Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 250205 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 17, 2010, 20:34:28 »
ehh...  wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia, aż łezka się w oku zakręciła wspominając plac wewnętrzny...panowie- kraków- szkoła życia- nic doacnic ując....

Pozdrwiam :straz:

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 17, 2010, 20:49:12 »
Ile czasu trwa egzamin teoretyczny z fizyki i chemii?
egzamin trwa 90min

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 18, 2010, 18:03:03 »
a na egzaminie dostaje się np układ pierwiastków ? chociaż taki jak jest na maturze?  I czy jest jakis brudnopis na ewentualne rozwiazania itp ;>

wszystko to już było!!!! przeczytaj porządnie ten wątek lub skorzystaj z opcji szukaj!!!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 18:10:10 wysłana przez robn »

Offline safian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 20, 2010, 16:22:43 »
Witam wszystkich forumowiczow.
Od dluższego czasu borykam się z tym co chcę "w życiu robić". Studiuje drugi rok na AGH i z dnia na dzień coraz bardziej czuje, że chcę być strażakiem. Wydaje mi się, że na nabór z ulicy mam zerowe szanse. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie SA. Dlatego mam pytanie dot. Szkoły Aspirantów, mianowicie:
Jak dokładnie wygląda system skoszarowania? Czy przez 2 lata nauki mieszka się w koszarach, a wychodzi się tylko na przepustki? Nie potrafię sobie wyobrazić 2-letniego odizolowania od dziewczyny, rodziny, znajomych.
Jeśli to faktycznie 2 letnie koszary to mam inne pytanie: Czy istnieje inne rozwiązanie, które pozwoli mi na zostanie strażakiem bez niszczenia i rezygnacji z mojego dotychczasowego życia osobistego (relacji z najbliższymi)?

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 20, 2010, 17:11:29 »
Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są już na forum, użyj wyszukiwarki...

Offline safian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 20, 2010, 17:17:23 »
Uzylem wyszukiwarki, nie jestem poczatkujacym uzytkownikiem. Znalazlem duzo odpowiedzi na nurtujace mnie pytania, jednak w kilku kwestiach jest pozostawione wiele niedopowiedzen. Nie chce podejmowac tak waznej decyzji nie bedac pewnym swojej wiedzy. Dlatego tez prosze o odpowiedz na konkretne pytania, mysle ze wielu osobom to pomoze, poniewaz zbieranie informacji z wielu tematow w kupe moze przyniesc rozne efekty. Sczegolnie, ze wiele odpowiedzi jest sprzed 2007 roku.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 924
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 20, 2010, 18:04:09 »
Ale pewne rzeczy się od wielu lat nie zmieniły. Jeszcze za czasów SChP nauka była w systemie skoszarowanym 2 (DWA) lata i wychodziło się tylko na przepustki, tak jak i dzisiaj. Jeżeli szkoda Ci się z kobietą rozstawać, to daruj sobie straż. Możesz jeszcze z tzw. "ulicy" próbować ale tutaj też czekają Cię 3 miesiące skoszarowania na kursie podstawowym, a w perspektywie paru lat kolejny kurs - podoficerski - również skoszarowany.
Si vis pacem, para bellum

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 20, 2010, 21:43:13 »
Odpowiem Ci, najgorsze są pierwsze 2 miesiące, jest wtedy tzw. unitarka, pierwszy miesiąc to zero kontaktów z bliskimi, nic kompletnie nic, po miesiacu w jeden dzień w szkole może Cię odwiedzić rodzina, znajomi, dziewczyna (mozesz zjeść dużo słodyczy, ciasta itd. :P ) Po dwóch miesiącach z pod namiotów przenosisz się do budynków. Wtedy możesz zaczynać się ubiegać o przepustki, nie wiem jak często ale myślę, że raz w miesiącu można do rodziny pojechać na 24H, częściej można wychodzic z poza budynku szkoły jak oczywiście szefostwo pozwoli, jak np. podział będzie obstawiony, nie będzie co robić itd to wtedy można sobie wyjść na miasto.
I tak jak mówię, panuje tam system skoszarowany, i jeżeli to jest taką wielką przeszkodą to zastanów się czy napewno chcesz się tego podjąć bo szkoda zmarnować miejsca jakbyś sie dostał bo jest wielu takich co zrobia wszystko za miejsce w szkole. Jeżeli dziewczyna Cię kocha to napewno rozumie Twoje potrzeby i wytrzyma ten okres a jeżeli nie to jest poprostu Ciebie nie warta. Pozatym "po szkole" masz większe perspektywy awansowania jak "z ulicy". Kolega w zeszłym roku skoczył CSPSP a obecnie studiuje zaocznie na SG  :straz: Ja sam w tym roku startuję do CS pierwszy raz.

