Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 250247 razy)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1175 dnia: Lipiec 05, 2010, 14:47:36 »
wlasnie dostalem list z poznania mam sie wstawic 13 lica na godz 6.45 Ci co maja na ten sam dzien niech pisza na pw moze jakis pokoj razej sie wynajmie

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1176 dnia: Lipiec 05, 2010, 20:17:36 »
Ale z tymio punktami a raczej barkiem puntów za OSP do SA PSP to jest głupota i to wielka. Przytocze tutajk swoja osobe bo wiem jak jest. Jestem ochtnikiem od niemal 3 lat mam na swoim koncie ok 200 wyjazdów do wielu zdarzeń do tego mam ukończone wiele kursów wiec zadaje pytanie. Czy to sprawiedliwe ze nie mam z tego względem szkoł żadnej korzyści? Na egzaminach gadałem z wieloma kandydatami i oni czesto nie wiedza na czym straż tak na prawde stoi i jakie akcje sie zdarzaja. Dlatego uwazam ze jakies pkt powinny byc dodatkowe ale nei za uczestnicto lecz za doswiadczenie w akcji albo łatwiej by pobrac zaswiadczenie od psp ze sie bylo na kilku zdarzeniach za co dostaniesz 10 pkt do naborów w SA.

Takie jest moje skromne zdanie

To, że jeździłeś w OSP trochę Ci pomoże, ale uwierz mi, wszystkiego będziesz uczył się od nowa. Nawet to jak się trzyma wąż i jak się go rozwija. Dosłownie wszystkiego od podstaw. Wychodzi nawet tak, że Ci co się przykładają a nigdy nie jeździli w OSP zostają lepszymi od tych co mieli wcześniej styczność z OSP...

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1177 dnia: Lipiec 06, 2010, 10:08:51 »
I o mnie sobie przypomnieli... :straz: kto ma 14 lipca w Katowicach komisje?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 10:15:02 wysłana przez RadziuPSP »

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1178 dnia: Lipiec 06, 2010, 11:02:33 »
Ja mam 13 lipca w Poznaniu na ul. Dojazd 34.

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1179 dnia: Lipiec 06, 2010, 13:02:32 »
Informacja o badaniach z Krakowa
Dzwoniłem do Krakowa. Pani z sekretariatu powiedziała że jeszcze nie ustalili terminu naszych badan z komisją lekarską. Bedą wysyłane listy z powiadomieniem może pod koniec tego tygodnia. Spytałem sie orientacyjnie kiedy mogą być te badania to dostałem odpowiedz że może nawet koniec lipca lub połowa sierpnia. Mysle jednak że bedzie to troche wczesniej.

Musimy byc cierpliwi.

Pozdrawiam Tomek. 15 na liście do Krakowa. 169 punktów za trzecim podejściem :poklon:

Offline badboylincoln

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1180 dnia: Lipiec 06, 2010, 14:14:19 »
JA mam 12 lipca psychola w Katowicach.

A kto był dzisiaj niech napisze łaskawie jak było :)

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1181 dnia: Lipiec 06, 2010, 15:32:07 »
Jacek wiem że miałeś dzisiaj badania, jak wrócisz to opowiadaj co i jak, gdzie się trzeba zgłosić co powiedzieć bo ja wiem tylko że mam iść na Kilińskiego 42, a później na Głowackiego 10 ale nie wiem o co pytać nie wiem nic...

Offline sccooby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1182 dnia: Lipiec 06, 2010, 16:40:27 »
Badania w najbliższy piątek 9 lipca o godz 6:45 w Poznaniu. Dzwoniłem, pytałem i tego samego dnia rozsztrzygnięcie - czyli być albo nie być...Powodzenia i pozdrawiam

Offline creativelol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1183 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:08:15 »
Ja mam już zaliczone badania  ^_^marzenia się spełniły   :straz:

Często korzystałem z tego forum,i rad innych...więc teraz czas abym ja mógł pomóc dla kolegów po fachu. :straz:

Badania miałem w poznaniu. Lekarze byli bardzo mili :P

Zauważyłem że największy strach jest przed psychologiem i psychiatrą.Więc napiszę tu małe sprawozdanie z tego aby każdy wiedział na czym to polega.

Testy psychologiczne składają się z około 300 pytań (okropnie nudzi,i lepiej nie kłamać bo szybko to pani psycholog zauważy) następnie test na inteligencję,a na końcu kartka gdzie odpowiadamy na pytania dotyczące nas (dane osobowe,pesel,itp itp).Oddajemy wyniki dla pani psycholog i grzecznie czekamy.

