Autor Wątek: Projekt Ustawy "o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetow  (Przeczytany 1246 razy)

Offline tralala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Projekt Ustawy "o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych" .

Witam,
Właśnie natknąłem się na projekt w/w ustawy. I powiem szczerze zastanawia Mnie jedna sprawa: Czy dotyczyć będzie to funkcjonariuszy PSP ?
Doczytałem się również, że będą odstępstwa - nazwijmy to po imieniu - od redukcji etatów.
Swoją drogą przy takich stanach osobowych jakie mamy w PSP, redukcja wg. Mnie byłaby daleko idącym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Państwa, nie wspominając o nowej Ustawie E-R, która może spowodować masowy ruch funkcjonariuszy na emki.
Jeżeli jest ktoś, kto wie coś więcej na temat tytułowej ustawy która ma wejść w życie z dniem 1.01.2010r. chętnie dowiem się czegoś więcej.

Poniżej podaję link do poczytania:
http://www.skpnszz.org/downloads/2009r/sierpien%202009/1049_fileot.pdf

Pozdrawiam
Tralal :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
podałeś linka, ale chyba nie doczytałeś uważnie:

str 12.
Cytuj
Podkreślić należy, iż racjonalizacja nie będzie dotyczyć osób, które nie są zatrudnione w
jednostkach w ramach stosunku pracy w rozumieniu KP. Ustawa nie będzie więc stosowana do
sędziów, prokuratorów, a także do funkcjonariuszy, którzy świadczą pracę w ramach stosunku
służbowego w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie
Więziennej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Centralnym Biurze
Antykorupcyjnym i innych służbach mundurowych.

proszę więc nie straszyć na zapas....
EGO = 1 / wiedza