Autor Wątek: Odejście Generałów  (Przeczytany 29222 razy)

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odejście Generałów
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 02, 2005, 00:45:13 »
nie mam słów na ten tekst co go przeczytałem ... czy aby godzi sie kopac leżącego ???? <_<  

straz98

  • Gość
Odejście Generałów
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 02, 2005, 07:41:04 »
Związki zawodowe to mają chyba jakieś określone zadania w straży. To że mieszają się niejednokrotnie w sprawy w które nie powinny to fakt już stwierdzony, ale widzę że teraz to już nawet należeć do stowarzyszenia naukowo-technicznego jest nie politycznie. Zastanawiam się czy niedługo nie trzba będzie przewodniczącego solidarności o zgodę na małżeństwo prosić. Proponuje co niektórym zająć się własnymi zadaniami, tak aby radosna twórczość pisarska zamieniła się w efekty dobra dla wszystkich strażaków, jak np. lepsze przepisy. Gadać, pisać, dużo to każdy potrafi a działanie poprzez atakowanie wszystkich i wszystkiego to znamy z telewizyjnych występów niektórych partii jak LPR, Samoobrona itp.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odejście Generałów
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2005, 13:09:39 »
a ja proponuję Pana Osmyckiego ;)  ;) a tak na poważnie nic to nie zmieni bo my jako szaraki nie mamy nic do powiedzenia
dopóki komendanta powiatowego nie bedą wybierać zainteresowani strażacy, komendanta wojewódzkiego zainteresowani powiatowi a głównego zainteresowani wojewódzcy dopóty taki pierdzielnik będzie trwał nadal

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odejście Generałów
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2005, 17:55:08 »
dopiero doczytałem że buk został komendantem- czyli jak ktoś napisał zamienił stryjek siekierkę na kijek- czy ktos uważa że się zmieni polityka postepowania ? ja nie -juz są sygnały z ZZ jak reprezentuje pan buk starania przy zmianie ustawy-zero liczenia sie ze strazakami
ja liczę na jedno- z-cą będzie zapewne obecny wojewódzki sląski-Skulich- to taki typowy schemat

Offline kapitano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odejście Generałów
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2005, 19:42:37 »
Jak mamy już nowego Komendanta Głównego to należy zaktualizować BAZE KS TELE  :D Bo baza jest nie aktualna. Pozdro dla Poznania ( ONI wiedzą najlepiej jak to się robi)  :lol:  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odejście Generałów
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 02, 2005, 20:44:18 »
Noooooooo kapitano wystarczy zadzwonić do komendanta Buka i zapytać, jakie są aktualne namiary. :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2005, 20:45:18 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odejście Generałów
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 03, 2005, 14:13:04 »
zastępca komendanta głównego został dotychczasowy dyrektor KCKRiOL Kubicki. To ta redukcja etatów w KG?? :unsure:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2005, 14:19:02 wysłana przez mireks »
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odejście Generałów
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2005, 00:41:29 »
Cytuj
nie mam słów na ten tekst co go przeczytałem ... czy aby godzi sie kopac leżącego ????

