Autor Wątek: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności  (Przeczytany 3940 razy)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Ochotnicza Straż Pożarna informuje, że w dniu 1 sierpnia 2009 roku o godzinie 1700 przeprowadzony zostanie ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania - ciągły modulowany dźwięk syreny na okres jednej minuty umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 65 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Witam, czy w waszych jednostkach też zawyją syreny?

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2009, 21:46:09 »
nazywanie tego testem uruchamiania syren to jest zwykła kpina! osoba, która to wymyśliła nie ma chyba wstydu. ok, upamiętnijmy wybuch powstania, niech będzie, ale do cholery nazywajmy rzeczy po imieniu, bo i tak każdy wie, że chodzi o uczczenie tamtych wydarzeń. nie żyjemy pod żadną okupacją, by kryć się z takimi rzeczami!
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2009, 22:24:07 »
Wojewoda dolnośląski zarządził w dniu jutrzejszym na terenie województwa dolnośląskiego trening uruchamiania ... 

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2009, 22:35:14 »
Takimi działaniami robi się więcej złego niż dobrego - zmuszanie do uczczenia czegokolwiek nigdy nie przynosi dobrych rezultatów.
 Nie dziwie się że powstańcy protestują przeciwko pewnym formom uroczystości....

MichuSAA

  • Gość
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:45:05 »
W kujawsko pomorskim wojewoda napisał poprostu prawde, że jest rocznica powstania, godzina W itp i żeby włączyć syrene jeśli można. Z tym, że to pismo kierowane było do urzędu, a urząd przekazał nam.
Pozdrawiam.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:29:15 »
W naszym miasteczku w lokalnej prasie napisano że będzie przeprowadzony próbny alarm. O powstaniu nie było napisane.

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2009, 13:38:06 »
W mojej wiosce ma zawyć syrena ale jakoś nikt nie wątpi z jakiego powodu ( godzina W ) a nazywaniem tego testem działania to jakaś paranoja
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2009, 15:13:30 »
Z tego co pamiętam to test syren to był 3-minutowy sygnał zawsze, a przy rocznicy powstania ma być minuta, więc trochę to dziwne jest...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2009, 16:08:24 »
Chociaż syrena u nas zawyje jestem przeciwnikiem tego typu akcji.
Syrena służy do alarmowania i ma być zawsze sprawna nie można jej nadużywać co oni sobie myślą testy to niech sobie robią w w -wce jak nie są pewni czy im działa. Kończę bo się nakręcam...

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2009, 17:51:06 »
W mojej miejscowości tak się nakręcali lokalna telewizja radio prasa od tygodnia o tym trąbili i co ?? A to że o godzinie 17 cisza  :szalony:

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2009, 17:55:59 »
U nas odwyła swoje. Pomysł aby połączyć to z ćwiczeniami był, ale się zmył. Wszystkie syreny miały być uruchomione automatycznie (wszystkie naraz), bo odkąd jest taka możliwość to nikt nie sprawdzał, czy działa. Na tym ćwiczenia się skończyły. Zostało samo upamiętnienie jak co roku odkąd pamiętam.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2009, 20:44:47 »
U nas zrobili test, ludzie zaczeli wyskakiwać z domów co się dzieje, a później pytania czy przypadkiem syrena nie jest uszkodzona  :szalony:

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2009, 20:54:03 »
Chociaż syrena u nas zawyje jestem przeciwnikiem tego typu akcji.
Syrena służy do alarmowania i ma być zawsze sprawna nie można jej nadużywać co oni sobie myślą testy to niech sobie robią w w -wce jak nie są pewni czy im działa. Kończę bo się nakręcam...
Kończ Waść wstydu (sobie) oszczędź. A jak już sobie oszczędzisż to pomyśl.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2009, 21:21:03 »
u nas żadna nowość; to nie pierwszy raz, jak na godzinę W zawyła syrena;

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2009, 00:40:19 »
Już stało się to zwyczajem w naszym pięknym i wspaniałym kraju...I wydaje mi się że czasem Nam Polakom stara się coś wmówić na siłę że było bardzo ważne albo że coś jest bardzo ważne i tak po prostu trzeba i już...

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2009, 11:06:01 »
Ładnie powiedziane ślizki . Podzielam Twoje słowa. W Polsce tak jest, że wiele rzeczy nam wmawiają i "wciskają" na siłę. Przynajmniej kilka razy w roku syrena wyje z powodów niezwiązanych szczególnie ze strażą i jej działaniami. Pozdro
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 03, 2009, 11:59:22 »
Już stało się to zwyczajem w naszym pięknym i wspaniałym kraju...I wydaje mi się że czasem Nam Polakom stara się coś wmówić na siłę że było bardzo ważne albo że coś jest bardzo ważne i tak po prostu trzeba i już...
Jak w Ferdydurke - Słowacki wielkim poetą był, wieszczem był, wieszczył...
U nas nazwano to testem systemów alarmowania jednocześnie będącym okazją upamiętnienia wybuchu powstania. Nie włączyłem - uważam decyzję o powstaniu za jedną z głupszych decyzji w dziejach Polski, poza tym czcić i upamiętniać winniśmy sukcesy a nie porażki.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2009, 08:36:22 »
Cóż kiedyś włączano syreny w rocznicę śmierci tow. Józefa Wissarionowicza a dziś by uczcić ,,rzeź Warszawską" dumnie zwaną powstaniem.
W PRL-u przynajmniej każdy wiedział czemu syreny wyją a dziś wymyślają "testowania" bo temat powstania zaczyna być niewygodny.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2009, 09:03:28 »
jak dla mnie to uczczenie wybuchu powstania i ofiar z nim związanych (czy to było słuszne - samo powstanie - czy nie, to jest do osądu własnego) jest OK, natomiast niech to będzie wyraźnie powiedziane, że to jest dla uczczenia jakiejś uroczystości.
Natomiast zasłanianie faktu "testem" jest poniżej poziomu, szczególnie dla szacunku ludzi i dużej ilości ofiar tego zdarzenia. Nazywajmy sprawy po imieniu.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Ogólnokrajowy trening uruchomienia systemów alarmowania ludności
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2009, 10:16:03 »
U nas nazwano to testem systemów alarmowania jednocześnie będącym okazją upamiętnienia wybuchu powstania. Nie włączyłem - uważam decyzję o powstaniu za jedną z głupszych decyzji w dziejach Polski, poza tym czcić i upamiętniać winniśmy sukcesy a nie porażki.

Bo niestety tych sukcesów nie było za wiele i z tego co pamiętam to wygraliśmy Powstanie Wielkopolskie...o których sie prawie nic nie mówi a ja się dowiedziałem o powstaniu Wielkopolskim tylko dlatego że w zeszłym roku stacjonowałem w tamtym regionie i byłem w Kompanii Honorowej.