Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249689 razy)

Offline AndrzejB

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 14, 2010, 23:48:14 »
Znacie moze juz limity miejsc do poszczegulych szkoł??
 

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:23:53 »
Na stronach szkoł napisane jest, ze w czasie egzaminu sprawnościowego można używac krótkich kolców. Krótkich tzn do ilu mm? Wiecie, czy w bieg na 50 m startuje się z pozycji stojącej czy z bloczków?

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:46:58 »
Na stronach szkoł napisane jest, ze w czasie egzaminu sprawnościowego można używac krótkich kolców. Krótkich tzn do ilu mm? Wiecie, czy w bieg na 50 m startuje się z pozycji stojącej czy z bloczków?

W biegu na 50 m startuje się z starterów -_-

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:45:08 »
Na stronach szkoł napisane jest, ze w czasie egzaminu sprawnościowego można używac krótkich kolców. Krótkich tzn do ilu mm? Wiecie, czy w bieg na 50 m startuje się z pozycji stojącej czy z bloczków?
Krótkie kolce mają sześć milimetrów.

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 17, 2010, 13:09:49 »
Witam, byc mozę ten temat był już poruszany, ale mam pytanie odnośnie punktów preferowanych przy naborze do CS PSP. Czy punkty za "kwalifikacje w zawodzie - 10 pkt." można otrzymac tylko za kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny  czy udokumentowane przynależnictwo do OSP też jest jakoś punktowane?

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #555 dnia: Kwiecień 17, 2010, 13:10:56 »
Witam, byc mozę ten temat był już poruszany, ale mam pytanie odnośnie punktów preferowanych przy naborze do CS PSP. Czy punkty za "kwalifikacje w zawodzie - 10 pkt." można otrzymac tylko za kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny  czy udokumentowane przynależnictwo do OSP też jest jakoś punktowane?

Tylko w zawodzie Ratownik-Medyczny.

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #556 dnia: Kwiecień 17, 2010, 20:08:05 »
W kwestii ratownika medycznego nic się nie zmieniło, tzn. nadal trzeba ukończyć 2 letnie studium aby mieć te 10 punktów na starcie, czy może wystarczy ukończenie jakiegoś kursu?

Ja jednak będę startował za rok, będę miał 2 szanse, żeby się dostać. Pójdę na studia ale mam nadzieję, że w ciągu 2 lat dostanę się do straży bo będę przygotowany jak igła :) Do tego prawko na C mam zamiar zrobić zawsze to 10 pkt więcej, a czasem decyduje tylko 1.........! ^_^

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #557 dnia: Kwiecień 17, 2010, 20:20:43 »
W kwestii ratownika medycznego nic się nie zmieniło, tzn. nadal trzeba ukończyć 2 letnie studium aby mieć te 10 punktów na starcie, czy może wystarczy ukończenie jakiegoś kursu?

Ja jednak będę startował za rok, będę miał 2 szanse, żeby się dostać. Pójdę na studia ale mam nadzieję, że w ciągu 2 lat dostanę się do straży bo będę przygotowany jak igła :) Do tego prawko na C mam zamiar zrobić zawsze to 10 pkt więcej, a czasem decyduje tylko 1.........! ^_^

Trzeba ukończyć 3 letni licencjat ratownika medycznego.

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #558 dnia: Kwiecień 18, 2010, 00:15:07 »
Trzeba ukończyć 3 letni licencjat ratownika medycznego.

jak idziesz do szkoły policealnej to 2 lata

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #559 dnia: Kwiecień 18, 2010, 09:18:57 »
Z tego co mi wiadomo po 2latach(tzw studium) nie masz licencjatu :stop:
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #560 dnia: Kwiecień 18, 2010, 12:19:41 »
jak idziesz do szkoły policealnej to 2 lata

W tej chwili licencjat ratownika medycznego trwa 3 lata.
Dla przykładu:
http://www.pwsz.nysa.pl/rekrutacja/rekrutacja.php?k=2&id_p=25

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #561 dnia: Kwiecień 18, 2010, 12:20:41 »
po studium policealnym nie ma licencjatu ale kwalifikacje są punktowane w SA