Kto tu jest leżącym ?????
Pan Komendant odchodzi na emeryturkę i ma w d..e całą PSP. Czy wypowiedział się w sprawie afer gdańskiej czy z zakupem sprzętu ?? Co się dzieje z dyrektorem KG który jechał po pijanemu i jeszcze wręczał łapówkę Policjantom ??? Gdyby zwykły szary strażak zrobił choć w 1/10 podobny numer wyleciałby na zbity pysk. Ale pod ochroną p. Komendanta można jednak wiele..... Przecież to On odpowiadał za cały ten burdel... I co zrobił żeby to zmienić...??? Nic....
Gdyby na zmianie jedni pili i jeździliby po pijanemu a inni brali łapówki lub robili inne przekręty  to d-ca tej zmiany straciłby posadę za brak nadzoru...nieprawdaż???
A Tobie panie paciek brak słów.....  No cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Do straz98
Cytuj
Związki zawodowe to mają chyba jakieś określone zadania w straży. To że mieszają się niejednokrotnie w sprawy w które nie powinny to fakt już stwierdzony, ale widzę że teraz to już nawet należeć do stowarzyszenia naukowo-technicznego jest nie politycznie.
Kolego widzę że jesteś lojalny do bólu, ale powiedź jakie to są sprawy w które związki nie powinny się mieszać ???  A jeśli już to w jaki sposób się mieszają.... ???
I dlaczego próbujesz dowiedźieć się kto ze związkowców był na pożegnaniu na szczęście byłego KG ??
Nie wiem czy był ktoś, ale myślę że jeżeli ktoś z KSP był zaproszony to chyba powinien być..... (co, nie wypada ??)
Jak chcesz zasiać zamęt to przeczytaj sobie Ustawę o ZZ i wtedy coś napisz w co mogą a w co nie mogą ingerować ZZ.
Cytuj
Gadać, pisać, dużo to każdy potrafi a działanie poprzez atakowanie wszystkich i wszystkiego to znamy z telewizyjnych występów niektórych partii jak LPR, Samoobrona itp.
Oczywiście morda w kubeł i do roboty.... monopol na prawdę ma tylko KG !!!
Pozdrawiam
PS.
do bartek6 :
Polityka postępowania nie zmieni się dopóki na "tronie" nie zasiądzie nikt nie powiązany silnie z przedstawicielami władzy i przez nich promowany.
Jest jeszcze w PSP (mam taką nadzieję przynajmniej) trochę ludzi nie powiązanych z żadną opcją polityczną, ale szanse że zostaną komendantami są wg. mnie nie wielkie.... :(  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odejście Generałów
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2005, 09:01:01 »
Geddeon.
W tym kraju fachowiec bez układów zginąłby marnie. Komendant Główny, dla dobra PSP, powinien być związany z rządzącymi lub przynajniej dawać im to odczuć. Powinien być przez nich promowany. W przeciwnej sytuacji nastąpiłaby degradacja naszej służby, bowiem w tym kraju "ciągnie się" na układach juz od średniowiecza i nie da sie tego wyplenić. Stare przysłowie mówi " Jak wejdziesz między wrony to kracz jak i one" i to jedyne wyjście. Ideały w Polsce giną po kilku latach pracy.
Przed nowym komendantem trudne zadanie - dać Panu Bogu swieczke, a diabłu ogarek- ciagłe lawirowanie, jeżeli chce zrobic coś dobrego dla PSP.
Co do samej osoby, uważam że jest to facet spoko. Raz brałem z nim udział w działaniach w skomplikowanej akcji, jest dobry. Na dzień dzisiejszy nie widzę nikogo lepszego. I dodam jeszcze, że gdy był komendantem w śląskim to chwalili go strażacy z podziału, że był dla nich wporzo.
Pozdrawiam

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odejście Generałów
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2005, 14:14:02 »
;) Jaką korzyść ma PSP z zażyłości politycznej poprzedniego KG z politykami????


Cytuj
Przed nowym komendantem trudne zadanie - dać Panu Bogu swieczke, a diabłu ogarek- ciagłe lawirowanie, jeżeli chce zrobic coś dobrego dla PSP.

 ;) Pan Komendant Buk ma Z-cę Świeczkowskiego – to nie to samo.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

straz98

  • Gość
Odejście Generałów
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 04, 2005, 14:26:58 »
Gedeon, do bólu to jesteś Ty lojalny w stosunku do związków. Jakbyś zrozumiał moją wypowiedź to byś wiedział, iż chodziło mi głównie o czepianie się przez pana związkowca SITP. Jestem członkiem tego stowarzyszenia i nie podoba mi się jak ktoś najeżdża, a stowarzyszenia naukowo-techniczne to już nie jest chyba sprawa związku, no chyba że jak napisałem wtrąca się nie w swoje sprawy.