A teraz to czego się wszyscy obawiają najbardziej  :gwiazdki:

Rozmowa z panią psycholog(ile czasu miała dokładnie nie wiem (ok 7-10 min) ponieważ czas bardzo szybko zleciał gdyż była bardzo miła atmosfera (tak dobrze przeczytałeś była ,,miła"  ^_^ ).Następnie pani psycholog dała skierowanie do pani psychitary (tu rozmowa trwa z 3 minutki). Więc uprzedzam z góry aby nie martwić się tak bardzo  psychologiem bo nie jest tak źle   -_-

Codziennie lekarze wykonują badania dla 10 osób. Od godziny 7 do 14 spokojnie można zaliczyć wszystkich lekarzy + psycholog oraz odebrać wyniki badań krwi, moczu i zdjęcia  rentgenu klatki piersiowej. Potem zanosi się kartę obiegową ( bo na niej lekarze składają podpisy,pieczątki,ewentualne uwagi) do pokoju gdzie znajduje się komisja. Następnie czeka się na korytarzu (około 15 min)  aż pani lekarz wywoła nas, wchodzimy do pokoju i się dowiadujemy czy jesteśmy zdolni do służy.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania z chęcią odpowiem.

A i jeszcze jedno... żadne notatniki nie są potrzebne...przynajmniej u nas nie były  :P

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1184 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:16:20 »
a jak kolego z okulistą i laryngologiem????(bardzo się czepiają )

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1185 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:26:12 »
Jak wyglądało badanie okulisty???
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 18:45:35 wysłana przez Pietras »

Offline creativelol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1186 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:27:53 »
okulista-  poproszono mnie abym stanął  na końcu pokoju,zakrył jedno oko i przeczytał cyferki na tablicy ( mi pani kazała przeczytać te  najmniejsze), z drugim okiem tak samo. Potem przeszedłem do pokoju obok , usiadłem przed pewnym urządzeniem, oparłem brodę o taką podstawkę i pani lekarz włączyła światło w tym urządzeniu, jedne oko trzeba było mieć szeroko otwarte, z drugim okiem było tak samo.Ogólnie badanie na tej maszynie niezbyt przyjemne, bolały mnie potem oczy, a do czego to ustrojstwo służy nie mam pojęcia :P

laryngolog- siadamy na krzesełku, pani zakłada na nasze uszy słuchawki, i puszcza dźwięki o różnych brzmieniach ( niektóre bardzoooo ciche), gdy usłyszymy dźwięk naciskamy przycisk. Pani potem wydrukuje wykres. Z wykresem idziemy do pana laryngologa,który to ocenia, następnie zagląda w ucho a potem w nos.
Każdy to przeszedł, nic trudnego, kwestia skupienia się na dźwiękach. :mellow:

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1187 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:41:14 »
super!! chciałbym to mieć za sobą. Powiedz mi creativelol ilu lekarzy musisz przejść. Jeśli dasz rady to byś ich wymienił? Oni mają jakieś Twoje karty zdrowia czy historię chorób?

Offline marrks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1188 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:54:15 »
laryngolog- siadamy na krzesełku, pani zakłada na nasze uszy słuchawki, i puszcza dźwięki o różnych brzmieniach ( niektóre bardzoooo ciche), gdy usłyszymy dźwięk naciskamy przycisk. Pani potem wydrukuje wykres. Z wykresem idziemy do pana laryngologa,który to ocenia, następnie zagląda w ucho a potem w nos.
Każdy to przeszedł, nic trudnego, kwestia skupienia się na dźwiękach. :mellow:

tu ciekawie, bo w krk, gdy ja robiłem badania rok temu u laryngologa dwie pani mnie badały - stałem w pewnej odległości od jednej, która szeptała jakieś słowa, które musiałem powtórzyć; następnie odbył się test błędnika, czyli z zamkniętymi oczami pare drobnych kroków naprzód wykonać (ręce wyciągnięte przed siebie) :) szczerze mówiąc ani mi przez myśl nie przeszło przed badaniami, abym mógł gdzieś polec, odpaść czy coś. Dopiero po badaniu krwi miałem strach, gdyż miałem pewne neizgodności, ale powtórzyłem badanie i wszystko ułożyło sie dobrze.

tak jak kolega napisał - badania to nic strasznego, a u psychologa nie należy kłamać, bo szybko to zostanie wykryte.

hammer.m

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1189 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:54:32 »
czy to pewna informacja, że UNITARKA w SA PSP Kraków zaczyna się 23 sierpnia 2010 roku ? 

proszę o potwierdzenie  :)

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1190 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:57:32 »
czy to pewna informacja, że UNITARKA w SA PSP Kraków zaczyna się 23 sierpnia 2010 roku ? 

proszę o potwierdzenie  :)


Ja też tak słyszałem od kumpla co w tym roku skończył SAPSP Krk....

marrks---> jak wygląda okulista w Krk???

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1191 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:00:56 »
creativlol a był ktoś z tatuażem szczególnie interesuje mnie przedramię  ?XD

Offline creativelol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1192 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:01:06 »
Kart zdrowia nie mają. Każdy specjalista na początku rozmowy zada jakieś tam parę pytań (np. okulista : czy nie nosi pan okularów lub szkieł kontaktowych.)