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #562 dnia: Kwiecień 18, 2010, 13:26:30 »
Skalim czytaj dokładnie w linku którym ci wysłałem, na innych uczelnich (wyższe zawodowe państwowe) jest podobnie, do rekrutacji brane jest świadectwo maturalne i na podstawie konkursu świadectw jest roztrzygane kto bedzie a kto nie:
Cytuj
INSTYTUT ZDROWIA PUBLICZNEGO
KIERUNEK STUDIÓW: ratownictwo medyczne
CZAS TRWANIA, TRYB I RODZAJ: 3-letnie bezpłatne dzienne studia licencjackie, 3-letnie zaoczne studia licencjackie

\/
O czym ma świadczyć? Poprostu mówię to co wiem i nie wymądrzam się się tutaj. Wiem, że np w moim województwie w Opolu w tym roku był ostatni nabór na studia zawodowe w kierunku ratownik-medyczny i będzie to już ostatni rocznik a kierunek będzie likwidowany. Link do uczeli którą podałem (Nysa) to jest już 3 letni licencjat, kiedyś tam też były 2 lata ale się zmieniło i zmieni się pomału wszędzie.

@sheldon, a co ja takiego powiedziałem? Skalim powiedział że studia policealne trwają 2 lata, ok zgadzam się, mi chodziło konkretni o studia ratownicze gdzie teraz w większosci robi sie 3 letni licencjat, tam gdzie w razie "W" sam chcę sie udać wiem że jest 3 letnie, i chciałem to zasugerować , we wrocławiu np. nadal trwa 2 lata  http://www.kadra.wroclaw.pl/ratownik_dzienny no a wy czepiacie się jak nie powiem co. Powoli zaczyna mnie to forum denerwować bo straszne czepianie tu wszędzie jest i każdy chce być mądrzejszy od drugiego.

Aha, i sory, może wprowadziłęm troche w błąd ale to nie jest powód żeby zaraz na mnie jechać i zachowywać sie ironicznie tak jak to robi "koleżanka" agnieszka.

Na koniec chciałęm dodać że ja wcale nie zasugerowałem że kończąc 2 letni licencjat rat-med nie otrzymuje sie tytuł ratownika i przy naborze nie ma pkt dodatkowych, powiedziałem tylko że teraz w wiekszości szkoły są 3 letnie, gdzieś ktoś wcześniej też spytał się czy kursy w OSP lub przynależność do OSP (3lata+) jest brana pod uwagę no więc powiedziałem tylko że pod uwage przy naborze jest brane wykształcenie czyli licencjat rat-med. NIGDZIE NIE ZASUGEROWAŁEM ŻE 2 LETNI LICENCJAT NIE JEST BRANY POD UWAGE AGNIESZKO!!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 15:08:33 wysłana przez Gustav »

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #563 dnia: Kwiecień 18, 2010, 14:17:58 »
Cytuj
6. Po weryfikacji dokumentów przez Komisję Rekrutacyjną osoby otrzymują punkty preferencyjne za:

    * prawo jazdy kat. „B”- 1 pkt.
    * prawo jazdy kat. „B” + „C”- 10 pkt.
    * kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny - 10 pkt.

Cytuj
ZAWODY MEDYCZNE

RATOWNIK MEDYCZNY

Ratownikiem medycznym jest:
1.    osoba, która ukończyła policealną szkołę średnią i uzyskała dyplom ratownika medycznego;
2.    osoba, która ukończyła szkołę wyższą lub wyższą szkołę zawodową na kierunku lub w specjalności ratownictwo medyczne realizującą w programie nauczania co najmniej cele, treści kształcenia oraz liczbę godzin objęte podstawą programową kształcenia w zawodzie ratownik medyczny i uzyskała tytuł licencjata.
źródło: http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=b2&ms=0&ml=pl&mi=0&mx=0&mt=&my=459&ma=6016

