Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 250212 razy)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #325 dnia: Luty 07, 2010, 20:08:26 »
No mam ten konfrot;)
Dlatego uczę się do matury i będe też próbował na sgsp gdzie się dostanę tam pójdę. A co do noclego to ja mieszkam 70km od Poznania także jeżeli badania trwają dwa dni to i tak będe dojeżdzał i wracał, taniej mnie to wyniesie niż nocleg :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #326 dnia: Luty 07, 2010, 20:36:24 »
Witam!!


Tomekula a to trzeba wygrać etap krajowy żeby być zwolnionym czy porostu tylko dostać się do tego etapu i jakoś go napisać nie zajmując żadnego znaczącego miejsca???

Ale moje gratulacja !!! Teraz tylko sprawność fizyczna i zdrowotna i :straz: :straz: :straz:

Offline bubuVolley

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 07, 2010, 20:48:26 »
Ja w tym roku zamierzam startowac do Poznania :straz:.Jezeli chodzi tam o hotele to pewnie zatrzymam sie w hotelu CEZAMET.Znam Poznań wiec nie bedzie wiekszych problemow.Jezeli ktos bedzie potrzebowal jakiejs pomocy to sluze:). :straz:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 07, 2010, 21:01:03 »
Tomek a jakie miejsce zająłeś? Wiesz, może kto jeszcze był na miejscu 1-3 licząc z Tobą? Czy wiesz, może gdzie te osoby zamierzają startować? No i pochwal sie ile się uczyłeś do tego konkursu i czy było trudno  :straz:

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 07, 2010, 21:04:02 »
Żeby być zwlonionym z testów musisz być w pierwszej trójce na etapie krajowym, w roku w którym jest egzamin lub roku poprzedzającym egzamin oraz mieć na swiadectwie ukończenia szkoły średniej oceny z fizy i chemii 4 lub więcej lub na maturze z chemii i fizy ponad 70%.

Ja również Poznań w miarę znam i mieszkam stosunkowo blisko także jakby ktoś jakiejś pomocy potrzebował walić śmiało.

W ostatnim OTWP byłem pierwszy:) Ile się uczyłem? Trudno powiedzieć, to był mój 7 start w OTWP, zawsze się uczę już tak od grudnia a krajówka w maju. Ale nie jest to takie rycie tylko raczej nauka która przyjemność sprawia;)
Wiem że drugi po mnie był Adam Nowa i on już studiuje na SGSP na WIBP ale dla osób cywilnych. Trzeciej osoby nieznam i nie wiem co teraz robi:)
28-30 maja w Częstochowie jest finał centralny OTWP, także jeszcze ktoś może dołaczyć do grupy zwolnionych:)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 07, 2010, 21:05:45 »
Wiecie może gdzie odbywał się bedzie egzamin sprawnościowy w Częstochowie?? i czy szkoła jest daleko od tego miejsca? -_-

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 07, 2010, 21:06:58 »
I takie pytanie sprawnościówka jest na boisku WKS "Wawel"?

W poprzednich latach była na stadionie WKS "Wawel". Więc teraz raczej  też tam będzie.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 07, 2010, 21:08:06 »
OTWP to świetna zabawa, na pewno pozawala na głębsze wniknięcie w tajniki pożarnictwa, ale rywalizacja na szczeblu ogólnokrajowym to już wielki popis wiedzy. Jak w każdym konkursie, potrzeba też dużo szczęścia, nie wiem jak w innych województwach ale pamiętam konkurs w Suchej Beskidzkiej (szczebel wojewódzki) gdzie były bardzo zróżnicowane pytania pod względem trudności - było pytanie dotyczące kolorów oznaczeń zawodników na zawodach, gdzie na 3 pkt wystarczało jedno słowo a było też pytanie dotyczące zabezpieczenia cystern w wypadkach komunikacyjnych gdzie podpunktów było ok 10 i to bardzo szczegółowe. Prócz wiedzy - kawał szczęścia, ale to chyba wszędzie.

Cytuj
Żeby być zwlonionym z testów musisz być w pierwszej trójce na etapie krajowym, w roku w którym jest egzamin lub roku poprzedzającym egzamin
teraz się zmieniło to na rok w którym przeprowadzane są egzaminy

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 07, 2010, 21:13:22 »
I takie pytanie sprawnościówka jest na boisku WKS "Wawel"?

W poprzednich latach była na stadionie WKS "Wawel". Więc teraz raczej  też tam będzie.

