Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249758 razy)

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1450 dnia: Sierpień 09, 2010, 17:02:29 »
Opisuje z własnego doświadczenia, potrzebowałem zaświadczenie że jestem zakwalifikowany na dzienne studium aspirantów(CSPSP). Taki jest wymóg kiedy stara sie ktos o stypendium. Panie w sekretariacie z rekrutacji zbywały mnie 6 razy telefonicznie, "my nie możemy, dostanie Pan dopiero we wrześniu, rekrutacja trwa", po dzisiejszym telefonie nie wytrzymałem i postatanowiłem odwiedzic je osobiście, a one dalej to samo.. dostałem sie do komendanta, w osobie jego zastępcy mł.bryg.mgr.inż. Roberta Łazaja, po 5 min przemiłej rozmowy Pan komendant wykonał telefon to tych genialnych pań i powiedział im co o nich myśli, a ja otrzymałem zaświadczenie, gdyby komuś było potrzebne nie przejmujcie sie tym co te kobiety wam tłumaczą...

Offline fire brigade

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1451 dnia: Sierpień 10, 2010, 09:05:59 »
w CS PSP dres dostajesz ze szkoly (bynajmniej w tamtym roku tak bylo) i potrzebny jest na zaprawy. nie ma tego ze spisz w czym chcesz... spi sie w samych majtkach a jak jest chlodniejsza noc to w koszulkach. chodzi m.in. o to zeby zobaczyc ile czsu podczas alarmu w nocy zajmuje sluchaczom ubranie sie w pelne umundurowanie i zameldowanie sie przed namiotem.  plecaki tzw. kostki dostaniecie w szkole. nie zabierajcie  cywilek tylko to w czym przyjedziecie do szkoly bo i tak w tym chodzic nie bedziecie. wezcie sobie wiecej czarnych koszulek i grubych skarpetek bo sie nogi obcieraja od gumiakow jak sie biega. pranie jest raz na tydzien lub dwa tygodnie.

Jesli w poznaniu nie slyszeli o plecakach na unitarce to tylko pozazdroscie kolegom z poznania ;)

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1452 dnia: Sierpień 10, 2010, 10:27:06 »
No i o takie odpowiedzi mi chodzi. Dzieki fire brigade  :mellow:

Szegi mógłbyś być troche milszy  :wacko:
Pytalem sie o podkoszulki bo czarnych w domu mam od groma. Białą oddychającą z szerokim naramiączkiem mam do biegania i nie wiem czy bedzie dobra czy potrzebna bawełniana taka najprostsza :'(

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1453 dnia: Sierpień 12, 2010, 00:32:21 »
Witam. Trochę nie ogarniam tej unitarki... Byłem na drzwiach otwartych w SA Poznań w tym i w zeszłym roku, rozmawiałem kadetami, którzy mówili, że przez te 2 pierwsze miesiące owszem nie możemy wychodzić za szkoły, ale mogą nas odwiedzać rodziny i znajomi w niedziele i jak dobrze pamiętam można iść do kościoła. Ale na poligonie chyba nas nie odwiedzą więc nie wiem teraz co o tym wszystkim myśleć... Aha i skoro jak piszecie to jest szkoła przetrwania i tylko poligon przez 2 mieś to po co nam 8 zeszytów (jak w tym wykazie co zabrać)?? :P Pozdrawiam

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1454 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:50:41 »
Przecież to jest szkoła...Unitarka kiedyś się skonczy i bedziesz miał normalne zajęcia jak np w liceum + oczywiści kilka innych udziwnień jak np. sprzątanie terenu szkoły, nie wspominając o czystości swojego pokoju. Podejrzewam, że sie nie dogadałeś z tymi osobami, których pytałeś bo na unitarce raczej nikt Cie nie odwiedzi.Im pewnie chodziło ogólnie o okres szkolny.

