Autor Wątek: Kurs szeregowca osp  (Przeczytany 9362 razy)

Offline piotrek22pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Kurs szeregowca osp
« dnia: Sierpień 22, 2009, 12:50:23 »
Witam
Mam pytanie dotyczące organizacji tego kursu. Kto go organizuje, ilu musi być uczestników, itp. Skończyłem 18 lat w kwietniu i nie mogę jeździć bo nie mam kursu. Chociaż w zeszłym roku jeździli i im płacili :/

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:04:57 »
odważnie mówisz na forum że jeździłeś na akcje bez kursu. kurs organizuje KP lub KM PSP pod którą podlegacie. i to kiedy zorganizują to zależny od nich i od ilości chętnych których zgłosi naczelnik lub prezes danych OSP

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:11:12 »
Kto jezdził i komu płacili bo nie rozumiem ?

To jest dla Was, nie dla komendy wiec to Wy musicie sie o to starać, najpierw zapytac u zrodła pozniej sie zmobilizować i do przodu :)

Offline piotrek22pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:20:26 »
Jeździli Ci którzy mieli ukończone 18 lat i mieli badania, i komendant gminny wyraził zgodę na takie coś, a w tym roku nie;/. w mojej osp jest 3 do przeszkolenia, i co musimy zrobić??

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:22:02 »
Jeździli Ci którzy mieli ukończone 18 lat i mieli badania, i komendant gminny wyraził zgodę na takie coś, a w tym roku nie;/. w mojej osp jest 3 do przeszkolenia, i co musimy zrobić??

czytaj ze zrozumieniem a bedziesz wiedzial co musicie zrobić ;)

Offline piotrek22pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:28:38 »
tzn.?

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:32:33 »
tzn.?

ohhhh noooo! :gwiazdki:

Do komendy miejskiej panstwowej strazy pozarnej prosze sie zgłosić z tym samym o co pytasz tutaj ! Oni Ciebie / Was pokieruja i powiedza wszystko ..

Offline piotrek22pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:35:16 »
no już wiem  :P dzięki za pomoc. :) 
napisze jak sprawa się wyjaśni

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2009, 14:15:21 »
na sprawozdaniach rocznych bywa czasami przedstawiciel Komendy, jemu można przekazać informację o zapotrzebowaniu na szkolenia.
Druga droga jest taka, że można to zgłosić (poprzez prezesa, naczelnika) do wydziału operacyjnego Twojej komendy, tam też się można dowiedzieć o planowanych terminach.
Czy powiatowy ZOSP coś może pomóc,  to nie wiem.
Trzeba też wiedzieć, że dla kilku osób kursu nikt nie będzie robił, musi się uzbierać grupa kilkunastu do kilkudziesięciu osób (czyli z innych jednostek także muszą być chętni).
Pozdr 
EGO = 1 / wiedza

Offline piotrek22pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2009, 15:04:36 »
coś czuje ze będzie lipa z tego kursu bo niedawno był;/

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2009, 18:07:12 »
U mnie jest podobna sytuacja, w tym roku 3 by na kurs poszło, ale że takowy nie jest organizowany, to za rok idzie 8 osób ode mnie z jednostki.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline piotrek22pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2009, 20:27:08 »
Tylko ze nie wiadomo kiedy będzie u mnie organizowany;/

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2009, 21:11:57 »
Tak jak było już powiedziane  skontaktuj się z powiatowym lub miejskim wydziałem operacyjnym psp.
I najlepiej nie wydzwaniaj osobiście tylko niech zrobi to Wasz naczelnik lub komendant gminny, który powinien znać potrzeby wszystkich sobie podległych jednostek.  :straz:
Oczywiście ilość chętnych  ma  ty  ogromne  znaczenie.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline straż_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 05, 2009, 20:54:06 »
Cytuj
Tylko ze nie wiadomo kiedy będzie u mnie organizowany;/
Taka sprawa, powinna spoczywać na ręce zarządu, a nie czynnych strażaków..
Po drugie, zbierzcie grupę, idźcie do prezesa/wice prezesa/naczelnika - pogadajcie, ustalcie, i niech to zarząd załatwi takowy kurs...

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2009, 12:44:35 »
W mojej jednostce pomyśleli i zrobili kurs dla całej gminy od rocznika 1990 do rocznika 1992,z tym że świadectwa dostaną Ci co mają ukończone 18 lat
Xyz

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:03:09 »
a ci co nie maja ukończonych 18 lat?  po co im to jak do pożarów jeździć nie mogą?

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:10:00 »
a ci co nie maja ukończonych 18 lat?  po co im to jak do pożarów jeździć nie mogą?

Chodzi o to, że w uzasadnionych przypadkach można wysłać na kurs podstawowy niepełnoletniego członka OSP - z zastrzeżeniem, że jego uprawnienia nabyte na tym kursie uprawomocnią się w momencie uzyskania przezeń pełnoletności.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:12:00 »
czyli co... zakładamy.. mam 17 lat i kurs sie zaczyna np 1 października a ja kończę 18 lat w październiku 20 to mogę iść na taki kurs? 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:18:03 »
a ci co nie maja ukończonych 18 lat?  po co im to jak do pożarów jeździć nie mogą?