Dzięki za odpowiedź, czyli na sprawnościówkę będe miał 10 min truchcikiem co mnie bardzo cieszy.
Odnosząc się do tematu OTWP na szczeblu centralnym to pytania często są po prostu wyciągami z ustaw, niektórzy uczą się na pamięć inni starają się pojąć, jednej metody nie ma ale chcąc osiągnąć sukces trzeba startować od najmłodszych lat. Ja w tamtym roku nie zająłem żadnego wysokiego miejsca na centralnym mimo tego nie startuje już w tym roku, lepiej się przygotować do egzaminów i matury. Przepraszam za taki ot.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 07, 2010, 21:14:12 »
teraz się zmieniło to na rok w którym przeprowadzane są egzaminy

zasady rekrutacji do Poznania:
Cytuj
22.  Laureaci 1 – 3 miejsca z dwóch ostatnich edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej szczebla centralnego, łącznie z edycją w roku, w którym zostaje przeprowadzony egzamin,  są zwolnieni z teoretycznej części egzaminu wstępnego, pod warunkiem posiadania na świadectwie ukończenia szkoły (liceum, technikum) co najmniej oceny dobrej z obu przedmiotów objętych egzaminem teoretycznym.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 07, 2010, 21:18:01 »
Agnieszka no właśnie jest to samo. Dwóch ostatnich edycji łącznie z tą w której jest przeprowadzony egzamin, czyli dla rekrutacji w 2010 liczy się OTWP w tym roku, oraz w zeszłym - 2009.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 07, 2010, 21:19:48 »
wiem wiem, źle sformułowałam wypowiedź:)

bardzo fanie, że to zmienili, chociaż patrząc realnie jeżeli ktoś ma maturę na karku to raczej do niej się przyłoży.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 07, 2010, 21:21:00 »
No dokładnie, dlatego się cholernie ciesze że w zeszłym roku dałem radę i teraz tylko do maturki się ucze  :straz:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 07, 2010, 21:22:47 »
heh ja zawsze byłam - ta druga, najczęściej z brakującym jednym punktem do awansu, cóż, widać OTWP nie było mi  pisane:) startowałam 6 razy i 3 razy byłam druga  :rofl:

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 07, 2010, 21:23:39 »
Czyli na forum mamy prawdziwego mistrza w tym fachu  ^_^ Gratuluję Ci Tomek. I tak jak ktoś powiedział wcześniej lepiej się już przygotować do matury i egzaminów do SA/CS i nie ma sensu zaczynać z OTWP. Ile bym już dał żeby był 1 lipca br i mieć cały ten stres już za sobą z wynikiem pozytywnym  :rolleyes:

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 07, 2010, 21:28:09 »
Gustav każdy by wiele dał zęby znaleźć się w tej szkole no ale wygrają tylko ci którzy będą  najbardziej zdeterminowani

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 13:43:22 wysłana przez Ajax »

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 07, 2010, 21:41:32 »
W sumie, żeby dostać się do szkoły załóżmy w CSie w ubiegłym roku to rzebabyło by tak testy rozwiązać na 120 pkt (po 15 zadań na przedmiot) i sprawnściówkę "śednio"(20-30) pkt i miało się miejsce w zakwalifikowanych około 50-60. Czyli nie tak najgorzej. Sam obecnie test fizyka/chemia rozwiązuję na 10-14 zadań dobrych. (rekord 18  :szalony: ) A jak pierwszy raz spojrzałem na testy to się za głowę złapałem bo nie wiedzałem o co kompletnie chodzi  ^_^ Poszedłem na korki i jako tako powoli widzę efekty nauki bo nawet wybrałem sobie chemie na maturze, a akrusz próbny rozwiazuję na 50-60% (podstawa) Tylko, że z biegami u mnie najgorzej... Drążek jako tako średnio-mało (14 razy). A jak u was? Pomijając Tomka bo ten to juz ma 200 pkt za testy  :szalony: :szalony: :szalony: :poklon:
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 21:44:50 wysłana przez Gustav »

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 07, 2010, 21:42:08 »
Wiecie może gdzie odbywał się bedzie egzamin sprawnościowy w Częstochowie?? i czy szkoła jest daleko od tego miejsca? -_-


Egzamin jest na terenie szkoły ,ponieważ szkoła posiada swój własny stadion .Warunki bardzo dobre do biegania!!!