Pozdr

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 21, 2010, 11:35:58 »
Gustav nie opowiadaj głupot o unitarce. W tym roku unitarka była znośna(w sensie kontaktów rodzinnych)  bo w każdą niedzielę można było jechać do Kościelca się zobaczyć, poza tym funkcjonuje coś takiego jak telefony i jak się ich odpowiednio używa to nikt ich nie weźmie. Rok temu było widzenie tylko raz a dwa lata temu w ogóle.
A co do stałek to jak sobie dowódca u kicha że Cię nie wypuści to choćby szkoła lśniła to i tak nie pójdziesz i wymyśli Ci jakąś głupotę do robienia.

Sorki za wprowadzenie w błąd :)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 19:02:20 wysłana przez agnieszka112 »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline majkels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • KP PSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 21, 2010, 12:14:18 »
skrócona unitarka w Krakowie hehe - trwała 10 tygodni przedłużona została o 2 tygodnie jak nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 21, 2010, 12:59:53 »
przepraszam że może kogoś urażę ale co z was za faceci? Paru tygodni poza domem bez mamy, czy dziewczyny nie wytrzymają... Ja mam dziewczynę, byłem w wojsku na unitarce ponad 5 tyg potem raz na 6 tyg puszczali na góra 50 godzin do domu do którego miałem ponad 500km z czego pociągiem w obie strony jechało się 25 godzin i jakoś wszystko się układało. Była to niesamowita przygoda w moim życiu, dzięki której czegoś się nauczyłem ale i straciłem wiele...ale był to idealny sprawdzian dla związku. Straż zawsze wymagała poświęceń i trudnych wyborów i dlatego są w niej najtwardsi ludzie a nie mięczaki, które się boją dłużej niż na tydzień z domku wyjechać.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 21, 2010, 13:42:34 »
ślizki dlaczego mówisz w liczbie mnogiej? jak problem tyczy się jednej osoby...

tak jak psiałem przepraszam jeśli kogoś uraziłem. I może ten problem nie dotyczy akurat więcej niż jednej osoby biorącej udział w rozmowie w tym wątku ale ogólnie biorąc to pewnie znajdzie się dużo więcej takich osób

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 21, 2010, 13:44:55 »
Gustav nie opowiadaj głupot o unitarce. W tym roku unitarka była lajtowa (w sensie kontaktów rodzinnych)  bo w każdą niedzielę można było jechać do Kościelca się zobaczyć, poza tym funkcjonuje coś takiego jak telefony i jak się ich odpowiednio używa to nikt ich nie weźmie. Rok temu było widzenie tylko raz a dwa lata temu w ogóle. Poza tym unitarka w Kościelcu to dużo mniej niż pełne dwa miesiące, w tym roku jakoś nawet skrócona była bo zimno nastało.


Agnieszka  w Krakowie  może i tak było ale na pewno nie w CSPSP. Widzenie na unitarce było dopiero po miesiącu. Absolutny zakaz używania telefonów ,dużo alarmów po miesiącu z powodu zimna słuchacze przenieśli się do budynku. Unitarka trwała od 1 września do 23 października (ślubowanie).Po ślubowaniu przepustki co 2 ,3 tygodnie zależy czy się nie podpadnie .Jak ma się wolną służbę można wyjść ze szkoły na miasto.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 21, 2010, 13:50:03 »
Gustav nie opowiadaj głupot o unitarce. W tym roku unitarka była znośna (w sensie kontaktów rodzinnych)  bo w każdą niedzielę można było jechać do Kościelca się zobaczyć, poza tym funkcjonuje coś takiego jak telefony i jak się ich odpowiednio używa to nikt ich nie weźmie. Rok temu było widzenie tylko raz a dwa lata temu w ogóle.


Agnieszka  w Krakowie  może i tak było ale na pewno nie w CSPSP. Widzenie na unitarce było dopiero po miesiącu. Absolutny zakaz używania telefonów ,dużo alarmów po miesiącu z powodu zimna słuchacze przenieśli się do budynku. Unitarka trwała od 1 września do 23 października (ślubowanie).Po ślubowaniu przepustki co 2 ,3 tygodnie zależy czy się nie podpadnie .Jak ma się wolną służbę można wyjść ze szkoły na miasto.

Mówię oczywiście o Krakowie -_- o innych szkołach nie wiem zbyt wiele.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 19:28:19 wysłana przez agnieszka112 »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 21, 2010, 18:24:06 »
Można wychodzić na przepustki i urlopy.

no możesz spróbować z ulicy, szanse są, chyba nawet łatwiej niż do szkoły, ale zarazem niższy stopień itd.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 21, 2010, 18:31:38 »
gustav w szkole jeszcze nie jesteś, więc może się nie wypowiadaj jak w niej jest.. po co ludzi wprowadzać w błąd... niech się wypowiadają Ci co w nich są...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 21, 2010, 20:06:21 »
@Nykol, opowiadam z relacji mojego kolegi który w ubiegłym roku skończył CSPSP, myślisz, że sobie to wszystko zmyślam? Jakbym nic nie wiedział to bym sie nei wypowiadał. Kolega na wakacjach mi wszystko o szkole opowiedział i dlatego przekazuje nadal, czy moje informacje są złe że na mnie najeżdzasz?

