Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249760 razy)

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1550 dnia: Sierpień 22, 2010, 20:37:09 »
No nic nie jest napisane bo te koszulki podaruje Ci Ojczyzna! Skończcie już z głupimi pytaniami "pójdziecie to zobaczycie"!!

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1551 dnia: Sierpień 23, 2010, 00:13:29 »
Golić się trzeba codziennie, maszynek elektrycznych mówicie, że nie można mieć to co mam zabrać 60 jednorazówek na unitarke???  :P

Offline marrks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1552 dnia: Sierpień 23, 2010, 01:19:27 »
W przypadku SGSP do st.ogn., a w przypadku CS i SA tylko do mł.ogn.
obaj jesteśmy w błędzie, ponieważ w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych zasad i trybu nadawania stopni strażakom w służbie kandydackiej w paragrafie 4 pkt 2 mowa jest, iż w sapsp można mieć conajwyżej stopień ogniomistrza.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1553 dnia: Sierpień 23, 2010, 10:11:50 »
i poszli chłopcy...do Krakowa

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1554 dnia: Sierpień 23, 2010, 10:49:39 »
Ktoś w SA Poznań chyba się rozleniwił bo mieli wysyłać listy czwartek/piatek, a przed chwila pani w sekretariacie powiedział mi, że własnie są szykowane i wyślą je dziś czyli jak dotrą do nas wtorek/środa to za dużo czasu nie zostanie na zakupy...
i poszli chłopcy...do Krakowa
Można im tylko zazdrościć QQ

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1555 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:27:06 »
Ktoś w SA Poznań chyba się rozleniwił bo mieli wysyłać listy czwartek/piatek, a przed chwila pani w sekretariacie powiedział mi, że własnie są szykowane i wyślą je dziś czyli jak dotrą do nas wtorek/środa to za dużo czasu nie zostanie na zakupy...
i poszli chłopcy...do Krakowa
Można im tylko zazdrościć QQ

Lipa na maxa. Tuż po komisji lekarskiej dzwoniłem do Poznania w sprawie rzeczy które należy zabrać na unitarkę. Usłyszałem tylko że listy będą wysyłane w połowie sierpnia i żebym się nie martwił i z ironicznym śmiechem dodała abym lepiej skorzystał z wakacji przed szkołą. Sytuacja wygląda tak że nie wszyscy są/będą w tym ostatnim tygodniu w domu jak ja i nie wiem kiedy pójdę na te zakupy tym bardziej że kupno rzeczy na rozmiar/kolor i wygląd nie są prostą sprawą w małych miastach (już nie mówiąc o wsiach). Oni spodziewają się chyba że każdy będzie siedział w domu i czekał na "łaskawy" list. A nie daj boże nie kup tego czego oni nie wymagają !!

PS. Nie narzekam tylko przedstawiam smutną prawdę o organizacji w sprawie tych listów.

PS2. Dobrze będzie jak dotrą na wtorek/środę.

Pozdrawiam ludzi z Poznania. Już nie dużo zostało do spotkania :P

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1556 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:31:44 »
Może przestań narzekać, o to że Cie nie ma w domu to możesz mieć do siebie pretensje a jakbyś trochę pomyślał to kilka stron temu była podana przykładowa lista co zabrać, trzeba było się na tym oprzeć i się przygotować wstępnie.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1557 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:40:52 »
Witam serdecznie. Mam pytanie do tych którzy się dostali :huh: Jakie profile w szkole skończyliście  :huh: Czy były to typowe mat-fiz, czy może chemiczne czy też humanistyczne :szalony:? Jak oceniacie szanse osoby , która ma 1 chemie w tygodniu przez 2 lata , czy są takie osoby, które się dostały z tak niską  ilością tych dwóch ważnych przedmiotów  ?
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1558 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:49:20 »
Ja akurat miałem profil mat-inf. Ale jeśli jesteś dobry z tych przedmiotów i weźmiesz się ostro za naukę samemu to dasz rade (to opinia innych forumowiczów)Jeśli nie masz zdolności do przedmiotów ścisłych korki załatwią sprawę. Sam musisz wiedzieć na ile Cie stać. Rozwiąż sobie wszystkie testy z poprzednich lat zobacz ile zdobędziesz pkt. i wtedy zadecyduj czy brać korki czy uczyć się samemu.