Wszystkich pewnie nie wymienię ale postaram się :

-ekg serca

-neurolog (macha młotkiem przed twarzą, patrzy czy oczy podzają za nim, potem polecenia np. podnieś nogę ugnij w kolanie itp) każdy to zaliczył

-laryngolog

-okulista-psycholog,psychiatra,testy ( najdłuższe, najnudniejsze) na test chyba miało się troche więcej niż półtorej godziny

-rentgen klatki piersiowe-wchodzisz,ustawiasz się jak każą, idziesz do innych lekarzy a około 12 odbierasz wyniki

-badania moczu, krwi- cholesterol,glukoza i inne pierdoły, najważniejszy to  przyjść na czczo , a i jeszcze taka ciekawostka : badają krew na obecność HIV  :o
                             -w poznaniu przyjmują mocz tylko z 
                plastikowych pojemników
około 12 można już odebrać wyniki badań

-internista- chyba tylko ciśnienie bada,i może parę pytań

-dermatolog- rozbierasz się do majtek, pani sprawdza dłonie,plecy,stopy i się pyta czy wystąpiły jakieś choroby skóry

-chirurg- podobnie jak dermatolog, tylko szuka pewnie jaki samookaleczeń,tatuaży

-dentysta- ogląda ząbki  ^_^
Nie wiem czy wymieniłem wszystkich, ale więcej nie pamiętam.

Na samym końcu bierzemy wszystkie wyniki,pieczątki,opinie i idziemy do komisji. A potem już się wszystko okaże...

Ja jako pierwszy dostałem wyniki z komisji, więc wyrobiłem się do 14. Jak z resztą  chłopaków to nie wiem do której to zleciało.


Z tatuażem nikogo nie było  :P tatuaż ukryty pod ubraniem raczej problemów w straży nie robi, chociaż spotkałem się z opinią iż jest to uważane  jako samookaleczenie..ja na szczęście tego problemu nie mam ;p







Offline marrks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1193 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:06:31 »
@Pietras


bardzo się tym przejmujesz - nosisz okulary?

wyglądało to jak wszędzie, czyli czytanie literek z tablicy, ale dla utrudnienia patrzyło się na nią przez lustro :D

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1194 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:09:49 »
@hammer.m


bardzo się tym przejmujesz - nosisz okulary?

wyglądało to jak wszędzie, czyli czytanie literek z tablicy, ale dla utrudnienia patrzyło się na nią przez lustro :D

Nie nosze okularów i szkieł kontaktowych :P Pytam z ciekawości bo słyszałem różne ploty o okuliście i chcę się upewnić co jest prawda a co nie...
Na forum ktoś pisał że na badaniach odpadło 14 osób dwa lata temu, a najwięcej na okuliście i psychologu dlatego pytam.

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1195 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:17:52 »
Rozumiem, że po oddaniu moczu i krwi można sobie coś zjeść w między czasie? I czy ci lekarze są "tylko dla nas", czy sa też normalni pacjenci i są długie kolejki? ^_^

Offline piotrs189

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1196 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:07:42 »
Ja też mam badania w Katowicach na 14 lipca.. ;]

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1197 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:13:54 »
creativelol
odpadł ktoś na badaniach czy wszyscy zaliczyli?

sapsp_badania

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1198 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:28:53 »
Kolego, który byłeś na badaniach w Poznaniu. Możesz napisać po kolei badania jakie przechodziałeś. Chciałbym wiedzieć, które są badania psychologiczne? pozdrawiam

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1199 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:53:23 »
No a ja już jestem po pierwszej turze badań w Katowicach z CS PSP. Ogólnie to chciałem powiedzieć, że organizacja tego wszystkiego nie jest na najwyższym poziomie - nie ma opcji, żeby w jeden dzień załatwić wszystko.

Najpierw na 7:30 była rejestracja na Klilińskiego 42. Pani nas zweryfikowała, dała karty obiegowe i nieco nas poinstruowała. Następnie wszyscy udaliśmy się do laboratorium gdzie oddaliśmy próbki moczu i krwi.

o 9:00 Psycholog

Bardzo niemiło wspominam - było bardzo długo i dosyć męcząco. Na samym początku rozwiązywalimśmy test logiczny z domino. Były pokazane klocki domino i należało w brakujące miejsca dopisać liczbę oczek, które wg nas powinny się tam znajdować, aby miało to wszystko jakiś sens logiczny. Mało czasu na to było - każdy zrobił ok 70% wszystkich zadań.

Potem mieliśmy podane ciągli liczb np. 194627156130452938714246239856295.... i trzeba było wykreślić wszystkie cyfry "2", które sąsiadują z dwoma nieparzystymi cyframi oraz "7", które sąsiadują z liczbami parzystymi. Także bardzo mało czasu - każdy zdążył zrobić ok. 50%.
Następnie chyba 250 zadań, w których za pomocą określeń "zawsze","nigdy","często","rzadko" mięliśmy określić nasze zachowanie w określonych sytacjach. (czas nielimitowany).

I na sam koniec wypełnić kwestionariusz - np. dlaczego chcesz być strażakiem, wymień 5 pozytywnych i negatywnych cech jakie powinien/nie powinien mieć strażak i takie tam...

Ogólnie więcej strachu niż tego wszystkiego - zaliczyli wszyscy. Zrobiliśmy jeszcze okulistę i psychiatre bo tylko tyle dało się dziś zrobić  :angry:
N