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1455 dnia: Sierpień 12, 2010, 09:00:52 »
Witam. Trochę nie ogarniam tej unitarki... Byłem na drzwiach otwartych w SA Poznań w tym i w zeszłym roku, rozmawiałem kadetami, którzy mówili, że przez te 2 pierwsze miesiące owszem nie możemy wychodzić za szkoły, ale mogą nas odwiedzać rodziny i znajomi w niedziele i jak dobrze pamiętam można iść do kościoła. Ale na poligonie chyba nas nie odwiedzą więc nie wiem teraz co o tym wszystkim myśleć... Aha i skoro jak piszecie to jest szkoła przetrwania i tylko poligon przez 2 mieś to po co nam 8 zeszytów (jak w tym wykazie co zabrać)?? :P Pozdrawiam

w drugim miesiacu unitarki gdy juz bedziecie na szkole moga Was odwiedzac rodziny w niedziele, do kosciola tez beda wyjscia ale pod scislym nadzorem, zadnej samowolki:P zeszyty sa potrzebne bo beda prowadzone normalne zajecia od 8 do 15:15

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1456 dnia: Sierpień 12, 2010, 09:55:00 »
Dzięki -_- Czyli pierwszy miesiąc marzniemy w namiotach, pompujemy, biegamy itd, a kolejny miesiąc mamy zajęcia teoretyczne w szkole, typu ratownictwo medyczne które trzeba szybko zdać, żeby trafić na podział czy cuś, tak?  :gwiazdki: Na poligonie mam nadzieje, że trochę praktycznych zajęć też będzie a nie tylko bieganie...

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1457 dnia: Sierpień 12, 2010, 10:06:25 »
przez pierwszy miesiac na poligonie macie tez normalne zajecia na dworze pod taka wiata. tyle ze na poligonie wiecej Was wymecza niz na szkole. macie m.in. ratownictwo medyczne ale na podzial wejdziecie z koncem lutego. warunkiem wejscia na podzial jest zaliczenie pierwszego semestru oraz zdanie egzaminow z medyka i BHP

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1458 dnia: Sierpień 12, 2010, 10:28:10 »
To może nie będzie tak źle :P A zdarzyło się żeby ktoś na unitarce zachorował? To jest wtedy równoznaczne z tym, że się wylatuje? I zdaje się, że nie ma co marzyć żeby dostać 3h przepustkę i załatwić ostatnie zaliczenie na studiach... :-\ Dobra to teraz nic tylko czekać na ten list, z ostateczną decyzją bo pani na komisji coś pomarudziła i powiedziała 'ucieka' cokolwiek to znaczy wg. niej...  :cooo: 

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1459 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:13:38 »
mój kumpel dwa lata temu pod koniec unitarki zachorował to wysłali go do szkoły.

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1460 dnia: Sierpień 12, 2010, 21:31:50 »
A czy po zakończeniu unitarki po tych 5-6 tygodniach (nie wiem ile ona ma trwać) dostaje sie jakąś przepustkę na kilka dni czy od razu do szkoły idziemy bez żadnej przerwy?

Ziomeq

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1461 dnia: Sierpień 12, 2010, 23:23:59 »
mój kumpel dwa lata temu pod koniec unitarki zachorował to wysłali go do szkoły.
Hah zachoruj a szybko Cię wyleczą :)

Offline fire brigade

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1462 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:30:42 »
w CS jak zachorujesz na unitarce to idziesz do lekarza i dostajesz zwolnienie ja pare dni. jednak lepiej zbyt czesto nie chorowac.... na unitarce od pierwszego dnia sa normalne lekcje np: rat. med. wyposazenie techniczne, fizykochemia itp. sa zajecia teoretyczne i praktyczne na poligonie. odwiedziny sa tylko raz w ciagu unitarki najczesciej w ostatnia niedziele wrzesnia. do kosciola ida wszyscy ladnie w szeregu ;) a po unitarce po przysiedze jest ze 2-3 dni wolnego.

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1463 dnia: Sierpień 13, 2010, 16:55:27 »
dokładnie zachoruj a odrazu cię wyleczą.