Chodzi o to, że w uzasadnionych przypadkach można wysłać na kurs podstawowy niepełnoletniego członka OSP - z zastrzeżeniem, że jego uprawnienia nabyte na tym kursie uprawomocnią się w momencie uzyskania przezeń pełnoletności.

Pokaż mi taki zapis w przepisach!!!

Cytuj
III. WARUNKI PRZYJĘCIA NA SZKOLENIE
Każdy strażak ratownik Ochotniczych Straży Pożarnych kierowany na szkolenie
przygotowujące do udziału w działaniach ratowniczych, na każdym z poziomów wyszkolenia musi posiadać:
1) ukończone 18 lat i nie przekroczone 55 lat,
2) zaświadczenie lekarskie stwierdzające możliwość udziału w działaniach
ratowniczych,
3) ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
4) skierowanie na szkolenie od zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej potwierdzone przez właściwy organ gminy.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2009, 22:01:34 »
Wiadomo że do akcji ich nikt nie weźmie,na kursie mieli samą teorię i z tej teori mieli sprawdzian, komendant gminny w porozumieniu z naczelnikami oraz wykładowcą ustalił że ćwiczenia praktyczne będą prowadzone z naczelnikami,i na te ćwiczenia przychodzili tylko pełnoletni i Ci co w tym roku kończą 18
a po co reszcie kurs? Po to że było ich dwóch,a w innych jednostkach podobnie,nawet 10os byśmy nie uzbierali z całej gminy!!
Xyz

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:42:09 »
Czegoś tu nie rozumiem  :huh:
Czyli chcesz powiedzieć że jak skończą 18 lat to wydasz im świadectwa i uznasz ich za wyszkolonych strażaków ? 
Przecież oni nie potrafią rozwinąć i zwinąć węża, nie wchodzili na drabinę,  nie lali wody  itd.   :gwiazdki:
Totalny obłęd   :gwiazdki:
Gratulacje  za  pomysłowość  (czytaj - głupotę)rozbawiłeś mnie   ^_^ :szalony:  (myślę że nie tylko  mnie)
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:51:25 »
Czegoś tu nie rozumiem  :huh:
Czyli chcesz powiedzieć że jak skończą 18 lat to wydasz im świadectwa i uznasz ich za wyszkolonych strażaków ? 
Przecież oni nie potrafią rozwinąć i zwinąć węża, nie wchodzili na drabinę,  nie lali wody  itd.   :gwiazdki:
Totalny obłęd   :gwiazdki:
Gratulacje  za  pomysłowość  (czytaj - głupotę)rozbawiłeś mnie   ^_^ :szalony:  (myślę że nie tylko  mnie)
Hmm moje zdanie jest takie, ze nie uznam ich za wyszkolonych [wielu z tych niby wyszkolonych starszych stazem tez nie uznam za wyszkolonych] ale po to, to wszystko aby Ci niewyszkoleni nabrali tez praktyki a praktyka tak na prawde to juz tylko na akcji, pewnych widoków nikt nie zaserwuje nam przy cwiczeniach,a obeznanie z tego typu sprawami to chyba podstawa? To tez od 18 lat jak najbardziej [chyba ze takiego danego 18nasto latka cisnienie przewraca lol] i tak pozniej ktos bedzie musial paleczke przejeć, a lepiej zeby przejely osoby obeznane niz bierni obserwatorzy [z papierkiem] ktorzy rzeczywiscie nie potrafia rozwinac weza czy wejsc po drabinie :P

dont you think so?

pozdro ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 09:54:26 wysłana przez Vendetta »

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2009, 22:37:14 »
Czegoś tu nie rozumiem  :huh:
Czyli chcesz powiedzieć że jak skończą 18 lat to wydasz im świadectwa i uznasz ich za wyszkolonych strażaków ? 
Przecież oni nie potrafią rozwinąć i zwinąć węża, nie wchodzili na drabinę,  nie lali wody  itd.   :gwiazdki:
Totalny obłęd   :gwiazdki:
Gratulacje  za  pomysłowość  (czytaj - głupotę)rozbawiłeś mnie   ^_^ :szalony:  (myślę że nie tylko  mnie)


A czemu nie są niby wyszkoleni? Ludzie Ci są w MDP, linie rozwijać umieją, a poza tym nie powiedziane że mają iść na I ogień! A i jeszcze jedno,słyszałeś o czymś takim jak ćwiczenia wewnętrzne?
Xyz

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2009, 23:03:56 »
ćwiczenia wewnętrzne a szkolenie to to samo?

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Kurs szeregowca osp
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2009, 11:00:40 »
Cytuj
szkolenie
«cykl wykładów z jakiegoś przedmiotu, zorganizowanych w celu uzupełnienia czyjegoś wykształcenia lub czyichś wiadomości z jakiejś dziedziny»

Cytuj
ćwiczenie
1. «czynność wykonywana i powtarzana w celu opanowania jakiejś umiejętności»