Kończąc 2letnią szkołę policealną zyskuje się tytuł zawodowyRATOWNIKA MEDYCZNEGO.
Cytuj
W Polsce tytuł zawodowy ratownika medycznego uzyskuje się po ukończeniu 2-letniej szkoły policealnej. Natomiast po ukończeniu wyższych studiów zawodowych uzyskuje się tytuł zawodowy licencjata na kierunku/specjalności ratownictwo medyczne oraz zgodnie z Klasyfikatorem Zawodów i Specjalności - tytuł specjalisty ratownictwa medycznego
źródło: http://www.proed.pl/promedica/kierunki/?subpage=ratownik-medyczny

Co za tym idzie punkty są przyznawane.  Fakt, obecnie w większości robi się 3 letni licencjat co nie zmienia faktu, że 2 letnia szkoła jest nie ważna. Więc Gustav  z łaski swojej pogłęb swoje informacje a potem pouczaj. I też czytaj dokładnie. Bo to, że sobie pootwierałeś tylko i wyłącznie szkoły wyższe i poczytałeś rekrutacje o niczym nie świadczy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 14:25:01 wysłana przez agnieszka112 »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #564 dnia: Kwiecień 18, 2010, 14:32:13 »
Skalim czytaj dokładnie w linku którym ci wysłałem, na innych uczelnich (wyższe zawodowe państwowe) jest podobnie, do rekrutacji brane jest świadectwo maturalne i na podstawie konkursu świadectw jest roztrzygane kto bedzie a kto nie
A co skalim niby napisał nieprawidłowego? Napisał stan zgodny z prawdą i rzeczywistością, także - momentami naprawdę odpuść sobie. Poza tym - zacytowana część Twojej wypowiedzi - co ma piernik do wiatraka? (postu poprzednika)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #565 dnia: Kwiecień 18, 2010, 14:37:39 »
o ile pamiętam temat ten był już wcześniej poruszany

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #566 dnia: Kwiecień 18, 2010, 15:00:04 »
@Gustav
po pierwsze kultura wypowiedzi, po drugie w myślach to my Ci nie czytamy

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #567 dnia: Kwiecień 20, 2010, 22:25:23 »
Z tego co widzę pytasz o rozwiązania do zadań. W linku którym ci podałem wyżej masz odpowiedzi. Jeżeli chodzi ci o "szczegółowe" rozwiązania zadań np. Do jakiego wzoru podstawić lub jak rozpisać zadanie to jedynie pozostaje ci uczyć się z książek do chemii, fizyki lub korepetycje. Wtedy będziesz wiedział wszystko dokładnie. Możesz też poszukać na forum bo co poniektóre zadania były przerabiane kilka stron wcześniej. Może to jakoś odświeży ci pamięć.


Offline AndrzejB

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #568 dnia: Kwiecień 22, 2010, 17:26:48 »
Wiecie coś może na temat limitów miejsc po CS PSP oraz SA PSP w Krakowie jak i Poznaniu??

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #569 dnia: Kwiecień 22, 2010, 18:18:16 »
Wiecie coś może na temat limitów miejsc po CS PSP oraz SA PSP w Krakowie jak i Poznaniu??

Poczytaj tu:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14839.msg150092.html#msg150092

Offline AndrzejB

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 23, 2010, 12:07:26 »
notak , ale z tego co rozumiem jest to limit miejsc na studia zaoczne . Dobrze rozumiem??

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #571 dnia: Kwiecień 23, 2010, 13:41:32 »
notak , ale z tego co rozumiem jest to limit miejsc na studia zaoczne . Dobrze rozumiem??

Tak

Offline AndrzejB

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #572 dnia: Kwiecień 23, 2010, 13:48:45 »
Wiec mnie by bardziej interesował limit na studia "dzienne"  :mellow:
Z gory dziekuje!:)

Offline martinezQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #573 dnia: Kwiecień 23, 2010, 14:14:34 »
No tego drogi Kolego to chyba nikt nie wie, wyżej Gustav pisał ze do cspsp jest 70 miejsc, ja osobiście dzwoniłem do Poznania w tym tygodniu to miła Pani powiedziała ze nie ma jeszcze takich informacji ale była święcie przekonana ze w granicach 70 na pewno. O Krakowie cisza :) 

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #574 dnia: Kwiecień 23, 2010, 15:03:09 »
Wiec mnie by bardziej interesował limit na studia "dzienne"  :mellow:
SA to nie studia tylko studium :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...