Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249720 razy)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:26:35 »
Więcej chętnych..
Przy 600 chętnych, dziesięć w tą, czy w tą, już nie robi..
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:43:19 »
Ale słyszałem, że jednak próg osob przyjętych w Częstochowie jest jednak troche wyższy. Chodz czy to jest do końca prawda, to ja juz tego nie wiem..

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:58:18 »
Ale słyszałem, że jednak próg osob przyjętych w Częstochowie jest jednak troche wyższy. Chodz czy to jest do końca prawda, to ja juz tego nie wiem..
Próg do Częstochowy i do Poznania był taki sam - 141 ptk, do Krakowa był trochę mniejszy, nie pamiętam dokładnie ile to było, 133, 136, 139 pkt :pyt: coś koło tego.

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 31, 2010, 00:34:48 »
Czy cspsp w Częstochowie różni sie czymś od szkół w Poznaniu i Krakowie???  Nie wiem dlaczego ale z tego co zauwazyłem na różnych forach to wiele ludzi zle sie wypowiada na temat cspsp. Czym to może byc spowodowane?

cspsp ma najwiekszy teren spośród wymienionych szkól co jest wprost proporcjonalne do ilości prac porządkowo/budowlanych    :rofl:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:12:09 »
Teren, w sensie powierzchni zajmowanej przez kompleks szkolny, ma się rozumieć? :-)  -_-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:52:16 »
dokładnie chodzi o teren zajmowany przez cała szkołę  :szalony: :szalony:

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:46:10 »
Tego nie mogłem nigdzie znalezć.. :pyt: Czy testy w tych 3 szkołach są takie same, czy każda szkoła ma inne pytania??

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 31, 2010, 15:17:21 »
Tego nie mogłem nigdzie znalezć.. :pyt: Czy testy w tych 3 szkołach są takie same, czy każda szkoła ma inne pytania??

Takie same w każdej szkole

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 31, 2010, 16:11:39 »
Teren, w sensie powierzchni zajmowanej przez kompleks szkolny, ma się rozumieć? :-)  -_-

tak kompleks szkolny,coś pomiędzy  6 lub 10 ha   :fiuu:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 31, 2010, 20:21:50 »
Panowie, w związku z okresem zimowym, chorobami i tp. mam pytanie. Co stanie się z kadetem jeżeli zachoruje na Unitarce np. będzie miał anginę i nie będzie mógł ćwiczyć prze okres minimum 10dni?

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 31, 2010, 20:45:56 »
co prawda nie jestem panem...

ale z moich ogólnych wiadomości na unitarce choroba taka jak angina to nie choroba to raz, przy czymś  poważniejszym dostajesz pewnie parę dni zwolnienia ale nie sądzę by to było aż 10. Wiadomo z 40 stopniową gorączką nie będziesz pełnił prac ale i tak musisz przejść przez lekarza. Raz chłopaki z unitarki byli w szpitalu, nie wiem dokładnie ile ale chyba nie dłużej jak 3 dni, wrócili i dalej unitarka ale to było chyba przegrzanie.

Pomijam fakt, że nawet za ubranie cieplejszej odzieży pod koszar która zostanie przyuważona przez kadrę trzeba pisać notatkę wyjaśniającą.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 31, 2010, 20:46:34 »
Dostaniesz 3x SUMAMED FORTE, który postawi Cię na nogi w 3 dni. Wiem, przerabiałem, zadziałało nieziemsko skutecznie ;-)

Pomijam fakt, że nawet za ubranie cieplejszej odzieży pod koszar która zostanie przyuważona przez kadrę trzeba pisać notatkę wyjaśniającą.
Ano - szczególnie na wszelkiego rodzaju wynalazki wystające spod kołnierzyka przy koszarówce. Zresztą, przy porannym/wieczornym apelu i tak wszystko wychodziło na jaw, jeśli notatka przejdzie za trzecim razem - jest dobrze ;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 20:57:52 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Tabrox