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odejście Generałów
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 04, 2005, 20:05:49 »
Cytuj
Związki zawodowe to mają chyba jakieś określone zadania w straży. To że mieszają się niejednokrotnie w sprawy w które nie powinny to fakt już stwierdzony, ale widzę że teraz to już nawet należeć do stowarzyszenia naukowo-technicznego jest nie politycznie. Zastanawiam się czy niedługo nie trzba będzie przewodniczącego solidarności o zgodę na małżeństwo prosić. Proponuje co niektórym zająć się własnymi zadaniami, tak aby radosna twórczość pisarska zamieniła się w efekty dobra dla wszystkich strażaków, jak np. lepsze przepisy. Gadać, pisać, dużo to każdy potrafi a działanie poprzez atakowanie wszystkich i wszystkiego to znamy z telewizyjnych występów niektórych partii jak LPR, Samoobrona itp.
Cytuj

DziendobryWieczór

Do straz98:
Masz rację, że związki mają jakieś określone zadania, a czy się mieszają do wszystkiego to już kwestia dyskusyjna. To zależy po prostu od tego kto gdzie widzi granicę dzialania związków. Szkoda jednak, że tej uwagi nie zglosileś jak związkowcy opracowywali i "przeciągnęli" przez Sejm z niemalym trudem pierwszej ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.  Szkoda, że nie krzyczaleś o mieszaniu się związkowców w ustawę emerytalną. Szkoda, że nie pamiętasz, że jak związkowcy w latach 1999 - 2000 mieszali się w sprawy "w które nie powinny" to podwyżki wynosily ponad 200,- zl. <_<  Ale rozumiem, że z pamięcią zawsze może być problem - bądź co bądź - to bylo ponad cztery lata temu - ok.
Jak byś zajrzal na stronę "Solidarności" to byś wiedzial, czy gadamy po próżnicy, czy na tyle ile związek może pilnujemy tworzonych przepisów. Ale, żebyś nie pozostal w wątpliwościach, to uprzejmie donoszę, że w moim przekonaniu zajmujemy się tym czym may się zajmować.
Jeśli chodzi o SITP to po pierwsze - związkowcy też mogą należeć do SITP-u  i mogą się na jego temat wypowiadać tak jak ty na temat związków - na razie chyba mamy wolny kraj. A po drugie - nie każdy musi kochać SITP lub związki zawodowe - i może swoje zdanie przedstawić na ten temat jak na każdy inny.

A jakby kolega zajrzal trochę do historii to by wiedzial, że jeszcze w 1939 strażak musial mieć zgodę swojego Komendanta na malżeństwo :wub:

A co do zmiany na zacnych stolkach, to poweim tak: Pożyjemy - zobaczymy.

Pozdrawiam
Robert Osmycki
 

straz98

  • Gość
Odejście Generałów
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 04, 2005, 20:23:33 »
Widzę, że to chyba przypadłość ogólnozwiązkowa, nadinterpretacja wypowiedzi. Z mojego postu w sprawie SITP nagle zrobiła się wypowiedź o całej działalności związku, nieźle. To chyba jakaś fobia, i należy atakować każdego kto waży się wspomnieć coś na temat związku. Owszem do SITP-u może należeć każdy w ramach warunków stawianych przez statut stowarzyszenia. Jednak jeżeli Pan Związkowiec na stronie Związku wypowiada się o czymś, to według mnie wypowiada opinię Związku, a nie prywatną. A jak już wcześniej wspomiałem, SITP to chyba nie sprawa związku. A tak prywatnie to uważam, że związki nieraz robią dużo dobrych rzeczy, jednak niestety dzieje  się też wiele tych złych, które kładą się strasznym cieniem na ich działalności.
Pozdrawiam Związkowców, trochę umiaru :D  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odejście Generałów
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 04, 2005, 21:18:40 »
Wodniku!
Jezeli chodzi o posty to postaw na jakość, a nie na ilość.  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odejście Generałów
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 04, 2005, 22:48:58 »
Cytuj
Gedeon, do bólu to jesteś Ty lojalny w stosunku do związków.
Nie wiem czy do bólu ale póki jestem związkowcem staram się być lojalnym jeśli zgadzam się z tym co napisał ów autor tego komentarza.
Więc to chyba nic dziwnego.
 