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1464 dnia: Sierpień 13, 2010, 19:11:54 »
Prosta sprawa, że nie ma co symulować ani nic. Mówiłem o sytuacji pod sam koniec unitarki, a wiecie panowie jak organizm sie zachowuje jak jakas grypa nas odwiedzi. Nie mówiłbym o takiej sytuacji gdyby to był delikatny kaszel bądz katar bo to smiech na sali :)

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1465 dnia: Sierpień 14, 2010, 20:07:49 »
wiecie może ile osób z danej szkoły nie przeszło komisji lekarskiej. chodzi mi o kraków częstochowę i poznań. 

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1466 dnia: Sierpień 15, 2010, 01:40:57 »
Myślę, że to nie tak prosto stwierdzić ile osób odpadło... Ci co już są pewni, że odpadli pewnie już na to forum nie wchodzą, więc są niepoliczalni :P A sądzę, że szkoła takich informacji nie udziela, zresztą ja się dowiedziałem, że jestem zdolny do służby 2dni temu jak zadzwoniłem do szkoły bo pani z komisji nie była łaskawa od razu powiedzieć... W Poznaniu podobno trwają jeszcze badania (ale pewnie rezerwowych bo przecież to szło szybko) także ile osób odpadło mniej więcej będzie można stwierdzić już w szkole jak się popytamy ludzi czy są z rezerwy i policzymy... :P Aha nie wiem czy w tych wykazach co wrzucaliście było ale pani z sekretariatu powiedziała, że trzeba mieć NIP. Listy z Poznania mają wysyłać w tym tygodniu,Zobaczymy jak to będzie... :P

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1467 dnia: Sierpień 16, 2010, 11:27:23 »
Czy ktoś wie co z badaniami w Krakowie? I jeszcze jedno czy dostaniemy jeszcze jakieś listy potwierdzające to że przeszliśmy badania, mi pan na komisji powiedział że jestem zdolny ale chodzi mi bardziej o takie potwierdzenie bo w innych szkołach były takie listy.

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1468 dnia: Sierpień 16, 2010, 17:46:21 »
Musiałbyś zadzwonic do szkoły i zapytac, mnie w CSPSP Pani powiedziała że oni raczej bedą wysyłac listy, ale ten list to może dojśc 31 sierpnia, albo dojdzie tak, że go sobie przeczytamy po unitarce ^_^

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1469 dnia: Sierpień 16, 2010, 17:53:29 »
W CS w II połowie sierpnia mają być wysłane i pewnie poleconym tak jak z informacją o egzaminach, także w tym tygodniu można się już spodziewać

Offline predato_r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1470 dnia: Sierpień 16, 2010, 20:31:00 »
Na komisji dostales kartke ze jestes zdolny a list chyba zaden Ci juz nie przyjdzie bo to co potrzebne dostalismy w liscie juz przed badaniami...

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1471 dnia: Sierpień 16, 2010, 20:42:55 »
Na komisji dostales kartke ze jestes zdolny a list chyba zaden Ci juz nie przyjdzie bo to co potrzebne dostalismy w liscie juz przed badaniami...

W Katowicach się nic nie dostawało;) Wszystko bezpośrednio było przesyłane do CS.

Offline Kicaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1472 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:32:43 »
W Poznaniu na badaniach też nie dawali żadnych kartek, mało tego czasem nawet nie raczyli powiedzieć czy jest się zdolnym czy nie...

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1473 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:52:31 »
Czy ktoś wie co z badaniami w Krakowie? I jeszcze jedno czy dostaniemy jeszcze jakieś listy potwierdzające to że przeszliśmy badania, mi pan na komisji powiedział że jestem zdolny ale chodzi mi bardziej o takie potwierdzenie bo w innych szkołach były takie listy.

Nic nie dostaniemy... MSWiA wysyła opinie do SA PSP Kraków, o czym pani z sekretariatu mówiła :kwit:

Offline gajwermgg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1474 dnia: Sierpień 17, 2010, 19:46:14 »
jak to sie nie dostaje. w krakowie od razu po komisji dostajesz kartke i pisze ze jestes zdrowy i zdolny