
niektórzy mówią że z 0.5 nie przechodzili, jest tak jak mówią wszyscy, zależy kto się trafi i jaki będzie miał nastrój.

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Początki
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2009, 19:42:27 »
wada wzroku max 0.5 - tak mowia i sama o tzm czytalam, slyszalam nawet ze w czestochowie chlopak mial 0.5 wade i go odrzucili, ale sie odwolal i sie dostal  -_-
A może to był plecak? komendant powiedział bratankowi żeby się odwołał a on się resztą zajmie  ^_^,
niektórzy mówią że z 0.5 nie przechodzili, jest tak jak mówią wszyscy, zależy kto się trafi i jaki będzie miał nastrój.

ale jak ty bys mial 0.5 i by cie nie przepuscil bo mialby zly humor lub zajete miejsce to bys sie nie odwolal?
na pewno bys to zrobil bo wiedzialbys, ze prawo jest po twojej stronie

Offline Misz-Masz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Początki
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2009, 12:38:18 »
Pewnie że bym się odwołał, mówię tylko że różnie bywa, raz mogą przyjąć raz nie. Warto próbować.