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 02, 2010, 20:01:46 »
Kurcze, bycie strażakiem to było od zawsze moje marzenie.Jednak trochę mnie zniechęca fakt iż w SA jesteś w pełni "skoszarowany",odosobniony od świata.Tutaj mam rodzinę,przyjaciół ,życie się toczy, a tak cały czas w zamknięciu.Dlatego  myślałem nad SGSP i teraz pytanie , dużo ciężej się tam dostać niż np.do SA Poznań? Pewnie tak ,więc zostaje mi to pierwsze rozwiązanie...jak Wy sobie radzicie z tą myślą,że dwa lata będziecie w zamknięciu?(wiem o przepustkach,ale jednak to mało).Mnie to zniechęca a Was?Łatwo wam będzie to wszystko zostawić i iść do szkoły gdzie nie ma siedzenia na komputerze,spotykania się z kolegami ,pójścia do kina z dziewczyną...?

Online rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 02, 2010, 20:08:14 »
Cytuj
Dlatego  myślałem nad SGSP
W SGSP jesteś skoszarowany nie 2 a 4 lata :)
ale są komputery

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 02, 2010, 20:10:51 »
tak odosobniony to nie jestes.  mozesz wychodzic na przepustki codzinnie(jezeli nie masz sluzb albo ZOKa;p)  internet masz w pokojach a zycie koszarowe ma swoj inny od domowego ale jednak klimat;) i nie zapominaj ze w SGSP jest skoszarowany na ponad 4 lata a w SAPSP "tylko" 2:) pozdro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2015, 19:50:04 wysłana przez franklinn »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 02, 2010, 20:21:48 »
Czy to SA, czy CS, czy SGSP, czeka Cię masa wyrzeczeń i na to musisz się przygotować. Mimo wszystko - idzie się przyzwyczaić, chociaż momentami ma się dość tego wszystkiego. Ale, jeśli Ci zależy, bez problemu dostosujesz się i ogarniesz.

Cytuj
Łatwo wam będzie to wszystko zostawić i iść do szkoły gdzie nie ma siedzenia na komputerze,spotykania się z kolegami ,pójścia do kina z dziewczyną...?
1) ciężko, ale idzie się przyzwyczaić, tak, jak napisałem wyżej
2) a co to jest "siedzenie na komputerze"? Prąd w pokojach jest, internet jest, ale nastaw się na jego braki momentami, jeśli otrzymasz przepustkę materiałową (a zapewne otrzymasz), lapka mieć możesz.
3) spotykać się z kolegami - w mieście, gdzie uczęszczam do szkoły, nie znałem praktycznie nikogo - spotykanie się z kolegami praktycznie nie istnieje. Niestety, taka rzeczywistość, a wyjazdy do domu zlatują tak szybko, że nie zdążysz się obejrzeć, a już będzie trzeba pakować się i wracać. Masa znajomków, po powrocie do domu, będzie Cię zapraszać czy to na piwo, czy to na jakąś imprezę - niestety, nie wszystkich dasz radę odwiedzić - weekend naprawdę zleci sekundowo, a i nastaw się, że co któryś weekend będziesz widział dom/rodzinną miejscowość. Przygotuj się też na wizję Świąt poza domem (przynajmniej na pierwszym roku). Tak, ani jednego dnia w domu, licząc łącznie z Sylwestrem i Nowym Rokiem. Chociaż - Wigilia, np. na podziale - nie jest taka zła ;-)
4) pójście do kina z dziewczyną - jeśli masz Ją na miejscu (niedaleko szkoły) - czasami uda Ci się wyrwać na przepustce i zabrać Ją tam...
5) po piąte i chyba najważniejsze - każdy ma indywidualne preferencje, możliwości, zdolności przystosowania się, dla jednego 4 lata w koszarach będą przyjemnością, dla innych normalnością, dla jeszcze innych udręką, a jeszcze inni zrezygnują na "unitarce".
6) wyjście na miasto.. czy będzie taka możliwość (jeśli nie masz akurat służby itp.) - dowiesz się po 15:00, często bywa tak, że zaplanowałeś coś sobie, a tu zonk, przepustek nie ma, za to tony śniegu do przewiezienia w "neutralne" miejsce albo tysiące liści spadających z drzew w nieskończoność... a trawnik musi być nieskazitelny.
Różowo nie będzie, na to się nastaw już teraz. To szkoły mundurowe, nie pierwsze lepsze cywilne szkoły. Żyją swoimi prawami i zasadami. Zresztą - możesz poczytać na ten temat maaaaaaaaasę informacji, wszystko w tym dziale na forum.