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 21, 2010, 22:41:05 »
wiesz, mi co innego mówili, a co innego tu spotkałem... więc sądzę, że najlepsze informacje mają Ci, którzy skończyli daną szkołę lub się w niej uczą... w końcu to oni mają własne odczucia i przede wszystkim są na bieżąco z tym co się dzieje w szkole...

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 22, 2010, 00:18:34 »
wiesz, mi co innego mówili, a co innego tu spotkałem... więc sądzę, że najlepsze informacje mają Ci, którzy skończyli daną szkołę lub się w niej uczą... w końcu to oni mają własne odczucia i przede wszystkim są na bieżąco z tym co się dzieje w szkole...

to jest tak jak z opowieściami z wojska:D ja byłem i swoje widziałem ale jeśli spotka się kogoś z innej jednostki to zaczyna się seria opowiadań co to on nie robił i jak on nie miał cieżko albo lekko itp. dlatego popieram tez kolegę @nykol

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 22, 2010, 06:52:24 »
Dokładnie, zawsze każdy będzie trochę podkręcał jak to miał źle i ciężko, chodz w rzeczywistości miał znośnie.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 22, 2010, 08:54:00 »
A ja wam powiem tak, nie ważne jak jest na unitarkach czy w szkołach. Jest jak jest od tego się nie umiera. Im więcej sie dostanie w d.... tym więcej się człowiek nauczy  :straz:.

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 22, 2010, 11:42:19 »
Agnieszka  w Krakowie  może i tak było ale na pewno nie w CSPSP. Widzenie na unitarce było dopiero po miesiącu. Absolutny zakaz używania telefonów ,dużo alarmów po miesiącu z powodu zimna słuchacze przenieśli się do budynku. Unitarka trwała od 1 września do 23 października (ślubowanie).Po ślubowaniu przepustki co 2 ,3 tygodnie zależy czy się nie podpadnie .Jak ma się wolną służbę można wyjść ze szkoły na miasto.

w cspsp zaszło "trochę" zmian wraz z nowym komendantem i widzenie w tym roku na unitarce kadeci mieli po tygodniu ...
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 22, 2010, 14:05:12 »
Osobiści uważam że nie ma sensu martwic się o odwiedziny czy będą za miesiąc czy za dwa żadna różnica i tak powiem rodzinie i kumplom żeby przyjechali dopiero na przysięgę jak uda mi się dostać. Celem szkoły jest przygotowani do służby w PSP a nie założenie ośrodka odwiedzin, zamiast być myślami na zajęciach będziesz myślał kiedy przyjedzie rodzina, i to bujanie w obłokach może zaszkodzić w czynnej służbie... Brak wiedzy w pewnych sytuacjach może kosztować czyjeś życie, więc lepiej nie zaprzątać sobie głowy odwiedzinami tylko skupić się na zajęciach w których mam nadzieje będą uczestniczyć uczestnicy forum a w śród nich i ja -_- Tego życzę wam i sobie amen :straz:  Takie jest moje prywatne zdanie na temat temat.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 22, 2010, 14:19:29 »
Osobiści uważam że nie ma sensu martwic się o odwiedziny czy będą za miesiąc czy za dwa żadna różnica i tak powiem rodzinie i kumplom żeby przyjechali dopiero na przysięgę jak uda mi się dostać. Celem szkoły jest przygotowani do służby w PSP a nie założenie ośrodka odwiedzin, zamiast być myślami na zajęciach będziesz myślał kiedy przyjedzie rodzina, i to bujanie w obłokach może zaszkodzić w czynnej służbie... Brak wiedzy w pewnych sytuacjach może kosztować czyjeś życie, więc lepiej nie zaprzątać sobie głowy odwiedzinami tylko skupić się na zajęciach w których mam nadzieje będą uczestniczyć uczestnicy forum a w śród nich i ja -_- Tego życzę wam i sobie amen :straz:  Takie jest moje prywatne zdanie na temat temat.
w końcu jakaś sensowna wypowiedź, bo czytając ten dział zastanawiałem się czy niektórym nie trzeba byłoby niani na takim obozie (np do śpiewania kołysanek do snu) ..... Chłopy, nie macie po 10lat, trzeba w końcu wziąć życie za d..ę a nie płakać za dziewczyną czy mamusią, bo się w tym tygodniu nie zobaczycie...

tyle.. przestańcie marudzić że trzeba siedzieć na unitarce tydzień dłużej niż inni, lub robić coś głupiego (lub jak ktoś to nazwał wspierać się psychicznie :D),
EGO = 1 / wiedza

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 22, 2010, 16:11:09 »
Cytuj
w cspsp zaszło "trochę" zmian wraz z nowym komendantem i widzenie w tym roku na unitarce kadeci mieli po tygodniu ...


To prawda o tym zapomniałem napisać ,ale to było tylko pół godziny i mało rodziny przyjechało.Przyjechali ci którzy mieli blisko.
Ale zgodzę się z przedmówcami ,że nie ma co się martwić jak jest z odwiedzinami tylko brać się do roboty i ćwiczyć......i może będzie się :straz: :straz: :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2010, 16:14:19 wysłana przez mistrz »