Cytuj
Jednak jeżeli Pan Związkowiec na stronie Związku wypowiada się o czymś, to według mnie wypowiada opinię Związku, a nie prywatną.
Problem w tym że na stronie związku może się wypowiadać każdy, nawet nie związkowiec. I jeżeli komentarz swój napisze pan Zdzicho z Suwałk który jest naprzykład w ZZ Florian to nie znaczy to że wypowiada się tak cały związek "S".
Wg. Ciebie to jest inaczej..... ciekawe dlaczego?.
Jeśli byłaby to oficjalna wypowiedź jako KSP NSZZ "S" to przed imieniem i nazwiskiem tego Pana byłby chyba dopisek z funkcją v-ce przewodniczący, skarbnik "S", albo dopisek "za zarząd"... czy coś tam.... a jak chyba zauważyłeś tego nie ma.....
Jeśli jest tylko podpis, znaczy to że ów pan nie konsultował swojej wypowiedzi z kimkolwiek i cały ciężar odpowiedzialności wziął na siebie....
Czy Ty jako członek STIP wypowiadasz się teraz za całe stowarzyszenie???
A co do szczegółów to :
Cytuj
Odszedł człowiek "sukcesu" w walce z kodeksem pracy i związkami zawodowymi, ale w tym samym czasie objął swoją troskliwą opieką producentów sprzętu pożarniczego, fundację edura oraz SITP który według obserwacji i plotek stanie się niedługo związkiem zawodowym rzeczoznawców i dystrybutorem sprzętu i usług związanych z ochroną p.poż.
Więc jako przyszły ewentualny związkowiec też możesz być "atakowany" i tez spotkasz się z "fobiami". Tylko co wtedy napiszesz ?
I jeszcze jedno.....
Gdyby KG zaiwesinwestował wielką kasę z PSP w SITP(oczywiście czysto hipotetycznie) to dalej uważasz że to nie jest sprawa związku....
 Do Azotox
Zgadzam się z Twoją wypowiedzią o tym że trzeba być na tym stanowisku super przebiegłym i wiedzieć jak się ustawić żeby było to z korzyścią dla PSP, ale w chwili ogólnej biedy w PSP, braku podwyżek, produkuje się kilku(nastu) generałów, pozwala się na zakładanie klanów rodzinnych i to nie na poziomie podziału bojowego lecz na wyższych stołkach, pozwalanie na przekręty i łapownictwo bez wyciągania jakichkolwiek konsekwencji , pozwala się na hurtowe przechodzenie na etaty strażackie osób które powinny być w PSP cywilami co spowoduję w przyszłości niezbyt miłe konsekwencje dla strażaków(napisze o tym w innym poście), to nie uważam żeby były Pan Komendant był w porządku. Wkońcu On odpowiada za całą sytuację w PSP.  
Mam a raczej żywię taką nadzieje że Pan Buk zacznie robić powoli z tym wszystkim porządek. Nie bardzo w to wierzę ale mam nadzieję że się mile rozczaruję.
 

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odejście Generałów
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 05, 2005, 02:38:33 »
Dzień dobry Panie Robercie, korzystając z tego, że odwiedził Pan to forum może by Pan zabrał głos również w innych sprawach jako osoba znająca lepiej od nas zagadnienia socjalno-bytowe, kadrowe, stosunki służbowe, przepisy wewnętrzne czy projekty nowych przepisów. Pana znajomość tematu w niektórych sprawach mogła by położyć kres kłótniom w niektórych sprawach, np. „Podwyżki płac w PSP” czy te rozważania mają jakąś przyszłość, „Sytuacja w PSP” czy ktoś będzie dążył aby ją poprawić lub zmienić, „Co sądzicie o pseudo oficerach”, dlaczego i na jakiej podstawie dokonano podziału podczas rozdzielania stopni w maju tego roku i czy jest możliwym stopniowe odchodzenie od niektórych etatów mundurowych na rzecz cywilnych, jak wygląda sytuacja z etatami co związane jest jak mi się wydaje z 40 godz. tygodniem pracy. A może te tematy są już opisane na stronie związkowej ? Ja osobiście odnoszę wrażenie pewnej tajemniczości spotkań W-wie, bo po powrocie ludzi z tych spotkań do jednostek nie są przekazywane prawie żadne informacje. A może się mylę. Proszę rozwiać moje wątpliwości.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odejście Generałów
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 05, 2005, 21:05:00 »
do Azotox-a
Czy to prawda co pisza na stronie KG o 01 kraju, że zaczynał od podziału bojowego, słyszłem też , że  jako "13"?  Pytam bo może wiesz coś więcej , może ktoś wreszcie zajmie się prawdziwą robotą operacyjną i wzmocni te nasze biedne JRG  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odejście Generałów
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 05, 2005, 21:17:02 »
Nie wiem, nie jestem ze śląskiego.  