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1559 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:52:18 »
Bla Bla Bla. Takie tematy były już wałkowane nie raz. To nie ma znaczenia jakie profile się kończy. Są tacy co skończyli mat-fiz. i są humaniści. To wszystko zależy od Ciebie, bo jeżeli ktoś chce to sobie poradzi po przez naukę samemu, korepetycję itp. 
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1560 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:54:35 »
Tak jak mówi bugol kolego. Nie ważne jaki profil, bo tylko ciężką pracą możesz do czegoś dojść. Sam miałęm w LO fize i chemie na poziomie podstawowym i tylko do 2 klasy... Poszedłem na korki, dużo sam w domu poćwiczyłem i pouczyłem się i się udało :-)

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1561 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:55:14 »
Mam prawo korzystać z mojego czasu wolnego jak mi się podoba i nie mam do siebie pretensji, że wyjeżdżam pożegnać się ze znajomymi którzy są w moim życiu bardzo ważni. Nie narzekam też na swoją sytuację (przedstawiłem ją jako przykład) tylko wyrażam zdanie na temat organizacji (o czym wspomniałem i wyjaśniłem w moich oczach). Co do przygotowania wstępnego zgadzam się z tobą. Ale nie wszystkie bardziej "szczegółowe" rzeczy pokrywają się porównując listy z Częstochowy i Krakowa a nie chcę kupować czegoś co okaże się zbędne. Zamykam dyskusje nie nie mam zamiaru się z nikim kłócić wyraziłem tylko swoją opinie być może nie słuszną. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Mam pytanie do tych którzy się dostali :huh: Jakie profile w szkole skończyliście  :huh: Czy były to typowe mat-fiz, czy może chemiczne czy też humanistyczne :szalony:? Jak oceniacie szanse osoby , która ma 1 chemie w tygodniu przez 2 lata , czy są takie osoby, które się dostały z tak niską  ilością tych dwóch ważnych przedmiotów  ?

Każdy ma szanse. Wszystko zależy od wkładu własnego. Ja chemię i fizykę zakończyłem w drugiej klasie LO. (profil mat-inf)

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1562 dnia: Sierpień 23, 2010, 20:20:14 »
Ja powiem tak: sam miałem te 2 przedmioty na poziomie podstawowym przez dwa lata w LO. W zeszym roku uczylem sie do tych testów okolo 2 miesięcy tak dosyc solidnie i sie nie dostalem. W tym roku uczylem sie przez jakies 2 tygodnie, praktycznie calymi dniami i sie dostalem. Z chemii czuję sie naprawde kiepski a z fizy taki sredni. Czy taki poziom wystarczy żeby wszystko pozaliczac w szkole zobaczymy ^_^ Ale zeby sie dostac trzeba miec tez sporo szczescia (w koncu to testy abcd ^_^)

Offline przemko89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1563 dnia: Sierpień 23, 2010, 21:26:33 »
hehehe

   Człowieku tutaj profile nie grają roli

   Pozdrawiam wytrwałych .


 P.S. z tymi listami z Poznania to kicha bo też czekam /
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 09:20:09 wysłana przez przemko89 »

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1564 dnia: Sierpień 23, 2010, 22:12:53 »
No co wy chcecie od tych listów, przypomniało im się że jeszcze jeden znajomy został do wciśnięcia... :P Ale fakt to jest mała przesada... 2 miesiące robić rekrutacje, kolega Baks ma racje co to ma być żebyśmy przy skrzynce koczowali i nie mogli wyjechać (chociaż ja akurat nie wyjeżdżam :P ale chodzi o zasadę), rekrutacja to rekrutacja tym bardziej, że nas zamkną praktycznie na 2 lata więc moglibyśmy ciut wcześniej wiedzieć... (na początku mówili że do 15sierpnia wszyscy powinni być powiadomieni o wynikach rekrutacji i jesteśmy powiadomieni doskonale...) Dobra jest tyle czekaliśmy to poczekamy jeszcze trochę:P
Co do profili jestem po biol-chemie i roku polibudy (ale i tak będzie trzeba się brać bo ta wiedza jakaś taka ulotna :P) rok temu się uczyłem niecały tydzień w tym roku niecałe pół dnia i rano w pociągu w drodze na egzam :P

