Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 250235 razy)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 03, 2010, 12:38:39 »
Panowie najpierw radzę się tam dostać a dopiero poźniej zastanawiać się i gdybać nad życiem "studenta" SAPSP.

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 03, 2010, 14:23:16 »
A właśnie, że nie. Lepiej uświadomić się już przed startem jak wygląda życie za murami tejże uczelni. Bo jak ktoś się już teraz dowie, i dojdzie do wniosku, że nie da rady wytrzymać bez dziewczyny/kolegów tyle czasu to niech nie zajmuje miejsc innym, którzy na pewno ten okres wytrzymają.

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 03, 2010, 15:06:09 »
w ramach ścisłości Szkoła Aspirantów nie jest uczelnią.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 03, 2010, 16:01:02 »
A właśnie, że nie. Lepiej uświadomić się już przed startem jak wygląda życie za murami tejże uczelni. Bo jak ktoś się już teraz dowie, i dojdzie do wniosku, że nie da rady wytrzymać bez dziewczyny/kolegów tyle czasu to niech nie zajmuje miejsc innym, którzy na pewno ten okres wytrzymają.

Coś w tym jest. Może i masz racje, ale jak kolega bardzo chce zostać strażakiem to te 2 miesiace bez przepustek jak już sie tam dostanie to chyba tak drastycznie nie zmieni jego życia. Co więcej poźniej będzie w wśród kolegów mógł się chwalić w jakiej to jest elitarnej szkole  :straz: A dziewczyna bedzie jeszcze bardziej za nim szaleć bo jak mówi powiedzenie "za mundurem panny sznurem"  ^_^ Życzymy wytrwałości, jeżeli się kolega dostanie :)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 03, 2010, 17:10:08 »
Co więcej poźniej będzie w wśród kolegów mógł się chwalić w jakiej to jest elitarnej szkole  :straz: A dziewczyna bedzie jeszcze bardziej za nim szaleć bo jak mówi powiedzenie "za mundurem panny sznurem"  ^_^ Życzymy wytrwałości, jeżeli się kolega dostanie :)

mam nadzieję, że nikt tam nie idzie żeby się chwalić, poza tym nie dużo osób spoza strażackiego środowiska wie co to jest SA, najczęściej jest mylona z policją

co do tej dziewczyny... dziewczynę tylko szlag trafia...coś o tym wiem.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 03, 2010, 17:57:09 »
@Aga, nie bierzmy wszystkeigo na poważnie :) Strażak to nie jest robocop, i też każdy ma swoją osobowość i charakter, lubi pojść z kolegami na piwo, czasami się zalać do upadłego i wiele innych. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś jest dumny z tego, że jest strażakiem  :straz:

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 03, 2010, 18:02:24 »
a czy ja powiedziałam że robocop? ^_^ wiem, że lubi pójść na piwo z kolegami, ale co do tych mundurów... wiesz, to czasem jest całkiem na odwrót. Nie jedna pomyśli "skoro widzimy się raz na miesiąc, a on na stałkach, w  tym mundurze...i te dziewczyny tak za nim... to ja mu po co.." i się kończy albo się rodzą scysje. Życie dziewczyny kadeta jest truuuudne.

I can relate to that. alas!
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 18:05:46 wysłana przez agnieszka112 »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 03, 2010, 18:18:33 »
No ja wam powiem że agnieszka ma troche racji. Życie dziewczyny chłopaka z osp nie jest łatwe a co dopiero kadeta. Zawsze będzie ta 2 strona poszkodowana. Chyba że dziewczyna i chłopak dostaną się do SA razem w jednym czasie.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 03, 2010, 18:27:24 »
Fajny patent, tylko przede wszystkim jest jeden problem - ilość kobiet w SA mówi sama za siebie  ^_^ poza tym, wątpię żeby którykolwiek kadet chciał łamać swoją sztamę z innymi kadetami biorąc taką "kadetkę" sobie za dziewczynę, następne, hmmm... wiesz co, no taka dziewczyna to jest trochę specyficzna, a faceci to bardziej przepadają za delikatniejszymi kobietami -_- i wiele wiele innych -_-

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 03, 2010, 19:05:31 »
Życie dziewczyny chłopaka z osp nie jest łatwe a co dopiero kadeta.
Ludzie, zastanówcie się czasami co za pierdoły wypisujecie. Jeśli ktoś myśli tymi kategoriami i mówi całkowicie poważnie, można mieć poważne problemy u psychologa - adnotacja "niedojrzałość emocjonalna". Poza tym - ludzie, nie popadajcie w skrajność - w jaki sposób OSP wpływa na związek? Chyba, że ktoś ma nierówno pod sufitem i spędza tam 24h (co nie jest normalne).