Napisałem o SGSP, ale zakładam, że w SA/CS jest identycznie, a jeśli nie - bardzo podobnie.

ps. nie napisałem tego, żeby kogoś zniechęcić, ale żeby w pewien sposób uświadomić, żeby później nie było rozczarowania i robienia dużych oczu.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 20:32:07 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 02, 2010, 21:32:57 »
Sheldon nic dodać nic ując;) -_-
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 02, 2010, 21:54:45 »
Ja w tym roku startuje po raz pierwszy do SA PSP w Poznaniu. Do zobaczenia na egzaminach ;]

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 02, 2010, 22:31:50 »
CSPSP  ogłosiło nabór na rok szkolny 2010/2011. I jest tam coś takiego:

"3. Punkty preferencyjne
W trakcie egzaminów wstępnych przyznawane będą punkty preferencyjne według poniższej skali za posiadanie:

    * prawo jazdy kat. B - 1 pkt.
    * prawo jazdy kat. B+C - 10 pkt.
    * kwalifikacje w zawodzie - 10 pkt."

 Zastanawia mnie o co chodzi z tym "* kwalifikacje w zawodzie - 10 pkt." Pierwsza myśl jest taka ze zapomnieli dopisać "ratownik medyczny ". A druga to taka ze może tez za inne dają pkt np: technik mechanik :szalony: Co o tym myślicie?? :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 22:51:26 wysłana przez michol89 »
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 02, 2010, 23:00:35 »
"dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny (w przypadku jego posiadania)."

to można doczytać niżej :)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 23:06:21 wysłana przez bugol »
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 02, 2010, 23:13:21 »
Hmm 2 lata poza domem to żaden problem jeżeli ja bym miał wybierać. Dziewczyna już mnie spisała na straty życiowe ponieważ czasami wole przytulny garażyk OSP niż jej pokoik. Ja myśle że nie miał bym wielkich żalów. Chętnie bym zamienił2 lata mojego życia na 2 w tej szkole w końcu to moje marzenie

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 03, 2010, 09:53:08 »
MEWA88 zgadzam się z tobą w 100% ja mam identycznie. I jest to marzenie które bardzo ciężko zrealizować :'( Trzeba dużo pracować na to żeby dostać się do SA, mi osobiście te 2 lata sprawiłyby ogromna radość :straz: Tylko trzeba się dostać.....

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 03, 2010, 10:47:49 »
No i ja tam nie widzę żadnych przeciwwskazań jak trzeba będzie to można tam siedzieć całe 2 lata i wszystkie święta.

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 03, 2010, 10:57:42 »
Jak ktoś ma wątpliwości, czy wytrzymie 2 lata to nie widzę sensu startu. Jeżeli masz wybrankę swego serca godną występowania przy twoim boku to ona będzie czekać. Jeśli nie, to jej uczucie było wątpliwe. Chyba, że jesteś naprawdę wielkim romantykiem i pantoflem i nie da rady:] Jeśli coś jest prawdziwie to wszystko przetrzyma. W mojej opinii

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 03, 2010, 10:58:48 »
No i ja tam nie widzę żadnych przeciwwskazań jak trzeba będzie to można tam siedzieć całe 2 lata i wszystkie święta.
Każdy (tak, każdy) tak uważa, wybierając się tam, ale gdy przyjdzie co do czego - jakoś podejście troszkę się zmienia - naprawdę. Nie chcę Was zniechęcić, bo nie o to chodzi, ale - lepiej nastawić się na takie coś niż później narzeeekać ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!