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1565 dnia: Sierpień 24, 2010, 13:10:15 »
koledzy jak ktos dostal list dzis z poznania niech go skopiuje i mi wysle na priv bo moj albo zaginal albo dojdzie pozniej....

Offline przemko89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1566 dnia: Sierpień 24, 2010, 14:57:06 »
koledzy jak ktos dostal list dzis z poznania niech go skopiuje i mi wysle na priv bo moj albo zaginal albo dojdzie pozniej....


 Ta sama prośba , z moim tak samo  albo utknął na poczcie , albo nie wysłali....

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1567 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:17:35 »
Wszystkie listy zostały wysłane wczoraj. Są to listy polecone, pani z działu rekrutacji powiedziała, że spokojnie ze wszystkim zdążymy, a listy powinny dojść do czwartku.Mówiła też o tym, że na szkole mamy być 31 sierpnia wieczorem, bo będą w tym czasie przydzielane pokoje. Na pytanie o strój gimnastyczny powiedziała, że to jest obojętne jaki będzie kolor. Na pewno będą potrzebne halówki do ćwiczenia na hali gimnastycznej. Przed poligonem dostaniemy koszarówki, buty itd. koszulki też dostaniemy. Nic tylko cierpliwie czekać.

Offline sccooby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1568 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:22:06 »
ja żyje cały czas z myślą że jutro dojdzie skoro wczoraj wysyłali. pozdrawiam. nie widziałem wiadomości powyżej, ale moja myśl się potwierdziła - czekać ze spokojem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 15:26:01 wysłana przez sccooby »

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1569 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:32:24 »
To musieli wysłać popołudniu bo tak bym miał dzisiaj (mieszkam 50km od Poznania)... Ale dobrze, w końcu wysłane i to najważniejsze ^_^ Mi 2 tygodnie temu pani powiedziała, że 1 rano :P Ale dzisiejsze informacje są świeższe i trochę konkretów w końcu. Pewnie buty sportowe do biegania po dworze by się też przydały, co o tym myślicie? Czy na zaprawie będziemy biegać w tych wielkic gumowych? :P

Offline sccooby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1570 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:35:01 »
nie chce wprowadzać w błąd ale mi gość z mojej miejscowości co kończył aspirantke w Poznaniu w tym roku mówił że biegali w tych wielkich ciężkich heh:D

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1571 dnia: Sierpień 24, 2010, 16:08:31 »
Ale zwykłe do biegania też się przydadzą. na zaprawach będzie raczej na sportowo.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1572 dnia: Sierpień 24, 2010, 22:11:30 »
Na zaprawę ubieracie się w krótkie spodenki(czarne bądź granatowe) biała koszulkę, oczywiście obuwie sportowe. Proponuję też zabrać dresy. Z tego co z tego listu jeszcze pamiętam to 10 zeszytów i coś do pisania. Od siebie polecam zabrać jeszcze plastry z opatrunkiem:D Trochę kasy też się przyda.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1573 dnia: Sierpień 24, 2010, 22:55:24 »
W CS nie trzeba dresów bo szkoła daje ;-) a to obuwie sportowe na zaprawy to mozna biegac w tych halówkach co są w liście wymienione czy trzeba jeszcze jakiś osobne obuwie do tego, żeby halówki nie wybrudzić bo na sale gimnastyczna poźniej nie wpuszczą?

Offline pabel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1574 dnia: Sierpień 24, 2010, 23:47:40 »
Nie wiem ile jest tam biegania, ale jak sporo to w halówkach na dłuższą metę możesz nie pociągnać bo cię okostne zaczną boleć. Do biegania to nie ma to jak adidaski :)