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 07, 2010, 21:59:16 »
Gustav, widze że narazie mamy podobne wyniki;D ja także zdaje mature z chemii podstawową. Testy narazie idą średnio bo robie ok po 12 odpowiedzi dobrze-_-Ze wszystkiego masz ok 14 pkt dobrze czy tylko z 1 czesci testu?? u mnie włśnie z biegami lepiej ale za to na drążku tylko 10 razu :'(  jak sie przygotowujesz do testów teoretycznych? po kolei jedziesz z materiałem czy same testy rozwiązujesz?
Czyli w CZęstochowie sprawnościówka odbywa się na terenie szkoły?

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 07, 2010, 22:02:51 »
U mnie bieganie ciężko powiedzieć, bo nie mierzyłem czasów, ale wierzę, że dam radę:] gram dużo w piłkę, od 15 lat w sumie. Drążek zrobię 24 razy przy technicznym podciąganiu i nie wiem czy tam mi się tak uda, a siłowo to ciężko może z 15 razy, ale pracuje nad tym cały czas. Co do testów to na początku był szok! Wziąłem się na szczęście za książki od listopada i dziś to wszystko wygląda zupełnie inaczej, prościej. No tak z połowę miewam dobrze na testach i spokojnie studiuje książki, bo maturę pisałem w tamtym roku. Chociaż i tak myślę, że potrzeba będzie nie tyle odrobina szczęścia, co fura... Niektóre pytania są na tyle szczegółowe, że nie wyobrażam sobie żeby ktoś zaliczył test na max, chyba, że jest laureatem, czego wszyscy możemy pozazdrościć.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 22:48:20 wysłana przez wowooo »

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 07, 2010, 22:12:49 »
Matt Chodzę jakoś od przełomu październik/listopad na korki z fizyki i chemi do moich nauczycielek z liceum. Na fize chodze co tydzień a na chemie co drugi tydzień. Z panią z fizyki to ona mi robi takei powtórki z tych najważneijszych działów, bo przejżała sobie te testy i zawsze na początku lekcji tłumaczy mi jakiś dział i zapisuje sobie najważniejsze informacje/wzory itp. a poźniej jedziemy po kilkanaście zadań (12-16). Natomiast z  profesorka z chemi rozwiązuję testy po koleii działami. Obecnie będę zaczynał test 2007 licząc od roku 2000. Robiąc zadanie podaje mi w nim jakieś ważne informacje/sposoby rozwiazywania/ważne informacje/wzory itp. tak żebym zrozumiał zadańsko  :rolleyes: Natomias w domu powtarzam sobie te testy i sam rozwiazuję inne testy na podstawie zdobytej już wiedzy z korków.

A jeśli chodzi o ten drążek to można sobie pomagać nogami? tzn. przy końcówce jak mi już cieżko to nogami wywijam do góry (tak jakbym przysiad robił w powietrzu) tyle że ręce od wyprostowanych - do brody ponad drażek. MOżna tak robić? Czy poprostu nogi muszą być nieruchomo i tylko samimi rękoma pracować trzeba?

PS. ok 14 z przedmiotu ;) Czyli około 28 zadań robię dobrze.
Tak na terenie szkoły. Poszukam jakieś zdjęcie bo kiedyś widziałem i zaraz wrzucę ;)

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 07, 2010, 22:17:12 »
Na stronie szkół jest, że można wykonywać dodatkowe ruchy ciałem, więc mam nadzieje że można, bo właśnie z tymi nogami zrobię 24, a bez nich nie mam masz szans póki co.

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 07, 2010, 22:18:50 »
Gustav, można powiedzieć że już z takimi wynikami jak teraz dostałbys sie, prawda?;]
mozna machać nogami przy podciąganiu  -_- ważne tylko żeby postować łokcie i podciągac sie ponad brodę

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 13:41:09 wysłana przez Ajax »

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 07, 2010, 22:21:25 »
wowooo, Ty też startujesz do Częstochowy?? -_-

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 13:41:50 wysłana przez Ajax »

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 07, 2010, 22:21:47 »
Nie dostałbym się bo nie zaliczam jeszcze tysiaka  :szalony:  :gwiazdki: Mam już zdjęcia i zaraz wrzucę :)

EDIT: W takich warunkach rozgrywa sie "mecz o wszystko" w CSie  :straz:
http://yfrog.com/1gegzamin041jx
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 22:30:18 wysłana przez Gustav »