Nie widzę nic złego w tym, że ktoś jest dumny z tego, że jest strażakiem  :straz:
Ja też nie, ale jeżeli ktoś coraz głośniej zaczyna mówić o elitarności swojej szkoły, przechodzi to stopniowo w "samoelitarność", a to do niczego dobrego nie prowadzi. Duma, jak najbardziej, ale wewnętrzna. Duma nadto okazywana jest jednym z bardziej żałosnych rodzajów szpanu.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 03, 2010, 19:11:08 »
Życie dziewczyny kadeta jest truuuudne.

Dlatego jeżeli się dostanę do szkoły to nie będe się bał o siebie, bo mi wolny czas napewno szkoła "atrakcyjnie" zaplanuje, tylko będe się trochę bał o dziewczynę.
Ale tak jak ktoś mówił najpierw się trzeba dostać  :straz:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline ZgaszeCIE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 03, 2010, 20:12:46 »
Nie masz się czego bać jak kocha to zostanie  :rofl:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 03, 2010, 20:20:39 »
Może tego typu sprawy lepiej odesłać do redakcji Bravo Girl (czy tam Bravo Boy), otrzyma się odpowiedź od fachowców  ^_^, a teraz proponuję wrócić do głównego wątku, bo trochę się zagalopowaliśmy ;-)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 20:25:25 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 03, 2010, 22:22:34 »
tomekkula twoja dziewczyna też sobie zaplanuje wolny czas :) Sheldon a ja miałem raczej na myśli sytuacje ekstremalne o których nie będę tutaj pisał

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 04, 2010, 00:45:35 »
Cytuj
Ja też nie, ale jeżeli ktoś coraz głośniej zaczyna mówić o elitarności swojej szkoły, przechodzi to stopniowo w "samoelitarność", a to do niczego dobrego nie prowadzi. Duma, jak najbardziej, ale wewnętrzna. Duma nadto okazywana jest jednym z bardziej żałosnych rodzajów szpanu.


Oj czepiasz się słów. Chodzi mi wyłącznie o dume jaką niesie za sobą ten zawód ;]  Dobra wracam do testów....  :P

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 05, 2010, 00:06:22 »
więc jak ktoś się dostanie to lapka może miec normalnie i neta ? Bo zmotywowany jestem bardzo aby starać się o dostanie to tej szkoły a ta kwestia delikatnie mnie interesuje bo jakis kontakt by się w razie czego przydał (Startuje do Poznania a to 600 km od domu). :)

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 05, 2010, 06:34:22 »
tak laptopa mozesz miec ale dopiero po unitarce. a internet jest w pokojach

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 05, 2010, 15:00:20 »
miło wiedzieć. a jak tam wasze przygotowania? ja zaczynam jutro korki z chemii a za 2 tyg fiza. bieganie i podciaganie tez w najblizszym czasie.

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 05, 2010, 15:05:03 »
Dużo osób już dawno temu zaczęło swoje przygotowania  :straz: Ja jednak też porządnie zacząłem 2 dni temu  :szalony:
Ale to jeszcze nic straconego, dużo ciężkiej pracy i zaangażowania i bądźmy dobrej myśli  -_-
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 05, 2010, 16:24:49 »
Panowie najwyższy czas zacząć tak solidnie się przygotowywać pozostało jeszcze 142 dni do testów :straz: Kto jeszcze startuje do Krakowa???  :straz:

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 05, 2010, 16:38:28 »
Znacie może jakieś urządzenie mierzące pokonywany dystans np. biegowy? Będę biegał po lasach i chciałbym wiedzieć dokładnie kiedy przebiegnę np. 50m czy 1000m. Nie wiem czy krokomierz daje taką możliwość bo nic innego mi do głowy nie przyszło ^_^

Eh, jednak cos znalazłem ale strasznie drogie bo prawie 700 zł :wall:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2010, 16:47:36 wysłana przez Kartas »

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 05, 2010, 17:55:11 »
może GPS?  :szalony:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline pozarnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 05, 2010, 18:44:19 »
kup sobie wiązke sznurka od snopowiązałki i przywiąż do siebie, a potem zobacz ile się rozwinie  :P
a tak na poważnie biegaj po prostu ile dasz rade, ale tak żeby za każdym treningiem przebiec troszke więcej :)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 05, 2010, 18:48:02 »
Witam.
Chciałbym poruszyć kwestie kalkulatora na testach. Startuję w tym roku do CS'a i przy rozwiązywaniu testu z 2008 roku na pierwszej stronie (startowej) gdzie są napisane zasady jakie obowiązują na teście w punkcie 11 pisze, że dopuszcza się używanie kalkulatorów z funkcjami matematycznymi. Dla niedowiarków tu jest zdjęcie:



A natomiast na stronce CS'a pisze, że ich nie wolo. To jak to wkońcu jest?  :szalony:

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 05, 2010, 18:55:01 »
nie wolno miec ZADNYCH pomocy naukowych na egzaminie. oprocz swojej glowy:)