Offline kur

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odejście Generałów
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 05, 2005, 21:48:55 »
Nie jest chyba ważne gdzie zaczynał i jak.
Ważne jest jak wykorzysta swój urząd teraz. Czy może coś zrobić, czy zechce, ostatecznie kto odczuje i jak.
 

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odejście Generałów
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 06, 2005, 12:01:00 »
do POMPI , TAK ZACZYNAL OD PODZALU BOJOWEGO JAKO PODPORUCZNIK, DUZE DOSWIADCZENIE  OD 1983 KIEDY PROWADZIL SLUZBE OPERACYJNA I UCZESTNICZYL  W NAJGORSZYCH  CIEZKICH POZARACH NA TERENIE SLASKA,BARDZO DUZO ZALICZONYCH AKCJI RATOWNICZO-GASNICZYCH I WIE NA CZYM POLEGA SLUZBA NA PODZIALE BOJOWYM OD PODSZEWKI,SAM NIE RAZ WIDZALEM GO NA LINI OD POZAROW  PODDASZY MIESZKAN ZAKLADOW POWODZI ITP, DOBRY ORGANIZATOR I  OFICER. POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2005, 17:28:07 wysłana przez strazak69 »

BROKS

  • Gość
Odejście Generałów
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 06, 2005, 12:46:18 »
Potwierdzam....ON zebrał bogate doświadczenia z akcji ratowniczo-gaśniczych....

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Odejście Generałów
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 06, 2005, 13:50:52 »
ON zebrał bogate doświadczenia z akcji ratowniczo-gaśniczych....
Może i ma bogate doświadczenie, jednak do tej pory w KG niczego szczególnego nie pokazał. Wprost przeciwnie robił wszystko przy nowelizacji ustawy, aby nie dopuścić poprawek proponowanych przez związek. Jak na człowieka o tak dużym doświadczeniu wydaje się dziwne? Co nie zmienia mojego poglądu, że wybory już blisko czas na zmiany?  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline chorąży

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odejście Generałów
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2005, 13:55:38 »
Obawiam się , że samo doświadczenienie zebrane z akcji ratowniczo-gaśniczych nie wystarczy do dobrego zarządzania tak potężną organizacją jaką jest PSP.
Na ty stanowisku należy być przede wszystkim dobrym politykiem a dopiero później dobrym dowódcą.
Można mieć tylko nadzieję, że i tę ukrytą cechę posiada nowy komendant.

Osobiście jednak nie wierzę w to, znając kilka jego publicznych wypowiedzi.

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odejście Generałów
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 06, 2005, 17:33:27 »
CHORAZY.. ON JEST KOMENDANTEM PSP OD KILKU DNI WIEC MYSLE ZE CZAS CHYBA POKAZE,KRAKOWA TEZ W TYDZIEN NIE ZBUDOWALI, MYSLE ZE ZA DUZO JEST  JADU NA TYM FORUM, TE KILKA LAT ZASTOJU NAPEWNO OD RAZU SIE NIE ZMIENI, POZDRAWIAM

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odejście Generałów
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 07, 2005, 11:15:13 »
Może coś się zmieni, jeżeli nowy komendant ma duże doświadczenie to jest jakaś nadzieja. Nie ma, co krytykować przedwcześnie. Może należy otworzyć temat do komendanta na forum zawodowców. Jest coś takiego jak zapisy na rozmowy ze zwierzchnikami. Może komendant będzie raz w tygodniu takie posty czytał. Jest to chyba wygodny sposób na wyżalenie się do samego naczelnego KG PSP. A może ktoś z KG otworzy taki kącik, może rzecznik prasowyKG